Probleme & Intrebari DT!

  • Cam ce apărare iti trebuie ca mobii din DT de la Etaj 7 să nu mai dea dmg in tine și mă refer la cei din cameră nu de la metin,să zicem că mutăm mobi cu un caracter de lvl 95-105 in coltu opus metinului de 70 si băgăm clientu in bară,ar rezista caracteru să stea 5 ore fără să-și primească dmg(fara nimic activa,corp/armura/teama/buff,etc) ??? :superman:

    Sa il las 5h far sa ii activezi corpu intre timp?... e cam mult pentru un cont chiar si de lv 105 mental cu o posedata +9 sa zicem si 60% sageti. Odata ce s-a dus corpu e cam pa si ala dupa 10-15 minute doar daca nu ai elixir

  • De 2 luni sparg itm de la +4 la +5 sau +5 la +6 mai sus nu urca sub nici o forma , 9 esuari consecutive la fierarii din dt acum cateva zile, azi iar 6 consecutive de la +4 la +5 , plusez cu un cont de lvl 50 , dar am inteles ca lvl nu conteaza la fierar , pana acum 2 luni a fost ok, e o schimbare a fierari , daca de la +4 la +5 rata e de 50% cum pot sa sparg 9 itm consecutiv, armuri, arme, bijuterii intr-o zi si azi iar 6 , rata de succes cat e ? 0% chiar nu inteleg, mergea mult mai bine pana acum 2 luni . poate se gaseste cineva sa ma lamureasca

  • Se fac bine banii in DT la 7 ?
    Cam cat stati voi pt un ss ? fara manusa ca-s sarac
    Ma chinui sau o sa fie destul de lejer, daca am sura lv 75 otravita pm32p+4 tais G teama G armura m8, armura 600 si ceva, cal militar, fara buff, 13k pv, 40 vampiri ?

  • otravita + cat este ?
    Fara P tais nici nu m-as gandi sa urc la 7.
    Vampiri iti trebuie doar la etajele 1-6.
    In 2 ore de batut continuu,un metin pe minut si cu manusa pusa,nu scot mai mult de 1-2 ss-uri.Acestea costand 4kk pe serverul scorpius.
    Candva se merita sa farmezi la etajul 7,pe vremea cand existau si alte caractere inafara de farmeri,caractere care cumparau totate cartile care acum sunt marginalizate.
    Poti bate si fara manusa,ai drop bun,stiu ce spun.

    Edited 3 times, last by Adryan1900 ().

  • Se fac bine banii in DT la 7 ?
    Cam cat stati voi pt un ss ? fara manusa ca-s sarac
    Ma chinui sau o sa fie destul de lejer, daca am sura lv 75 otravita pm32p+4 tais G teama G armura m8, armura 600 si ceva, cal militar, fara buff, 13k pv, 40 vampiri ?


    Fara manusa talhar NU faci nimic pe oriunde te ai duce sa dropezi.La etajul 7 in DT se face profit frumos dar depinde si de dropul din ziua respectiva.Poti sa ai zile cu drop frumos si zile cand te rogi sa iti cada o carte buna,sa nu mai zic de ss uri...SUCCES

    La revedere metin2ro

  • Se fac bine banii in DT la 7 ?
    Cam cat stati voi pt un ss ? fara manusa ca-s sarac
    Ma chinui sau o sa fie destul de lejer, daca am sura lv 75 otravita pm32p+4 tais G teama G armura m8, armura 600 si ceva, cal militar, fara buff, 13k pv, 40 vampiri ?


    Fa P la tais, P la armura sau 750 + aparare daca n-ai buff si minimum 80 vampiri daca n-ai pet. Manusa e un must have in momentul de fata. Depinde de perioada, au fost perioade cand am scos 7-8 ss-uri din 3 ore si perioade cand am scos 1-2.
    Am mai fost la et7 acum cateva zile pentru ca am avut ceva timp liber si voiam sa ma recreez. Am scos 2 ss-uri, 3 aure, 3 blessuri, 7 seturi de carti okey si celelalte carti, dar am batut cu manusa in continuu si aveam si iteme cu 20 sansa de drop pentru cartile okey.

    Actions prove who someone is, words prove who they want to be.


    Don't judge people by their actions as long as you can't understand their reality.


    ' You can do everything you set your mind to, man '

  • as dori sa cresc lycanul meu lv 61 si sa il bag sa farmeze in etajul7 DT, pana la etajul 7 voi merge ajutat de atri playeri, Ce itme am nevoie pentru a rezista la metinele din etajul7? 10k pv este deajuns? cata aparare am nevoie? Ce m-uri sa aiba bufa?
    ?(:S


  • 12k+ pv + 40% sageti+ samanca m8 minim la binecuvantare si forta stai lejer.


    Ar trebui sa fii mai atent la ce intreaba. Rezistenta la sageti te va ajuta strict pentru atacul Arcasilor demon. Pentru a rezista la atacul monstrilor ce ies din metinele de 70 ai nevoie de rezistenta foc si de rezistenta magie (atacul flacarilor ce ies din metin este magic, NU de tip sageata). Cel mai bine iti recomand sa dai o fuga in Tara de foc si sa spargi 5-10 metine de 70. Asa iti faci tu o idee cam de ce mai ai nevoie (atac, sa le spargi mai repede, buf mai bun, sa rezisti mai bine la atacul direct sau rezistenta magie sa rezisti la atacul flacarilor).

  • Am lvl 75, sura AM. Am drop mai bun in DT sau in v2 ?
    Precizez ca am manusa , si rezist bine in ambele mape.


    Pentru drop la lvl 75 este recomandat DT etajul 7,dar daca vrei drop de genul cioburi,carduri okey iti recomand in catacombe. V2 nu este o mapa de drop la lvl 75 ( carti,ss uri) pe cand in DT la etajul 7 ai asa ceva...SUCCES

    La revedere metin2ro

  • Salut.Intrebare la etaj 6 cu fierarul.
    Exista vreo schita pe undeva unde pot vedea si eu cum trebuie sa bat regele ca sa pot scoate ce fierar doresc?

  • Nu exista pentru ca e aleatoriu si tot timpul se schimba locul .Totusi ,daca ti cont de cativa factori ai sansa sa pice fierari armuri de 4 5 ori la rand, depinde de cate ori faci run.
    Dupa ce iti pica un fierar de armuri pe un anumit ch tine minte coordonatele. Ca sa mearga trebuie sa fie toti ceilalti mobi omorati ,sa nu iti faca nimeni ks, si sa il omori doar tu pe acelasi ch, in acelasi loc.Eu numaram umflaturile din podea de la locul de unde ajungi cand esti teleportat la etaj,ca sa iti fie mai usor sa stai in aceleasi coordonate .Daca mori in timp ce incerci sa il omori se schimba fierarul,automat si locul . Nu iti garantez ca o sa mearga tot timpul ,dar de cateva ori e posibil .

  • Ca multe alte lucruri pe metin sansa de a scoate un fierar sau altul e aleatorie, adica ai trei posibilitati ,bijutier,armuri si arme deci cate un 33,3 % pentru fiecare de a iesi. Tocmai pentru ca sunt doar trei posibilitati cateodata mai si nimerim atunci cand ne dorim un anumit fierar.

  • Buna seara imi puteti spune va rog cam cat m-ar costa sa echipez ( armura , otravita , accesori ) un sura arme lvl 75 de dt etajul 7 ? Macar un pret aproximativ as dori sa stiu ,tin sa precizez ca eu nu stiu preturile foarte bine .

  • Poți lua Itm 1.5k pv,oțel +6 abanosi+9 coif de 21+9 scut de 61+9 gol si otrăvita +6 pm38 deci cu 3-400kk e gata:).Asta ca sa Bati la metine,ca sa ajungi singur acolo nu stiu daca ai putea cu Itm astea.