[Discuții] Event Halloween 2017

  • In cei cativa ani de cand joc metin,un lucru l-am invatat bine:sa nu ma plang de eventuri.Mereu vor fi cativa jucatori dispusi sa aloce mai mult timp si resurse eventurilor de pe metin,vor fi unele caractere care in general sunt foarte norocoase pe joc si de ce nu ,au fost si vor mai fi cei cu "hack-uri".Pentru ei orice event este o mana cereasca.Nu se vor plange niciodata,din contra vor combate orice opinie impotriva eventurilor.Vor ataca prin orice mijloace orice jucator "normal" care vrea doar sa se bucure de un event si nu sa il gaseasca doar inutil sau mai rau , o sursa de nervi:).
    In alta ordine de idei cred ca oricat ne-am plange noi,eventurile vor fi mereu gandite pentru castigul celor care detin jocul si nu al jucatorilor.
    Nu va place eventul,faceti altceva pe joc.Si slava domnului jocul ofera multe alte posibilitati de a face bani,e destul de complex!
    Nemultumirea continua consuma multa energie:)

  • Toata lumea este bazata pe Metin2Ro si jocul este pe ultimul loc in Posedate +9 si Beta +9 asta nu va da de gandit ? Eu nu cred ca GameForge saraceste daca baga la 20 Cufar de Argint o Piatra Magica sa mai evolueze si Playeri tinand cont ca nu ai de unde sa o ei doar din Cuti Pui - Cufarul Ierni - ETC. Au ajuns Cufarele de Event ca Premile la Bere un premiu la 1 mil. de Beri,cam asa e si Magica la Eventul asta.

  • Din 10 plăci pe care le-am avut ieri,am scos 3 cufere de aur (incredibil,dar adevărat...). Din cele 3 cufere de aur am luat un cor mistic prețios din care a ieșit un safir tăiat si doua lame demon+0 (...si mai incredibil,nu?).Mult mai mulțumit sunt de dropul din cele de argint..un ou razador,vrăjește obiectul+..

  • Sa imi spun si eu o parare. Mi-a parut foarte fresh acest event si chiar m-am bucurat de el cat am batut pentru cioburi 1-2h pe zi am scos si cate 2-3 tablite. Un profit de 100kk din tot eventul si eu sunt multumit, ceva in + pe langa ce scoteam in mod normal. Pe scurt, un event destul de profitabil cat sa nu strice piata si distractiv :)

  • Tati , sa numai faceti eventuri de astea , da-le naibi , in mod normal sunt o persoana foarte calma dar dupa eventu asta sunt mult mai irascibil .


    Deci foarte nasol a fost conceputa strategia calculatorului (el incercand doar sa te manance) , in 60% din jocuri esti mancat pe primele 5 casute ale jocului, abia dupa 5-6 aruncari esti "safe" progresezi cat de cat ca mai apoi sa fi papat pe ultima suta de metri.


    Nu ma plang dar chiar se putea mult mai bine , si sper sa nu fie bagat la ANU, multumesc frumos .


    Asa ca o idee era mult mai bine era mult mai okey daca in loc sa fi dat sa joci cu calculatorul , sa te fi bagat intr-un lobby de asteptare si sa joci cu alti playeri , eventual sa joci vs Calculator la alegere ;)


  • Nu te pot intelege ,cand altii se plangeau tu ii faceai frustrati si te laudai ca sti sa joci si ai98 cufere argintii si 14 de aur, tot atunci ziceai ca nu e jumatatea eventului dar acum cand au mai ramas 2 zile vi sa te vaiti precum au facut cei pe care ii numeai frustrati.
    Ceva nu se leaga aici ori minteai prima data ori ai uitat pe parcurs cum sa faci cufere argintii si aurii.

  • Nu te pot intelege ,cand altii se plangeau tu ii faceai frustrati si te laudai ca sti sa joci si ai98 cufere argintii si 14 de aur, tot atunci ziceai ca nu e jumatatea eventului dar acum cand au mai ramas 2 zile vi sa te vaiti precum au facut cei pe care ii numeai frustrati.Ceva nu se leaga aici ori minteai prima data ori ai uitat pe parcurs cum sa faci cufere argintii si aurii.

    am 247 de argint si 19 de aur facute de mine tot evenimentul , mi-am zis parerea personala la sfarsit de eveniment dupa 2 saptamani de farmat ;)


    Iar sa joci contra unui player REAL l-ar fi indulcit si l-ar fi facut mai competitiv , avand in vedere ca e ca este un joc de doua persoane :)

  • S-a terminat extraordinarul event!!
    Si cum putea sa se termine daca nu cu inca o "bucurie" pentru jucatori!
    Pe site scrie f clar ca se vor gasi in shop ,la vanzare cutii YutNori bronz,argint si aur pana pe data de 13.11 la ora 23:59.
    Pe Cordelus(nu stiu pe celelalte server-e) nu se mai gasesc de astazi 13.11 de la ora 12.00.
    Oare dupa ce fus orar functioneaza serverul???
    Eu vreau sa mai cumpar si sa mai fac puncte(poate).De ce nu mi se da voie???????
    Poate un GM sa fie amabil si sa imi spuna de ce se anunta ceva si se intampla altceva??