Cel mai bun caracter pvp / pvm

  • Salut! Dupa parerea mea, Razboinicul Corporal este cel mai bun caracter PvM si PvP. Atac marit, viteza de atac si miscare marita, skilluri puternice. Un alt caracter este Sura AM. Pana la urma toate caracterele sunt foarte bune dar depinde cum joci.

  • Doua intrebari extrem de simple.
    pvp in general caracterele de magie (datorita penetrarii magice) dar sura BM e in top - pentru ca PROTECTIE INTUNECATA.
    pvm - sura AM - nu cred ca ca trebuie sa mai justific de ce!


    PS. O sa auzi tot felu de teorii, mai ales la pvp. Nu ai sa vezi niciodata un sura BM full (echipat) sa piarda. Din contra o sa bati caractere mult mai echipate decat tine, chiar si cu o alchimie opaca, poti bate clase echipate cu alchimie perfecta in sus.


    Jocu asta e teribil la pvp mai ales in perioada asta. Iti pot spune ca nu exista pvp, nu exista un echilibru la duele. Spre ex nu ai sa bati niciodata cu un aurar un sura bm sau saman (echipati corespunzatori de 1 v 1). Sanatate si spor la joc!

    Who am i :?: None of your business :!:

  • Doua intrebari extrem de simple.
    pvp in general caracterele de magie (datorita penetrarii magice) dar sura BM e in top - pentru ca PROTECTIE INTUNECATA.
    pvm - sura AM - nu cred ca ca trebuie sa mai justific de ce!


    PS. O sa auzi tot felu de teorii, mai ales la pvp. Nu ai sa vezi niciodata un sura BM full (echipat) sa piarda. Din contra o sa bati caractere mult mai echipate decat tine, chiar si cu o alchimie opaca, poti bate clase echipate cu alchimie perfecta in sus.


    Jocu asta e teribil la pvp mai ales in perioada asta. Iti pot spune ca nu exista pvp, nu exista un echilibru la duele. Spre ex nu ai sa bati niciodata cu un aurar un sura bm sau saman (echipati corespunzatori de 1 v 1). Sanatate si spor la joc!

    De lycan ce parere ai ? Mie mi se pare foarte bunicel pvm si pvp mai ales ca nu are lumea aparari / scut.

  • Sunt in functie de temnita / mapa cele pvm - Lycanul are dmg peste tot fiind echilibrat frumos , ninja cu arcul in glob este cel mai bun la meley , warul aura este universal (bun la toate runurile intr-o masura medie spre buna ) , sura arme sta slab pe dmg fata de war sau lycan , bmul si mentalul sunt cele mai bune la zodiac si redox , samanul leac lafel .
    Depinde de ce faci , cel mai echilibrat deoarece renunti la setul cu int ar fi warul aura , dar foarte bine echipat , urmat de lycan si sura pe ultimul loc..taisul la level mare nu mai e cine stie ce pentru refacerea pvului.

  • Salut! Dupa parerea mea, Razboinicul Corporal este cel mai bun caracter PvM si PvP. Atac marit, viteza de atac si miscare marita, skilluri puternice. Un alt caracter este Sura AM. Pana la urma toate caracterele sunt foarte bune dar depinde cum joci.

    Parerea ta este foarte gresita, aurarul e bun doar pvm ,la capitolul pvp nu intra nici in top3, eu cred ca fiecare clasa are una pvp una pvm, aurar pvm mental pvp, saman leac pvp saman buff pvm, sura bm pvp, sura am pvm, ninja lama pvp, arc pvm
    Im pare rau sa zic, jocul asta e frumos pacat ca ii in mainile unor firme fantoma, ce nu-s in stare sa reparr 2 3 buguri dapai sa echilibreze clasele, si nu vb doar metin cat si de alte jocuri pe care le au in curte, nici nu ma mir ca mai au o mana de oameni

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA

  • Sunt in functie de temnita / mapa cele pvm - Lycanul are dmg peste tot fiind echilibrat frumos , ninja cu arcul in glob este cel mai bun la meley , warul aura este universal (bun la toate runurile intr-o masura medie spre buna ) , sura arme sta slab pe dmg fata de war sau lycan , bmul si mentalul sunt cele mai bune la zodiac si redox , samanul leac lafel .
    Depinde de ce faci , cel mai echilibrat deoarece renunti la setul cu int ar fi warul aura , dar foarte bine echipat , urmat de lycan si sura pe ultimul loc..taisul la level mare nu mai e cine stie ce pentru refacerea pvului.

    Tot ce ai spus e ok.
    Am luat deciza de a pun un sura AM pe primul loc datorita faptului ca nu iti trebuie iteme perfecte pentru a bate. Din punctu meu de vedere acest aspect conteaza mai mult decat dmg dat de un aurar sau lycan.
    Sa echipezi un aurar sau lycan necesita timp, investitie, pentru a te bucura de joc.

    Who am i :?: None of your business :!:

  • Salut! Dupa parerea mea, Razboinicul Corporal este cel mai bun caracter PvM si PvP. Atac marit, viteza de atac si miscare marita, skilluri puternice. Un alt caracter este Sura AM. Pana la urma toate caracterele sunt foarte bune dar depinde cum joci.

    Nici acum 9 ani nu era war aura cel mai bun pvp

  • PVM sura arme clar, ca și investitie / rezultate , tăișul este net superior aurei datorita absortiei de pv , unde bate un sura am cu iteme mediocre, warrul are nevoie de iteme bune-foarte bune.

  • Topic mutat in sectiunea corespunzatoare.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Opinia mea este că war corporal bate și pvm și pvp. Pentru pvm el este cel mai bun deoarece este echilibrat și dacă vrei să bați un bos și dacă vrei să farmezi metine, și nu treuie să iei separat lycan pentru metine, sura am pentru bos sau ninja arc pentru meley, etc. Stai cu war aura și ești bine pe ABSOLUT TOATE DOMENIILE de pvm. Iar în pvp depinde cum joci. Multă lume spune că bm, mental bat war aura dar asta e deoarece diferă itemele, dar cum ai spus tu cu set de 1-1 atunci warul aura ar trebui să câștige. Sura BM cu toată penetrarea magică nu i-ar mai da DMG din cauză ca ai full rez pc și magie pe tine, iar lupta cu un mental depinde de cât de bun ești la pvp și ce strategie ai ( trebuie să dai și dodge ) căci dacă stai 1v1 direct fără fugă, ci lupți cum ar treui un duel să fie adică skil și hit un mental ar bate, dar așa ceva a dispărut, duele d-astea mai vedeai prin 2012-2013 maxim

    Din punctul de vedere al aerodinamicii, bondarul nu ar trebui să poată să zboare. Dar bondarul nu știe asta și zboară în continuare.

  • Opinia mea este că war corporal bate și pvm și pvp. Pentru pvm el este cel mai bun deoarece este echilibrat și dacă vrei să bați un bos și dacă vrei să farmezi metine, și nu treuie să iei separat lycan pentru metine, sura am pentru bos sau ninja arc pentru meley, etc. Stai cu war aura și ești bine pe ABSOLUT TOATE DOMENIILE de pvm. Iar în pvp depinde cum joci. Multă lume spune că bm, mental bat war aura dar asta e deoarece diferă itemele, dar cum ai spus tu cu set de 1-1 atunci warul aura ar trebui să câștige. Sura BM cu toată penetrarea magică nu i-ar mai da DMG din cauză ca ai full rez pc și magie pe tine, iar lupta cu un mental depinde de cât de bun ești la pvp și ce strategie ai ( trebuie să dai și dodge ) căci dacă stai 1v1 direct fără fugă, ci lupți cum ar treui un duel să fie adică skil și hit un mental ar bate, dar așa ceva a dispărut, duele d-astea mai vedeai prin 2012-2013 maxim

    Nu stiu daca ai trecut de lvl 95 cu un war aura, pentru war aura ai nevoie de iteme si alchimie bune->foarte bune ( asta daca nu vrei sa stai numai pe jos). Sura AM este cel mai bun caracter, poate la lvl mic pare extrem de greu cu el , are dmg mic si viteza mica de atac dar rezista bine. ;)

  • Parerea mea este Sura AM. Mereu la orice update este avantajat cu taisul. + Imi vad colegul din breasla bate cu sura AM la pvp de numa;;).In mapa de 110 Bate lejer daca nu primeste stun..

  • Nu stiu daca ai trecut de lvl 95 cu un war aura, pentru war aura ai nevoie de iteme si alchimie bune->foarte bune ( asta daca nu vrei sa stai numai pe jos). Sura AM este cel mai bun caracter, poate la lvl mic pare extrem de greu cu el , are dmg mic si viteza mica de atac dar rezista bine. ;)

    Citește tot ce am scris. Nu are nicio legătura că îți treuie iteme foarte bune, el a zis clar că dacă ar fi iteme de 1-1 ( pvp ), iar pvm warul bate și nu trebe „iteme foarte bune” poți și cu un buff p-p-p care e maxim 20-25won de 105 sa intrii la orice boss.

    Din punctul de vedere al aerodinamicii, bondarul nu ar trebui să poată să zboare. Dar bondarul nu știe asta și zboară în continuare.

  • Depinde de ce faci , cel mai echilibrat deoarece renunti la setul cu int ar fi warul aura , dar foarte bine echipat , urmat de lycan si sura pe ultimul loc..taisul la level mare nu mai e cine stie ce pentru refacerea pvului.




    Ce spui de tăiș? Eu lăsăm sura de 90 cu auto pe metin de 95-105 și îmi stătea mereu pv-ul full. Ca te bati cu un bos ce îți dă doua bucăți și mori aia e alt ceva. Oricum eu nu te vad sa lași un Ninja, war sau lycan cu auto pe metin cum lași un sura Am. Apropo, dacă tăișul tot nu e asa important la lv mare de ce aia în gautama aia care nu sunt Am bat doar cu buff?

  • Probabil cel mai versatil caracter atat la lvl mic, cat si la lvl mare este war aura


    Deci sa o luam asa:


    1. War aura, bun in pvp si pvm si la lvl mic si la lvl mare (evident ca nu este cel mai bun in pvp, sunt alte caractere mai bune)
    2. War mental, slabut in pvp si pvm la lvl mic, extrem de bun in pvp la lvl mare, gen lvl 95+ (poate fi bun si de la lvl 61-75 in pvp, dar echipat calumea)
    3. Sura arme, evident ca numai are rost sa zic ca este rege in pvm la orice nivel, pvp abia dupa lvl 86+ cand faci al 5-lea master si scoti armura si faci G la risipire
    4. Ninja Lama/Arc evident buni in pvp, dar in pvm cam deloc (doar ninja arc evident transformat la bosii de lvl mare)
    5. La lycan nu ma prea pricep, dar sincer pot sa il asociez cu war aura, bun si pvp, bun si pvm
    6.Sura bm si saman leac... regi in pvp, n-are rost sa mai discutam aici



    Deci per total, cred ca war aura este de departe cel mai versatil caracter, chiar daca zilele de glorie cand era rege in pvp s-au cam dus, dar echipat cu iteme calumea, este inca o forta in pvp


    Iar inca un plus pentru warrior aura/mental este faptul ca se gasesc iteme destul de usor si cu bonusuri foarte bune, pe cand la celelalte rase uneori e mai greu sa gasesti iteme si sunt mai scumpe..

  • Samanul dragon este foarte bun pvm si pvp , desi nu multi il iau In considerare atinge cote maxime pe abele parti fara sa aiba nevoie de ajutorul altora ( aicea vorbesc de lvl mare ) atata Ca ai nevoie de o investitie generoasa In md .


    Pvp la ce spui tu acolo toti cu toate la fel pai depinde de strategia fiecaruia de exp : 1 ninja arc te poate bate cu o sabie din hituri in 5 secunde , un ninja lama poate Sa iti prinda dmg 40k+ pe ambuscada folosind o sabie, un saman te poate bate cu clopotul fara a folosi skiluri tot in 5 secunde, aicea depinde de strategia fiecaruia dar daca ar fi sa nu se foloseasca strategii as spune Ca toti sunt la fel pvp daca se folosesc aceleasi seturi si alchimie diferenta facand-o sansele : necunostinta/ otrava/ sangerare/ critica/patrunzatoare

  • Samanul dragon este foarte bun pvm si pvp , desi nu multi il iau In considerare atinge cote maxime pe abele parti fara sa aiba nevoie de ajutorul altora ( aicea vorbesc de lvl mare ) atata Ca ai nevoie de o investitie generoasa In md .


    Pvp la ce spui tu acolo toti cu toate la fel pai depinde de strategia fiecaruia de exp : 1 ninja arc te poate bate cu o sabie din hituri in 5 secunde , un ninja lama poate Sa iti prinda dmg 40k+ pe ambuscada folosind o sabie, un saman te poate bate cu clopotul fara a folosi skiluri tot in 5 secunde, aicea depinde de strategia fiecaruia dar daca ar fi sa nu se foloseasca strategii as spune Ca toti sunt la fel pvp daca se folosesc aceleasi seturi si alchimie diferenta facand-o sansele : necunostinta/ otrava/ sangerare/ critica/patrunzatoare

    Astea cu schimbatul armei in duel sunt tactici murdare dar foarte bune :))

  • Samanul dragon este foarte bun pvm si pvp , desi nu multi il iau In considerare atinge cote maxime pe abele parti fara sa aiba nevoie de ajutorul altora ( aicea vorbesc de lvl mare ) atata Ca ai nevoie de o investitie generoasa In md .


    Pvp la ce spui tu acolo toti cu toate la fel pai depinde de strategia fiecaruia de exp : 1 ninja arc te poate bate cu o sabie din hituri in 5 secunde , un ninja lama poate Sa iti prinda dmg 40k+ pe ambuscada folosind o sabie, un saman te poate bate cu clopotul fara a folosi skiluri tot in 5 secunde, aicea depinde de strategia fiecaruia dar daca ar fi sa nu se foloseasca strategii as spune Ca toti sunt la fel pvp daca se folosesc aceleasi seturi si alchimie diferenta facand-o sansele : necunostinta/ otrava/ sangerare/ critica/patrunzatoare

    Ai cam ramas in urma cu stirile despre rezistentele la pm si pc, itemele os de 30% alchimia mitica si tot ce mai ofera IS-ul nu mai fac posibil ceea ce ne explici tu acolo, da intradevar ai avea dreptate daca s-ar bate unu care foloseste IS-ul cu unu care nu il foloseste dar in rest esti pe langa subiect si sunt dovezi pe YT cate doresti, trebuie doar sa te documentezi. PVP-ul in ziua de azi este la pamant din cauza a ceea ce au facut din acest joc, dovada ? lipsa razboaie de breasla, lipsa batai generale, lipsa duele intre jucatori cum erau acum 5-6-7-8 ani. Asa a ajuns acest joc si nu trebuie sa ne mai ascundem dupa deget ca tot se vede, ptr cine vrea sa vada. Da, chiar si strategiile ne-au fost luate )) Cel mai bun caracter atat PVM cat si PVP este la ora actuala sura am de la lvl 100+. Poti farama decent si te poti apara decent daca cineva vrea sa-ti faca viata grea la locul de faramat. Spor la joaca !

    Edited once, last by saxofon87 ().