[DIscuții]Eventul de Paște - 2017

  • Cum am apreciat intr-un post anterior, feed-back-ul nostru este trimis mai departe.Ce ma doare mai tare este dropul slab din oua.Astazi am deschis 8 oua si am avut surpriza sa constat ca 8 deschideri la rand am citit doar yang. Dar nu asta este problema.Am farmat am avut si drop bun(rar) drop slab (des) am reusit sa adun ceva cat de cat bun. Problema majora este ca nu am reusit sa ma distrez la acest eveniment cum as fi dorit si cum ma distram la nivel mai mic.Din contra mi-am facut mai multi nervi, poate si pentru faptul ca am nevoi mai scumpe in joc si nu ma mai bucur cum ma bucuram pentru un add.. Pentru cei care zic ca nu sunt obligat sa particip va spun asa: Joc metin din placere de ceva ani...Nu ma pot abtine sa nu particip.Doar nu pot. Majoritatea jucatorilor ma inteleg...jucatori adevarati.
    As dori ca pe viitor evenimentele sa fie mai distractive, sa imbine munca in echipa si cel mai important sa fie recompensa in functie de nivel.Un player la lvl 90+ nu prea are ce sa se bucure de acest eveniment.Cat muncesti pentru a reusi sa farmezi la metine de 90/95? Cat munceste unul care farmeaza la metine de 20/30/40? Asta ma supara pe mine...
    Ca o nota finala sunt destul de multumit de profitul in urma evenimentului.Nu neaparat am scos profit dar, voi scoate.Cumpar perle albe si albastre, bonusez iteme, ma descurc.In mape dropez si bless care este destul de scump. Din 2 bless am o perla alba, din 4 bless un add.Asta pe Cordelus.
    Sa fiu mai direct, acest eveniment creeaza noi oportunitati, ajuta sa evoluam, readuce placerea de a juca asta chiar daca te mai si enervezi...asta face bine deoarece pierdem din caloriile adunate la masa de Paste si datorate lipsei de activitate fizica.Caracterul alearga cu limba scoasa prin toate mapele si nu noi.
    Chiar daca ma numar printre ghinionistii care au farmat, au muncit, au pierdut timp cautand oua magice, reusind sa farmeze cateva si primind rasplata in yang 80% vreo 5 add 4 schimba 20 albe cam 25 albastre, zen si alte minuni...asta la nivel 92 in mape, mi-a facut placere sa particip la eveniment si voi incerca sa farmez in continuare...
    Consider ca HalfOp a facut foarte multe pentru aceasta comunitate, pentru noi...doar ar trebui sa stie foarte bine ca majoritatea dintre noi, printre care si eu, avem o mentalitate balcanica in care ne folosim mintea nu la modalitati de a face profit prin munca asidua, ci cum sa facem profit urias muncind putin si plangandu-ne ca nu avem nimic restul timpului.Culmea e ca reusim sa facem si asa ce ne trebuie.

  • @HalfOp , din pacate domnule ai uitat de acesti hackeri ...de exemplu pe serverul apollo de la ora 02:00 sunt 2 anonimi care vin peste mine 2-3 lovituri si am vazut jos eu avand iteme full bonus , 12k hp etc ...si nu numai asta , mai stiu pe unu care poate sa vada pietrele de pasti pe toata mapa ... nu cred ca este asa cum spui tu in legatura cu pvp-ul,oricum munca ta este sa incasezi md-uri pentru gameforge ,sa le faci bani pentru vacante . Si data viitoare sa nu ii mai bagi pe toti in aceeasi oala . PEACE !

  • @HalfOp , din pacate domnule ai uitat de acesti hackeri ...de exemplu pe serverul apollo de la ora 02:00 sunt 2 anonimi care vin peste mine 2-3 lovituri si am vazut jos eu avand iteme full bonus , 12k hp etc ...si nu numai asta , mai stiu pe unu care poate sa vada pietrele de pasti pe toata mapa ... nu cred ca este asa cum spui tu in legatura cu pvp-ul,oricum munca ta este sa incasezi md-uri pentru gameforge ,sa le faci bani pentru vacante . Si data viitoare sa nu ii mai bagi pe toti in aceeasi oala . PEACE !

    este foarte simplu la problema ta : filmează si trimite mai departe . Eu unul consider ca este cat de cat un event bun, nu pot sa ma plâng la ce am reusit pana acum (apropo nu joc in fiecare zi ca nu imi permite munca )...

    :hf:

  • este foarte simplu la problema ta : filmează si trimite mai departe . Eu unul consider ca este cat de cat un event bun, nu pot sa ma plâng la ce am reusit pana acum (apropo nu joc in fiecare zi ca nu imi permite munca )...

    vezi aici e cu adevarat problema, PROBLEMA cum zici tu nu e simpla, eu nu filmez, nu am program de filmat si nici nu vreau sa imi iau unul, dupa cum spunea si si 19Alex92, si spune un mare adevar, acest joc a avut de suferit din cauza asta in trecut, si nici acum nu e rezolvata in totalitate. Domnule Gabriel.justme, un om(GM) nu va putea sa faca fata la asa ceva nu poate sa fie peste tot doar nu este Ominpotent si Omniprezent:)).

    Who am i :?: None of your business :!:

  • Drag POPOR!!!
    Imi explica si mie cineva cum sta treaba cu spawnul la metine ou ? ? ?
    De la unele persoane am inteles ca apar din ora in ora, deci daca mentenanta saptamana trecuta a fost la 12:17 trebuie sa apara la fiecare ora la :17??
    Sau dupa o ora dupa ce a fost spart metinul?

  • Drag POPOR!!!
    Imi explica si mie cineva cum sta treaba cu spawnul la metine ou ? ? ?
    De la unele persoane am inteles ca apar din ora in ora, deci daca mentenanta saptamana trecuta a fost la 12:17 trebuie sa apara la fiecare ora la :17??
    Sau dupa o ora dupa ce a fost spart metinul?

    la si 40-42

  • Ce usor zic unii filmeaza si raporteaza. pe la inceputuri bateam la arahani pt riburi ( in primul an de fost server Hydra ). erau si atunci hack eri. erau la un moment dat playeri care activau si corp rezistent si aura, da nu aveai treaba cu ei ca bateau si ei)))))). da apareau hack urile deranjante gen combina ( mureau toti mobii pe o anumita raza, culegeau tot si se puteau teleporta ). diferenta fata de prezent? atunci dadeai pe striga hack ch map server si cam in 50% din cazuri aparea un gm si de regula in cateva minute se rezolva problema si nu te mai deranja ,, combina,,. alte vremuri, alti oameni.....................

  • uraaaaaa event ,,reusit,, am spart 5 oua metin si mi-a picat 40 de oua rosi magice + 6 tigari speciale . ps invidiosilor nu va mai plangeti de event nu ati auzit ce a zis bossul cel mare el a facut 45 de oua magice in 2-3 ore de farmat ( acuma sa ne spui si noua secretu ce a folosit?) pace voua nu calcati iarba fumatio :lol:



    HalfOp - avertisment pentru posthunt. Daca tot doresti sa postezi sau sa critici, fa-o te rog cu contra argumente sau nemultumiri fata de subiect.
    ok nu trebuie sa va suparati pentru modul meu ironic de a critica acest event :D
    doriti argumentele contra care m-au facut sa postez si sa fiu negativ la adresa acestui event
    1 lipsa dropului din ouale metin ( fara ou magic) am farmat cu war aura de lv 92 in mapa tunder din 10 metine ou doar 1 ou magic
    am avut manusa , buf, alchimie roua de atac si critica + lovitura critica din cuferele clar de luna dropul a fost extrem de slabut acuma pot spune ca pica un ou magic cam la 3-4 oua metin sau mai rau din 9-10 ramai tot cu un ou magic dropat
    2 lipsa metinelor ou pentru ca ar trebui sa recunoastem suntem multi playeri, 4 ou metin pe un ch este extrem de putin e de la sine intele fustrarea jucatorilor
    3 dropul extrem de slab din ouale magice ( aici vorbesc doar in numele meu din proria mea experienta)yang fara nr , cite o carte comandant o perla albadin cind in cind etc ( add sau schimba bns sunt aproape inegzistente daca am noroc de 1 add e un miracol pentru mine sau un schimba ,cred ca trebuie sa ma duc la biserica mai des :D:D )
    4 sa nu credeti cei din stafful metin ro ca noi avem ceva cu voi personal ( doamne fereste) daca va criticam sau daca criticam acest event il criticam in mod constructiv si ne spunem parerile domnu HalfOp nu am nimic cu dumneata da sincer e o diferenta intre eventurile care se faceau acum citivaani buni si ma refer cind era COMA Miaunet si acuma cind sunteti dumneavoastra , nu va acuz ca nu faceti nimic pentru comunitate (cred ca faceti sau banuiesc ca va dati interesu )numai ca eventurile sunt din ce in ce mai zlab calitativ si ma refer la premiile , va rog eu frumos spunetile clar celor din germania decit 10 eventuri slabe mai bine 3 eventuri pe an consitente cum a fost eventu de 10 ani ( mie chiar mi-a placut) pot spune ca a fost de 100 de ori mai reusit decit cel de craciun si de 1000 de ori decit acest event de pasti
    5 daca o sa imi iau ban pentru ce gindesc si va spun din punctu meu de vedere si poate al unei parti bune de pe comunitatea metin2 ro asta e nu ma ascund sau regret atita am avut sa va spun o zi buna la joc si o zi frumoasa o sa revin cu noi critici :D:D:D sau ...
    AreSS war aura lv 92 server apollo :airborne:

    :missilelauncher::dash::dash::dash::rocketlauncher::rocketlauncher::rocketlauncher:

    Edited once, last by iHex ().

  • Singura nemultumire pe care o am ca nu este sansa 100% la metinul ou sa iti pice dupa ce ca se gasesc foarte greu din cauza multor playeri prinzi un ou magic si dupa ce il spargi ou de paste in rest este ok

  • este foarte simplu la problema ta : filmează si trimite mai departe . Eu unul consider ca este cat de cat un event bun, nu pot sa ma plâng la ce am reusit pana acum (apropo nu joc in fiecare zi ca nu imi permite munca )...

    Sa filmezi si sa trimiti mai departe? Filmarile noastre nu se iau in considerare din diverse motive, dar sunt bune doar pentru a le atrage atentia in legatura cu playerul respectiv, nestiind cand va fi banat ( 80% niciodata), cel mai rapid mod ar fi sa contactezi pe chat-ul de pe forum un GM/SGM care se ocupa de serverul respectiv si acesta vine si il verifica daca nu este ocupat.

  • este foarte simplu la problema ta : filmează si trimite mai departe . Eu unul consider ca este cat de cat un event bun, nu pot sa ma plâng la ce am reusit pana acum (apropo nu joc in fiecare zi ca nu imi permite munca )...

    mda nu inteleg la ce sa filmam hackeri??? nu zicea


    @HalfOp ca GM sun prezenti in fiecare zi?? =) cum se face ca noi vedem hackeri si stafful nui vede?..... nu stiu o fi ca au toti dureri de coate si isi fac masaj reciproc. lasand ironia la o parte


    @HalfOp inainte sa ne arati cat poti fi de ironic sau ma rog.. nu stiu cam ce crezi ca demonstrezi 1 gandestete ca cei la care le raspunzi ar putea avea 6,9,12 ani deci incearca sa lasi ironia deo parte si raspunde frumos cu argumente , joc si eu de destul timp am cont pe mt2 sv ita de cand sa deschis serverul si iti pot spune ca da stafful ro e nu absent ...e foarte absent ( facand comparatie cu stafful mt2 ita) stiu nu o sa iti placa =) asta e.
    ok evenimentul e slab70% o spun ..deci o fi ca toti 70% nu stim juca? desi avem ani buni de mt .

  • Nu stiu de ce va mai plangeti nu vedeti ca nu se iau masuri din nici un punct de vedere!Nu-i doare capu de parerile nostre nici 1%!
    Au zis 5000de playeri ca eventu e de 2 bani deoarecere dropu din oua e slab si in plus doar 4 metine ou pe ch e foarte putin!eu in map2 bat la metine ou sunt 15playeri on in map2 si alte mape cum sa bat eu 4-5 metine ou pe 6ch-uri nu am cum sa prind atatea pt ca sunt multi playeri si se sparg repede!
    Da nu-i doare capu deloc deloc!!!stau bine mersii ca baga oamenii MD una intruna pe ei asta ii bucura nu ca nu ne multumeste pe noi 90% au facut plangere despre acest event dar nu-i intereseaza deloc!
    Am batut 6 metine ou aseara si nu am luat magic!pai ce mai vreti fratilor!Dezinteres total din partea stafului fata de jucatori!

  • mda nu inteleg la ce sa filmam hackeri??? nu zicea
    @HalfOp ca GM sun prezenti in fiecare zi?? =) cum se face ca noi vedem hackeri si stafful nui vede?..... nu stiu o fi ca au toti dureri de coate si isi fac masaj reciproc. lasand ironia la o parte


    @HalfOp inainte sa ne arati cat poti fi de ironic sau ma rog.. nu stiu cam ce crezi ca demonstrezi 1 gandestete ca cei la care le raspunzi ar putea avea 6,9,12 ani deci incearca sa lasi ironia deo parte si raspunde frumos cu argumente , joc si eu de destul timp am cont pe mt2 sv ita de cand sa deschis serverul si iti pot spune ca da stafful ro e nu absent ...e foarte absent ( facand comparatie cu stafful mt2 ita) stiu nu o sa iti placa =) asta e.
    ok evenimentul e slab70% o spun ..deci o fi ca toti 70% nu stim juca? desi avem ani buni de mt .

    Salutare,


    cunosc bine activitatea staff-ului si da, e activ. Faptul ca nu-i vezi tu activitatea (poate prin postari pe forum), nu inseamna ca nu e activ :) Iarasi, faptul ca nu iti da PM cand intra pe joc sa-ti spuna "Am venit! Sunt activ!" nu inseamna ca nu e activ. Daca nu ar avea activitate, poate nu ar fi nici plangeri, legate de sanctiuni "date degeaba". Trecand peste si revenind la activitatea comparata cu o alta comunitate - este aprecierea ta fata de o comunitate sau alta, nu este un subiect ce ar trebui dezbatut. Daca-ti place acolo mai mult sau daca-ti place aici mai mult, datorita activitatii membrilor staff-ului, esti liber sa alegi unde joci. Si ca fapt divers: da, cunosc activitatea din stafful respectiv si din alte 3 comunitati inafara de ro, dat fiind faptul ca sunt inlocuitor principal pe ele :) Daca tot joci acolo, poate ai observat :)


    Lasand ironia la o parte, nu am facut decat sa raspund comentariilor din acest thread. Daca ti-au omis acele postari, le poti citi de la inceput, asa cum am facut si eu, pentru a putea raspunde in mare parte tuturor. Cred ca am adus destule argumente in postarile facute in acest topic.


    Spor la atacuri fara sens.

    :komp:
    Heroes never die. They just go in hell to regroup.


    Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
    email: HalfOp@metin2.ro

    Ingamename [CM]HalfOp
    Discord : [CM]HalfOp - https://discord.gg/Metin2


    Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.


    57852484_659141814538437_3300013516013961216_n.jpg


  • @HalfOp nu stiu dece te complici să răspunzi la toți copii.


    Să fiu ON: Sincer din partea mea este un event reuşit, farmez map1 si map2 doar aseara de la 19 până la 23 am facut 32 de Oua magice, nu am ce să reproșez, un event destul de bun, in privința dropului este ok asa cum e.
    Dacă sti unde sa farmezi si cunosti ora de respawn a Metinelor de Paşte nu ai cum să nu reusesti sa faci ceva.
    Baftă.