[Portofoliu] Daemetrios

  • Lucrarea 5 mi se parea cea mai frumoasa si restul sunt frumoase, dar nu ca lucrarea 5.

  • Lucrarea 5 mi se parea cea mai frumoasa si restul sunt frumoase, dar nu ca lucrarea 5.


    Mulţumesc de părere, dar ai putea fi puţin mai explicit ? Spune-mi, te rog, cum aş putea îmbunătăţi lucrările, sau ce are lucrarea nr. 5 şi restul nu au.
    Vreau să învăţ din greşeli şi să devin mai bun.
    Îţi mulţumesc încă o dată ! :D

  • Toate sunt foarte frumoase, dar niciuna nu se compara cu #9 :haha: .
    Eu cred ca el a zis de lucrarea 5 din cauza preferintelor lui.
    Continua sa faci si alte lucrari, doar exersand devii mai bun.Pune-ti in minte anumite chestii extravagante(iesite din comun) si incearca sa le reprezinti in photoshop.De asemenea poti incerca sa te alaturi unor comunitati de "photoshoperi"(ar trebui sa gasesti pe net asa ceva) si sa va dati la intrecere unii cu altii/sa impartasiti idei etc.
    Multa bafta in continuare!

  • Salut


    Inainte de toate , da-mi voie sa te felicit pentru rezultatul obtinut la SOTM , editia Iunie.
    Acum , tin sa iti zic ca imi plac foarte mult lucrarile tale ... Pe cat de simple , pe atat de placute ochiului.
    De criticat nu as avea mare lucru. Singurul lucru pe care as vrea sa il spun aici , este referitor la #4 , unde soldatul ala nu pare asa de bine integrat in imagine. Desigur , se rezolva repede.


    In rest , foarte bune lucrarile , inca odata o spun. Continua tot asa , astept sa vad cu ce semnaturi mai vii.


    ps: Ai incercat sa lucrezi si la scara mai mare ? Adica sa faci manipulari ?
    Daca da , am rugamintea sa ne arati si noua ce ti-a iesit.


    Bafta in continuare ^^

    NU fac parte din STAFF , nu imi mai dati pm-uri destinate STAFF-ului !!!



    <<< Portofoliu >>>


    Just smile ... doesn't cost you anything

  • Toate sunt foarte frumoase, dar niciuna nu se compara cu #9 :haha: .
    Eu cred ca el a zis de lucrarea 5 din cauza preferintelor lui.
    Continua sa faci si alte lucrari, doar exersand devii mai bun.Pune-ti in minte anumite chestii extravagante(iesite din comun) si incearca sa le reprezinti in photoshop.De asemenea poti incerca sa te alaturi unor comunitati de "photoshoperi"(ar trebui sa gasesti pe net asa ceva) si sa va dati la intrecere unii cu altii/sa impartasiti idei etc.
    Multa bafta in continuare!


    Mulţumesc mult ! Apreciez mesajul tău !
    Deocamdată nu sunt aşa pregătit să mă duc într-o comunitate de "photoshoperi", poate după ce învăţ încă jumătate din ce ştiu acum o să am şanse de "supravieţuire" printre ei. Oricum, voi încerca să ţin cont de sfatul tot.
    Încă o dată, îţi mulţumesc ! 8)



    @BrainFKr, îţi mulţumesc mult că ai trecut pe-aici şi pentru felicitări. Îţi apreciez părerea şi voi ţine cont de sfatul tău ! Sper să reuşesc să fac o manipulare cât de cât OK, şi sper să nu mă critici prea dur după ce o voi posta aici :D .
    Îţi urez numai bine ! ;)

  • Sa va aduc aminte ca sectiunea asta se numeste CRITICA CONSTRUCTIVA?


    Eu personal am o problema cu scrisul de pe sig (da, recunosc...nici eu nu sunt as la asta. Dar asa cum vad ca nu "da bine" la altii recunosc si in cazul meu, cand imi bag nasul in ps, ca scrisul lasa de dorit).
    Renunta sa mai scrii nick-ul tau pe toate lucrarile. Pe bune. In al doilea rand...la lucrarea "creatures of the night" parca ai aruncat fontul ala cu prastia.


    La nr 6 ai lasat prea mult spatiu gol si nefolosit. Incearca sa lucrezi si pe varianta 400*200 si sa nu mai "tunzi" personajele.


    Imi place cum arata sigul 1 si 2 cand vine vorba de scris desi pe nr 1 daca nu puneai acel "pegasus" acolo era perfect. Fa culorile mai vii, gen numarul 5.


    La lucrarea 4 mai ai de lucrat la integrarea personajului. Pare, la fel, aruncat cu prastia pe mijloc.

    If I cannot bend heaven, I will raise hell!

    3513615.webp
    I'd rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity!

  • Îţi mulţumesc enorm de mult pentru părere !
    În primul rând, ai foarte mare dreptate în legătură cu textul. Niciodată nu m-am priceput şi îmi este destul de dificil să învăţ în ce manieră trebuie pus un text, aşadar voi renunţa la el ( cel puţin până îl stăpânesc mai bine ). În al doilea rând, culorile nu sunt aşa vii pentru că mi se par ori prea întunecate, ori prea luminoase, deci prefer să le fac mai şterse :pillepalle: . O să reţin sfatul tău şi îl voi pune în aplicare.


    Apreciez foarte mult faptul că mi-ai acordat puţin din timpul tău ! :love:

  • Daca doresti sa nu iti fie furate lucrarile de asa-zisi RIPPERI , foloseste un text secundar pe 7-8 px pe overlay/opacitate 40-50 sau mai scazuta si pune-l intr-un colt al lucrarii.
    Ai mai putea sa-ti faci si un logo ;) pe care sa-l folosesti la lucrari.


    Poti invata mai multe din alte comunitati unde vezi categoria de Desgin.
    Iti sugerez sa-ti iei un pack de fonturi pentru ca te vor ajuta.

  • Daca doresti sa nu iti fie furate lucrarile de asa-zisi RIPPERI , foloseste un text secundar pe 7-8 px pe overlay/opacitate 40-50 sau mai scazuta si pune-l intr-un colt al lucrarii.
    Ai mai putea sa-ti faci si un logo ;) pe care sa-l folosesti la lucrari.


    Poti invata mai multe din alte comunitati unde vezi categoria de Desgin.
    Iti sugerez sa-ti iei un pack de fonturi pentru ca te vor ajuta.


    Îţi mulţumesc de sfaturi. Aşa mă gândeam şi eu să procedez, să pun un text minuscul doar pentru a nu fi folosită lucrarea de altcineva. Cât despre alte comunităţi, nu cred că aş putea găsi ceva interesant, pentru că pe majoritatea tutorialele sunt copiate sau repostate din alte părţi.
    Mersi mult că ai trecut pe la mine ! ^^

  • Nu ma pricep deloc la PS,dar imi dau si eu cu parerea. :) .Imi place mult ultima lucrare,mai ales fontul de la "Ninja Girls".Imi plac culorile,dar cred ca este o problema cu lumina,otelul este luminat,ca si cum ar bate lumina din fata,insa lumina vine din spate.Nu stiu daca e ok sau nu.. :S ,dar per total imi place lucrarea aceasta si pot sa spun ca imi plac in mare parte cam toate cele pe care le realizezi.Continua,doar asa te vei perfectiona.O zi buna. ^^

  • Ma gândesc ca te straduiesti,fiecare isi doreste sa faca o treaba cat mai buna. ^^ .Cea cu ninja,mi-a placut foarte mult,dar aceasta cu samanca,m-a dat pe spate. :love: .Imi place ca ai ales sa lucrezi pe zona violetului,avand in vedere ca si Azurul este tot mov.O lucrare foarte reusita din punctul meu de vedere. :thumbup: .Mai vreau sa vad lucrari de genul.Meriti sa fii apreciat pt munca depusa.Numai bine. ^^ :*

  • Salut, Daemetrios!
    Îmi pare bine sa văd că au mai ieşit artişti la iveală de când nu mai activez pe aici, chiar ma bucur.
    Legat de semnăturile tale se vede clar diferenţa dintre portofoliul tau şi a celorlalţi, singurele mele sugestii ar fi să mai lucrezi pe partea de text şi să scoţi personajele în evidenţă mai mult prin luminozitate şi sharpen.

  • 1# Imi place, dar daca nu puneai acele texte mi se parea extraordianara semnatura.
    2# Nu se prea potriveste acea textura cu verde puteai sa te joci putin cu textura prin Hue Saturation .
    3# Destul de faina,puteai sa pui un border negru 1 px.,desi textul da de gandit puteai sa-i pui un gradient overlay mai deschis sau un cliping mask.
    4# Nu-mi prea place renderul si textul ,la text puteai sa-i bagi putin stroke 1 px. putin overlay (40-50%) si un drop shadow.
    5# Frumos,dar textul secundar e cam prost gandit ,un caligrafic sau un brush se potrivea de minune ,de culoarea textelor ma voi lua un pic ,puteai sa pui "Creature of the night" cu un albastru mai inchis cum e rosul ala si "Daemetrios" cu rosul ala de la ochii monstrului.
    6# Imi place,desi Daemetrios se potrivea perfect pe langa "The war has come" (parerea mea).
    7# Frumos,desi nu strica cateva texturi.
    8# Imi place la nebunie,si textura aia cu Illuminati (mama,mama e perfecta),si textul principal imi place daca te tine timpul ai putea sa faci un tutorial cum sa creezi un asemenea efect sau e doar de la font? :)
    9# Arata destul de bine.
    10# Me gusta,dar totusi textului secundar ii statea bine in alb (zic eu) ,si "Phoenix" un pic mai deschis.
    11# Inca odata zic, (mama,mama :rofl2: ),dar incearca sa folosesti si tu niste texte secundare mai bune gen (wendy sau 04b03)
    12# Idem ca la 11.
    Cam atat am vrut sa-ti zic ,mie chiar imi place cum lucrezi si mai astept semnaturi de la tine. Bye!