[Discutii] CW11 Globetrotter & Update

  • Cum functioneaza sistemul de esarfe? Adica la esarfele avansate.Sa zicem ca am una de 16% si merge cu una de 13% cu succes.Imi imbunatateste esarfa doar cu 1%? si tot asa? Adica vreau sa stiu cum ajung la esarfele de 20+ deci cam tot ce se poate spune despre acest sistem ca nu sunt obisnuit in totalitate cu el si dau bani aiurea se pare

  • nu cred ca a mai reusit nimeni performanta de a combina 2 esarfe cu grad de absorbtie diferit dar daca ai 2 esarfe cu absorbtia de 16% e posibil sa primesti doar 1% sau mai mult.Depinde si de norok si poti avea esarfa cu absorbtie de 25% dintr-o singura incercare

  • Cand pui esarfa de 16% sa o combini cu alta de 11 sau cat vrei tu, iti apare la rezultat ca o sa primesti o esarfa de 17-21(max. 5% cred), deci e aleator.

    Edited 2 times, last by DamianM ().

  • Cand combini 2 esarfe cu absortie de peste 11% o sa iti mareasca esarfa cu minim 1% max 5%, in functie de noroc. Bineinteles ca ai sanse sa-ti esueze cand le combini si sa-ti ramana la fel. In cazul tau cum ai avut esarfa de 16%, daca aveai noroc puteai sa o faci max de 21%.

  • Eu am un razboinic corp de 82 cu P aura si ma gandesc sa imi achizitionez o esarfa 14-18% absortie .
    Intrebarea mea e daca as baga o armura beta +7-8 cu 2k pv ma ajuta mult apararea si pv primite de la ea sau mai bine fac rost de o cioara cu medie 30 + ?
    Ca nu prea am vazut esarfe cu armuri bagate pe ele ...
    Strict pvm , nu ma intereseaza pvp.

  • si pentru pvp ce ar trebui? in special pt mental

    Esarfa cu arc beta + cat mai mare.

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

    Edited once, last by Sayabuse ().

  • Salut, as avea si eu urmatoarea intrebare legata de sistemul de esarfe? Daca am o esarfa cu 18% absorbtie si medie 5% si o combin cu una de absorbtie inferioara, bonusurile de pe prima pot creste in caz de reusita sau nu se modifica?

  • Salut. Bonusurile de pe esarfa se modifica in functie de rata de absorbtie a acesteia si in functie de arma/armura
    Nu conteaza daca folosesti o esarfa de 12 sau una de 18 atat timp cat rata esarfei principale se modifica
    De ex: pe o esarfa de 18% cu un arc cioara cu medie 40 bonusul o sa fie 7,2 pgm (rotunjit la 7)
    pe o esarfa cu acelasi arc dar cu 19% absorbtie bonusul o sa fie 7,6 rotunjit tot la 7
    Diferenta e ca pe esarfa de 18% atacul e de 50-68 iar pe cea de 19% e 53-72

    If you can't win, you 're just a loser

  • Salut, as avea si eu urmatoarea intrebare legata de sistemul de esarfe? Daca am o esarfa cu 18% absorbtie si medie 5% si o combin cu una de absorbtie inferioara, bonusurile de pe prima pot creste in caz de reusita sau nu se modifica?

    daca iti reuseste, da.

  • Salut, merita sa pui pe o esarfa de 19% o manie cu 44% medie +6? Intr-adevar atacul este mai mic fata de un arc cioara +6, insa un arc cioara +6 cu 44 medie e destul de scump, iar eu am cumparat mania asta cu 30kk, diferenta de atac : 35-45 la manie 45-64 la arc cioara. Ma intereseaza daca merita sa pun 8% medie dar cu un atac mai mic