DROP DE OUA MAGICE LA BOSI DIN NOU!

  • Din pacate exista un dezechilibru urias intre metinele ou,pana in lvl 70 raportul lvl-dificultate este ok,la 80 deja ai nevoie de iteme bune sa faci fata,iar tot ce inseamna peste aduce o dificultate mult prea mare pentru lvl-ul lor,ceea ce ii impinge pe jucatorii de lvl mare sa renunte la caracterele lor principale in favoarea celor de lvl mic.Chiar si eu prefer sa stau pe un farmar mai mic,desi am iteme foarte bune si alchimie excelenta dar tot nu este de ajuns,in timpul in care sparg un metin de 105,cu cel mic bat cel putin 6.Va puteti imagina ce se intampla cand inca 10 jucatori ca mine isi aduc farmarii full(iteme,alchimie,peturi etc) in mapele mici,efectiv cei care au caracterele principale de lvl mic nu au nici o sansa.Iar aici nu vorbim de doar 10 jucatori,ci de aproape 75% din toti jucatorii de lvl mare,ce sanse mai are un jucator de map2 cu cal vs unul full?Normal ca nu mai apar juactori noi,pentru ca nu au loc de cei vechi.
    Rezolvarea acestei probleme este foarte simpla: DROP DE OUA MAGICE LA BOSI,asa cum era odata.

  • Contra. Si eu am caracter de lv mare si mi-ar placea sa bat bossi si sa iau oua magice dar gandeste-te, in templul ochao apar bossi din 10 in 10 min si sunt destui. Asa toti playerii de lv mare ar face o gramada de oua magice, dupa ce ca eventul dureaza aproape 1 luna si perlele, transfer bonus costum sunt destul de ieftine voi vreti sa ajunga la preturi de nimic? Va cred ca vreti cat mai multe add si schimba dar asa o sa se strice piata de tot.

  • Contra. Si eu am caracter de lv mare si mi-ar placea sa bat bossi si sa iau oua magice dar gandeste-te, in templul ochao apar bossi din 10 in 10 min si sunt destui. Asa toti playerii de lv mare ar face o gramada de oua magice, dupa ce ca eventul dureaza aproape 1 luna si perlele, transfer bonus costum sunt destul de ieftine voi vreti sa ajunga la preturi de nimic? Va cred ca vreti cat mai multe add si schimba dar asa o sa se strice piata de tot.

    Nu toti sunt incadrati in categoria de boss,verifica aici: http://wiki.metin2.ro/index.ph….A2lni.C5.A3i_la_Eventuri

  • Contra. Nu cred ca ii ajuta prea mult pe cei mici. Tot pe tine, pe "cel mare" te ajuta. Dupa un razador de exemplu, tot in map2 merg unii. Nu e corect fata de cei mici. In templu, in mapele beta de exemplu e plin de bossi. Si pun pariu ca nu o sa fie suficienti si tot peste cei mici ajungem. In opinia mea, singura solutie e diferentierea dropului la ouale de lvl 80+. Sa fie un stimulent de orice forma pentru a-i tine in mapele de lvl mare pe cei care pot intra acolo, fie ca e un drop marit, un drop extra pe langa ou sau mai multe deschideri.

  • Contra. Nu cred ca ii ajuta prea mult pe cei mici. Tot pe tine, pe "cel mare" te ajuta. Dupa un razador de exemplu, tot in map2 merg unii. Nu e corect fata de cei mici. In templu, in mapele beta de exemplu e plin de bossi. Si pun pariu ca nu o sa fie suficienti si tot peste cei mici ajungem. In opinia mea, singura solutie e diferentierea dropului la ouale de lvl 80+. Sa fie un stimulent de orice forma pentru a-i tine in mapele de lvl mare pe cei care pot intra acolo, fie ca e un drop marit, un drop extra pe langa ou sau mai multe deschideri.

    Total gresit ce spui,de ce as mai veni map2 dupa un razador sau un nemere?Oare ganditi ?Pe bune aici se bat in cap 2 lucruri:1)ma daca baga la bosi oul magic io oricum nu pot sa bat bosi asa mai bine stau map2 e mai simplu si 2)De ce sa consum alchimie?Lasa ca mai bine alerg ca nebunu o ora pentru 2 3 oua magice si il mai injur si pe x ca e SLAB ca io sunt mai bun :)).Pro pentru sugestia ta barth daca jucatorii stau la bosii mari aglomeratia din hartile mici ar disparea intr o oraecare masura,dar se pare ca le place AGLOMERATIA LA MULTI ,deci Half sa nu mai asculti cum se plang unii ca nu au metine ou uite dovada sau o mica parte din ce se doreste si ce temeri au jucatorii.

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

  • 1. Solutia deja a venit cu marirea numarului de ch. 2. Pana implementeaza oul la bosi ne apuca craciunul. Sunt PRO acestei sugestii dar nu o sa o vedem in acest an. Spor la cautat oua !

  • pro, deoarece sunt prea putine metine ou pe un ch. Mai tineti minte vremurile acelea frumoase, cand erau metine ou cu sutele?unele peste altele?....atunci erau metine pt toti..

  • Pro- pe Nemessis in map2 galbeni e plin de jucatori de la red si blue care au fms pm50, pet, elly. Joc de aproape 2 luni si am iteme decente. In 2 ore e posibil sa gasesc un metin ou si sunt 100% sanse sa apara unul de la rosii sau albastri sa se bage si sa.mi fure dropul.

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="730734" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by TheValy454 ().

  • Pro, ar fi super sa fie asa, ar fi mai multe sanse sa ia fiecare cate un ou, dar din pacate a zis Half Op ca daca eventul a inceput asa, asa o sa se termine, nu se pot face schimbari in mijlocul eventului. Poate la anul in 2020... daca o sa mai fie metin2 ... RO :)

  • fix jucatorii noi sunt problema ta.. vrei sa faci oua din comoditate pe caracterul mare sau chiar mai multe la bossi.. tot binele tau il urmaresti. cand era drop la bossi farmam in v2 la regina, apare la 30 min, nu ai idee cate oua magice am putut sa fac. erau 6 ch uri, asadar 12 magice pe ora (era drop 100%)
    asadar contra

  • Eu sunt de acord, o data cu level-ul ar trebui sa ai tot mai multe beneficii pentru a scadea numarul de "Smurfi", nu ma deranjeaza ca "x-ulescu" are șansa sa faca 5 magice la un metin pe care-l bate in x minute atata timp cat nu mai vad prin map1 caractere cu costume, manny, 2 pet-uri alergand prin map1/2 si spargand metine ou in cateva secunde.

  • Pro. Ar trebui ca la fiecare eveniment să fie acea șansa de drop la bosi. Nu doar oua magice, cum a zis și Barth ar face loc celor de lvl mic să farmez în mod egal cu cei cu iteme la fel.

  • Contra. Tu vrei drop la bossi pentru că te-ai mutat pe România unde poți bate bossi gârlă la ore când nu este activitate de pe un caracter incognito in map2 unde apare Lordul, Oberorkul sau în vale unde nu multă lume poate bate reginele sau 9cozi. Cea mai buna soluție ar fi ca la eventul de iarnă, in loc de sosete să dropeze mobii oua, iar iepurele sa îți dea un cadou aleatoriu (de exemplu dropul din ou magic) cum dădea și moș crăciun când duceai șosetele. ;)

  • Contra de ce ? metinele ou de lv 105 120 au bosii spawn la ele ca si metinele de 90 95 aici ma refer la vrajitoarea de gheata si bosul ala verde ''tigru'' daca se vor adauga si la bosii nu iei la metin ou magic si iei la 5 6 bosi spawnati la metin calculul ramane la indemana voastra. Mare CONTRA.