Propunere urmatorul event Paste.

  • Stiu ca probabil o sa vorbesc la pereti , dar ar cam trebui regandit cel mai frumos event dupa parerea mea , si anume eventul de paste. Serverele sunt mult mai populate acum , foarte bine , daca anul trecut a fost un event esuat , si nu stiu cati o sa ma poata contrazice , nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie anul asta. Problemele ar cam fi :


    1) Prea putine metine ou/ch sau timp prea mare de respawn , in conditiile in care pe servere precum polaris , orion, nu are rost sa amintim dragon, nu gaseai sa bati un ou la 4 dimineata , faceti un exercitiu de imaginatie cum o sa fie acum.


    2) Drop diferit la oua , un ou de lvl 20 sa aiba acelasi drop cu unul de 90+ m-i se pare o tampenie, si nu , nu am caracter de 90+ . Dar ar trebui luat in calcul si investitia facuta de cei 90++ pentru a putea bate, si anume iteme,roua,alchimie consumata etc. Pentru ca si eu mai bine m-as muta pe subcaracter de 25 sa bat in mapele mici un ou in max 30 de secunde decat sa pierd 10 minute si alchimie pentru cel de 10 , daca imi aduc bine aminte anul trecut cu mistret esarfa si rib pgm 44 nu imi lua mai mult de 20 de secunde orice ou din map2. Daca dropul ar fi mai avantajos pentru metinele mari , jucatori mari vor prefera sa bata acolo si sa nu isi piarda vremea pe subcaractere distrugand jocul celor mici.


    Alte opinii/pareri ? Oricum nu cred ca o sa se schimbe nimic , dar macar am incercat.

  • Sunt PRO cu 1. Acum cativa ani erau metine ou pentru toti. In ultimii 2-3 ani daca gasesti 3-4 pe zi esti campion. ;)
    In legatura cu 2 consider ca dropul trebuie sa fie acelasi pentru toti deoarece jucatorii de lvl mic trebuie incurajati si ajutati.

  • De acord cu tine, în legătură cu numărul 2 nu m-am referit la un drop slab pentru metinele mici ci doar un plus pentru cele mari , gen metinele de 90+ dropează ou cu 5 deschideri.cele mici 3

  • mai este pana atunci


    Daenerys // Primesti o atentionare pentru incalcarea regulamentului sectiunii. Unde este punctul tau de vedere si argumentarea?

    Edited once, last by Daenerys ().

  • pro


    la ultimul event de paste in mapele beta , dupa ce se terminase eventul inca mai gaseai pietre ou fiindca nu le spargea nimeni, dura si foarte mult si nici nu au aveau drop garantat la ou.
    Cu toate astea map2 era plin de jucatori, nu aveai loc de ei.
    E clar ca trebuie facuta o modificare

  • Eu as prefera sa nu mai fie deloc metine OU, dropezi oua la mobi si la un anumit numar de oua iti alegi un premiu dintr un shop exact ca cel care e acum la evenimentul aniversar..Dc spun asta?PENTRU CA FUZIUNE PENTRU CA E FUL!Sunt pro la ce ai spus dar o sa fie dificill daca ar fi mai mult de 4 metine ou pe ch ori daca nu, nu are rost sa le cauti daca pana in fuziune erau 4 persoane pe 1 ou. iar restul de 500 steau pe bara pana la urmatorul respawn.Sa vezi acum.Desi asa o sa fie :)))) oricum nici nu particip anul acesta...

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

  • De acord cu tine, în legătură cu numărul 2 nu m-am referit la un drop slab pentru metinele mici ci doar un plus pentru cele mari , gen metinele de 90+ dropează ou cu 5 deschideri.cele mici 3

    foarte bine punctat, e o idee ce ar putea fi luata in calcul, deci VREM CA PARERILE NOASTRE SA FIE ASCULTATE!



    chiar si 2 ploi de metine OU pe event ar fi PERFECT... In orice caz, sper ca STAFF ul sa nu arate indiferenta fata de cel mai frumos event metin2, parerea mea...

    Nu sunt pesimist, sunt doar optimist că ai să greșești ceva! :growup:

  • mai este pana atunci

    tocmai din această cauza am venit cu propunerea , sa fie timp ca ideile noastre sa fie trimise mai sus in speranța că vor fi ascultate.

    Eu as prefera sa nu mai fie deloc metine OU, dropezi oua la mobi si la un anumit numar de oua iti alegi un premiu dintr un shop exact ca cel care e acum la evenimentul aniversar..Dc spun asta?PENTRU CA FUZIUNE PENTRU CA E FUL!Sunt pro la ce ai spus dar o sa fie dificill daca ar fi mai mult de 4 metine ou pe ch ori daca nu, nu are rost sa le cauti daca pana in fuziune erau 4 persoane pe 1 ou. iar restul de 500 steau pe bara pana la urmatorul respawn.Sa vezi acum.Desi asa o sa fie :)))) oricum nici nu particip anul acesta...

    E super și ideea ta, dar nu că eventul asta , sa din serioși ...sunt jucători care de-abia pot strânge de o măturica , preturile sunt ireale pentru cei care nu lasă contul pe auto cu bonsai+

  • Si eu sunt PRO pentru aceasta propunere dar imi e greu sa cred ca o sa se ia in considerare.


    Intradevar,este un event la care se arunca 4 metine pe ch la 50 de jucatori sau mai mult,nu cred ca este ok acest lucru.Eventul de paste isi pierde calitatea de la an la an deoarece acum 2 ani din cate stiu respawnul lor era la 30 minute iar acum s-a marit la o ora,alt motiv este acela ca din dropul de 100% la metin ou a scazut la 50%.Ar fi ideal sa se adauge cel putin 10 metine ou pe ch pentru fiecare mapa si respawnul sa fie mai mic iar dropul sa fie de 100% la el.

  • Dropul la metine ou anul trecut nu era de 50% ci de 30%. Deabia cu manusă dacă aveai mare noroc luai tot la 2 metine un ou magic. Tin minte ca spargeam de 105 cu alchimie, roua, injectii, anaboale costume, freze, skin armă in beta vreo 10 minute pentru un ou magic pe care alți de lvl mic îl obțineau in 30 secunde. Eu am jucat si în 2012 când un respawn de metine ou era la fel ca și un respawn la metine normale când era eveniment. Am prins 10-20 metine langă mine. Atât de multe erau. Toată lumea spargea și era mulțumită. Aaaa, dropu era de 100% atunci. Și pe atunci s-a investit în MD și dorința/plăcerea de a juca era de 10 ori mai mare decât dacă bagi la 1h 4 metine per CH cu dropul de 30%. La ce au făcut cu mănușile din joc e clar că lumea v-a fi obligată să cumpere manușile din magazin dacă vrea sa vadă ce culoare are Ou Magic. Pe Nemesis v-a fi teroare, vă gatantez. Nu sunt 50 playeri per ch, sunt 200.
    Asta e, evenimentele sunt un bonus al jocului. Dacă nu ne convine. Click dreapta și uninstal.
    Salut.

    Mess With the Best, Die Like the Rest!!!
    xttrust

  • Eu am făcut propunerea mai mult pentru jucătorii de level mic , îmi aduc aminte de vremurile când nu aveai timp sa spargi toate metinele de paste , efectiv nu puteai ajunge la maimuță boss de câte metine erau. Ideea e ca daca GF o sa o continue pe drumul asta și nu face nimic pentru jucătorii de level mic, Ba mai mult încearcă să îi stârpească cu fiecare update au sa mai rămână 2 tipuri de jucători pe server: bobari pentru iteme de up, și jucători mari care au investit prea mult timp și bani că să renunțe , însă și aia o sa se sature să își minerească singuri finisajele, sau să strângă cufere, alchimie , iteme pe care nu o sa le cumpere nimeni. In ceva timp o sa mai rămână un singur server , iar după , probabil o fuziune internațională, dar cui ii pasa ? Cu siguranță nu celor de la GF. Una peste alta , o sa fie că și eventul trecut, adică manny pe subcaracter , fms pm 44+ , pe liber, și le stricăm eventul celor mici , că asta suntem obligați să facem.

  • Pro pentru ca:
    1. Tocmai s-a facut fuziunea, mai multi playeri, farmeri evoluati cu alchimie itm etc 4 metine ou/ch e la noroc nici cu ceasul nu poti sa stai din moment ce se bate in map1, map2 spre ex in mai putin de 1min un ou.
    2. Nu as merge asa departe cu drop diferit, o idee ar fi sa deschizi un ou magic de 10 ori tinand cont ca folosesti mai multe resurse si petreci mai mult timp pe un ou nu pentru ca nu rezisti ci pentru ca te arunca bossii iesiti din ele.
    Totusi... sper la un alt event gandit mai bine si mai atragator.

    Do something :stick:

  • Pentru a modifica un eveniment, de ex. cel de paste despre care vorbim aici dezvoltatorilor metin 2 le va lua cel putin 6 luni avand in vedere ca in coreea sunt cate 2-3 sarbatori saptamanal ( stiu asta din ce spune Firelli pe forumul german ) plus sambata si duminica libera. Deci nu ma astept la nici o schimbare in ceea ce priveste evenimentul de paste, poate doar ca va fi mult mai consistent in IS. pro acestei propuneri.

  • Pro.


    Ar trebui regandit eventul sau mai bine ar trebui nici sa nu mai fie acest jeg(scuzati limbajul, desi nu e injuratura) de event.


    Efectiv e sclavagism sa cauti metine ou si dupa 3 ore realizezi ca nu ai facut nimic decat sa te plimbi.
    Iar acum dupa Fuziune(care voi ati vrut-o :) ), Multa bafta sa mai si gasiti metine oua.



    Iar ce zice xtrust pot sa confirm ca si eu jucam pe atunci, pana si in v4 apareau metine ou. Nu era sclavagism ca acum. Eh da ce sa faci...... :)

  • daca se introduce serverul noel+ un alt event pe langa eventul cu metinele ou ,gen cum a fost cu eventul de craciun s-ar merita sa participam la eventul de paste.dar daca o sa fie ca inainte , n-are rost sa imi fac nervi si sa pierd timpul cautand 1 metin ou timp de 2 ore si acela sa nu ofere ou magic.

  • Daca @HalfOp ar vedea topicul poate ne-ar ajuta cu o schimbare la eventul de Paste.Ar fii mai placut sa se faca o schimbare la metine ou in primu rand.Sa se bage mai multe metine pe un CH ca nu toata lumea se poate bucura de eventuri.Eu unu am batut anu trecut 5H la ore fixe sa fac 2 inventare de oua si erau ore la care intram si nu spargeam 4 metine de pe toate ch-urile pentru ca era bataie mare pe ele si nu se gaseau mai deloc.Ar fii bine sa bage 6-7 oua pe un ch nu 4 si sansa farte mici la magic.Pentru ce ne jucam jocul asta pana la urma nu sa ne bucuram si noi de evenimentele bagate de GF?!!?Noi sr trebuii sa fim rasplatiti cu eventuri bune pentru ca noi jucam si ne ocupam f mult timp pe joc.Macar atata sa meritam.

  • sunt de acord cu ce ai propus, însă asa cum au mai zis si altii, sunt foarte mulți jucători si sunt de părere că ar trebui putin modificat eventul.
    Cum s-a propus mai sus, ca eventul sa fie ceva in stilul celui aniversar (cu un nr de ouă sa iei ceva din shop) ar fi perfect