[Discutii]Probleme LAG!

  • Sa stiti ca nu este o rusine sa te retragi cand situatia te depaseste....ne plangem ca in fiecare domeniu sunt angajati sau mentinuti pe pozitii cunostintele sau "pilele"...ce ne mira ca pe un joc situatia sa fie altfel?




    :)))))))))) ce face romanu cand un obiect da semne de "oboseala" ?.... ii reseteaza :))))))
    fugiti pe servere .....timp de 3 min vom fii fericiti fara sa ne miscam in poze....
    ne revedem peste 5 min aici


    *Avertisment pentru Offtopic. Rylich.

    Edited once, last by mao999 ().

  • azi, pe pheonix de la ora 12 a fost lag incontinuu .. s-a scos zapada ca face lag.. acum de ce mai e lag ?? ti se duce tot cheful de joc
    cand se rezolva problema, acum sau dupa sarbatori ?



    12 ani de metin2ro cu bune si cu rele :beer:

  • eu cred ca exista urmatorul scenariu :
    1. Se lasa intentionat lagul astfel incat jucatorii sa devina superstresati .
    2. Se v-a deschide un nou server care sa preia surplusul de playeri .(cu recomandari din partea staffului)
    3. Cativa cei mai nervosi si potenti financiar se vor muta pe noul server unde vor trebui sa isi faca iteme etc (bani donati)
    4. Vor scoate lagul printr-un simplu upgrade de soft .
    5. The End


    oricum daca nu scade lagul si pentru buna functionare a jocului recomand urmatoarele :
    Jucatorii cu lvl care este par sa joace in zilele lunii care sunt pare si respectiv jucatorii cu lvl impar sa joace doar in zilele impare ale lunii :)
    ca doar tre sa evoluam si noi nu ??

  • Asa va trebuie nu voi erati bucurosi de fuziune loati fuziunea cu lag si toate cele bune


    *Avertisment pentru Offtopic. Rylich

  • Presupun ca datorita eventului de craciun mult mai multi jucatori sunt simultan online. In mod cert mai multi decat cei de la Gameforge se asteptau sa fie cand au facut unirea si efectiv distribuirea jucatorilor pe servare.
    Asta e, fapta-i consumata, voi sunteti prea multi si nu e vina nimanui ca servaru va da afara cand e suprasolicitat, sau preferati sa se arda si sa va pierdeti conturile? (nu e ca si cum baza de date nu ar avea una sau mai multe copi, dar in mod cert ar avea loc o mentenanta "mai lunga" :lol: )

  • Topic unit cu cel dedicat. Mai multa atentie data viitoare.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Cu riscu sa iau un avertisment trebuie sa va zic ca sunt TOTAL dezamagit de problemele cu LAG-ul, ieri de exemplu am avut tendinta sa urc la 7 sa farmez si la 4 mi s-a blocat serveru si m-a scos "eh se mai intampla" intru pe CH4 urc la 5 totu bine si frumos nu se blocheaza nimic pana la ultima cheie cand sa o pun pe stalp poc blocat serveru nu merge m-a scos. Am citit sapt trecuta pe mIRC un post al lui HalfoOp in care spunea ca "PROBLEMA CU LAG-UL NU TINE CE COMUNITATEA METIN2RO SI CEI CARE POT FACE CEVA NU LUCREAZA IN WEEK-END" eh bun na nu lucreaza asta e vine miercuri mentenanta se rezolva si asta e nu moare nimeni 3 zile pana mieruci" mi-am zis eu...Vine miercuri intru seara cand vin de la servici sa farmez si eu putin pana vine ora de somn ajung la 7, sparg 3-4 metine si surpriza pica CH-ul. Nu se poate oameni buni sa stam de aproape o luna asa si sa nu faca nimeni nimic, e drept la mentenanta de miercurea trecuta s-a mai diminuat lag-ul dar problema cu booti din map1 ciuciu nu face nimeni nimic? adica noi bagam sute de euro poate mii sa crestem si sa facem iteme si vin booti baga hack-ul si fac sosete...si pe mIRC nu zice nimeni nimic, nu face nimeni nimic, am reclamat un boot si pana a raspuns respectivu GM/TGM ce naiba era a disparut ala si i-am zis "daca intrii pe metin si stai 10-15 minute in map1 sa vezi cati vin cu hack-ul" si nici un raspuns. Oricum comunitatea de pe metin2ro nu prea isi face datoria pe motiv "Avem si noi viata privata" si atunci ma intreb "DE CE NE MAI OSTENIM SA PIERDEM BANI SI TIMP DIN MOMENT CE NU FACE NIMENI NIMIC?" Si daca face de ce nu ne aduce dovezi ca e usor sa stai degeaba si sa zici "ca incercam sa rezolvam problemele cat mai repede" dar daca nu dupa 2 saptamani inca serveru pica cum explici ca administrator ca problema e rezolvata cand nu e ?

  • Dragi jucatori,




    saptamana aceasta vom face mentenanta Joi in loc de Miercuri !




    Toate cele bune,


    Echipa Metin2





    :komp:


    Heroes never die. They just go in hell to regroup.




    Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !


    email: HalfOp@metin2.ro


    Ingamename [CM]HalfOp


    IRC : `HalfOp




    Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin
    24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l
    repare.





    Mda asta spune HalfOp... Stiu ca poate nici nu il intereseaza postul meu dar am rugamintea daca aceasta mentenanta are loc sa ne scape de acest lag care nu te lasa nici 10 minute sa iti pui 1 magazin ca gata te scoate dupa server.Sper ca o sa se rezolve aceasta problema si sa putem sa ne vedem de joc.

  • Buna seara !
    Fac acest topic pentru a afla cum sta treaba si pe celelalte servere , deoarece , noi pe Phoenix deja ne-am saturat !
    De foarte multe ori serverul se blocheaza timp de 2-3 minute [ destul de des ] , dupa suntem deconectati , iar uneori serverul pica pur si simplu , instant .
    E lag si la farmat/crescut , iar de facut shop , deja e o gluma proasta , pentru ca peste 10-15 minute daca te uiti , ai 99 % sanse sa gasesti jocul in fereastra de login .
    Daca asa credeti voi ca merita tratati jucatorii pe un server oficial , inseamna ca ne meritam soarta !


    :lol:



    Avertisment pentru nerespectarea regulamentului

    Quote

    1 ) Titlul topicului sa fie cat mai sugestiv si in legatura cu tema discutata .


    Phlegethon

  • Buna seara !
    Fac acest topic pentru a afla cum sta treaba si pe celelalte servere , deoarece , noi pe Phoenix deja ne-am saturat !
    De foarte multe ori serverul se blocheaza timp de 2-3 minute [ destul de des ] , dupa suntem deconectati , iar uneori serverul pica pur si simplu , instant .
    E lag si la farmat/crescut , iar de facut shop , deja e o gluma proasta , pentru ca peste 10-15 minute daca te uiti , ai 99 % sanse sa gasesti jocul in fereastra de login .
    Daca asa credeti voi ca merita tratati jucatorii pe un server oficial , inseamna ca ne meritam soarta !


    :lol:

    Si pe scorpius e aceiasi situatie deci nu doar pheonix-ul e in aceasta problema.

  • Ce se intampla cu serverul ...intru dimineata nu are nimic apoi de la 19:00 incolo imi pica din 5 in 5 minute. e numai la mine s-au se m=ai intampla si la altii??
    intru pe ch1 sa ma uit la shopuri si e un lag infernal,se blocheaza 3-4 sec apoi merge apoi ma scoate.


    ce se intampla???? e de la mine sau e de la server.
    rulez metinul pe laptop i7 8nuclee 8 giga ram 4 giga video 750hdd.

  • NU E NUMAI LA TINE
    La toata lumea e la fel.
    Asta e dovada ca apollo,este acum printre
    cele mai populate servere :) Ninemi nu o poate contesta.

    Play just 4 funn ! ;)

  • Salut ! Eu nu am astfel de probleme chiar si pe ch1 care are aproape mereu BUSY tot nu ma scoate...am avut niste probleme ma scos odata si dupa si-a revenit .

  • Topic unit. Mai multa atentie pe viitor, va rog.

  • Astazi pe Apollo de la ora 7 ma scotea din 2 in 2 minute.. nu am reusit sa profit de eventul cu cufere. Trebuie rezolvata cat mai rapid aceasta problema..

  • Revin cu o problema foarte cunoscuta,dar pe care putini au curajul sa o aduca in discutie,situatia de pe Apollo.Toate ca toate playeri noi,preturi mici etc.Dar nu asta e problema!Problema este lagul infernal si caderea neintrerupta a serverului pe ch1.Se pare ca nimeni nu ne ajuta.Pe forum...nimeni,la support...nimeni!Mai e oare cineva interesat de serverul asta!?Putem sa mai facem un shop pe ch1 fara sa pice serverul din 5 in 5 minute?Situatia asta e deja enervanta si jocul va avea de suferit...Asteptam rezolvarea cat mai rapid!

  • Topic mutat in sectiunea corespunzatoare si unit cu cel dedicat. Mai multa atentie unde postezi.

  • Salut.Am o mare problema...
    Deschid jocul, intru pe cont, stau vreo 10-20 de minute pe el...Totu bine...in astea 10-20 de min jocul merge PERFECT.Nicio urma de lag ! Dar...dintr-o data totul se blocheaza, se misca in "poze", e un lag imens, astea pe toate CH...
    Va rog frumos sa ma ajutati, nu stiu ce sa fac.
    Am dezinstalat si instalat jocul de vreo 2 ori...am spatiu liber pe C si D, nu stiu care e problema ! :(