Metin2 - Ce a fost... ce este... ce va fi

  • GAMEFORCE este pe moarte METIN2 este pe moarte lasati va cat mai puteti luati exemplu de la alte comunitati -exemplu turcia numai donati nimic in curand o sa va treziti cu conturile blocate de la alta eroare de a lor


    ADIO METIN2


    Un simplu jucator: (2010-2020)

  • Lasati-va ,nu are rost sa investiti bani DAR mai ales timp,banul il faci ,timpul niciodata, GF-ul si-a aratat inca odata profesionalismul de care da dovada :lol: sau daca cunoasteti vreo ghicitoare sa apelati la serviciile ei ,sau vreun medium,ca dupa ce am citit post-ul oficial facut de IPS Dennis veti avea nevoie de asa ceva,spor la joc sa aveti :thumbsup:

    :lol:

  • Lumea o sa joace..este un joc clasic si interesant o grafica nu tocmai minunata dar te bucuri de ea , multi s-au reapucat in aceasta perioada a pandemiei ca si mine de altfel si chiar ma bucur ca am revenit, nu e cum era odata dar totusi e metin frate :)

    goodvibe

    enjoy :*

  • Adica spui tu ca ala de baga bani nu munceste prea mult :-) Gresit ala isi cheltuie salariu ore de viata pierdute la munca, saptamani luni ani ,poate si familie, Eu sunt unu din cei medioacrii sa spun asa la achizitii item shop, si iti impartasesc parerea mea legata de joc, TE inSeli amarnic, jocu are o limita. Jocul ramane si va fii egal pe termen lung. pentru toti, Metinul are numai mici defecte, intermedieri , barbut, boti, ca deh hacurile sunt majoritatea poloneze, si le cumperi online , cum sunt create cu scurgere de informatii desigur, Dar raman la JOC, Da si eu am suferit nostalgia mi sau furat conturi iteme din prima zii, ba mai mult sunt jucatori ce fura iteme depe jucatori pana in lvl 10, cu pretextu hai sa te ajut si se delogheaza cum leai dat ceva :-)), am ras rad si continui sa joc, pentru ca stiu undei limita si egalul, ce daca ala buteaza si va fii mereu in fata tuturor? ce daca vasile azi sia bagat tot salariu, la urmatorul update stiu ca n-am sal mai vad pe vasile in joc, ca numai are paine pe masa, sau ca vasile ale bot premium sif ace miliarde de woni, nare ce face cu ele contra 2 -3 inamici.in Metin toti sau majoritatea sufera de o boala numita invidie, fac yo, singur. Nu merge asa tot nicaieri ai sa ajungi cand vor veni 2 -3 jucatori pe tine, nici cu jumate din itemele tale, de asta joc si continui sa joc, ori imi fac breasla mea, si o managerizez decent cum trebuie spre binele tuturor membrilor, ori joc de fun solo, dar nu ma astept sa ating niste performante zilnice, pe care le poti face doar pe hack sau multi screen, cu super investiti , in pc si ekipamente gaming, si uite asa jocul merge inainte, ma vad amenintat , non stop :-) cu vorbe team dat in consemn la baieti :)), Si le raspund fami o poza sa tii minte numele, si uite asa merg in mapele mici sami apar caracterele de cioburi vs altii din alte regate sau chiar sarantoci din regatu meu, si asa e jocul, E super amuzant, si imi place la nebunie, mai prost cu admini si supportul ce : NU CA SCARTIE, e putin spus , e cel mai distrus din toate MMOrpg ce leam jucat in ultimii 20 de ani, sau si mai mult :-), dar cu ce ma afecteaza? cand saracii imi spun nu va putem ajuta cu itemele pierdute sau in game buguri ne pare rau:)), Stiu deja ca sunt depasiti din cauza raspunsului primit, si doresc doar sa achizitionez acelasi produs, Nu exista free to play de la lvl 5 daca imi amintesc bine cand faci misiunea cu esenta de mosc:)), nu a existat de la lansarea jocului free to play, a fost numai o aberatie o minciuna, ca in timp sa va desvoltati instinctul de a cumpara, SI raman la parerea mea jocul e blindat de buguri hackuri spammeri de buguri:), ca altceva nui un jucator slab, si iy numesc simplu boabe zen, si stiu sami protejez contu si itemele de ei, si joc in continuare pt ca se poate, si se poate fantastic de bine. Ce e cel mai greu e sa gasesti anturajul oameni care sa iti urmeze visul sa sa priceapa ca totul este egal si se poate, realiza pe terment lung si fara item shop, si asta de la lvl 1. NU mai visati urmarind youtuberi ce bat metine de lvl mare la lvl 1 nu iau nimic mai bun ca drop decat noi cei de lvl range cu metinul, astea doar vise . si teste parodii despre joc, jucati impreuna , de la lvl 1 si spunetimi ce ati realizat intro saptmana .

    Spor la Joc.

  • Salut! Am zis să deschid și eu un topic (pe lângă multe altele pe aceeași temă) în care să discutăm câteva aspecte ale acestei comunități.

    1. 'Hackerii'.

    Suntem în 2021, și din 2009 (cum susțin unii Helperi/ CoMa etc) se lucrează la un Anticheat. Nu știu ce să spun în legătură cu asta, dar, e cam ciudat faptul că încă nu s-a găsit un Anticheat bun.

    Serverele private ce sunt deschide acum, au o protecție de 10 ori mai bună decât are RO-ul acum.


    2. Începătorii sau "Tinerii Eroi"

    Am jucat Metin2RO prin 2009. Mi s-a părut interesantă ideea jocului, și faptul că, toată lumea putea să ajungă undeva. Acum, în 2021, dacă te apuci de la 0, ești aproape ca și îngropat. Pe lângă faptul că e plin de Boți, nu poți să farmezi nimic la nivel mic să fie profitabil (Doar dacă bagi bănuți pentru 300% drop)



    3. Donațiile.

    Din câte văd, Gameforge este un fel de - money hunger. De ce? Sunt curios, de ce se întâmplă asta... M-am apucat de Tigerghost, acum câteva zile. Dacă nu aș fi băgat 10e pentru Search Shop, eu nu aș fi făcut nici 1 ban pe server.. Nu aș fi avut nici o posibilitate să aflu prețul unor obiecte, pentru că nimeni nu te-ar fi ajutat (pe gratis, cel puțin)

    Am intrat și pe sv-ul de Discord, să văd ce e acolo. La noutăți (Pe RO) în ultimul timp, doar anunțuri cu REDUCERI LA ISHOP. Atât. Nici o actualizare ce ar putea îmbunătății jocul (Sunt o groază de sugestii bune pe forum, dar nu se ia 1 în considerare)


    Sunt curios voi ce spuneți legat de lucrurile astea?

    Păcat că se închid private care au potențial, pentru a veni pe RO să fi golit de bani.

    Numa' bine!

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="748324" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by bzl112 ().

  • Pro! Mi se pare corect tot ceea ce ai spus prietene drag! Eu abia ce m-am reapucat de metin dupa 10 ani si mi se pare din ce in ce mai pustiu si fara nimic ce ar atrage jucatorii si + de asta exact cum ai zis-o si tu hackeri/boti si trebuie sa bagi bani sa ajungi undeva!

  • eu cred ca sunt si asteptarile prea mari. nu mai faceti greseala sa credeti ca va apucati sau reincepeti de la zero si wow ce o sa mai joci si dupa cateva zile de monotonie gata ca fara bani nu faci nimic. in joc ce tine de farm e o actiune repetitva doar pvp-ul ce te mai face sa interactionezi. ca farmezi map1 la metine sau in fermecata tot la fel e. daca vrei sa ajungi undeva, cum ai scris tu mai sus, trebuie mult timp, ani de zile.

  • bagatul de md este o alegere ...nimeni nu baga nimanui mana in buzunar!cu 10 e ti-ai creat un avantaj fata de cel care nu a bagat 10 E si nu are acces la sticla de negot!Cu sticla de negot unii au facut mii de WON....cu alte cuvinte 10 E= mii de won

  • Aveti atatea metode sa faceti bani dar va este sila si dupa va plangeti ca trebuie sa bagati bani. Trebuie sa bagi bani cu cap in joc, cati nu au bagat 2000md-uri in tombola si au luat-o in mana? Daca investeai cu cap aia 10 euro iti luai manusa site cu care farmai cioburi si iti ramaneau jd-uri sa-ti iei sticla negot. Astfel creeai un loop prin care farmezi pentru urmatoarea manusa 3-4 zile alchimie, iar restul de 27 zile erai pe profit si iti permiteai si voucherele pentru luna viitoare. Inginerie mare... Cine zice ca faci numai cu bani aici cred ca nu a mai deschis clientul de 6-7 ani cel putin

  • Topic unit cu cel dedicat.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Salutare, comunitate!


    Recent am revenit pe joc "agatat" de marketingul de pe facebook care mi-a sugerat ca s-a deschis un nou server de metin..Dupa o pauza de mai bine de 10 ani am revenit pe joc si pe cat am redescoperit de ce mi-a placut atat de mult jocul asta in perioada scolii generale/liceului, pe atat am ramas cu un gust amar de starea de degradare in care a ajuns din cauza mentenantei execrabile.


    Voi incepe cu mentiunea ca m-am reapucat de aproximativ 3 zile si in acest timp am investit aproximativ 700 lei in joc, nu m-a obligat nimeni, pentru cei ce urmeaza sa imi reproseze asta, dar simt nevoia sa ofer un feedback pentru produsul pe care de 3 zile il consum...pe bani multi, daca ma intrebati pe mine...Ce am primit in schimbul acestor bani? Pai am primit socul de a observa ca nici macar nu ma pot apropia de jucatorii care farmeaza cu tot felul de hack-uri, bazarul s-a dat peste cap, nu mai poti face bani din nimic pentru ca botii farmeaza orice si e plin de orice in shopuri...Nu am vazut niciun GM pe joc de cand m-am reapucat si mentionez faptul ca am stat EXTREM de mult pe joc. Pe toate hartile sunt boti care omoara toti mobii instant, am gasit pe munte boti de lv 26 care omorau mobi de 60+....


    Dragi administratori ai acestui joc, acum 10 ani cred ca aveati cel putin de 4-5 ori mai multi jucatori (activi, nu conturi fantoma) in majoritatea lor niste copii care nu investeau atat de mult in joc, probabil.

    Copiii de acum 10 ani au crescut si v-ar putea aduce bani frumosi in conturi daca voi, dragi administratori ati oferi un produs de calitate si ati stii sa mizati cum trebuie pe cartea nostalgiei pentru a ii aduce inapoi...


    Apreciez ca incercati sa va aduceti jucatorii inapoi oferind variante de server mai clasice, asta m-a determinat si pe mine sa revin, dar asta nu are nicio valoare daca serverele alea sunt pline de jucatori care joaca ilegal.


    Nu cred ca voi rezolva nimic cu postul meu, botii vor ramane acolo, disperatii dupa acest joc care joaca cu tot felul de tehnici necurate continua sa fie "zeii" unei harti in mare parte goale, iar noi, cei cu bani in buzunar dispusi sa vi-i oferim in schimbul unui produs calitativ vom fi izgoniti de cei pe care ii tineti in brate pentru motive pentru care doar voi le cunoasteti... Pentru ca nu puteti spune ca nu ii puteti controla cat de cat, eu n-am jucat in viata mea un joc care sa fie in halul asta de hack-uit...Mai e si shell-ul ala care spune ceva de "anti-cheat" cand se deschide jocul, chiar am impresia ca ala e pus la misto...



    O zi frumoasa :)



    GYLDA//Topic unit cu cel dedicat.

    Edited once, last by GYLDA ().

  • In primul rand, nu vezi membri din echipa de Game Team deoarece sunt mereu pe invizibil pentru a putea prinde jucatorii care triseaza.

    In al doilea rand, e normal ca numarul de jucatori sa scada. E un joc care a aparut prin 2005, gameplay-ul e cam meh pentru jucatorii noi. Majoritatea persoanelor care mai joaca suntem tot noi, cei care am copilarit si am crescut cu acest joc. Sa fim seriosi, are niste mecanici super vechi si neatragatoare. La PvP cel putin inca e o problema super mare cu sincronizarea intre jucatori.
    In al treilea rand, ca si GM, e greu sa banezi atatia jucatori. E o intreaga munca in spate pe care multi dintre noi nu o stim si poate multi dintre noi nu o va intelege. Gandeste-te numai pe canalul de discord la sectiunea "#raport-hack" cate sute de mesaje apar pe ora (mai ales cu noul server). Munca persoanelor din Game Team este VOLUNTARA. Ei nu sunt platiti pentru asa ceva. Si acum puteti spune foarte usor: "Pai de ce nu primesc mai multi membri in Game Team?" Nu e ceva asa de usor nici asta. Nu poti primi pe oricine in echipa, iar cei care ar avea sanse sa intre, nu aplica.

  • Stiu ca inainte cand un GM se conecta aparea un mesaj ca e online si ca asteapta intrebari. Asta nu am mai vazut in ultimele 3 zile.


    Sunt de acord cu tine in legatura cu gameplay-ul si cu faptul ca este normal sa scada numarul de jucatori, tocmai de asta am mentionat in primul post faptul ca ar trebui readusi in joc jucatorii vechi, care au crescut cu jocul...cum am fost eu unul sunt convins ca sunt multi altii care ar putea reveni.


    Iar in legatura cu hack-urile, nu cred ca este imposibil de facut un mecanism automat care sa detecteze si sa inchida automat conturile, lucrez in domeniu de peste 8 ani si stiu in general cu ce "se manaca" chestiile astea de programare. Doar ca am impresia ca nici nu prea se mai investeste in el... E destul de usor sa banezi automat cand un bot de lv 26 rupe 30 mobi de lv 60+ intr-o secunda pe munte...e imposibil sa faci asta jucand corect si e foarte facil de dezvoltat un mecanism care sa detecteze asemenea actiuni si sa baneze instant conturile respective.. Banarea manuala nu este o solutie, ii banezi si a doua zi vor avea alte conturi

  • Sau un sistem de track al obiectelor colectate de acesti mobi, sa verifice unde se duc itemele colectate de ei sau banii din vanzarea itemelor respective si astfel sa se baneze conturile principale. Solutii exista, important e sa se vrea. In alte jocuri se poate, sunt convins ca s-ar putea si aici

  • Salut. Am citit asa in mare parerile voastre si vreau sa adaug ca inainte de discord cum se 'banau'? inainte cate tichete faceai ca prindeai 2 3 oameni/sapt. acum 10/ zi daca ma supar. Asta cu VOLUNTAR esti om de al lor pt ca nu te pune nimeni sa stai si sunt oameni ce asteapta la coada sa faca ceva. de exemplu eu tot astept si ma pronunt ca nu vreau nimic doar cumva sa vorbesc cu cineva sa banez mai repede, sa cercetez tranzactii si provenientele itemelor. Asta cu invizibilul e o vrajeala intra doar la sesizari . GM nu mai este ce era o data acum este 'game tichet' Inainte GM era ceva ce nu aplica nimeni ca 'voluntar' Voluntar e acum sa mai scape de gura copiilor. Dar ei in mare parte sunt odar conturi cu fel de fel de oameni. EU am reclamatii peste mehila ala si nu mi raspunde nimeni si tot insist. VORBESC DE CEL PUTIN 12+ ANI DE CAND CUNOSC METINUL SI CAT DE GREU ESTE DEFAPT, DAR CINE MAI URMARESTE FORMULELE? CINE DE FAPT E CEL MAI BUN CAND AI TOTUL PE TAVA? ACUM AI TOTUL USOR DOAR SA MEARGA BANII PT CA PUSTII CUMPARA, NU LE CONVINA SA SPARGA DE JOS PANA IN ARMAT, acum nu se mai fac 10 seturi pt caractere samd, acum faci alchimie esarfa si esti zeu. Fiecare sa si cumpere ce vrea doar ca nu e egalitate si feelingul nu l mai simtim niciodata! Trimiti tichete ei dupa 24h raspund cu copy-paste,dar siguranta noastra cine ne o asigura ? pai sa iasa toti voluntari sa plece cu vrajelile lor, ca stiu mai mult metin si teorie decat MULTI DINTRE JUCATORI SI MAI ALES DINTRE CEI CE NE REPREZINTA!!! Eu din timpul meu merg la vanatoare si nu ma opresc. Vreau sa mi fac caracterul asa de la 0 ( Am cont dupa sagitta) si reclam tot, ca in viata reala. Prieteni nu stiu ce sa mai zic dar sunt mult. In primul rand Cinstitii nu sunt vazuti bine pe metin. In al doilea rand STAFFUL CAND A APLICAT NU SI A ASUMAT GRAMADA DE TICHETE ( SUNT O ECHIPA) NU SI A ASUMAT CA E STRESANT? Ce nu vedeti asta nu inseamna ca nu exista si nu tineti cu staful ci staful sa tina cu noi. FACETI RECLAMATII TUTUROR, POPORUL CASTIGA, EI DOAR SUNT LA NUMAR SI CA AU INTRARE, SPALA HAINELE INTRE EI SI RECLAMATIILE SE STOMEAZA CUMVA INTRE EI. DAR PUNEM PE YT RECLAMA , RECENZII PROASTE samd

    BAFTA !!

    Cu drag,

    Drogardel.