[Discuții] Okey Ediția de Vară

  • CompetentuL, hai sa te învăț ceva, poate si pe alti dintre voi !
    Mănușa site + mănușa joc isi anulează dropul intre ele si este acelasi drop cu al celui din joc, ce vezi tu acolo la manusa sus, este mănușa din cufar, dar aceia nu are acelasi efect ca manusa de pe site, ea are 1,5 sansă de drop, este sansa, ca pe cercei care poti avea 20% sansa, mănușa normală dă efectiv dublu drop, sper ca ai inteles !!
    Spor la drop :D:thumbup:

    Un campion poate pierde, însa nu este învins niciodata. Nici o data!


  • Auzisem asta dar nu stiam sigur..Pai si atunci cum ? Ca si eu tot v2 bat si de abia imi pica...si bat cu un sura level 55..

  • Si eu daca am 35 si manusa site. Unde ar trebuii sa bat sa am dropul ala ? Sau ala e dropul doar in v2 sau dt . unde pot face carduri doar playeri de lvl mare?

  • CompetentuL, hai sa te învăț ceva, poate si pe alti dintre voi !
    Mănușa site + mănușa joc isi anulează dropul intre ele si este acelasi drop cu al celui din joc, ce vezi tu acolo la manusa sus, este mănușa din cufar, dar aceia nu are acelasi efect ca manusa de pe site, ea are 1,5 sansă de drop, este sansa, ca pe cercei care poti avea 20% sansa, mănușa normală dă efectiv dublu drop, sper ca ai inteles !!
    Spor la drop :D:thumbup:

    Nu își anulează dropul între ele,ci UNA SINGURĂ are efect,fie că ai o mănușă,fie că ai două (item shop+joc) aceeași șansă dublă la drop ai,deci care e rostul să consumi 2 deodată?
    ON: Cardurile au drop decent,nu știu dacă s-a mărit dropul la 2 zile de la startul eventului sau pur și simplu am eu noroc,dar cert este că pică bine.În schimb,jocul Okey e destul de enervant,la unele nu am făcut nici 100 de puncte,primesc numere neconsecutive sau nu primesc niciun set de 3 identice...din vreo 30 de jocuri jucate până acum am scos doar 2 cufere de argint,restul bronz,la aur nici nu sper,niciodată n-am luat.Mi se pare cam mare scorul pentru argint/aur.

    Our home

  • BlackDemon,daca iti ofera (6 7 rosu si 8 galben),trebuie sa faci acea combinatie,o bifezi si astepti dupa sa iti intre la restul,nu trebuie sa astepti doar 6 7 8 de aceasi culoare,ii o greseala foarte mare...daca nu te `serveste` la inceput cu 6 7 8 de aceasi culoare,nu are rost sa scoti toate cartile in speranta ca iti intra 6 7 8 ...,trebuie sa te adaptezi situatie :),ca si in viata de altfel :)).

  • BlackDemon,daca iti ofera (6 7 rosu si 8 galben),trebuie sa faci acea combinatie,o bifezi si astepti dupa sa iti intre la restul,nu trebuie sa astepti doar 6 7 8 de aceasi culoare,ii o greseala foarte mare...daca nu te `serveste` la inceput cu 6 7 8 de aceasi culoare,nu are rost sa scoti toate cartile in speranta ca iti intra 6 7 8 ...,trebuie sa te adaptezi situatie :),ca si in viata de altfel :)).

    Bineînțeles că am făcut și așa,când prind numere consecutive le-am și pus,nu mă interesează să fie neapărat de aceeași culoare,dar de multe ori primesc spre exemplu 1-3-5-6-8,3-7-1-5-8,5-7-8-1-3,7-7-1-2-2,etc,ce să fac în situația asta...

    Our home

  • Salut,stie cineva cum pot intra in posesia cufarului auriu care se da ca premiu daca esti in primii 10 ?Multumesc anticipat

  • Salut! Momentan nu poti intra probabil saptamana viitoare se vor oferi premiile, chiar daca eventul s-a terminat cardurile au o valabilitate de inca 7 zile daca nu ma insel si sunt multi poate care nu si-au facut seturile iar datorita acestui fapt se mai poate schimba clasamentul, cel mai sigur dupa ce valabilitatea cardurilor se va incheia atunci se vor oferi si recompensele stabilitate pentru primele 10 locuri.

  • in principiu daca azi la ora 15 s-a terminat eventul faptul ca se mai asteapta inca 7 zile asta numai ca asa scrie pe carduri iar unii mai pot cumpara di shop carduri sa schimbe clasamentul miroase a inselatorie pe fata.Clasamentul e facut in scopul de a farma dar n-a nu sunt eu bosul metinului ca sa interzic cumpararea de carduri si punctarea lor in clasament.Adica cumperi ca asvrei mai multe cufere dar sa fie trecute punctele in clasament... :lol: