Un nou inceput! - Întrebări frecvente

  • Eșarfa e necesară și de la lv actual, măcar de 19% cu beta +8,cum am zis, iar pentru v4 poți echipa un granat mitic opac (câștigi atât rezistență, cât și putere fulger, ceea ce mai crește puțin damage-ul). Coiful de lv 100, papucii cu monștri, scutul titan și cerceii smarald le poți face în timp (cerceii și scutul cred că sunt cel mai ușor de obținut și au prețuri accesibile, coiful și papucii te duc mai mult, in funcție de piață).

    Peste toate astea, nu neglija biologul!

    :cu:

  • Am inteles! Multumesc frumos pentru ajutor! Din pacate, momentan nu imi permit o esarfa. Cam bate vantul in inventarul meu de pe Tigerghost. =))

  • Salut.

    M-am reapucat recent dupa o pauza de cateva luni pe Carpathians si as avea nevoie de cateva sfaturi de la cineva mai experimentat.

    Momentan am un war de lv 80 pe aura - Aura M5, Iures M4, Vartej M3, Izbitura M3 -, si set de V4 (15k PV, 80 diavol, 65 fulger, otravita PM 37, fulger +2 si puterea fulgerului +7%), 0 alchimie, fara talisman, esarfa sau costum aura.

    La momentul actual am 3.5 won si 204 MD in item shop si as vrea sa stiu cum sa fac niste woni ca sa pot sa ma pun iar pe picioare. Am si un caracter de lv 30 pe cont, doar ca nu are cele mai bune iteme, il foloseam pentru ciob la un moment dat.

  • Salut.

    M-am reapucat recent dupa o pauza de cateva luni pe Carpathians si as avea nevoie de cateva sfaturi de la cineva mai experimentat.

    Momentan am un war de lv 80 pe aura - Aura M5, Iures M4, Vartej M3, Izbitura M3 -, si set de V4 (15k PV, 80 diavol, 65 fulger, otravita PM 37, fulger +2 si puterea fulgerului +7%), 0 alchimie, fara talisman, esarfa sau costum aura.

    La momentul actual am 3.5 won si 204 MD in item shop si as vrea sa stiu cum sa fac niste woni ca sa pot sa ma pun iar pe picioare. Am si un caracter de lv 30 pe cont, doar ca nu are cele mai bune iteme, il foloseam pentru ciob la un moment dat.

    Cel mai bine e sa iti faci 5 caractere de nivel 33 cu care sa faci alchimie zilnic. E cel mai rentabil mod de a face bani! Parerea mea.

    Nickname joc: FelixAndrei , andreifelix, Pumnalul

    Servers: Carphatians, Tigerghost, Tara Romaneasca

  • Cel mai bine e sa iti faci 5 caractere de nivel 33 cu care sa faci alchimie zilnic. E cel mai rentabil mod de a face bani! Parerea mea.

    Ok, multumesc. Ar trebui sa optez pentru map2 sau orci?

  • Ok, multumesc. Ar trebui sa optez pentru map2 sau orci?

    Pai, depinde cata rabdare ai sa faci caracterele in level si cat esti dispus sa investesti ca iteme in caracterele astea. Recomandarea mea ar fi sa investesti in war-uri de 61 lvl maxim. Iti faci iteme cu vampiri un talisman intunericului, si apoi let's go easy. mergi in DT si aici faci corurile cel mai usor.

    Nickname joc: FelixAndrei , andreifelix, Pumnalul

    Servers: Carphatians, Tigerghost, Tara Romaneasca

  • Ok, multumesc. Ar trebui sa optez pentru map2 sau orci?

    Ai putea sa ai in vedere si templul hwang,pica bine cioburile la esoterici si daca faci rost de ceva iteme cu vant si eso,bati lejer chiar si prin ultimele camere.Daca nu ai asa multi bani de investit,cel mai ieftin cred ca iesi daca stai si bati in map2

  • Ai putea sa ai in vedere si templul hwang,pica bine cioburile la esoterici si daca faci rost de ceva iteme cu vant si eso,bati lejer chiar si prin ultimele camere.Daca nu ai asa multi bani de investit,cel mai ieftin cred ca iesi daca stai si bati in map2

    Tocmai din acest motiv, am mentionat mai sus ca depinde cat de mult e dispus sa investeasca in bani si timp. Cele 3 variante sunt Orci, Exo sau DT insa, pentru fiecare nivel in UP are de investit mai mult timp si bani

    Nickname joc: FelixAndrei , andreifelix, Pumnalul

    Servers: Carphatians, Tigerghost, Tara Romaneasca

  • Buna ziua,


    In primul rand sper ca am scris Thread-ul meu in locul potrivit. :gamer:

    Sunt la inceput in joc si as vrea sa stiu cum pot face eficient Yang in Metin. Eu joc cu Saman, "CunningFox", si imi este greu sa-mi gasesc iteme inspecial armura si arma cu care sa bat fara sa mor ca sa spun asa... :)


    Am incercat sa le upgradez, iremediabil fierarul mi le strica pe toate cand incerc sa le fac +6 si +7

    Bani in joc am bagat, dar nu multi, inteleg ca trebuie sa bagi bani ca sa nu mai esueze si bani ca sa faci bonusuri aleatorii oe obiecte ... Am nevoie de iteme cu mult PV, si toate acestea costa absolut enorm...

    ASa ca intrebarea mea este cum sa fac sa fac multi bani, eficient, in Metin2?


    Am pus Shop cu niste carti, la 200k fiecare, dar preturile la armuri si arme si colosale. Tot nu-mi ajunge.


    Multumesc anticipat. Pentru cei care ma pot indruma cat mai practic.


    Mai am o intrebare: Pot pescui non-stop pe alt caracter? Gen, sa las acolo caracterul sa pescuiasca singur ? Functioneaza asta? Dupa cum am spus, sunt la inceput.

    Marea problema e ca daca as avea o armura cu minim 1000 PV, as putea bate singura, in Map 2, si mi-ar pica RIB si FMS si atunci as putea sa fac niste bani. Dar nu rezist.

    Chestia e ca nici nu-mi place sa joc cu alt caracter decat cu Saman. :):gamer:8o

  • Prima si prima data,esti sigura ca ai construit corect caracterul?Saman zmeu sau saman leac?

    Daca esti zmeu,statusul la fiecare level 2int si 1vit daca nu ma insel,Ajutorul Drsgonului primul skill M,apoi Răgetul.In plus,te ajuta Arma eroi tineri pe care o primesti din 10 in 10 nivele.Pe langa arma,daca ai si niste iteme +5-6,chiar si fara bonusuri,ma indoiesc ca nu poti sa bati in map2.

  • Buna! Opinia mea este ca ai ales pt inceput o rasa care nu prea face yang. Daca vrei sa ii faci iteme samanului, fa-ti un farmer warrior sau sura. Te poti axa pe minerit, nicidecum pe pescuit, trebuie sa fii la PC pt a pescui. La minerit nu ai nevoie de licori, iteme etc. Nu investesti decat in tarnacop si minereul il poti vinde nefinisat(pt a nu investi in pietre).

  • Ce imi recomandati pentru a fi mai puternica in Pvm? Saman Leac sau Saman Zmeu? Samanul Leac nu este bun pentru Pvm?

    Pentru a munci la minerit, ce imi trebuie in afara de tarnacop? Minereul nefinisat unde il pot vinde? La shop, sau la Alchimist sau in alta parte ?

    Cineva a spus mai sus sa vand vouchere. Cum vand vouchere? Unde le gasesc? :)

  • Prima si prima data,esti sigura ca ai construit corect caracterul?Saman zmeu sau saman leac?

    Daca esti zmeu,statusul la fiecare level 2int si 1vit daca nu ma insel,Ajutorul Drsgonului primul skill M,apoi Răgetul.In plus,te ajuta Arma eroi tineri pe care o primesti din 10 in 10 nivele.Pe langa arma,daca ai si niste iteme +5-6,chiar si fara bonusuri,ma indoiesc ca nu poti sa bati in map2.

    L-am construit corect. 2 Int, 1 Vit.

    Iteme +6 am doar armura. MI-au esuat multe armuri si arme pana acum. Nu mai zic de celelalte iteme. Esueaza mereu, banii se duc, asa ca le tin la +3, ca sa nu esueze, sa nu mi le mai strice fierarul.

    Constientizez ca pentru a avea minim+6 la toate itemele trebuie sa mai bag mai multi bani in joc.

    Sunt obiectele acelea constra cost de pe site numite Imbunatateste obiectul si vrajeste obiectul si inca unul, pachet de 4, sa adaugi bonusuri pe el. Dar toate astea costa si mai mult. In bani reali. Merita sa le cumpar?

  • L-am construit corect. 2 Int, 1 Vit.

    Iteme +6 am doar armura. MI-au esuat multe armuri si arme pana acum. Nu mai zic de celelalte iteme. Esueaza mereu, banii se duc, asa ca le tin la +3, ca sa nu esueze, sa nu mi le mai strice fierarul.

    Constientizez ca pentru a avea minim+6 la toate itemele trebuie sa mai bag mai multi bani in joc.

    Sunt obiectele acelea constra cost de pe site numite Imbunatateste obiectul si vrajeste obiectul si inca unul, pachet de 4, sa adaugi bonusuri pe el. Dar toate astea costa si mai mult. In bani reali. Merita sa le cumpar?

    Nu,deocamdata n-ai de ce sa investesti pentru vrajeste.Daca chiar stai atat de rau cu yangul incat sa nu reusesti armura,scut si coif +6,du-te prin hattile mai mari si gaseste metine sparte de alti playeri si vezi daca lasa arme pe jos,pe care apoi sa le vinzi la mag general.O sa faci ceva yang asa.

    Cand faci level 40,o sa primesti din cufarul ucenic 3 adauga bonus si 3 vrajeste care merg doar pe arme si armuri de lv40 sau mai mic,ai sansa sa prinzi ceva pv pe armura asa.Grabeste-te spre level 30 macar,cumpara un tarnacop si incepe sa mineresti.Sunt cautate finisajele lacrima,abanos si la mine pe server o lacrima finisata e in jur de 5kk si abanosul 2.5-3kk.

    Insista...startul e mai greu.Succes!

  • Pe langa minerit cum ti-a sugerat joepushtiu, mai poti incerca sa iti faci un war sau sura pe care sa il tii strict de farm. Il poti lasa de moment la level mic in map1 si sa farmezi metine pentru carti si mai apoi sa il lasi intre 30-35 sa farmezi map2/vale pentru carti si pietre + alchimia dragon zilnica.


    Eu cel putin asta fac :D.


    Trebuie sa tii cont ca daca nu vei fi un player ce vrea sa investeasca bani (ceea ce nu recomand mai ales ca incepator), metin este un joc ce trebuie sa ai rabdare cu progresul si farmul. Take your time, nu e nicio graba.


    Spor la farm si sper ca te-am ajutat ^-^.

  • Nu,deocamdata n-ai de ce sa investesti pentru vrajeste.Daca chiar stai atat de rau cu yangul incat sa nu reusesti armura,scut si coif +6,du-te prin hattile mai mari si gaseste metine sparte de alti playeri si vezi daca lasa arme pe jos,pe care apoi sa le vinzi la mag general.O sa faci ceva yang asa.

    Cand faci level 40,o sa primesti din cufarul ucenic 3 adauga bonus si 3 vrajeste care merg doar pe arme si armuri de lv40 sau mai mic,ai sansa sa prinzi ceva pv pe armura asa.Grabeste-te spre level 30 macar,cumpara un tarnacop si incepe sa mineresti.Sunt cautate finisajele lacrima,abanos si la mine pe server o lacrima finisata e in jur de 5kk si abanosul 2.5-3kk.

    Insista...startul e mai greu.Succes!

    Multumesc. :)