Ultima carte citita

  • Asa cum spune si titlul,aici vom putea posta ultima carte citita si pareri despre acestea.
    PS:Este important sa incurajam cititul. :thumbsup:


    Incep eu : Eric-Emmanuel Schmitt-Elixirul dragostei


    Mulțumesc NoPanik pt semnătură ! :heart3:

  • Ultima carte, Adulter de Paulo Coelho. Wikipedia


    Este un roman foarte bun al zilelor noastre, chiar dacă este povestit din prisma unui personaj de sex feminin ( Linda ), ai de învățat ceva și ca bărbat.
    Deși soțul ei apare doar în 5 pagini din tot romanul, cuvintele lui și deciziile pe care le ia, m-au inspirat destul de mult.
    O recomand!

  • Din categoria provocarilor: 50 shades of grey, :S
    Trebuie sa recunosc, mi-a luat mai mult timp decat de obicei, am fost tentata sa renunt de cateva ori, dar am terminat-o cu brio.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Avand in vedere ca este vacanta,mi-am permis sa citesc o carte usoara,pt relaxare.


    Tilly Bagshawe si Sidney Sheldon - Ingerul intunericului


    Acest roman ne aduce in plan 3 crime comise de catre acelasi criminal,toate crimele avand aceleasi imprejurari,insa petrecandu-se in decursul mai multor ani si in locatii diferite.Datorita perseverentei detectivului care a fost implicat in anchetarea primei crime,se evita cea de-a patra crima.
    Un roman politist cu insertii de dragoste,care m-a captivat. :)


    Mulțumesc NoPanik pt semnătură ! :heart3:

  • Hello ! ^^


    Ultima carte citita : P.S. Te iubesc de Cecelia Ahern
    "Tinteste luna si,daca nu nimeresti,cel putin vei fi inconjurata de stele" :heart3:

  • Ultima carte citita este Filosofia sexului de Radu F. Constantinescu. :)


    O carte tip marturisire,dezvelire a sinelui in fata cititorilor.
    Mi-a fost greu sa las cartea din mana, mi-a captat atentia cu perioada in care acesta a fost adolescent,schimbarea din anii '90,care a dat frau liber imaginatiei si le-a adus noutati gen revistele tip Popcorn/Bravo,metodele contraceptive.Cartea contine o insiruire de amintiri si ganduri cu puternice accente personale.
    Nu as fi putut sa stiu niciodata cum a fost pe vremea aceea,din punctul de vedere al unui adolescent,pt ca nu eram nascuta.
    O carte numai buna de citit vara. ^^


    P.S : Astept sa apara Necenzurat. <3 :love:


    Mulțumesc NoPanik pt semnătură ! :heart3:

  • "All the Light We Cannot See" a lui Anthony Doerr.
    O nuvela foarte reusita din care chiar iti imbogatesti cultura generala. (Spre deosebire de multe carti din ziua de azi in care gasim numai fraze de tipul: "Din nou, seară de băut şi tras pe nas. Începem cu iarbă şi bere. Suntem şapte, cinci ţigări." - Carte - Sange satanic, Cristina Nemerovsch)

  • P.S : Astept sa apara Necenzurat. <3 :love:

    Ultima carte citită, Necenzurat de Radu F. Constantinescu.
    O publicație destul de amuzantă care îți confirmă lucruri despre viața de cuplu pe care le știi dar de unde înveți și altele noi.
    După cum spune și el :


    "N-o să-mi fie dor de tine. Pentru că sunt al dracului de hotărât ... să te păstrez!"


    Ceva ce sigur vrei să citești și să și pui în aplicare la nevoie!

  • Ultima carte citita: Fericirea mea esti tu - Jamie McGuire
    "Cu toate ca ne facuseram reciproc sa trecem prin chinurile iadului, gasisem paradisul."
    O carte frumoasa, ce mi-a acaparat atentia inca de la prima pagina, plina de dragoste si umor. Am citit-o pe nerasuflate.

    :love:<3:love:

  • Chrissie Wellington - "O viata fara limite"
    "Sportul e o ocazie unica de a inspira si de a da putere."

  • Invitaţia la vals de Mihail Drumeş.
    Pentru a doua oară. E încă una din cărţile mele preferate.

    Hell hath no fury like a woman scorned.

  • Teama cc scrisa de metinul geloziei si a iesit G1 :) a fost foarte interesanta :phatgrin: :dash:


    Avertisment pentru nerespectarea regulamentului, daca ai chef de glume, te invit in sectiunea de spam * Shto.

  • Ultima carte citită sufletul lupului rosu, a eșuat :(( de vreo 6 ori la rand


    Avertisment pentru nerespectarea regulamentului, daca ai chef de glume, te invit in sectiunea de spam * Shto.

  • " Febra Neagra " ,de Karen Marie Moning
    O carte buna care imbina fictiunea cu viata contemporana.

    [align=center]
    [align=center]

  • The Wheel of Time, Robert Jordan :love:


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • " Aventurierul " scris de un autor francez,o serie de 12 volume,pline de suspans si aventura...una dintre multele carti citite in copilarie,acum nu mai am timp si nici aceeasi dorinta :(

  • Fiul risipitor-Radu Tudoran


    Pot spune ca este una dintre operele mele favorite.Un roman care nu se complica cu foarte multe detalii,asa cum este romanul balzacian(Enigma Otiliei),ci care arata puterea iubirii femei fata de barbat,desi acesta o paraseste de nenumarate ori,ultima despartire fiind definitiva..


    Mulțumesc NoPanik pt semnătură ! :heart3:

  • Seria western scrisa de Karl May,intitulata winetou,o poveste plina de aventura si faze comice,in care se revede viata indienilor de zi cu zi,ritualurile,stilurile de lupta si vanatore precum si asupririle americanilor si fortarea de a crea rezervatii pentru supravietuire.