[Discutii]Probleme LAG!

  • Am si facut un clean install la windows azi, deci nu e de la nici un program instalat... sau alt ceva.

    problema nu e de la metin.
    Cand te joci metin, inchide toate browserele si o sa-ti mearga bine.


    Nu stiu de ce dar browser-ul se cearta cu guardu

  • Mai nou clientul se cam lupta cu orice din Pc-ul meu și al mai multora din câte se pare...
    Pur și simplu când am 2 cliente (shop-ul și contul principal) deschise îmi inchide unul din el și culmea ca doar pe cel care joc..
    Webzen au început sa fie cam puturoși cu acest client.. nu prea își mai bat capul cu el.. și uite așa ne tot chinuim noi sa găsim rezolvări.

    Life it`s good.. :dash:

  • Salut, vreau sa stiu daca mai are cineva aceeasi problema ca mine.

    Specificatii pc 16gb ram,ssd,CPU (ca pe asta ruleaza metinul si nu pe placa video ca orice alt joc normal) ryzen 5 2600 cu 3.4ghz 6 core 12 threads.

    Problema e urmatoarea dupa ce se blocheaza shopurile (chiar si pe ch2) ,desi resursele sunt 50% folosite, pc-ul se ingreuneaza atat pe alte jocuri, cat si pe metin pe caracterul principal, gen cand merg pe manny la fiecare 5 secunde are un freeze de 0.5 secunde.

    Am rotit imaginea pe shopuri, am facut overclock la 3.9 si nici o schimbare.

    Am avut problema asta si pe alt pc si am mai auzit pe cineva plangandu-se fix de aceeasi treaba.

    Care e rezolvarea ?

  • Salut si eu am un procesor i 7 4770k 4 core 8 threads 3.5 ghz si surpriza man aceiasi problema :))))Rulez jocuri gen Metro Exodus etc si saraqcia asta de metin nu duce cum trebuie :))))))))

  • Topic unit cu cel dedicat.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • doar eu am problema de mega lag pe CH1 Carpathians ? acum 5-6 luni cand jucam nu aveam abosult deloc..

    ce setari sa pun la joc ?

    sistem : ryzen 2700x / rtx2080 / 16gb ram

  • Ati gasit cumva niste setari mai bune pentru reducerea lagului? Cu 5-6 clienturi deschise, eu tot am lag..

    Specificatiile laptopului: Ryzen 7 5800H, 24gb RAM, RTX 3050ti

  • Nu exista setari mai bune sau pc mai bun. Gameforge nu investeste bani in acest joc, doar incearca sa obtina. Cu putina investitie nu am avea lag, boti, si nici buguri de multi ani.