Vrem si noi evenimente lunare !

  • M.am gandit acum de ce e mai interesant server Romania si Rubinum, au evenimente non stop , de aia si joaca multii acolo dar nu toti ne permitem sa investim intr.un nou cont la chestia asta sa gandit cineva , vrem si noi evenimente pe serverele noastre lunare chiar daca nu sunt ca alea sa fie acar 1 cl pe luna ploaie de metine , bosii pescuit 4 h ... mingi fotbal , cum erau odata , vreti playeri sa joace dar atragetii cu ceva , Pacat de metin2 a fost frumos candva , acum e pay to win :stick::stick::stick:

  • Stai linistit ca nu e toata crema pe acele servere, cel putin de pe rubinum s-au mai intors inapoi pe serverele vechi.
    Ai deschis topicul asta ca si cum n-ar mai fi fost inca alte cateva la fel. De continut exclusiv ai auzit ?
    E pay to win de cand il stiu jocul asta.Crezi ca ii doare pe ei ca nu iti permiti tu sa te muti pe alt server ?

  • Stai linistit ca nu e toata crema pe acele servere, cel putin de pe rubinum s-au mai intors inapoi pe serverele vechi.
    Ai deschis topicul asta ca si cum n-ar mai fi fost inca alte cateva la fel. De continut exclusiv ai auzit ?
    E pay to win de cand il stiu jocul asta.Crezi ca ii doare pe ei ca nu iti permiti tu sa te muti pe alt server ?

    cum să te muți dacă nu ai tikete? să mă mut de Phoenix pe Orion ? Nu mersi. Dacă ar băga măcar tiket spre România..

  • Pro. sa se bage transfer catre Romania.. daca tot s au mutat multi cand a fost posibil.. ar fi bine sa aiba toata lumea aceasta sansa



    12 ani de metin2ro cu bune si cu rele :beer:

  • cum să te muți dacă nu ai tikete? să mă mut de Phoenix pe Orion ? Nu mersi. Dacă ar băga măcar tiket spre România..

    Hai sa discutam despre ceea ce sugereaza acest topic ca nu este vb aici despre transfer pe alt server.


    Parerea mea este ca daca nu vor baga macar o data pe saptamana Side event pe serverele vechi si avand in vedere ca dupa trio montru nu vom mai vedea curand un eveniment bun, pe serverele vechi va incepe sa bata vantul cat de curand ptr ca am observat un lucru destul de simplu, oameni nu mai stau pe joc daca nu au event decent, deci vom avea de pierdut atat noi ca jucatori cat si GF ca nu se gandeste la noi ca la viitori clienti.

  • Am deschis și eu un topic legat de evenimente și a bătut vântul..


    TOTAL PRO ! Înainte de a se deschide aceste sv extraordinare aveam aproape zilnic (5-10 zile) ci evenimente, acum nimic. de ce ? ok, sunt mulți hackeri, dar asta nu înseamnă că trebuie să sufere chiar toată lumea. Imi este dor de un OX, un găsește GM.. evenimente relativ banale, dar care te distrau. Acum ? Nimic. Cum a zis și colegul mai sus, o să se ajungă iar să bată vântul pe sv vechi.
    Am observat că e la nivel global chestia asta, nu doar la noi.. deci ideea e venită de mai "sus".


    @HalfOp, dă-ne un semn, un hint ceva. Încearcă să comunici mai mult cu comunitatea ta, nu doar pe live-uri.

  • Pe serverele vechi sunt deja iteme bonusate, pe rubinum gasesti ceva ok foarte greu. Voi aveti seturi fulger, vant si foc gata facut, noi nu.
    Cine te opreste sa iti faci un cont pe Rubinum?
    Stiu ca ii greu la inceput dar si pentru noi a fost, dar te ridici din evenimente.

  • Pe serverele vechi sunt deja iteme bonusate, pe rubinum gasesti ceva ok foarte greu. Voi aveti seturi fulger, vant si foc gata facut, noi nu.
    Cine te opreste sa iti faci un cont pe Rubinum?
    Stiu ca ii greu la inceput dar si pentru noi a fost, dar te ridici din evenimente.

    O sa fiu foarte sincer cu tine, Noi care jucam pe serverele vechi de 5-6-7-8-9 ani crezi ca nu am trecut prin ce treci tu acum pe rubinum? crezi ca nu am contribuit cu bani, munca si nopti nedormite? Te asigur ca am contribuit cu toate acestea si nu ne mai determina nimic sa o luam de la inceput ca si tine ptr ca avem deja ce ne trebuie pe serverele vechi. Daca tu ai ales Rubinum a fost strict alegerea ta si ti-ai asumat acest risc, Noi cei de pe serverele vechi nu avem ce aveti voi si nici nu am avut niciodata, am avut doar evenimentele principale si daca nu vor da nimic in plus fata de ce a fost pana acum repercursiunile nu vor inceta sa apara si jucatorii serverelor vechi sa intre in stand by. Nu uita ca acest joc doar se poate juca, nu se poate castiga.

  • Pro, sincer sa fim nu ne dorim marea cu sarea ci doar macar 1-2 evenimente de tip side-events ca si cl macar la 2-3 luni ci nu 2-3 cl-uri la 1 an.Am inteles ca sunt servere speciale dar nu poti da la plus doar din md-uri si sa nu ai parte de zeu-uri mai rar ci doar daca sunt metenante speciale si sarbatori mari.

    Canal Youtube Oficial : www.youtube.com/c/xSpYeR
    Dacă va place ceea ce fac nu uitați să dați like ✌ & subscribe ✔

  • Pro... Ar fii frumos un weekend de super metin pe luna, CL la 3 luni, minerit sau alte genuri de minievenimente care sa te facă măcar weekendul sa îl petreci de placere... Nu doar sa bați ca butul pt alchimie, sincer cam asta a mai rămas.
    Adevărat ca avem drop zilnic de la 22 la 24 de fasole, cor și panza dar nu e suficient pt a stimula player atât timp cat piața încet încet e pe ducă...

    Inteligența mă urmărește dar... eu sunt mai rapid ca ea !!! :bendis:

  • Parerea mea este ca noi cei care jucam din 2009 2010 nu contam , asa mult pentru ei conteaza doar cei ce joaca acum pe serverele noi si baga md.. de parca noi n.am baga sa ne plusam itm pentru ca nu avem un eveniment cum au si ei pe ficare zi un eveniment micut sau pe fiecare weekend ca pe vremurile frumoase :stick::stick::puke::sniper:

  • Prin mutat pe alt server nu m-am referit la ticket.Inceput de la 0.


    La fiecare 2 zile apare un topic ca al tau. Crezi ca s-a schimbat ceva pana acum ? Nu si nici nu este vreun interes pentru asta.
    In primul rand nici nu ar trebuii sa existe astfel de topicuri, ar fi normal sa-si dea singuri seama si sa dea de la obraz cateva side eventuri si pentru cele vechi.
    Vor ajunge sa bage side eventuri pe sv vechi cand va fi deja prea tarziu.Ca jucator vechi nu imi place sa se transforme serverul in unul plin de evenimente, ci doar sa existe o balanta.
    Pentru mine nu mai prezinta interes,pana la eventul de halloween nu vad vreun motiv sa mai intru pe joc. Si din motivul asta m-am mutat deja pe alt mmo unde am fost placut surprins cand am primit un gift fiindca am dat feedback in joc la un item.

  • Încă sunteți mulți care se pare ca nu ați înțeles strategia de marketing a Gameforge-ului.
    Sunt pe aceasta comunitate din 2009, și am văzut tot felul de lucruri atât bune cât și rele, dar se pare ca in ultimii ani jocul o ia in jos iar Gameforge doar menține jocul in plutire doar din faptul ca este jocul care ia lansat in lumea online cu mmorpg-uri “free-to-play”.
    Strategia cu serverele vechii cât și cele noi este cam așa din punctul meu de vedere, sa ma corectați dacă greșesc.
    1. Serverele vechii,nu sunt altceva decât pentru a alimenta Nostalgia(aici ma includ și eu care joc pe Nemesis) celor care joaca de mult timp pe acesta comunitate. De aici și treaba ca nu avem parte de side-events și avem doar cele globale și naționale, pentru ca dacă ții Nostalgia automat vei menține contul și ce faci atunci? Apelezi la item-shop, simplu pana aici nu?
    2. Serverele noi, sunt ca și ofertele alea de sfârșit de luna cu n-mii de oferte de reducere și când te uiți pe eticheta ce sa vezi din 50% doar 1 leu este scăzut sau ceva de genu’ aceste servere nu sunt altceva decât sa ne ia fata noua ca și jucătorii ca “uite domne’ comunitatea cere și se tot vrea” dar când colo doar ne stoarce de banii ca sa mențină echipa tehnica pe scaune ( ca oricum își bat joc de de acest joc) și sa țină jocul pe site-ul de portofoliu cu textul de “Massive free-to-play Metin2”.
    Jocul nu va avea o soarta buna in următorii ani și eu voi fii tot aici sa ma amuz de Ambiția lor ca jocul “nu moare de la an la an “ :thumbup:
    Spor la joc tuturor!


    Ps: Scuze de roman dar din când in când mai postez și eu. :thumbsup:

    Life it`s good.. :dash:

  • imi place ce spui acolo si sa sti ca si eu joc din 2009 si am observat asta de vreo 2 ani dar m.am gandit ca se va schimba ceva dar nimic si spun cu mana pe inima imi place jocul dar a inceput sa imi fie scarba sa il mai joc nu mai am o satisfactie nimic inainte farmam erau evenimente faine de drag jucai stateam cu orele , noptii pierdute , in fine acum nu mai intra un player nou care sa nu stie nimic de joc de ce pai cand intra si vede ca spargi o piatra metin si iti da doar licoare ca nu ai manusa site cum sa mai joace omul ala daca e nou :dash::dash: Si Inca ceva din cate observ eu STAFFUL nostru drag nici macar nu ne ia in seama sunt exact ca incompetentii aia din fruntea parlamentului se folosesc de prosti ca sa stea in functiie degeaba ne zbatem noi sa indreptam ceva , NE LUPTAM CU MORILE DE VANT . Mult succes , cu parere de rau si cu dezamagire profunda parasesc acest joc dupa numai 10 ani de munca si noptii nedormite si o sa ma reapuc de el cand o sa vad o schimbare , mult succes celor care sunt veteranii pe metin2 RO. SI Domnului Halfop ii pot multumii ca de cand este in functie sa ales praful de acest minunat joc, datorita lui nu mai exista OX Si multe alte evenimente frumoase Bravo baiete esti tare o sa distrugi o comunitate de pe urma carora esti platit nu iti bate joc de cal ca nu mai ai cu ce sa tragi caruta si daca nu mai ai cu ce sa tragi caruta nu mai faci bani , hranestel ai grija de el nu il considera sclav are suflet si cu vorba asta am incheita !

  • Pe serverele vechi sunt deja iteme bonusate, pe rubinum gasesti ceva ok foarte greu. Voi aveti seturi fulger, vant si foc gata facut, noi nu.
    Cine te opreste sa iti faci un cont pe Rubinum?
    Stiu ca ii greu la inceput dar si pentru noi a fost, dar te ridici din evenimente.

    Si pe tine cine te opreste din a te apuca iar de un cont nou dar pe un server vechi daca vrei iteme deja bonusate?
    Nu intelegi ca nu este vorba de iteme in discutia asta, ci de faptul ca trebuiesc si alte evenimente gen side-events si pe serverele vechi.
    Trio Monstru a fost un event mai mult decat bomba si toata lumea a profitat de el, probabil ca din cauza asta prea curand nu o sa mai avem ceva de genul , dar macar o ploaie de metine, jigsaw sau mingi s.a.m.d mai pot fi adaugate din cand in cand.

  • Din pacate, desi sunt foarte multi jucatori ramasi pe serverele vechi si se simt frustrati efectiv de discriminarile dintre servere. Toti cumpara din itemshop, deci sustin profitul GF-ului dar se simt ignorati. Daca la englezi se mai voteaza care un eveniment lunar la noi nu se organizeaza nimic, si dincolo de frumusetea jocului trebuie sa fii motivat sa intri cat mai des .De cl au nevoie toti indiferent de cat de nou sau vechi e serverul , si nu mi se pare normal sa ajunga la preturi astronomice. Imi este dor de vremurile cand aveai nevoie de cufere te duceai frumusel si-ti cumparai cate aveai nevoie ca era piata plina si nu saracea nimeni ca le vindeau la preturi accesibile Urca in dt cu gm , minerit ploaie de metine erau asteptate cu nerabdare de toti jucatorii dar acum nu se mai organizeaza absolut nimic . Ti se spune sec daca ai nevoie de evenimente du -te pe serverele.noi.Si nu vrem toti sa migram de colo colo cand aici avem prieteni si nu ne place sa umblam cu traista -n bat

  • eu zic ca stafful pastreaza un echilibru intre servere. serverele vechi au facut mii de cufere de aur cu atac automat cand pe Romania s-au facut mai putine din lipsa atacului automat. Daca s-ar baga evenimente zilnice pe sv vechi.. le-ar dezavantaja pe cele noi



    12 ani de metin2ro cu bune si cu rele :beer: