Momentul pe care il asteptam - FUZIUNEA

  • Deci am contul xyz care are 4 caractere taurus 1 facut la intamplare pe
    corvus eu vreau sa pastrez cele 4 caractere de pe taurus cum procedez sa
    imi ramana aceste 4 caractere pe cont. Sterg pe cel de pe corvus?


    Voua va e chiar lene sa cititi !!!
    S-a zis de nenumarate ori cum se procedeaza in astfel de cazuri.
    Dupa fuziune intri pe site si iti alegi ce conturi vrei sa ramana pe cel principal iar restul pe unul secundar.
    Si da, poti sterge caracterul de pe corvus si nu va mai trebui sa faci nimic altceva.


    /Akastus - Mutat.

  • Am recalculat nr de playeri de pe servere care vor fi dupa fuziune:
    Lenios+Virgo=Polaris 117.616 playeri
    Pegasus+ Hydra=Pheonix 137.817 playeri
    Corvus+Taurus=Scorpius 135.792 playeri
    Aries+Sagita+Gemeni=Orion 161.925 playeri
    Lupus+Draco+Volans=Nemesis 142.576 playeri
    Trianguli=Apollo 48.675 playeri
    TOTAL:744.400
    Nr e destul de crescut fata de cel din 9.7.2014:
    Lenios+Virgo=Reticulum 113.223 playeri
    Pegasus+Hydra=Pheonix 134.057 playeri
    Corvus+Taurus=Pictor 129.960 playeri
    Sagitta+Aries+Gemeni=Piscium 155.440 playeri
    Lupus+Draco+Volans=Orion 118.523 playeri
    Trianguli=Libra 46.652 playeri


    Lenios+ Virgo au crescut cu 3k playeri in total destul de bine.Pegasus+Hydra cam tot la fel 3k.Corvus+Taurus au crescut cu 6k nr de playeri.Aries+Sagita+Gemeni=Orion ramane in continuare cel mai populat server au crescut cu 6k,are 161k playeri aproape 162k.Cea mai mare crestere a avut-o Lupus+Draco+Volans care au in prezent in total 142.576 playeri avand in vedere ca azi suntem in 19.7.2014 doar in 10 zile au aparut 24.000 playeri in total pe Volans,Draco,Lupus.Trianguli a urcat cu 2k avand in vedere ca e doar un server.Mai vedem cum mai creste inca 3 zile pana la fuziune


    /Akastus - avertisment pentru posthunt. Mutat.

  • De unde ai aceste cifre?Ne poti arata sursa?


    /Akastus - avertisment pentru posthunt. Mutat.

  • Buna seara, salut, etc.
    Am citit asta pe forum :


    Caracterele:




    • Doua caractere cu acelasi nume -
      ce se va intampla? Este simplu: la prima logare de dupa fuziune,
      caracterul cu nivel mai mic va fi rugat sa-si aleaga un alt nume. Daca
      ambele caractere vor avea acelasi nivel, cine isi va schimba numele va
      fi ales random.

    Pe Email in schimb, am primit asta :
    Caractere
    [b]Doua caractere, un singur nume - ce facem acum?[/b]
    Ordinea in care vor fuziona serverele este decisa aleatoriu. Caracterul
    care se afla pe serverul principal de fuziune isi va pastra numele.

    Celor care vin cu acelasi nume li se va cere sa isi aleaga un nume nou
    odata cu prima logare dupa fuziune.

    Am pe serverul Leonis un sura BM de 55 iar pe serverul Virgo un mental de 56. Cu acelasi nume. Carui caracter ii voi putea schimba numele ?! :esprit:



    /Akastus - avertisment pentru posthunt. Mutat.

  • Am o intrebare:
    Cu ocazia acestor modificari ,chiar daca pe server nu va fi cineva cu acelasi nume de level mai mare , s-ar putea face o schimbare la numele characterului in cazul in care nu suntem multumiti de el?


    Daca "da", cum/unde pot depune aceasta cerere.Doresc sa precizez ca de mult timp mi-as fi dorit aceasta schimbare.


    AdySkipPeRr : Poate sti mai multe ca mine ,insa nu cred ca esti in masura sa raspunzi la aceasta intrebare.Ramane la atitudinea lui HalfOp sa decida.


    /Akastus - avertisment pentru posthunt. Mutat.

    Edited 2 times, last by MihaiX14 ().

  • Am o intrebare:
    Cu ocazia acestor modificari ,chiar daca pe server nu va fi cineva cu acelasi nume de level mai mare , s-ar putea face o schimbare la numele characterului in cazul in care nu suntem multumiti de el?


    Daca "da", cum/unde pot depune aceasta cerere.Doresc sa precizez ca de mult timp mi-as fi dorit aceasta schimbare.


    Nu,nu poti si nici nu o sa se intample asta vreodata.
    Cum ar fi daca toti am putea sa ne schimbam numele ??



    /Akastus - Mutat.

  • Am si eu o intrebare , diseara la ora 00:00 va incepe fuziunea?


    /Akastus - avertisment pentru posthunt. Mutat.

  • Ce se va intampla cu itemele nedistribuite din Item-Shop? Le vom putea distribui si dupa fuziune? Multumesc pentru raspuns.



    Edit:
    Am citit raspunsul de mai sus, toate itemele vor ajunge pe serverul tinta...


    /Akastus - avertisment pentru posthunt. Mutat.

    Edited once, last by c0rn1 ().

  • Nu inteleg un lucru.Itemele vor trebuii bagate depozi ca sa nu se piarda?
    Am auzit pe mai multi spunand ca trebuiesc bagate depozit sau sa facem printuri cu care sa dovedim ca le-am detinut.
    Poate ca nu am citit cu atentie dar nu am vazut nici un citat in care sa zica ceva de bagatul itemelor in depozit.Ma lamureste cineva? :beer:

  • Nu inteleg un lucru.Itemele vor trebuii bagate depozi ca sa nu se piarda?
    Am auzit pe mai multi spunand ca trebuiesc bagate depozit sau sa facem printuri cu care sa dovedim ca le-am detinut.
    Poate ca nu am citit cu atentie dar nu am vazut nici un citat in care sa zica ceva de bagatul itemelor in depozit.Ma lamureste cineva? :beer:


    Niste playeri cu lipsa de ocupatie au pornit acele zvonuri legate de introducerea itemelor in depozit.
    Din contra, itemele trebuie SCOASE din depozit , ca sa nu dispara vreun item.

  • de ex eu am pe un cont mai multe caractere si eu vreau sa mut doar un caracter pe un alt cont se poate(sa mi se raspunda si mie ca nu stau sa citesc 13 pagini sau sa citesc degaba)
    /Akastus - avertisment pentru posthunt. Mutat.

  • de ex eu am pe un cont mai multe caractere si eu vreau sa mut doar un caracter pe un alt cont se poate(sa mi se raspunda si mie ca nu stau sa citesc 13 pagini sau sa citesc degaba)


    Foarte usor.
    Iti faci pe serverul pe care joci 4 caractere si pe un alt server cu care fuzioneaza serverul tau ,inca un caracter .
    Dupa fuziune intri pe site, iti alegi caracterele care vrei sa ramana pe contul principal .In cazul tau il alegi pe cel de pe celalalt server iar cel care vrei sa il muti , il pui pe contul secundar.


    /Akastus - Mutat.

  • Eu am 2 conturi un war de 55 la blue si un sura de 78 la rosu pe acelasi server, as putea ca dupa fuzionare sa le mut pe amandoua caractere pe un singur cont ?( am cateva caractere si pe serverul cu care o sa fuzioneze)


    /Akastus - avertisment pentru posthunt. MUTAT.

    Edited once, last by SheFloDan ().

  • Eu am 2 conturi un war de 55 la blue si un sura de 78 la rosu pe acelasi server, as putea ca dupa fuzionare sa le mut pe amandoua caractere pe un singur cont ?( am cateva caractere si pe serverul cu care o sa fuzioneze)

    Nu ai inteles.Daca ai pe aceelasi cont,caractere aflate pe serverele care fuzioneaza ex:Sagitta si Gemini,Ai pe acel cont in regatul blue de pe serevrul Sagitta un caracter iar pe Gemini pe aceelasi cont ai un caracter in regatul galben.Atunci vei beneficia de tinctura regatelor si iti perimite sa iti alegi regatul in care doresti sa participi.


    /Akastus - Mutat.

  • Iar in cazul in care nu am alte caractere pe alte servere. si vreau sa las conturile asa cum sunt. nu fac nimic. sau tot trebuie sa selectez ceva? ?(


    /Akastus - avertisment pentru posthunt. MUTAT.

  • Iar in cazul in care nu am alte caractere pe alte servere. si vreau sa las conturile asa cum sunt. nu fac nimic. sau tot trebuie sa selectez ceva? ?(

    Salut astepteam cu toti instructiunile spus de HalfOp dar in acest caz daca nu ai niciun caracter pe alte sv Nu pare a fi o problema!!! Asteptam instructiunle de la HalfOp mai ai putina rabdare!! Mai sunt cateva ore si incepe fuziune pentru serverele 1,2,3,4 si vom primi si noi instructiunile pana atunci!!!!


    /Akastus - Mutat.

  • Daca am 1 cont pe un email pe care am uitat parola , cand fac personajele pot sa pun un caracter care imi trb pe un email care stiu parola ?


    /Akastus - avertisment pentru posthunt. Mutat.

  • Daca am 1 cont pe un email pe care am uitat parola , cand fac personajele pot sa pun un caracter care imi trb pe un email care stiu parola ?

    HalfOp a spus clar nu este nevoie de e-mail!!! Si nu poti face asa ceva ... cum sa pui un caracter pe alt e-mail doar prin schimbare e-mail dar asa ceva nu!!


    /Akastus - Mutat.