Intrebari frecvente Lycan

  • Nelamuririle legate de status-ul, skill-urile si dezvoltarea unui caracter Lycan, dar si cei care vor sa ajute cu sfaturi, sunt liberi sa posteze aici! :grumpy:

  • Cum spune si in titlu: Ar merita sa joc pe un caracter de tip Lycan? Adica sa fie caracterul meu principal sa ma duc la farmat cu el. Am auzit ca este PVP si nu se merita sa joci cu el, sa spargi metine sa farmezi la mobi ca pe un Razboinic. Din punctul meu de vedere Lycan-ul este caracterul meu preferat si din pricina ca imi place asa de mult pun aceasta intrebare.

  • Din ce am testat eu acest Lycan este un fel de ninja. Nu sunt de părere că este un caracter bun de farmat la fel cum este războinicul corporal sau sura arme magice. Chiar dacă atacul de pe cal este gen sabie, competenţa care ofera valoare atac+ oferă 137 la P, cu status full (peste 90). Părerea mea personală este că Lycan-ul este un fel de şaman, diferenţa fiind că are mai multe skill-uri de atac, poate da buff doar cu 1 singur skill şi atacă de pe cal gen sabie. NU, nu merită să joci pe el dacă începi de la 0 şi nu ai de gând să investeşti bani în acest caracter (ăsta fiind scopul implementării lui).

  • Cine spune ca lycan nu este bun in pvp cred ca viseaza,sigur nici macar nu a incercat sa intre pe unul.
    Ieri era map1 un lycan de 75 cu skillurile m2-m4 si un ninja de 92 cu P-uri iteme full ..e.tc si ghici...lycanu la batut mar.
    La lycan este foarte important sufletul lupului rosu cu status pe int macar jumate este mai ceva decat o aura sau tais.
    Dupa sufletul rosu fa dintele si dupa skillurile cu critica.

  • Intrebarea mea ramane, daca Lycanul este bun in PVM si merita sa fie un caracter principal care sa il cresc sa fac misiuni... etc, iar pe la nivel mai mare pentru PVP.

  • Da se merita.
    Sufletul rosu la P cu ceva int pe status da undeva la 800 atac+ca lycanul are un atac destul de rapid.

  • Daca tie iti place atat de mult si crezi ca ai avea posibilitatea de a face ceva cu el, atunci da, ar merita. Si eu ma joc pe Lycan. Dupa cum s-a mai zis, si ce am mai jucat si eu, ar fi ceva intre ninja si saman, datorita sufletului rosu. Depinde si cum doresti sa il construiesti, dar parerea mea este ca s-ar merita ^^

  • Cine spune ca lycan nu este bun in pvp cred ca viseaza,sigur nici macar nu a incercat sa intre pe unul.
    Ieri era map1 un lycan de 75 cu skillurile m2-m4 si un ninja de 92 cu P-uri iteme full ..e.tc si ghici...lycanu la batut mar.
    La lycan este foarte important sufletul lupului rosu cu status pe int macar jumate este mai ceva decat o aura sau tais.
    Dupa sufletul rosu fa dintele si dupa skillurile cu critica.


    Off: Fara suparare , e la mintea cocosului sa bata un Lycan cand pe sv nu sunt implementate sau nu erau bonusuri anti lycan si pietre.Peste 2-3 luni o sa ajunga cel mai slab caracter , te asigur.O sa faca lumea caractere doar pt buff-ul care il da.


    On: Eu unul sunt de parere ca este un caracter facut din necesitatea de a face ceva.In loc sa imbunatateasca si ei grafica , au mai trantit un lup schiop cu niste atacuri penibile , care nu poate avea o tactica stabila din cauza acestora.Daca vrei sa joci pe el de distractie , n-ai decat.Dar eu , in locul tau , mi-as face un razboinic sau orice altceva.Acum cu fenomenul "Lycan" gasesti tot mai ieftin cand vine vorba de alte caractere.Toti se concentreaza pe Lycan.E o fereastra destul de buna sa faci alt caracter.Sa nu uitam de eventul de Craciun care a ieftinit ss-urile.


    Concluzia : joaca daca vrei , dar nu te astepta sau nu ramane cu parerea ca daca acum bati pe cineva cu multe nivele peste tine si cu skiluri mai bune ca ale tale , de alta rasa , ai un caracter bun.O sa ramai suprins ce se va intampla cand se vor da drumul la bonusuri anti -Lycan si pietre.


    Spor la joc !


    EDIT : Era sa uit , cand vine vorba de PVM , si un ninja arc netransformat bate mai bine.Iar sulitele alea , au un dmg mai mic decat pumnalele.


    Legends never die , I will return :gamer:

  • Nu stiu de unde le scoti ca o sa fie cel mai slab caracter.Sa luam avantajele:
    -are sangerare,care e un fel de otrava,foarte foarte utila in pvp
    -are 2 skilluri cu critica care dau dmg multiplu,fara aparari esti mancat
    -are skill de stun
    -are buff de atac foarte bun,deci se poate foarte bine bate si din hituri cu el,desi nu cred ca e cazul cand ai asa skilluri
    Dezavantaje:
    -il vad un caracter vulnerabil,deci ar trebui sa ai ceva aparari la el,alt dezavantaj major nu prea vad la el.


    De farmat,nu stiu,dar daca ii pui arme de 75 cu pgm mare cred ca face treaba buna la metinele din tara de foc si prin v4,sa mai treaca timpul si vedem.


  • -are sangerare,care e un fel de otrava,foarte foarte utila in pvp -> iar eu am otrava.Da , si el are otrava , dar pana da el otrava din hit il omor de 5 ori.Avantaj reciproc.(desi cred ca otrava are dmg mai mare decat sangerarea)
    -are 2 skilluri cu critica care dau dmg multiplu,fara aparari esti mancat ( iar eu o sa am vreo 3 ca war corp , 4 mental , 3-4 restul raselor.Niciodata nu calcula fara aparari , cand se bag apararile se vede dmg-ul real , nu facem test dmg )
    -are skill de stun ( toti avem skil de stun , unele 100% altele mai putin , nule toate cand ai aparare impotriva necunostintei)
    -are buff de atac foarte bun,deci se poate foarte bine bate si din hituri cu el,desi nu cred ca e cazul cand ai asa skilluri (da corect , are buff bun , dar la ce sa le foloseasca , nu e in stare sa dea 2 hit-uri fara sa cada , skilurile lui impotriva la niste aparari sunt slabe )


    La o adica , fiecare cu parerile lui.Eu unul spun ca nu merita sa bagi bani ca sa joci pe el drept caracter principal.Incearca , dar nu cred ca vei ramane pe el.


    Legends never die , I will return :gamer:

  • Topic mutat in sectiunea corespunzatoare. Mai multa atentie data viitoare.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Ce status e mai bun la lycan? Un prieten mea zis ca sa pun ca la ninja un altul ca e ca la sura arme nici eu numai stiu ce sa ii pun

  • Topic mutat in sectiunea corespunzatoare.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Eu am inceput pe apollo ca lycan si ma gandeam sa fac un lycan farmer ca si asa am armura +8 de lvl 1 si arma +7,coif+7 se merita sau sa fac un mental sau corporal?Si daca da imi puteti da ideie de status si puteri?

  • Cei mai buni farmeri sunt razboinicii corporali ( Aura + Iures ) si sura AM ( Tais + Armura ).
    Dintre cei 2, sura ramane cel mai accesibil, din cauza pretului scazut la carti.
    Iteme se gasesc destul de usor pentru amandoi.


    In momentul de fata, pentru noul caracter itemele si cartile se gasesc destul de greu.


    Am vazut o armura de level 1 +9 cu grabei +4 la 90kk, armele de 30 la 4kk bucata +1, +2.
    Cartile sunt toate 400k, poate si mai mult.


    Daca cineva de aici a incercat sa faca dintr-un Lycan farmer, sa ma corecteze.
    Eu nu cred ca este o idee buna.

  • Topic mutat in sectiunea corespunzatoare. Mai multa atentie data viitoare.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'