Momentul pe care il asteptam - FUZIUNEA

  • sa speram ca va veni cat mai repede dar e posibil sa fim lasati ultimii :lol:
    totusi sper sa fie maca 6-7 ch-uri sa nu fie prea aglomerat:P

  • Terenurile breslelor cum se vor distribui ?
    Oricum, sper să vină cât mai curând. Aceste probleme sunt unele minore...

  • Cred ca cu terenurile de breasla se for baga in map1 in zonele libere de teren(pe unele servere inca sunt locuri libere),apoi se va umple si imha,jungrand si waryong(zone de bresle) si restul breslelor cred ca vor fi bagat in Daeiamy,Sonqpa si Myryang(mapele alea noi,care sunt goale,in care sunt doar teleporter,magazin general,fierar si depozit)
    La ce comunitate s-a ajuns?Daca Turcia va fi inaintea noastra cred ca acolo va dura ceva timp,m-am uitat si la ei sunt vreo 45 de servere.

  • Unii dintre voi vedeti numai partea goala a paharului : unde mai farmez eu Doamne Dumnezeule?Ce ma fac eu ca nu mai pot sa sparg metine de 35 cate vreau eu fara sa am pic de concurenta cum e acum.Nu stiu pe alte servere dar pe leonis farmezi foarte bine,poate chiar prea bine ziua si sa nu mai zicem noaptea :lol: .Pana la urma mentenanta asta vine dupa cativa ani buni de metin.In acesti cativa ani buni(nu stiu exact cati probabil peste 6) nu ati reusit sa va faceti un cont de 75 sura arme ca sa farmati sus la 7 in dt?Ei bine daca inca n-ati facut-o,ati putea sa va apucati pentru ca mai e pana la fuziune dupa cum au specificat asa ca pana vine ati putea sa faceti 75 si sa urcati masterele.Asta e una din solutii,probabil mai sunt 1 milion de alte solutii!
    Eu vad partea plina a paharului.DUpa fuziune bataile generale se vor numi batai generale,asa cum erau cand aveam si eu 30-40 si visam sa ajung sa ma bat acolo cu cei mari si multi :lol:

  • cel mai probabil (sau speram)ca se vor introduce mai multe mape
    De exemplu:3 mape de sohan;3mape de temple;10 regate etc..

  • Vreau sa aflu o parere de exemplu pe mine ma cheama pe joc Gigi si joc pe serverul X si am lvl 42 iar pe serverul Y exista tot un player cu numele Gigi si are level 43,Ce se intampla ?:)


    Gigi cu lv 43 isi pastreaza numele tu o sa poti sai iti alegi alt nume. :) Cel cu lv mai mare are priritate in asi pastra numele.

    :stick:


  • Si celalalt player primeste un "pergament " de schimbare nume :tooth:


  • Gigi cu lv 43 isi pastreaza numele tu o sa poti sai iti alegi alt nume. :) Cel cu lv mai mare are priritate in asi pastra numele.


    Au venit cateva schimbari la vechile reguli privind unirea, dupa cum urmeaza in acest anunt:


    Sursa: Forumul oficial metin2.uk ( specific asta pentru ca nu toate anunturile de acolo se aplica si altor comunitati, dar fiind despre unirea serverelor, consider totusi ca pe baza acestor idei se v-a continua ).


    Pe scurt, nu cel cu lvl mai mare isi v-a pastra numele, ci v-a fi "aleator". Pentru detalii cititi singuri anuntul... iar daca nu stiti engleza, folositi gogu' translate.

    ----------------------------
    “Hîc… Părerea mea.”

  • Salut, pentru cei care va plangetii ca nu o sa mai aveti unde sa farmatii.Nu e o problema asta intradevar vor fii foarte , foarte multii playeri dar vor fi 6ch cum sunt acum pe serverul spaniol deja fuzionat + mai multe metine pe fiecare ch in orice mapa de ex acum sunt 6 in map2 toata harta atunci vor fi 8 sau chiar 9.Sper sa vina cat de curand fuziunea :sleeping:

  • Fusione
    Cari Metiniani
    E' giunto il momento di unirci!
    Come,cosa, quando?
    Siamo felici di annunciarvi che il prossimo 4 Febbraio (ebbene si!! del 2014!) l'unione dei server in Italia inizierà!


    Alla fine delle operazioni di unione, Metin2.it avrà 2 Server!


    Dragi Metinieni
    A venit momentul sa ne unim !
    Cum ,ce , cand ?
    Suntem fericiti sa va anuntam ca pe 4 februarie ( da, vorbim despre 2014 ) unirea serverelor in italia va incepe .


    La finalul operatiunii de unire metin2.it v-a avea 2 servere .


    Sursa :Unire


    Ps : De obicei ce primestia italia , primim si noi a 2-a zi .
    Parerea mea e ca in maxim 1 luna ne uneste si pe noi .

  • Cum credeţi că se vor unii serverele? Mă refer, care cu care? După voi, există vreo şansă să se unească virgo cu draco?

  • din ce am vazut pe comunitatea italiana s-au unit 4 servere intr-unul singur si 6 in celalat ,asta inseamna 2 servere,deci probabil vor fi 3-4 la noi...asta ar insemna ca cei cu pc-uri mai slabe sa stea in map1 doar pe ch3 :haha: .Oricum probabil in urmatoarea luna vine si la noi pentru ca la fel cum a spus Sergiu de obicei noi urmam dupa italieni

  • Dragi colegi.
    Impartirea serverelor, cred eu, se va face dupa numarul de jucatori.
    Nu o sa vedeti niciodata ca ei vor combina cele mai populate 4 servere.
    Vor face asa(repet, cred) : 1 populat+1 nepopulat+ tot asa

  • Eu stiu ca pana acum doar comunitatea spaniola a primit fuziunea a mai primito vreo comunitate dupa spania?

  • Hmm....AM vazut si eu chestia asta cu fuziunea,mi se pare cea mai tare chestie care au putut s-o gandeasca cei de la GameForge,dar,vad ca pe atlii ii cam macina ideea de fuziune intre servere,din cate am citi eu de pe alte forumuri nu vad un mare dezavantaj in chestia asta...Sau cei care sar si zic contra,sunt acei copii/adolescenti(SA NU NE MAI LEGAM CU TOTI DE COPII,CA EI NU AU NICIO TREABA,MENTALITATEA CONTEAZA)care se tem ca nu le vor mai functiona hack-urile/cheat-urile si altele,deabea astept sa se produca marea fuziune.GANDITI-VA LA FUZIUNEA SERVERELOR CA LA UNIREA TARILOR ROMANE,SEARA BUNA VA DORESC !!:*

  • Ne convine sau nu, acest lucru se va intampla odata si odata......... nu noi platim intretinerea serverelor, in momentul in care numarul de jucatori scade, este mai rentabil sa le unim :). Eu nu vad nimic rau in acest lucru, mai multi jucatori=mai multa distractie, daca nu am urmari distractia, am putea ramane limitati la jocurile solo pe PC . Cum va decurge la noi, ce se va intampla, vom vedea la momentul potrivit, asa cum a precizat si HalfOp in acest topic .



  • Dragi colegi.
    Impartirea serverelor, cred eu, se va face dupa numarul de jucatori.
    Nu o sa vedeti niciodata ca ei vor combina cele mai populate 4 servere.
    Vor face asa(repet, cred) : 1 populat+1 nepopulat+ tot asa


    Draga colegule,


    A se verifica ordinea in care s-a facut unirea serverelor pe celelalte comunitati unde DEJA s-a efectuat.De asemenea, a nu se mai da cu parerea in mod neavizat . Pe final, a nu se mai da cu parerea deloc si a astepta valul schimbarii.


    P.s A nu se mai "repeta, cred" variante neplauzibile .
    P.p.s A se lua in considerare si un numar mai mare ca 2 la unire. SASE ( 6 ) suna ok ? SUPERCLICK AICI ca sa fii uimit.
    P.P.p.s A nu se da reply " nu-mi convine" .

    - > Cand poti sa mergi pe apa, mai bine iei barca.