[Ghid] Sanse la fierar

  • M-am gandit sa fac acest topic pentru a stii ce sanse sunt la fierar:


    Fierar normal :


    +1=100%
    +2=82%
    +3=73%
    +4=64%
    +5=55%
    +6=46%
    +7=37%
    +8=28%
    +9=7%


    Fierar bresla :


    +1=100%
    +2=92%
    +3=83%
    +4=74%
    +5=65%
    +6=56%
    +7=47%
    +8=38%
    +9=17%


    Ghid creat de : "TheAndreiuTz"


  • Sansa nu are cum sa fie 101%:D:D maxim este 100... si mai nou, dupa cum spune HalfOp si la fierarul normal este sansa 100% la +1

  • Salut! Am si eu o intrebare: de unde stii care sunt sansele de reusita?

  • Parerea mea este ca sansa la fierar este dupa norocul pe care il porti in ziua respectiva...de exemplu am spart iteme la +1 la ambii fierar,deci sansa care o spui tu NU este 100%.Dar am si facut +9 iteme la fierarii acestia.Deci sansa este NOROCUL care il ai in ziua respectiva,adica daca esti in bulan :dance2:

    La revedere metin2ro

  • Parerea mea este ca la fierar trebuie sa ai NOROC

  • deci mai bine nu il faceai :)) Cate minciuni ai scris acolo...Sansa 100% nu exista inseamna ca halfOp nu a jucat metine,de indata ce mie mi-au esuat iteme de la+0 cand se le fac +1 si sa nu credeti ca sunt iteme de peste lvl 30 care au sansele mai mici,scuturi de lupta,fms-uri,miau esuat,coifuri.


    La un item pana in lvl 30 sansa de la +1 +4 este de 90%


    la+5 este 80%
    la+6 este de 70%
    la+7 sansa deja scade la50%
    la+8 sansa scade la 40%
    si la +9 ceea ce este la fms este de 30% .


    La itemele de level 30+ scad sansele enorm,de exemplu +1 +4 90....dar de la +5 nu mai stiu exact parca sare direct la 70%
    +6 50%
    +7 30%
    +8 20%
    si sansa pe care o avem la otele +9 :)) este foarte buna 10%.


    Nu sunt sigur dar stiu ca la +7 +8 +9 itemele de 30+ au sansa scazuta cu 30% 20% 10%.

  • Parerea mea e ca ar fi trebuit sa citesti regulamentul
    Regulament Ghiduri
    Acele date pe care le-ai spus tu nu sunt stiute de nimeni, doar de GF

  • Atat eu cat si colegul meu Akastus nu am aprobat acest ghid deci ce cauta aici?
    De fapt nici nu am fost contactati cu intentia de a ni se da ceva la verificat :).
    Topic inchis cu avertisment pentru nerespectarea regulamentului sectiunii!