Probleme & Intrebari DT!

  • Atunci iti iei cizme piele si colier aur sa ai 30 sageti,abanosi 20 vampiri si coif *4/+5 cu 20 vampiri si poate si o brățara cu pv si argint deci cu 6-700kk eu zic ca il faci,poate si mai puțin,dar nu prea se merita sa mai farmezi la metine.Un ss e1.5kk,o aura 1.5kk,nimic profitabil.

  • Eu detin un sura arme de 75 si fac Dt singur
    Itemele mele :
    Otel +5 2000 pv pietre +4
    Abanosi +9 goi
    Scut de 61 +9 gol
    Otravita medie 33 +6 pietre +4
    Coif de 21 +5 cu 20 vampiri
    Bratara cu 20 vampiri
    Colier 1500 pv
    Papuci 2k pv


    Buff slab cu m4-m6-m5 cu clopot 12 int si cercei lacrima +7


    La etaju 5 mai bag 1-2 verzi , dar rar ( in caz ca nu da cheia la un etaj )


    Sper ca te-am ajutat :)

  • De ce iteme as avea nevoie pentru a farma cioburi de pe un war aura de lvl 41?

    Daca tot mergi la farmat eu zic ca ar trebui sa te concentrezi pe iteme care sa te ajute sa faci dmg cat mai mare, nu neaparat pe iteme cu aparare si/sau pv . Deci, bonus impotriva vampirilor, cu cat mai mult % ai cu atat mai bine si o arma de lvl 30 cu o paguba medie cat mai mare . Itemele astea nu e neaparat sa le ai de la inceput , farmatul pentru vanzarea de cioburi si alchimie e o activitate destul de productiva si de perspectiva pentru viitorul mediu, astfel incat merita sa cumperi iteme pentru dt, iteme care le poti folosi pe un farmer 75+ in catacomba diavolului. Succes

  • Buna ziua , imi scuzati intrebarile am cautat pe forum la sectiunile lor si nu am gasit niste raspunsuri clare.


    1-momentan am lvl 42 si bat DT primul etaj pentru cioburi sa fac alchimie am drop bun , in general 3-4-5 cioburi pe mantie , am avut chiar si 9 cioburi pe mantie, daca as urca pana la 52 (sa fac al 3-lea M) as mai avea aceasi drop ? sau ar scadea/urca ?
    2- grupa afecteaza dropul ? Bat DT langa mine cu o buffa lvl 41 , cu care imi dau buff si am impresia ca e dropul mai scazut cu ea in grupa
    3- As face lvl 50 si pentru itemele din cufar respectiv schimba/adauga am si niste marmura , ar merita sa adaug bonusuri intr-o casca cu coarne cu speranta ca prind ceva folositor ?
    4 - Am o maimuta mica cu 11 zile , 2 skilluri , nivel 37 cu 4,2 PV , 2,8 aparare , 5,4 pm intrebarea e : are rost sa o cresc peste nivel 40 ? eventual eroic

  • Buna ziua , imi scuzati intrebarile am cautat pe forum la sectiunile lor si nu am gasit niste raspunsuri clare.


    1-momentan am lvl 42 si bat DT primul etaj pentru cioburi sa fac alchimie am drop bun , in general 3-4-5 cioburi pe mantie , am avut chiar si 9 cioburi pe mantie, daca as urca pana la 52 (sa fac al 3-lea M) as mai avea aceasi drop ? sau ar scadea/urca ?
    2- grupa afecteaza dropul ? Bat DT langa mine cu o buffa lvl 41 , cu care imi dau buff si am impresia ca e dropul mai scazut cu ea in grupa
    3- As face lvl 50 si pentru itemele din cufar respectiv schimba/adauga am si niste marmura , ar merita sa adaug bonusuri intr-o casca cu coarne cu speranta ca prind ceva folositor ?
    4 - Am o maimuta mica cu 11 zile , 2 skilluri , nivel 37 cu 4,2 PV , 2,8 aparare , 5,4 pm intrebarea e : are rost sa o cresc peste nivel 40 ? eventual eroic

    1 - Ar trebui sa fie drop la fel
    2 - Daca nu ai manusa pe samanca drop-ul nu e la fel de bun din cate stiu
    3 - ??? la cufar 50 nu iti da adauga/schimba
    4 - e decenta, dar nu cred ca se merita

  • As putea urca singur la fierar cu un sura am de 61 care are următoarele? m7 tăiș, m7 armura, m5 teama, si cu un buff care da 30.5% pe binecuvântare, si iteme :
    FMS +9 pm 41 p+4
    Cizme piele +9 1,5k pv 8 blocare
    Abanosi +9 20 vampiri 10 săgeți
    Brățara argint +9 20 vampiri
    Coif cetate+8 20 vampiri
    Scut de 61 +9 20 vampiri
    DGA +91,5 k pv 10 săgeți si eschivei,pitularii si grabei +4
    Colier de aur +9 2k pv.


    As vrea sa urc pt cioburi + sa mai bag ceva iteme la fierar. Menționez ca taisul, armura si teama le activez cu un scut cu 12 int si cu cercei lacrima +9.

  • Da, poti, desi te sfatuiesc ca atunci cand urci sa mai cauti pe cineva pe care sa il iei cu tine pentru ca la etajele 2 si 3 trebuie sa omori toti mobi si dureaza foarte mult pana ii aduni pe toti ceea ce devine plictisitor (cel putin pentru mine :) ) dar daca acest lucru nu reprezinta o problema atunci poti urca la fel de simplu si singur

    If you can't win, you 're just a loser

  • Salutare, e vreo problema cu dt-ul de primesc kick din senin pe caractere random cand incerc sa urc ? sau e de la mine ?
    LE: Un moderator poate muta post-ul la intrebari despre dt ?
    (acolo am vrut sa postez de prima oara)
    Scuze si multumesc.

  • Salut nu e de la tine e de la joc .... Si eu primesc crash ( imi dispare clientu dintr-o data ) nu stiu daca la asta te referi sau te da afaa de pe cont .... Eu daca stau pe 3 conturi la al 3 lea imi da crash o data la 10 minute .... sau iara primesc cand dau schimba caracteru si prind putin lag

    :thumbsup:

  • Credeti ca am drop bun la lv55 in DT la cioburi? Sau ar trebui sa caut alt loc de farmat cioburi? Multumesc anticipat

    Salut, eu si la lvl 75 dropez cate 20-30 ciob pana la fierar. Kick-ul parca nu mai e asa de des cum era acum o luna cand nu puteam nici cum sa urc cu 3 conturi, acuma am reusit de mai multe ori fara sa ma dea afara.