[Discutii] Server Nou - Herodot/Rubinum//Editat By GYLDA

  • De la lvl 62 la 68 doar 6 scuturi leu dropate în v2 cu mănușă site și din cufar ucenic.. Pot sa zic ca vulturul nici nu l am vazut... Ce sa mai vb de a face un scut +9 când eșuează la +1...

    vezi ca vulturul e dropabil in primele camere din v2.

  • Citesc pe aici si nu inteleg de ce toata lumea vorbeste despre hackeri, nu ca le-as lua apararea sau as folosi si eu, dar nu inteleg cu ce va incurca... pur si simplu dati level si treceti de mapa respectiva, parerea mea ca de la muntele sohan incolo nu ai de ce hackeri sa mai dai
    problema pe serverul rubinum principala este dropul foarte slab la side events, asta trebuie fixata in cel mai scurt timp deoarece nu pica, bati 2-3-4 ore ssi nu iei nimic, personal am batut la 2-3 evenimente si nu am vazut niciun drop de la respectivul ''SIDE-EVENT''

  • Si pana acolo cu ce iteme ajungi?...Intreb si eu...Yang nu prea poti face tocmai din cauza acestor hackeri.Locurile bune de farm sunt luate de ei.Cum concurezi tu pe o piata plina pana la refuz de itemele pe care si sa vinzi.NU ai cum...Doar daca bagi bani in joc si iti faci yang de iteme si cresti lvl.Dar si aceasta idee le pot veni multora si iar aglomeratie.Cel mai bine dai 90 si bati mape...dar trebuie iteme si sa rezisti...iar bagi bani...si tot asa...

  • Citesc pe aici si nu inteleg de ce toata lumea vorbeste despre hackeri, nu ca le-as lua apararea sau as folosi si eu, dar nu inteleg cu ce va incurca... pur si simplu dati level si treceti de mapa respectiva, parerea mea ca de la muntele sohan incolo nu ai de ce hackeri sa mai dai
    problema pe serverul rubinum principala este dropul foarte slab la side events, asta trebuie fixata in cel mai scurt timp deoarece nu pica, bati 2-3-4 ore ssi nu iei nimic, personal am batut la 2-3 evenimente si nu am vazut niciun drop de la respectivul ''SIDE-EVENT''

    Iti spun eu care este problema . EXE : am facut zi de zi calul pana la armat , de la armat m-am oprit , oare de ce ? sa iti raspund sau te prinzi singur?

  • Citesc pe aici si nu inteleg de ce toata lumea vorbeste despre hackeri, nu ca le-as lua apararea sau as folosi si eu, dar nu inteleg cu ce va incurca... pur si simplu dati level si treceti de mapa respectiva, parerea mea ca de la muntele sohan incolo nu ai de ce hackeri sa mai dai
    problema pe serverul rubinum principala este dropul foarte slab la side events, asta trebuie fixata in cel mai scurt timp deoarece nu pica, bati 2-3-4 ore ssi nu iei nimic, personal am batut la 2-3 evenimente si nu am vazut niciun drop de la respectivul ''SIDE-EVENT''

    luna trecuta(pe cand mai jucam metin2) in nephrite mapa de 90 cum a disparut numele mi-au si disparut si itemele de la piatra metin.


    Probabil un player de 90+ fixa bob-ul sa ia doar anumite iteme. :D

  • De fapt cred ca vorbim iar de competenta lor, asa a fost si saptamana trecuta.
    Singura explicatie este ca au setat decalajul de o ora, conform celorlalte evenimente, la o zi pentru ca duminica trecuta a fost.
    Exact ce mentionam inainte, nu mai avem nici o incredere ca problemele se diminueaza sau printr-o minune dispar permanent, minunea fiind sa isi faca toti treaba.
    Hackeri, boti, crashuri, buguri, informatii eronate... se mai incearca sau renuntam cu totii?

  • ideea este ca voi luati totul prea in serios , metin2 este un joc , jucati-l !!! nu il traiti , problema celor mai multi de aicea vine . Toti investim timp sau bani sau ambele in joc dar nu mai fiti asa fixisti ,au si ei problemele lor si stafful si GF-ul iar daca voi ziceti ca interesul lor este doar sa faca bani , In spatele serverelor sta o ehipa tehnica destul de numeroasa care munesc sa va faca jocul placut , bineinteles ca este si echipa de marketing altfel de unde sa plateasca echipa tehnica nu??


    JUCATI JOCUL SI VIATA O TRAITI , NU INVERS

  • ideea este ca voi luati totul prea in serios , metin2 este un joc , jucati-l !!! nu il traiti , problema celor mai multi de aicea vine . Toti investim timp sau bani sau ambele in joc dar nu mai fiti asa fixisti ,au si ei problemele lor si stafful si GF-ul iar daca voi ziceti ca interesul lor este doar sa faca bani , In spatele serverelor sta o ehipa tehnica destul de numeroasa care munesc sa va faca jocul placut , bineinteles ca este si echipa de marketing altfel de unde sa plateasca echipa tehnica nu??


    JUCATI JOCUL SI VIATA O TRAITI , NU INVERS

    intradevar sunt mulți care trăiesc jocul asta , dar! Acea echipa numeroasă care ",ne face jocul plăcut " acea echipa au uitat că suntem în 2019 și au trecut foarte multi ani și grafică jocului este jalnică in 2019.
    Echipa aia au uitat ca sunt mulți jucători care vor sa joace doar nu sa bage și sume de bani in acest joc.
    A da! Intradevar au schimbat anumite lucruri poți face rost de md fara sa bagi 1 leu. Dar asta ce înseamnă ? Mult timp petrecut în joc că sa faci bani sa cumperi vouchere sau iteme bonusate .
    De aia și privatele domina in prezent .
    Umpic echilibrat IT cu jocul sa din oarecum egali .

    :minigun: :missilelauncher:

  • intradevar sunt mulți care trăiesc jocul asta , dar! Acea echipa numeroasă care ",ne face jocul plăcut " acea echipa au uitat că suntem în 2019 și au trecut foarte multi ani și grafică jocului este jalnică in 2019.Echipa aia au uitat ca sunt mulți jucători care vor sa joace doar nu sa bage și sume de bani in acest joc.
    A da! Intradevar au schimbat anumite lucruri poți face rost de md fara sa bagi 1 leu. Dar asta ce înseamnă ? Mult timp petrecut în joc că sa faci bani sa cumperi vouchere sau iteme bonusate .
    De aia și privatele domina in prezent .
    Umpic echilibrat IT cu jocul sa din oarecum egali .

    lasa ca se mai deschide vreun server nou gen old style metin2 pana la level 90 :D


    Cat despre investit, mai bine investesti in real world decat intr-o fictiune. Salut


    Si jocuri vor mai fii. Noi nu vom mai fii.

  • Doar mie mi se pare ca rata de succes la alchimie este mizerabil de mica? Intr-o luna am facut cam in 85% din zile alchimie si niciun rubin.. Nu cred ca e doar "ghinion". Pentru un server nou rata de succes trebuia sa fie mult mai mare...

    Why so serious?

  • N-are de ce sa fie un esec, e doar un server nou, cine vrea sa joace va juca. Nu are rost sa zic de restul serverelor, dar toate vor fi afectate intrun fel sau altul. Sincer mai bine aveam o fuziune generala a servelor, sa se faca un singur server si bun, plin de evenimente si de playeri, dar nah... marketing.

    este a fost si va ramane un esec cand in ziua 1 la iesriea din map1 spre biolog deja ma intreceam cu botii de farmat yang ca sa prind un caine viu. cum sa faci asa ceva sa permiti asa ceva cand ai si atac automat? auto farm bot macro?. A fost doar o simpla amscarada de a mai ciuhulii niste banuti pentru sarbatorile de sfarsit de an.