Event Iulie

  • "Salutare,



    in zilele afisate, vom avea active urmatoarele evenimente:



    20.07 - Supermetin - 4h (20:00 - 00:00)
    22.07 - 15% drop - 6h (18:00-00:00)
    23.07 - Cutie verde de ebonita - 6h (18:00-00:00) (Metine si bosi)
    25.07 - Supermetin - 4h (20:00 - 00:00)
    29.07 - Busola Metin drop - 4h (20:00 - 00:00) (Metine si bosi)
    30.07 - 50% exp - 6h + Drop Mingi - 3h (18:00 / 21:00 - 00:00)



    Toate cele bune,
    Echipa Metin2"


    Vad ca urmeaza niste evenimente bunicele,acum intrebarea este....mingile se pot transforma in baloane ? sau e doar drop de mingi

  • E bine ca avem activitate dar cam slab ... suntem trecuti de mijlocul verii si stam la mila unor evenimente fara rost ... busola pietrei metin supermetin care face lag infernal . Dar macar avem asa firimituri , in loc de evenimente pentru vara cu tematica de vara ( exclus cel 25 mai 26 iunie ) , un event bossi drop cl minerit urca cu GM in DT orice

  • Evenimente ca vara asta nu cred ca au mai fost in alti ani.Chiar si acestea din iulie sunt binevenite.Nu inteleg de ce colegul meu "JustMe95" este nemultumit. Din luna mai suntem intr-un eveniment continuu.N-ai timp nici sa stai putin ca se si anunta un eveniment din care scoti mult.Mai ramane sa se faca unul cu drop de alchimie antica la metine si deja suntem toti full de dragon. Mai ramane sa crestem in level. Probabil ca in mai, odata cu implementarea versiunii 17.4 , va fi si tombola si inca un eveniment frumos.
    Asa ca, ACTIVITATE, este din plin.Multumim staff-ului metin2.ro si GF pentru vara bogata.

  • Astept eventul cu mingi, in rest as mai zice ca doar Supermetin e interesant. In legatura cu eventurile din vara asta, eventul de pescuit a fost foarte bun, in rest slab, mai ales cel de vara, a fost foarte slab. Mi-ar placea sa vad eventuri noi mai des, nu la fel de bune ca cel de pescuit totusi.

  • Salut!
    Atunci cand mingiile se transforma in baloane de aur,exista vreo restrictie in ceea ce priveste nr de baloane care poate fi creat de catre un jucator?
    Ca de exemplu bolul de cristal,unde puteai face doar unul pe zi.
    A doua problema,unde va fi pozitionat NPC-ul und transformi mingiile in baloane sau cum se procedeaza?
    Ms !

  • Salut!
    Atunci cand mingiile se transforma in baloane de aur,exista vreo restrictie in ceea ce priveste nr de baloane care poate fi creat de catre un jucator?
    Ca de exemplu bolul de cristal,unde puteai face doar unul pe zi.
    A doua problema,unde va fi pozitionat NPC-ul und transformi mingiile in baloane sau cum se procedeaza?
    Ms !

    Poti face doar un balon de aur pe zi pe caracter
    Le poti transforma in map2 la Yu-Hwan

    If you can't win, you 're just a loser

  • Ala se plange ca e event slab , dar gandeste-te daca nu ti-ar baga nici un event ar fi mai bine ? Bucurati-va din putinul care ni se ofera , pentru ca se pot face multe ! :whistling::whistling:

  • Nu inteleg cum de va plangeti (unii) , evenimentele au fost extraordinare. Eventul supermetin este fabulos, mai ales la metinele de la 85 in sus, daca aveti lag dati doar la optiuni joc si selectati inchidere nume.
    Evenimentul de vara a fost cam slabut, in rest destul de ok.
    Metinul dupa parerea mea incepe sa se ridice (din punct de vedere al evenimentelor).
    Singurul lucru ce nu mi-a placut a fost ca vara aceasta nu a fost o tombola, insa vara nu a trecut si inca este timp, sper sa se bage .
    Felicitari staff-ului si tineti-o tot asa :D

  • Chiar daca evenimentele sunt facute degeaba, NU UITATI SA SCHIMBATI MINGILE DOAR PE DURATA EVENTULUI, ca sa nu fie si mai degeaba :)


    -HalfOp

    :komp:
    Heroes never die. They just go in hell to regroup.


    Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
    email: HalfOp@metin2.ro

    Ingamename [CM]HalfOp
    Discord : [CM]HalfOp - https://discord.gg/Metin2


    Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.


    57852484_659141814538437_3300013516013961216_n.jpg


    Edited once, last by GYLDA ().

  • De ce nu a inceput evenimentul ? Este 20:31 25.07.2017 si nu a fost vazut anuntul cum ca a inceput eventul si nici nu am gasit supermetin .


    "Salutare,




    in zilele afisate, vom avea active urmatoarele evenimente:




    20.07 - Supermetin - 4h (20:00 - 00:00)
    22.07 - 15% drop - 6h (18:00-00:00)
    23.07 - Cutie verde de ebonita - 6h (18:00-00:00) (Metine si bosi)
    25.07 - Supermetin - 4h (20:00 - 00:00) !!!
    29.07 - Busola Metin drop - 4h (20:00 - 00:00) (Metine si bosi)
    30.07 - 50% exp - 6h + Drop Mingi - 3h (18:00 / 21:00 - 00:00)




    Toate cele bune,
    Echipa Metin2"

  • Asa sa fie dar pe scorpius toti întrebau unde sunt supermetinele ? Pana aproape de ora 21 am găsit metine normale în 3 mape diferite.... la 21:00 sau cu câteva minute mai devreme am găsit primul supermetin si când am dat pe chat m-am umplut de mesaje :) multi ziceau ca fac mișto ca si ei cauta de la 20 si au găsit normale



    *Xedru :Topic unit cu cel dedicat.

    Edited once, last by Xedru ().

  • de ce nu intelege-ti ca asta nu e doar un simplu joc,voi vreti sa fie toti egali sau mai sus ca altii fara sa donati sau nu in jocu' asta.Ce rost ar m-ai avea jocu' sau finantatorii/adminii din acest joc ,daca ar face evenimente sa se imbogateasca toti cu yang exagerat de mult!.treziti-va oameni buni ,stati cu picioarele pe pamant si luati realitatea ca atare!


    Oricum:evenimentele "gen" jingsaw sau cuferele okay(2015-2016) a fost oferit pe tava pentru ca alti playeri sa spere la acest joc!


    N-o sa mai pupa-ti voi cufere jingsaw ,atatea zile exagerate!


    PS:stiu ca am deviat de la subiect.

    Edited 6 times, last by desire ().