Ridicare bariera nivel la boss

  • Dupa cum bine stiti pe servarul romania avem niste limite impuse cam peste tot .
    De data aceasta as dori sa ma refer strict la cele ale bossilor !
    Toti ne-am bucura ca acet lucru sa se indeplineasca!
    Sa o luam cu inceputul , din cate bine stiti sau ma rog multa lume ar trebui sa stie !
    Servarul Turcesc a inceput sa se bucure de acest privilegiu undeva prin perioada lui decembrie 2018,urmand servarul german in aprilie.
    Dece dorim si noi sa ni se ridice barierele?
    Simplu : Primul lucru ar fi ca trebuie sa stai de 2 ori sa te gandesti daca dai nivel , si prin asta nu ma refel la alegerea itemelor sau variantelor care le ai la iteme odata cu cresterea in nivel , ci strict la Bossi!
    Adica daca eu vreau sa dau nivel si in prezent am 97 automat mi se ia complect sansa la dragon , deoarece dupa cum bine stiti limita este de nive 97 , o data crescand mai sus de 97 accesul iti este interzis !
    Daca am ajuns la nivel 107 si vrem sa facem nivel mai mare sa poti da otrava si sangele la meley mai usor la suveran etc, automat o sa pierzi Nemere/ Razador care sa fim sinceri sunt o sursa foarte buna de yang !
    Daca vreau sa urc mai sus de 110 sa fac 115 sa pun si eu o armura de mob o armura pvp ca tot omu , automat pierd meley !
    Deaceea as dori sa le vad ridicate aceste limite !
    Pe langa toate acestea odata ridicate , piata o sa fie mult mai diversificata, adica multa lume care fie nu avea acces la un anumit boss fie nu putea sa il faca din pricina itemelor cu + prea mic fiind incapabili sa le poare din cauza nivelului la performante maxim ,automat o sa faca acei bosi !
    In temnitele de nivel mic , da ineleg acolo exista o mica problema daca aceste limite se ridica , dar la cele de nivel mare , nu cred ca is prea au rostul ! :)
    Astept si alte pareri fie Pro fie Contra din partea mebrilor acestei comunitati si dece nu , si un raspuns din partea celor care conduc aceasta platforma de joc Precis :)
    Cu tot respectul cuvenit : IPhenomenall ! :beer:

  • Salut, poti sa iti faci si farmeri de diferite nivele si sa ii tii doar pentru ce vrei.Nu zic ca nu ar fi ok ce zici tu dar de aia este diferit fata de celelalte, daca era o sugestie sunt pro.

  • de voie de nevoie toti ne-am facut farmeri la un moment dat , dar ti se ia cand te gandesti ca vrei sa mergi la un boss si dupa stai sa mut iteme stai sa dreapta sa stanga intelegi?

  • Pro Meley 87-120
    Razador 87-120
    Nemere 87-120
    Limita de lvl minim 87 e ok si o suportam cu greu dar o suportam , cea de 110 nu e ok pentru ca suntem obligati sa iesim mereu sa donam nu putem face jotuni si alti bossi unde primim experienta si nu putem sa folosim armurile de mobi cum trebuie .

  • teoretic vorbind si cel turcesc si cel german era tot unic :))
    argumente te rog :)





    FireStart3R: Posturi gen:"Sustin ideea" , "Imi place" , "Da,Super" , "Excelent" , "Votez pentru da" sau ce nu contin un argument pro/contra , etc. vor fi sanctionate cu PostHunt.


    Ai primit o atentionare!

  • Nu trebuie sa ti dau tie argumente. Contra este raspunsul final





    FireStart3R: Posturi gen:"Sustin ideea" , "Imi place" , "Da,Super" , "Excelent" , "Votez pentru da" sau ce nu contin un argument pro/contra , etc. vor fi sanctionate cu PostHunt.
    Ai primit o atentionare!

  • PRO(tv)





    FireStart3R: Posturi gen:"Sustin ideea" , "Imi place" , "Da,Super" , "Excelent" , "Votez pentru da" sau ce nu contin un argument pro/contra , etc. vor fi sanctionate cu PostHunt.
    Ai primit o atentionare!

  • Contra, cei care s-au mutat cu globtroteru ar avea chiar si mai mult de câștigat. Multi au ales acest server datorita restricțiilor care au fost impuse si care se știau dinainte de a se deschide acest server. Cine vrea lvl mare sa faca lvl mare , cine vrea farmat la lvl mic sa ramana pentru farmat. Multi dintre noi deja ne-am creat mai multe conturi pentru farmat.
    Soluția ar fii implementarea unor noi temnite/bosi , etc nu scoaterea limitelor .

  • Eu din ce îmi spui tu mie aici îmi dau doar seama ca nu ai ieșit încă din sd3 ...
    Unor noi temnițe și bossi tu auzi ce spui?
    Cei care încă stau și fac cioabe nu ar trebui sa vorbească , deoarece voi nu evoluați voi stagnati cu tot cu ruleta voastră de alchimie de-aia va ia lumea la bani mărunți !
    Îți respect decizia deși după părerea mea e nefondata , pe lângă ca aberezi !

  • Pro...de la lvl 110+ nu prea ai diversitate.Te plictisesti repede plus ca trebuie sa-ti faci programul in functie de un joc, lucru care nu prea mi se pare ok.Nu toti iesim de la lucru la ora 16:00 sau avem timp.
    Sau poate vreau sa-mi cresc niste conturi lvl 90 in v4 pentru meley, pvp sau add-uri si ce mai dau din cufere si nu pot deoarece am lvl 105 facut pentru iteme mai puternice...ce fac atunci?
    Cu v2 inteleg sau cu alte temnite dar v4 trebuia lasat liber.Poate vrea sa farmez eu pentru ultimele misiuni de la biolog...asta ca un moft al meu ca asa am facut misiunile la biolog toate.Am dat lvl 105 si nu mai pot face asta.
    Logic ar fi intr-un joc sa cresti lvl maxim pentru mai multe oportunitati...din pacate pe metin e invers.La lvl 90 ai cele mai multe opurtunitati.La lvl 120 ai meley, hydra si map 1.
    Daca pe niste servere servere GF asemanatoare cu al nostru s-a renuntat la bariere...ei bine...ar trebui si la noi.

  • PRO pentru ca au lasat sa vina conturi de pe alte servere si aceste conturi si-au facut iteme pentru toate hartile. Bineinteles ca au stiut unde se muta si ca vor avea restrictii dar asta nu inseamna ca nu putem sa propunem o schimbare pe care o vor majoritatea jucatorilor



    12 ani de metin2ro cu bune si cu rele :beer: