[DISCUTII]Unirea Serverelor - Foarte Rapid și Ușor!//Fuziune <>Editat By GYLDA

  • nici nu ii intereseaza de noi :p eu vreau sa ma mut de pe sv si astept sa zica daca muta sau nu ca sa stiu daca strag bani de MD sau nu

    “A fura idei de la cineva, este plagiat. A le fura de la mai mulţi, este cercetare.” <3

  • E aiurea ca ne lasa fara informatii,asta-i clar,nici macar nu stim ce servere vor fuziona. Eu de exemplu joc pe Dragon,server care se depopuleaza tot mai tare de cand s-a deschis Romania,si tot odata,server care probabil va fuziona cu Cordelus,un server 80% mort,din pacate,dar poate se va intampla o minune si nu am dreptate.
    Cred ca staffu' m2ro face tot ce poate,la randul lor sunt condusi de altii,nu pot ei lua decizii in locul altora,dar mai mult decat probabil,cand totul va fi 100%,vom primi raspuns la toate intrebarile.
    Seara faina :)

    "Only God can judge me!"

  • Daca stafful "international" sau cum sa ii spun de metin2 ar primi bani pt fuziune era facuta de mult...asa...o tot amanam pe maine, pe poimaine pt ca oricum gameforgeu are surse de venit destul de bune gen serverele noi (Romania). Mi se pare o totala lipsa de asumare (aici ma refer la tot ce tine de stafful metin2 nu doar partea de ro) si dezinteresare. Cum s-a spus si mai sus suntem la jumatate de septembrie...saptamana asta ar trebui sa se anunte macar serverele care fuzioneaza ca in urmatoarea sa fie fuziunea.

  • Macar daca ne tin la curent cu ce se intampla si tot e bine, dar ne lasa pe aici sa ne dam cu parerea.


    Acum un moderator o sa vina sa ma abureasca cu Q3-u' lui :))))

  • Nu se mai face anul asta fuziunea si e mai bine. Au facut update la AION nu au timp si de metin. Oricum daca se face fuziunea dupa maxim 6 luni iar se golesc serverele. Cel mai bine ar fi daca ar baga niste CARACTERE noi pe joc.

  • Nu se mai face anul asta fuziunea si e mai bine. Au facut update la AION nu au timp si de metin. Oricum daca se face fuziunea dupa maxim 6 luni iar se golesc serverele. Cel mai bine ar fi daca ar baga niste CARACTERE noi pe joc.

    Sa imi stric eu seturile de pvp? Cea mai buna propunere... cu lycanul a fost valva mare... daca avea ca aparare pumnalul... toti erau fericiti

    Cand vad un boss : :rocketlauncher:


    Atunci cand imi esueaza ceva la + : :dash:

  • Fain ar fii sa se uneasca toate serverele in unul singur. Eventual exceptand sv Romania. Jocul asta are farmec cand map1 e plin de jucatori si shopuri, asta in toate regatele.. de exemplu pe Dragon azi era un singur shop la rosii... La ce sa se mai pastreze mai multe servere cand cu totii jucam oricum acelasi joc... Si chiar si pentru cei care au aceleasi calculatoare de acum 10 ani, jocul poare fii jucat si pe alte canale inafara de CH1

  • Fain ar fii sa se uneasca toate serverele in unul singur. Eventual exceptand sv Romania. Jocul asta are farmec cand map1 e plin de jucatori si shopuri, asta in toate regatele.. de exemplu pe Dragon azi era un singur shop la rosii... La ce sa se mai pastreze mai multe servere cand cu totii jucam oricum acelasi joc... Si chiar si pentru cei care au aceleasi calculatoare de acum 10 ani, jocul poare fii jucat si pe alte canale inafara de CH1

    aici sincer sunt de acord cu alex; sa se faca 6 CH si vor fii suficiente pentru toata lumea. Numai ai ce face pe metin deja, e prea gol, numai poti face un duel ca nu ai cu cine. Iar shopurile sunt tot aceleasi.

  • Cred ca se pregatesc fuziuni si intre tari. Cred asta mai ales dupa ultimul update.Nu esti stimulat corespunzator sa bagi bani daca nu ai si putina concurenta.Asa pe un server gol ce rost are sa mai joci si sa bagi bani.Te plictisesti.Sa fie doar 2 servere pe ro si cred ca asas ar fi cel mai bine...La urmatoarea fuziune sa fie intre comunitati.Acus se termina Q3...Vom avea in curand cel putin un anunt din partea lui Half.

  • Fuziunea intre tari ar fi o mare prostie. Ce ar fi pe un server fuzionat intre FRANTA si ANGLIA. Sau intre noi si unguri. :D Singura solutie ramane introducerea unor noi caractere. Alt server fain ar fi intre GERMANIA si TURCIA. :))))))

  • @HalfOp Asa ca o informare, chiar si pentru cei de la GameForge si Webzen... dupa logica, care o au acum, niciodata nu se va schimba mare lucru printr.o fuziune, cel putin nu de durata... deoarece ei cred ca fac bine daca NU unesc un server nou cu unul vechi, si aici e o mare mare prostie. Un server vechi are nevoie de playeri noi care sa tina piata si jocul la lvl mic, iar cei noi la randul lor vor iteme sa se dezvolte, iteme pe care cei mari vor sa le vanda sa scape de ele si n.au cui... asta e cea mai mare problema la serverele Metinului... si d.aia "mor" usor, usor toate serverele. NU EXISTA ECHIMIBRARE din punct de vedere al playerilor pe categorii de lvl (1. sub lvl 30, 2. 30-75, 3. peste 75)... Dupa parerea mea ce.a mai buna Fuziune ar fi intre un server vechi si unul relativ nou ( cand un server ar avea suficienti playeri de lvl 90) asa ar profita toti jucatorii si ar rula itemele, piata si chiar si pofta de joc... pt ca odata cu rularea itemelor ar venii din urma si noi playeri care vor sa joace pvp, deci oponenti noi pt playerii vechi si mai mult activitate in pvm prin farm, raiduri etc... Dar asta nu se va intampla niciodata.. deoarece LOGICA METIN... LOGICA GameForge si LOGICA Webzen... ;)

  • Fuziunea intre tari ar fi o mare prostie. Ce ar fi pe un server fuzionat intre FRANTA si ANGLIA. Sau intre noi si unguri. :D Singura solutie ramane introducerea unor noi caractere. Alt server fain ar fi intre GERMANIA si TURCIA. :))))))

    introducerea unor noi caractere? fii serios, asa ceva nu va mai fii in graba pentru ca abea s-a acomodat lumea cu Lycan si ar fii o harababura cu un nou caracter.

  • Introducerea unui nou CARACTER ar strica tot pentru ca toti ar trebui sa ne facem alte itm cu aparari ptr noul caracter (cum sa inamplat si cu lycan.)


    Fuziunea intre tari e o idee foarte proasta pentru noi, deoarece noi la salarile noaste nu putem concura cu ceilalti ei au salariul minim de 900-1500 EURO isi permit sa doneze mult mai mult ca noi.

  • Hai sa ramanem totusi la subiectul "fuziune" si sa nu mai deviem la "ce cred eu ca are nevoie jocul"

    @HalfOp Asa ca o informare, chiar si pentru cei de la GameForge si Webzen... :bla: Dar asta nu se va intampla niciodata.. deoarece LOGICA METIN... LOGICA GameForge si LOGICA Webzen... ;)

    Momentan nu s-au anuntat serverele ce vor fuziona dar cel mai probabil singurul server nou ce nu o sa fuzioneze este serverul romania care cica e "unic" si are mai multe evenimente ca celelalte servere

    Fuziunea intre tari e o idee foarte proasta pentru noi, deoarece noi la salarile noaste nu putem concura cu ceilalti ei au salariul minim de 900-1500 EURO isi permit sa doneze mult mai mult ca noi.

    Mai avem pana la fuziunea cu alte tari si oricum numarul de md o sa fie calculat in functie de tara cum se intampla si in momentul de fata


    Se pare ca unii nu au observat ca luna asta are doar 30 de zile si nu au inteles o gluma facuta mai sus :)

    If you can't win, you 're just a loser