[Discuții] Event Halloween 2017

  • Pregătiți de versiunea Okey 3 varianta iarna?


    Începeți de acum sa încărcați conturile cu md-uri.

    OFF:Md-uri....alea sunt usor de pregatit.Noi vom pregati calmogenele si pastilele de ficat inima stomac si ce organe ne mai sunt afectate de nervi.
    On: Cum am mai spus,nu stiu ce au gandit pentru acest eveniment dar, chiar daca faci cufere aur ai sansa sa primesti doar yang, arme de 70 + 0 . Sper ca macar pana pe 13 noiembrie sa iau si eu dintr-un cufar ceva bun pentru mine.Cu alea argintii m-am lamurit.Credca am vreo 50 deschise si cel mai mult am luat doar un ou maimuta.Normal ca-mi venea sa catar toti peretii. Cea mai mare prostie ca sunt cutii in IS.Daca era drop doar in joc nu mai era problema.Nu mai dadeam MD si nu ma enervam.

  • daca stau sa te corectez si eu pe tine ai vedea ca si tu scrii incorect :D da in fine te las in lumea ta ,, aia perfecta gramatical ,,
    in rest iti doresc spor la joc si succese in viata reala ( ps nu imi place sa ma cert pentru ceva din mediul virtual care defapt nici nu ne apartine )
    Frustrat are si intelesul :
    O persoana care are tot timpul impresia ca ceilalti au/obtin mai usor ceea ce vrea ea.
    O persoana permanent roasa de invidie. Cineva care face urticarie atunci cand altcineva obtine ceea ce si-a propus/dorit.
    Frustratul isi consuma toata energia invidiindu-i pe ceilalti, in loc sa-si defineasca propriul scop si sa incerce sa-l atinga.


    *Bebe.Strumph: Ce aveti de impartit va rog sa o faceti pe pm nu aici. Avertisment pentru offtopic.

    :missilelauncher::dash::dash::dash::rocketlauncher::rocketlauncher::rocketlauncher:

    Edited 2 times, last by iHex ().

  • In legatura cu eventul acual:oricat ne-am plange de el oricum nu il vor schimba dupa bunul nostru plac.Niciodata nu s-a intamplat asta in ultimii ani.Nici nu s-a cerut feed-back in acest sens din partea jucatorilor.Deci sa lasam eventurile sa se desfasoare dupa bunul lor plac.Suntem simpli participanti.
    Stiti unde s-a cerut feed-backul jucatorilor si s-a promis o schimbare treptata in functie de el? In privinta echilibrarii implementate odata cu ultima versiune.
    Deci focusati-va oameni buni!
    Eventurile nu le vom schimba niciodata dar putem schimba dupa spusele lor, implementarile din ultimul update.

  • Eventul este ok am luat iteme mai bune de la argint decat de la aur , vrajeste obiectul , marmura , licoare 3 ore expe , esarfe , imbunatateste obiectul .
    Per total sunt multumit avand in vedere ca sunt moca .

  • Daca intr-un comentariu anterior ziceam ca-mi place eventul, acum dupa ceva timp pot zice ca mi-a dat doar nervi...nu urmaresc sa "ma imbogatesc " dupa urma lui dar am facut vreo 15 placi dintre care toate au iesit cufere bronz...nu inteleg cum e posibil...am incercat orice varianta...cand sa zic si eu hop pc-ul da Mo Yut si ma bate sau castig dar cu puncte prea putine....cum frate era cu ambele la inceput si eu doar 1 de scos (radeam in sinea mea ca in sf fac si eu aur) si ma distrus cu Mo si Yut........nu stiu voi cei care faceti argint si aur ce "strategii" aplicati...poate ma luminati si pe mine......................

  • Strategia baga Md si farmeaza 20 din 24...Atac automat... Sugerez ca toti sa va amintiti ce rasplata aveam la evenimentele din anii anteriori.Daca nu a-ti jucat in perioada respectiva puteti consulta wiki. Dropul din cuferele astea putea fi de vis acum 3-4 ani.Chiar si anul trecut. Ce nu-mi place este modul greu de a fi obtinute. Creeaza frustrare, nervi...Cam tot ce inseamna opusul unui eveniment. Dar... banii nu aduc fericirea...daca doar ne-am distra la acest eveniment si sa ne multim doar cu ce ni se ofera ar fi foarte bine.Nu ii credeti pe cei care spun ca fac sute cufere aur deoarece asa unii oameni, se bucura de raul altora.
    Farmati cam cum ati farma intr-o zi linstita si jucati de placere.|Tot ce castigati la acest eveniment este in plus... E mai bine sa ganditi asa.Bucurati-va de costumele oferite, mountul ala care va da foarte bine...chiar daca il luati din IS...E ca un mistret moca zic.Cu un voucher de 50 md ti-ai luat un mount super.In rest ...mai sunt 10 zil;e de event plus ca urmeaza altul la fel de o luna si...

  • O bila neagra pentru event din partea mea. In primul rand dropul e oarecum acceptabil dar se putea si mai bine tinand cont ca e event nou si jocul la fel de nou (totusi dureaza ceva pana te adaptezi) dar si aici ma gandesc sa trec al 2 lea rand unde calculatorul are o sansa prea ridicata de castig asa ca nu prea intelegi unde gresesti iar in al 3 lea rand dropul la cufere este prea bogat si sec. Da, pica si lucruri wow dar sansa e prea mica cand acele lucruri se afla printre yang si arme +0 si ma rog ideea e ca exista o prapastie dintre un player care farmeaza vs un player care doneaza si asta pentru ca playerul care farmeaza are o sansa iar cu aia se bucura de o arma +0 pe cand celalalt isi creeaza n sanse si la un moment dat ii intra ceea ce isi doreste. Aa si sa nu uitam de recompensa la NPC unde se iau in calcul punctele indiferent daca iti cumperi din is sau farmezi.

    Do something :stick:

  • Strategia baga Md si farmeaza 20 din 24...Atac automat... Sugerez ca toti sa va amintiti ce rasplata aveam la evenimentele din anii anteriori.Daca nu a-ti jucat in perioada respectiva puteti consulta wiki. Dropul din cuferele astea putea fi de vis acum 3-4 ani.Chiar si anul trecut. Ce nu-mi place este modul greu de a fi obtinute. Creeaza frustrare, nervi...Cam tot ce inseamna opusul unui eveniment. Dar... banii nu aduc fericirea...daca doar ne-am distra la acest eveniment si sa ne multim doar cu ce ni se ofera ar fi foarte bine.Nu ii credeti pe cei care spun ca fac sute cufere aur deoarece asa unii oameni, se bucura de raul altora.
    Farmati cam cum ati farma intr-o zi linstita si jucati de placere.|Tot ce castigati la acest eveniment este in plus... E mai bine sa ganditi asa.Bucurati-va de costumele oferite, mountul ala care va da foarte bine...chiar daca il luati din IS...E ca un mistret moca zic.Cu un voucher de 50 md ti-ai luat un mount super.In rest ...mai sunt 10 zil;e de event plus ca urmeaza altul la fel de o luna si...

    ce event va urma?

  • Eventul de Craciun. :dash: ...Asa am facut anul trecut la el.
    Consider ca, daca vom scrie pe un caiet ce drop am avut, cumulat in 2 luni de event, nu cred ca vom mai fi atat de suparati.( Eventul acesta si cel de Craciun).Poate e noua strategie adoptata de GF.Eventuri mai lungi ca durata cu un drop mediocru dar care sa atraga jucatorii pe o perioada mai lunga de timp. Inclusiv sa cumpere produsele promotionale din IS pe o perioada mai lunga.

  • fantasy88,ar fi bine sa fie asa cum spui tu,dar gandeste-te ca daca ar fi vorba doar sa cumparam din IS anumite obiecte,le-ar baga mai des si aia e,raman la ideea ca ii doar dezinteres si suntem tratati ca si cum `acceptati bine,nu acceptati iar bine,asta-i ideea noastra si noi asa tratam si intelegem jocul si nu va obliga nimeni sa-l jucati`,tristut...


    P.S:Nu stiu cati dintre voi ati jucat Mu Online,un joc tot dezvoltat de WebZen,nici acolo nu s-a tinut cont de parerile jucatorilor si s-a bagat UPDATE dupa UPDATE pana jocul a ajuns sa fie de nerecunoscut,nu zic ca evolutia ii rea,din contra,dar totusi ar trebui sa se tina cont de ceea ce isi doresc persoanele care-l joaca,nu despre cum are vizinea x si y ca ar trebui sa fie(persoane care nu petrec pe joc decat timpul cand testeaza chestia x sau y).

  • Event-ul este un bonus, un drop aditional ca sa zic asa, pe langa dropul normal. Va plangeti ca nu va imbogatiti peste noapte? Cum ar fi sa pice tuturor add, schimba, oua razador, etc.? Ce valoare ar mai avea?
    Am cam da-o in private!

  • Eveniment de ''rahao'' . Stai linistit HalfOp il asteptam pe cel de la anu, ca in fiecare an :)))
    Trebuia sa dropezi si altceva pe langa crengi de mesteacan, la care ai de castigat 50k yang pe ora (cat strangi o tabla).
    Iar pe intem-shop, ca intodeauna ploua cu oferte pentru ce-i cu ''buzunar''.
    Am mai spus si o s-o spun, evenimentele se tin in item-shop, nu in gameplay cum ar fi normal.
    Bafta colegi !

  • Event-ul este un bonus, un drop aditional ca sa zic asa, pe langa dropul normal. Va plangeti ca nu va imbogatiti peste noapte? Cum ar fi sa pice tuturor add, schimba, oua razador, etc.? Ce valoare ar mai avea?
    Am cam da-o in private!

    Aditional, neaditional din punctul tau de vedere.
    Cat timp este pe toate comunitatile ma indoiesc ca este aditional.


    Sa stai 1 ora pt o tablita din care speri sa iei argint...nu de alta dar Aur e gen gasirea Elodiei, iar bronz faci rugaciuni sa nu pice...iar cand deschizi sa iti dea ynag/xp...pt mine e o bataie totala de joc.


    Am facut si eu 17 placi (in 4 zile)=10 cufere argint 7 bronz... le-am si deschis (macar daca pica bless),am primit asa: yang, yang xp xp xp yang xp yang yang si cutit siamaez +0... o adevarata imbogatire


    Cu timpul acolrdat dropari crengilor alea puteam farma foarte bine in v4 pt arme pet si cutii si scoteam de 40 de ori mai bine...


    Half daca cumva vezi si acest comentariu tampit poate sugerezi si tu celor de sus pe comnitatea noastra sa nu se mai chinuiasca sa faca evenimente... nu de alta dar de 2 ani sunt obositoare , frustrante :angry3: si te umple de nervi + ca iesi cam pe- la sfarsitul luni cu banii REALI sau daca nu le vor scoate sa le numeasca " Eveniment Super Donatorul "


    G.F. Eu
    :grumble::rocketlauncher:

  • De când a fost liliacul in IS,las noaptea contul cu atac automat si găsesc intre 10 si 15 table.Cu foarte mult noroc am reușit sa scot un aur din care am primit gheara de soim pm 25,din cele de bronz(vreo 7) o perla albastra,yang,xp si un inel de teleportare...iar din nenumărate cufere de bronz,puteți sa ghiciți. Nici macar o data nu mi-a picat din bronz o alta tablă. E foarte greu sa te alegi cu ceva,cel mai bine e sa ignori faptul ca e event si să-ți vezi in mod normal de treabă

  • Un event 20% castig restu 80% papa calculatoru 20 placi facute doar in temnita expert de cand a inceput eventul cu manusa cu a3a mana war aura lv 42 P aura etc full echipat doar un sigur cufar aur 5 argintii restu bronz si am luat asa 1x Magica 1x Licoare xp 100% Ou razador x3 Skill 3zile un Bless pana la finalul eventului nush ce sa zic e bine zic eu. ( cam 4 placi pe ora cu noroc fac ) si farmez putin din motive de plictiseala.

  • Am facut pana acuma 3 placi yut si ghiciti ce BRONZ :D .
    Cel mai bun event ever...Bravo sunteti buni, ati facut treaba buna ca ati modificat vechiul event...
    Deabia astept Pastele sa va bateti joc si de ala :) ca bag mana in foc ca nu il lasati asa cum e in momentul de fata.
    Cat despre cine zicea ca e un event bun si ca ar trebui sa ne distram, mai iesiti din casa ca v-au spalat astia pe creier de nu mai stiti de capu' vostru.

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • Asta-i viata...pregatiti-va sufleteste pentru ala de Craciun... Sper doar sa-l lase pe ala Okey. Ca de asta mi s-a acrit. Au reusit sa duca notiunea de noroc in joc la un alt nivel. In joc nu trebuie sa ai doar noroc sa dai Mo sau Yut. Trebuie sa ai noroc sa nu te scoata din casuta in care ai ajuns.Ma intreb cum de reuseste mereu sa dea exact ce trebuie ca sa te scoata. Plus ca am mai observat ca daca treci de 6 mutari, calculatorul se plictiseste si termina cu 2 de Mo la rand. Cred ca nu functioneaza corect chestia aia cu sansa crescuta...aia pe care ti-o ofera in joc.Ai mai multe sanse fara ea. Daca imi trebuie Mo in nici un caz nu selectez acolo Mo.Pun Do pentru mai multa siguranta.
    Daca nu ar fi fost aceasta problema cred ca evenimentul ar fi fost super...chiar daca ar mai fi taiat din obiectele de drop.

  • Am mai facut 5 placi si ghici x3 bronz x2 argint drop: 100k yang si evantai extaz+0 placile leam facut 4 temnita cam o ora si una la orci inca o jumatate de ora batut deci se simte diferenta pentru cine farmeaza.

  • Nu fiti frustrati daca sunteti niste playeri slabi , stati cuminti chiar daca voi nu faceti avere la evenimentul asta nu inseamna ca e un eveniment prost.


    Am facut 98 de argint si 14 aur. Si nici macar nu suntem la jumatea evenimentului.
    Jucati placile cu cap si incercati sa va gasiti un loc cat mai eficient de farmat.


    Daca vreti sa faceti ceva , munciti , nu mai astepti sa primiti totul de-a-gata.



    GYLDA//Atentionare pentru insulta.
    Te rog sa iti controlezi limbajul si sa te abtii de a mai insulta userii.

    Edited 3 times, last by GYLDA ().