Alchimie Piatra Dragon - Intrebari frecvente

  • Salut!
    Care este ordinea de rafinare?
    Clasa, claritate si nivel? sau nu conteaza
    In alta ordine de idei m-ar interesa daca influenteaza o anumita ordine de rafinare sansa de reusita.

  • Salut,
    26.01.2015 Am stat eu si m-am gandit si am zis sa ma apucat din nou de metin2ro.
    Am descarcat jocul dupa siteul oficial, l-am descarcat , l-am instalat si cand vreau sa intru un patch imi apare aceasta eroare.
    http://postimg.org/image/5och0syu1/


    L-am instalat, l-am reinstalat , am luat net framework microsoft C++ 2008 2010 2012..am intrebat prieteni am cautat pe youtube google...si tot nu am gasit raspuns.
    Deci daca ma puteti ajuta..


    Avertisment pentru offtopic.
    Pentru aceeasi problema este deschis un topic in sectiunea corecta, Probleme Tehnice: Problemă rulare joc!
    *Phlegethon

  • Salut!
    Care este ordinea de rafinare?
    Clasa, claritate si nivel? sau nu conteaza
    In alta ordine de idei m-ar interesa daca influenteaza o anumita ordine de rafinare sansa de reusita.


    Prima data se face clasa si anume brut,taiat,rar,antic si legendar.Dupa ce ai reusit pana la legendar faci cu 2 legendare la claritate,de la opaca la perfecta.Atentie... bonusurile se schimba tot timpul ,ai ocazia sa prinzi legendar claritate perfecta doar cu cele 2 bonusuri date de joc.Dupa ce ai facut claritate perfecta treci la nivel si aici se maresc doar bonusurile prinse pe legendar...SUCCES

    Ce se intampla cu bonusurile? se schimba la fiecare upgrade de claritate sau cum?
    aveam 2 antice fiecare cu un bonus, mi-a reusit upgrade-ul la legendar insa noua piatra nu are nici un bonus. :dash:


    Bonusurile se schimba tot timpul chiar daca este clasa sau claritate.Cand ajungi la claritate perfecta nu se mai schimba nici un bonus si treci la nivel+0-6


    Aici gasiti mai multe detalii despre alchimie si bonusurile ce pot fi prinse...SUCCES


    http://wiki.metin-2.com/index.php/Dragon_Soul_Alchemy

    La revedere metin2ro

  • poi face treaba cu stralucitor sau opac doar daca e rar antic taiat, daca e legendar nu poti da la + pe claritate decat 2 de aceelasi fel
    iar nivelul +0 va fii tot timpu la orice esuare sau reusita

  • Salut,
    Am si eu o nelamurire legata de alchimie.Din cate am inteles se pot duce 30 de cioabe pe zi .. adica 3 Cor Draconis Brut , ma tot uit pe youtube si vad ca unii au cate 170-180 de Cor Draconis .. cum au facut? S-au au asteptat 60 de zile pentru 180?
    Multumesc,

  • poti strange 60 de zile cum spui tu, sau le mai poti cumpara din item-shop

  • Salut,
    Am si eu o nelamurire legata de alchimie.Din cate am inteles se pot duce 30 de cioabe pe zi .. adica 3 Cor Draconis Brut , ma tot uit pe youtube si vad ca unii au cate 170-180 de Cor Draconis .. cum au facut? S-au au asteptat 60 de zile pentru 180?
    Multumesc,


    Salut
    Este foarte simplu cum au facut acei jucatori cate 180-200 con dracon.Pai sa iti explic cum fac eu pe zi cate 4 caractere pe contul mare.Deci...pe contul mare mai am 3 caractere lvl 30 care am misiunea alchimie luata.Cioburile mi le fac cu samanca ca o am lvl 90 si in peninsula ii cad mai repede.Dau cate 30 cioburi pe war ul mare si dupa le duc in depozit care le iau cu unul din celelalte 3 caractere de pe cont.Cand am strans sa zic cate 50 con draconis pe fiecare caracter le bag in depozit si le iau pe war ul mare dupa care mi le rafinez.Ca o recapitulare pe contul de baza mai faci lvl 30 si celelalte caractere si bati cu unul singur la cioburi...SUCCES

    La revedere metin2ro

  • Salut
    Este foarte simplu cum au facut acei jucatori cate 180-200 con dracon.Pai sa iti explic cum fac eu pe zi cate 4 caractere pe contul mare.Deci...pe contul mare mai am 3 caractere lvl 30 care am misiunea alchimie luata.Cioburile mi le fac cu samanca ca o am lvl 90 si in peninsula ii cad mai repede.Dau cate 30 cioburi pe war ul mare si dupa le duc in depozit care le iau cu unul din celelalte 3 caractere de pe cont.Cand am strans sa zic cate 50 con draconis pe fiecare caracter le bag in depozit si le iau pe war ul mare dupa care mi le rafinez.Ca o recapitulare pe contul de baza mai faci lvl 30 si celelalte caractere si bati cu unul singur la cioburi...SUCCES


    Multumesc frumos pentru raspuns , puteti inchide.


    *Topic unit cu cel dedidat. Mai multa atentie unde postezi. Rylich

  • Salutare, am si eu o intrebare : Cum fac cor draconis brut din 10 cioburi cumparate?
    am fost la alchimist sa iau misiunea dar nu se transorma cele 10 cioburi in 1draconis brut



    *Avertisment pentru postari repetate in locatii necorespunzatoare. Rylich

  • Am o intrebare, am vazut ca atunci cand deschid fereastra de alchimie sunt 2 semne chinezesti, si merge sa schimbi de pe unul pe altul.La ce ajtua alea?Si cand rafinez pe care sa tin selectat?(nu merge sa nu tin selecta nici unu din ele) Deci pe care sa il tin selectat?

  • acelea sunt gen 2 inventare pui alchimia pe fiecare in parte , de ex pe primul pui pvm si pe celalalt pvp si le activezi pe care ai nevoie sau le pui dupa ce criteriu vrei tu in fuctie de posibilitate

  • La mobi de nivelul tau sau maxim 10/15 nivele mai mari.
    Ti-as recomanda sa incerci in capat la V1 daca faci fata.

  • Cu lvl 42 am dropat la cioburi dragon in ultima camera unde apare regina esoterica la esoterici si capcauni.Dropul este frumos la cioburi asa ca SUCCES

    La revedere metin2ro

  • Cel mai repede le dropezi la metinele de 45 sau la metinele de 55 fiind mare lurele dropezi undeva la 4-5 cioburi pe fiecare metin spart