Un nou inceput! - Întrebări frecvente

• Începând de astăzi, toate întrebările cu privire la subiectul "Un nou început? / Unde să mă apuc? / Cum să încep? ș.a.m.d." se vor posta strict în acest topic, fără a mai deschide N topic-uri pe această temă.

De asemenea, când doriți să răspundeți unui utilizator, folosiți sintagma "@nickname - textul vostru".

• Salut, m-am gandit sa incep pe serverul Orion cu un caracter, dar nu ma pot decide ce caracter sa aleg.. Are cineva un sfat ? pvm-pvp sa fie..

• Cel mai echilibrat caracter pvm-pvp este sura AM. Multi jucatori de nivel mare spun ca daca ar fi sa o ia din nou de la inceput ar alege sura. Este un farmer bun cu ajutorul caruia vei face bani pentru iteme la inceput, iar la nivel mare, cu ajutorul risipei devine bun si pvp.

IF YOU'RE GOING THROUGH HELL, KEEP ON GOING. DON'T SLOW DOWN. IF YOU'RE SCARED DON'T SHOW IT. YOU MIGHT GET OUT BEFORE THE DEVIL EVEN KNOWS YOU'RE THERE.

• Un mic search daca dadeai gaseai si alte topicuri in care se intreaba aceasta problema ...pe ce caracter sa ma apuc,ce server sa joc etc etc. Eu iti urez succes pe caracterul pe care il indragesti si iti place sa joci,oricare ar fi el ninja, war, saman, sura sau lycan...bafta

La revedere metin2ro

• Intentionez sa cumpar md in valoare de 100 de e, intrebarea mea ce sa cumpar cu md sa pot vinde usor in joc avand in vedere ca o iau de la 0.
    Pachtele de yang am inteles ca nu se merita iar cutia cu pui nu este avabila momentan

• Intentionez sa cumpar md in valoare de 100 de e, intrebarea mea ce sa cumpar cu md sa pot vinde usor in joc avand in vedere ca o iau de la 0.
    Pachtele de yang am inteles ca nu se merita iar cutia cu pui nu este avabila momentan

Deci este a nu stiu cata oara cand vad intrebarea asta. Poti sa astepti cutiile cu pui,costumele dar daca nu mai ai rabdare sa le astepti poti sa cumperi extinderi care costa undeva la 7-8kk bucata.

• Da cum au spus baetii mai sus cumperi extinde de 3000 md faci ceva yang plus ca dupa poti sa cumperi cu JD biscuti cu proteine mai faci si de acolo 200/300 kk din ei pe nemesis de exeplu se dau cu cel putin 3 kk bucata si trece ca pita calda!!!

Poti astepta pana apar voucherele, cutiile cu pui sau chiar costume daca se cauta bine pe piata. Cam astea sunt modalitatile sa faci bani cu MD, iti recomand cutiile cu pui pentru ca din JD-uri poti cumpara apoi biscuiti care se cauta bine la 2.8-3kk pe servere.

• Buna!
    As vrea sa ma apuc de un nou caracter si nu ma pot decide de ce sa ma apuc. Vreau ceva dintre sura AM sau Lycan sau chiar War pe corp.
    Vreau ceva mai mult pentru pvm si bunicel la pvp. Ce recomandati?
    Apropo, daca aveti Sura AM sau War mental sau lycan cu 2 P uri de vanzare, lasati un mesaj.
    Multumesc anticipat!

• Recomand Lycan pentru că este bun atât PvM cât şi PvP. Sura arme este cel mai bun PvM. Corporalul 50/50, însă Lycanul are avantaje atât printr-un status mai complex cât şi prin unele competenţe mai bune decât cele ale corporalului.
    Desigur diferenţa atât în PvM cât şi PvP o face experienţa ta de joc pentru că teoretic orice caracter poate fi cel mai bun atât pe PvM cât şi PvP dacă este bine făcut şi te pricepi să joci pe el.

Sura AM este praf la pvp, nu?

Chiar deloc, sunt sura arme care rup în PvP. Tactica şi experienţa de joc spune tot.

• Te sfatuesc sa alegi lycan, este excelent pvm deoarece da dmg mare, probabil sau mai mult ca sigur mai mare ca war corp, si apararile pentru el sunt prea putine inca pe server deci in pvp rupi cu niste iteme cat de cat bunicele, cum spun colegi sura arme este bun pvp la lev mare plus de asta ai posibilitatea de a folosi decat un tip de arma sabie care acum e rar sa dai de vreo un player care nu detine cel putin 40 pe el || , spun asta din propria experieta!!!