[Discutii]Probleme LAG!

  • Am sa va dau un mic citat din ceea ce s-a discutat pe canalul de mIRC in seara aceasta:
    (`HalfOp): Cei care ar putea face ceva, nu lucreaza in weekend.
    (`HalfOp): Cei care sunt in firma in weekend, nu au ce face deasemenea, decat sa incerce printr-un restart


    Va rog sa intelegeti ca problema este cunoscuta si transmisa mai departe. Un pic de intelegere din partea voastra ar fi bine-venita :)


    Sincer asta nu e o scuza,Metin2 e un serviciu prestat 24h,nu puteti da vina pe firma de mentenanta..concediati-o
    In cazul asta poate ar trebuii sa inchideti in weekend metinul,sa nu mai poata lumea baga MD ..sa nu mai cumpar de pe site chestii care le pierd din cauza lagului.
    Dimineta la ora 03.00 , am ratat dragon din cauza lagului ..cate 3..7 sec. in care dau din arma dar nu sare dmg..de la full ma trezeam mort si dragonul nu se vedea ca ar fi atacat.
    Pierdem mult noi astia cei mai neimportanti ,pentru defectele jocului ..cand bagam MD dece nu se face lag in loc de 525 sa ne dea si noua 625 macar :lol:
    Serios,,,mai rau ca zilele astea nu a mers metinul niciodata.
    Sa sune seful de la GF pe seful de la firma de "intretinere" sa faca ceva ca dot le da bani si alora ! Sau nu au mobile ? :hail:

    Edited once, last by DanDeRomania ().

  • Nici nu stiu ce sa zic despre lag-ul asta.Intr-un fel il pot considera de bine(sunt mult mai multi jucatori) dar pe de alta parte e ingrozitor sa stai ziua la ora asta sa farmezi.As vrea sa stiu daca lag-ul este creat de evenimentul de craciun.

  • Corect!!!! Un lag infernal....dar nu e din cauza numarului de jucatori.
    Intentia cu zapada este laudabila...este superb sa joci intr-o atmosfera in care este peste tot zapada...la urma urmei este iarna:)))
    Dar.....scoateti va rog zapada ca asta creaza lag-ul....este imposibil de jucat asa....si este pacat.


    Numai bine

  • Nu , lagul nu este din cazua evenimentului de craciun , este din cauza numarului mare de playeri si din cauza hosturilor slabe .
    Imi aduc aminte ca in urma cu aproximativ 3 ani cand jucam pe leonis a fost o peridoada in care asteptai 5 minute daca vroiai sa te , teleportezi undeva sa nu mai vorbim de conectare ca stateai 10 minute sa intri pe server...

  • Topic mutat in sectiunea corespunzatoare.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Am mai văzut playeri care au spus că au lag, dar eu chiar nu am deloc, o singură dată am avut pentru 2-3 secunde, atât ! :)

  • Nu pot decat sa sustin ceea ce a scris DanDeRomania, conditiile de joc sunt mai mult decat ingrozitoare (deconectari, stop joc, intr-o singura secunda 5-6 backuri, stop joc, dmg lipsa). Nu, nu e o scuza faptul ca e sfarsit de saptamana si angajatii GF nu lucreaza atata timp cat avem jocul on non-stop. Mentenanta de urgenta exista in orice serviciu furnizat in permanenta, chiar si in Romania, ma indoiesc ca germanii nu sunt obisnuiti cu asa ceva si ei nu aplica. Eu, investitor (si alti multi ca mine), avem bagate MD-uri pentru dublu drop, inel experienta si alte minuni din IS, sa ne facem mai usoara viata pe metin. Noi, cumparatorii, avem dreptul de a beneficia de ceea ce achizitionam. Nu scrie niciunde, in Termeni si conditii, faptul ca mentenanta, in caz de aparitie a unor probleme, este furnizata in programul: luni-vineri. Problemele sunt cunoscute dinainte de vineri, acum au doar s-au accentuat, iar faptul ca nu s-a facut nimic si ca angajatii au plecat linistiti acasa, fara mustrari de constiinta (poate se rezolva de la sine) imi arata doar ca este vorba de neglijenta si nepasare fata de client.



    "7.1 Gameforge răspunde în conformitate cu prevederile legale pentru daune / pierderi suferite de către utilizator și provocate în mod deliberat sau prin neglijență gravă de Gameforge sau agenții săi mandatați. " (Timp si bani investiti)


    "7.2.1 În ceea ce privește daunele / pierderile cauzate de neglijență simplă, Gameforge este responsabilă doar în măsura în care această problemă se referă la o încălcare a îndatoririlor materiale contractuale. Îndatoririle contractuale materiale sunt acele obligații contractuale a căror îndeplinire este strict necesară pentru ca acordul să poată fi executat în mod corespunzător, prin care utilizatorul ar trebui să fie în mod normal capabil să se bazeze că aceste responsabilități sunt îndeplinite. În cazul în care Gameforge este răspunzătoare de neglijență simplă, răspunderea Gameforge va fi limitată la daune / pierderi care sunt previzibile și tipice pentru acest tip de contract."


    Hai sa ne respectam, fiecare dintre parti, partea noastra de contract precum si responsabilitatile si raspunderea ce deriva din acesta.
    Toate cele bune.

    ...o idee noua este foarte delicata..poate fi ucisa de un zambet ironic sau de un cascat..poate fi injunghiata de sarcasm si speriata de moarte de incruntarea de pe fata celui ce se crede indreptatit sa aiba o opinie..

  • pe scorpius nici nu poti lasa shop ch1 map1 albastrii te scoate dupa 10-15minute , putine shopuri mai sunt
    te scoate cand bati ... daca ati bagat lycanu sau ''zapada'' aia trebuia sa imbunatatiti oleaca sau eu stiu ce... le bagati cand credeati voi ca e capabil

  • Cat de curand o sa cam plece toti de pe joc. Voi nu faceti altceva decat sa lasati sa punem paie pe foc si sa va treziti dintr-o data ca nu mai aveti jucatori. Mie sincer mi-e rusine ca sunteti atat de nepasatori , umblati numai dupa profit. Stau si incerc sa fac niste sosete sa fac macar 3 cufere pe zi si nici 2 nu pica si pica server/lag/nu dau dmg/etc. Si asta nu e prima data cand suntem nemultumiti , si chiar n-aveti obraz.
    Rusine.

  • Buna ziua. Intru si eu frumos sa iau parte la event(hidden sick) da de unde sa ma bucur de el? Gm-ul spune ca se tine pe ch4,la randul meu ma deloghez si ce surpriza,stau 4-5 minute sa mi se logheze. Asa ceva nu se mai poate,ma aduce la nervi maximi fratilor,va rog din tot sufletul rezolvati ca nu se mai poate,si nu cred ca sunt singurul. Multumesc !!!


    :dash: :dash: :cursing: :cursing:

  • SI eu patesc la fel. Mai ales in bakra e teroare, mereu ma scoate din joc, abia pot sa joc cateva minute, uneori ma scoate la 1 minut. Se poate un raspuns?

  • Din cauza "HAKER-ILOR" din map 1...pe care nimeni din "CONDUCERE" intr-un mod foarte.....ciudat..nu ii observa:))..Si da!!!,se va raspunde acum"Nu avem ce sa le facem/sunt multi si nu facem fata(de parca conducerea=2 oameni)/le dam ban dar revin"..si alte n motive banale..

  • (`HalfOp): Cei care ar putea face ceva, nu lucreaza in weekend.


    Deja mai sunt putine ore si se inchide ziua de lucru in Germania .Pe noi nu ne baga nimeni in seama.Azi e ziua Romaniei .. sigur nu sunt in Romania "cei care pot face ceva" ei au zi normala..e Luni la ei , totusi nu se rezolva nimic cu acest lag.Si mai mult..Nu anunta nimeni sin staff ceva ! "problema o sa fie rezolvata in jurul orei x sau a zilei x . Azi am pus 1 bonus pe o arma de dus ;a DT care era langa qilinii care vroiam sa=i bonusez,din cauza pauzei de 3..30 de secunde.
    Concret !ca sa nu mai am vorbe de la Domnisoara Bebe.Strumpf ca postez inutil, pentru vanatoare de vrajitoare : Ne spuneti si noua cand si daca se rezolva aceasta prblema? Dati o ora anume .. o zi anume..un an ..ceva.. noi nu putem discuta cu GF .. voi faceti asta.Nu ne mai tineti in ceata ! pacat de eventuriile facute de GM ca din cauza lagului e participare mica si implicit e cam degeaba facut.
    In toate comunitatiile din lume e aceasta problema ?

  • Topicuri unite. Mare atentie unde postati.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Moderatorii tot unesc topicuri , dar din Staff , Graffix sau HalfOp nu ne dau niciun raspuns? Macar sa ne spuna ca au anuntat in Germania problema asta ...adica mai mult de 2h nu pot lasa shop-ul fara sa trebuiasca sa il reconectez

  • Vi sa spus deja dar voi nu intelegeti.
    Din cauza eventului si hackarilor a crescut lagul si hosturile si serverele nu mai fac fata.
    In week-end nu lureaza toti cei din GF,iar cei care lucreaza nu pot face mare lucru decat cate un restart periodic.
    +da dureaza pana se gaseste problema si se rezolva.

  • Eu incep sa ma gandesc daca moderatorii sau vreun membru al staff-ului joaca metin2ro ca nu imi imaginez cum poti intra pe serveru pe care joci si sa nu observi revoltele de pe chat in care sute de jucatori se plang de lag....

  • Vi sa spus deja dar voi nu intelegeti.
    Din cauza eventului si hackarilor a crescut lagul si hosturile si serverele nu mai fac fata.
    In week-end nu lureaza toti cei din GF,iar cei care lucreaza nu pot face mare lucru decat cate un restart periodic.
    +da dureaza pana se gaseste problema si se rezolva.

    Majoritate hackerilor sunt map1 in zonele de langa mos craciun , se gaseste hackerul , se verifica ultimul negot ( de unde a primit itemele) , se baneaza ambele conturi. :sniper:

  • Sincer, am impresia ca joc un privat de proasta calitate, pe server e un server inferal..Avem playeri care investesc cate 200-300€ pe luna si nu va permiteti un host? Luati si rezolvati problema sau o sa pierdeti un numar mare de jucatori...