[Discutii]Probleme LAG!

  • Dragii mei,cei din staff...puteti sa-mi spuneti ce este cu lagul asta infernal?Ma trezesc azi dimineata frumos la 7 pentru ca aveam ceva planuri care ulterior s-au anulat,si ce sa fac?hai sa sparg niste metine de 45 :D,pregatesc cafeluta,conectez castile la TELEFON sa ascult niste muzica pentru ca daca ascultam la PC era lag,nici nu intru pe buff,deasemenea sa nu fie lag,activez manusa de 2 ore dintr-o lada Oberok,imi iau Bambi,vinul,ma duc in Seuroyang,spar gvreo 20-30 de minute metine,toate bune si frumoase,pe urma...Dumnezeule...astept cate 20 de secunde sa-mi intre pe caracter(in cel mai bun caz),sparg un metin in 2-3 minute (din cauza lagului),se mai intampla sa sparg un metin si in 2 minute sa ma trezesc mort si fara drop(venea altu` spargea metinul si lua dropul),cand sa se respawneze oberok-ul a fost punctul culminant,in 10 minute am reusit sa schimb 3 ch(am prins doar unu Oberok),la un momendat stateam cu geamul deschis,eram in dilema ce sa arunc unitatea sau monitorul pe geam,sunt ofire destul de temperata,dar dupa 2 ore de Metin ma gandesc sa ma duc la biserica,cum e posibil sa am asa lag pe o configuratie de 2500 de lei,la ora 7-8 dimineata?


    Aldariel- Topic unit cu cel dedicat.

  • ar trebui sa faceti ceva cu lagul pe scorpius nu putem juca 30 minute ca pica serverul :dash::dash: ps imi pare rau pentru locul unde am postat

    Ce nu te doboara te face mai puternic

  • Nu vrem sa facem scandal pentru ca suntem toti oameni civilizati si avem intelegere,dar e prea mult ce se intampla.Serveru Scorpius pica din ora in ora,jocul "ingheta" ,nu poti vinde ceva,abia dai negot,abia deschizi depozitul.Pe mine ma scoate foarte des din client fara motiv,de dimineata am intrat de 5 ori ca sa stau pe cont,cum intram cum ma scotea.Intelegem ca nu e asa usor sa intretineti un server,ca trebuie anuntat in Germania si ca sunt multi jucatori.Dar ce nu e foarte corect este ca nu se anunta nimic (defapt se anunta doar ofertele din itemshop).Nu sunt in situatia urmatoare:unii au luat inel bucurie ca sa creasca si nu pot din cauza lagului (normal ca iti faci nervi cand ti se intampla asa ceva).Ar trebui ca cineva sa anunta ferm ce se intampla pentru ca o sa intram in perioada sarbatorilor si atunci chiar ca nu se mai rezolva nimic pentru ca au cei de la GF vacanta.

  • Metin2ro s`a schimbat radical de mult din punctul de vedere al stabilitatii serverelor. Mai ales dupa fuziune si eu am mari probleme nu numai cu conexiunea ci si cu patch`ul si cu clientul. Nu e vina ta ci platforma slaba si invechita a metin2ro.

  • Va bateti joc de noi? Noi bagam degeaba bani in joc sa ne luam manusi si inele ? De azi incerc sa fac si eu lv 85 si nu pot din cauza lagului ca ma scoate din 5 in 5 minute. De o saptamana e lag intruna pe scorpius faceti ceva sau datimi md-urile inapoi. :cursing: :cursing: :cursing: :minigun: :missilelauncher: :sniper: :rocketlauncher:


    *Avertisment pentru Spam. Rylich

    Spamul cu emoticons sau imagini nu este permisa deoarece acestea pot ingreuna incarcarea calculatorului persoanelor. Imaginile sau postarile care depasesc limitele regulamentare (exemplu : un membru trebuie sa se deplaseze vertical si/sau orizontal pentru a putea citi tot acel post, postarile facute in intregime cu CAPS LOCK etc.) nu sunt permise. Se admit un numar maxim de 6 emoticoane/post.

  • Topic unit cu cel dedicat. Fiti atenti unde postati.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • De ce e atata lag pe scorpius?Se blocheaza din 5 in 5 sec...Nu poti face duel nu poti creste nu poti face nik...

  • Va rog insistent sa nu mai deschideti postari vis-a-vis de lagul infrenal de pe scorpius.
    Oricum nu se v-a rezolva nimic . Ma bazez pe faptul ca se stie de cel putin 1 luna de problema si nu se face nimic .
    Vorba lui Half : nu este o situatie critica .
    O situatie critica se numeste atunci vand nu merge sistemul de donatii . In plus e weekend si in Germania nu se munceste . Cred ca Week-endul dureaza cateva luni la ei .

  • Mare dreptate ai Livain :)) Asa lag este si pe Polaris

  • Pe Polaris in map1 ch 1 cred ca mai sunt 20-30 de shop-uri deschise :( Pe mine ma scoate afara din 30 in 30 de secunde..uneori ramane blocat cand ma loghez... tin sa precizez ca am un calculator bun si o conexiune la internet foarte ok:)

  • Pai fratilor, nici voi nu intelegeti, voi ati vazut ce este pe fiecare ch1 map 1? sunt hackeri cu sutele, normal ca este lag, trebuie facut ceva impotriva lor, si din pacate nu ai cum sa ii opresti .




    GYLDA//Avertisment pentru apelative.
    Sunt interzise apelativele. Ex : " mah " , " ba " , " frate " , " mha " , " waaa " , " bah" , " bha" , " bro" ,"ma" etc .

  • pai cica exista un hack-shield implementat . (shield=scut)
    ar trebuii sa nu mai fie hackeri .
    Totusi ce nu inteleg eu este cum anume de tocmai metinul cel mai profitabil (ro)merge cel mai prost .
    Eu cred ca cel care coordoneaza metin2ro nu ne reprezinta bine comunitatea .
    scrieti cat mai puteti ca acu intra strumpfitul si ne inchide topicul pe motiv de discutii in contradictie cu ideile staff-ului.

  • Buna seara!
    In numele mai multor caractere de 105 rog echipa MT2.ro sa-mi furnizeze adresele unor persoane competente din germania;situiataia v-a depasit de mult iar indiferenta de care da-ti dovada este....nemarginita.
    Astept pm din partea dumneavoatra(ga/gm sgm si ce hramuri mai purtati) cu nume sau adresele de email a unor IT-isti(in adevaratul sens al cuvantului) din germania.
    Sa aveti o seara la fel de placuta precum o avem noi in fiecare zi pe MT2.RO



    GYLDA//Avertisment pentru Offtopic.
    Pentru a contacta un membru al Staff-ului exista :
    Sistemul de tichete -Ghid sau accesezi chat-ul ca sa iei legatura cu un membru din staff, fie folosesti mIRC-ul.
    Iti las un ghid: Ghid Conectare IRC sau link direct pentru chat.

  • deci s-a ajuns la intreruperi de joc de ordinul a 25-30 de secunde ..
    este o bataie de joc fara margini .
    de fapt de ce ne miram ??? Uitati-va cum e tratat un roman cand ajunge in gERMANIA :))
    asta e realitatea si trebuie sa ne obisnuim cu ea .
    suntem priviti ca si elevul din ultima banca :)))

  • E o nesimtire totala ceea ce se face pe comunitatea metin2 , nu doar la noi , peste tot.Gameforge au niste sv limitate , nu pot sustine cantitatea de playeri si boti.De 4 ani se tot chinuie sa opreasca botii , mai nou opresc inregistrarile.Ceea ce mi se pare total aiurea este ca toti se descarca pe echipa noastra de GM.Sincer , nu inteleg ce treaba au ei cu toate astea.Nu sunt ei capabili sa opreasca botii.Gameforge trebuie sa faca asta.Toti moderatorii spun sa facem ticket.Ha ha.Ajuta la ceva ? NU.Poti sa le scrii cat vrei , nu vor rezolva nimic.Ar fi o idee sa nu mai joace oamenii o vreme si sa se opreasca donatiile , sa vezi cum muncesc nemtii.Dar cu totii stim ca asa ceva nu se va intampla niciodata.Dar asteptam.Suntem romani.Macar la asta suntem priceputi , sa rabdam.


    Legends never die , I will return :gamer:

  • Nu stiu de ce va lamentati, degeaba. Se va rezolva, eventual. Intr-un viitor apropiat. Asa cum au rezolvat atacul de la leu (BUGuri Rezolvate: Atacul mountului nu functiona corect cand viteza de miscare era mare Intretinere servere ). Serios, acum, Vasilică, cand ai de gand sa rezolvi bugul asta?. Lumea a inceput sa se plictiseasca de tine si de "rezolvarile" tale.


    On: Phoenix-ul merge execrabil...Nu poti face nimic. Sunt lag-uri imense de peste 30 de secunde.

  • nu sunt destui GM in staff sa aiba grija de boti si de hackeri nu e vina lor daca nu gasesc oameni capabili + de asta daca aplici pentru GM si iti faci treaba nu primesti nimic in schimb deaia nu sunt multi GM



    GYLDA//Avertisment pentru Offtopic