[Event] Ritualul Sângelui

  • Aparent iei misiunea de cate ori vrei . Eu am luat -o pana acum de 5 ori. Daca e nelimitata inseamna ca faci suflete cat te tin materialele. Deja au disparut de pe piata si se vand la preturi din ce in ce mai mari. Pe caracterele mari pica bine sufletele dar pe cele mici pica extrem de greu Posibil sa descurajeze hackerii. Oricum , mie imi place eventul si chiar daca premiile poate nu sunt pe gustul unora mi se pare ok Am luat manusa pe 7 zile.elixirul soarelui si am vazut rune si insotitor magic Nu mi - au picat dar pana la sfarsitul eventului cine stie poate am noroc:)

    Nu descurajeaza hackeri.
    Evenimentul se numeste ajuta un hacker cine a tradus ritualul sangelui nu stie bine engleza.
    In desert unde se face panza ii plin de hackeri, pana acuma pe rubinum panza costa 50k acuma a urcat la 200k.
    Sper sa se anunte ca are ceva bug-uri acest event si sa se inchida, altfel noi cei care jucam corect avem de pierdut in fata hack-erilor.
    La un simplu calcul daca imi las 5 conturi in desert si fac 250 de panze intr-o zi pot sa iau misiunea de 25 de ori. 25 ori 20 de suflete, 500 de suflete pe Zi.
    Si in 20 de zile de event fac 10000 de suflete.
    Din cate am inteles maine o sa ceara alte 4 tipuri de up dar nu ii problema tot se va pastra un up pe care hack-eri sa il faca.

    Edited once, last by 1939 ().

  • Ce upp-uri se cer cel mai des pentru dus? Nu sunt acasa dar stiu ca am cantitati importante de blesteme cu + si talismane necunoscute cu + si as vrea sa stiu daca o sa le pot vinde cu ocazia acestui event.

  • Nu știu dăcă și pe voi vă deranjează noul skybox, dar sincer pe mine mă deranjează foarte tare la ochi toată acea roșeață. Ar fi fost frumos dacă exista o opțiune să o poți dezactiva.

  • Un drop la Roata execrabil . Nu văd de ce as baga md să fac suflete ca sa iau niste lucruri nefolositoare si jalnice. Un nu mare pentru mine la acest event.

  • Un event excelent. Nu știu de ce l-ati băgat, să nu mai facă jucătorii gură ca nu băgați eventuri pe sv vechi? Să fiu sincer, la eventul ăsta bagi mai mulți bani decât scoți (un ex: trebuie să duci 10 panza de păianjen ca să îți dea elixir, panza costa 1kk buc, să faci mis de 3 ori să poți da o dată la roata aia te costă cam 30kk, din care nu iei cam nimic bun) asta e doar un exemplu, sunt upgrade -uri și mai scumpe de atat. Felicitări Metin2, încă un event "Bine gândit "!

  • Am intrat la event si sunt dezamagit, chiar nu inteleg pentru ce premii bat unii ca mai mult costa upgrade-urile.
    Cat despre cerul rosu...a fost interesant la inceput insa acum e deja obositor pentru ochi. Si trebuia de la inceput sa putem seta noi lucrul asta, nu sa asteptam urmatoarea mentenanta sa se remedieze.
    Pe langa cer se mai reflecta culoarea si pe caracter,e groaznic...posedata e ruginita iar caracterul sufera de pojar.

  • Sincer am intrat ieri pe joc sa vad cum e evenimentul si m.am gandit mai bine farmez pentru iteme up+ decat sa fac suflete :))) le vand si fac bani incercati si voi , sau mai bine @HalfOp dezactiveaza eventul ca oricum e degeaba :))

  • fratilor puteti aduna suflete toata ziua si fara sa luati di IS, de ex mergi la altar si iti cere sa zic 10 elixire pt a incepe , bun nu ai , te deloghezi si mergi din nou si iti va cere altceva , o faci pana iti cere ceva ce ai din abundanta , eu de ex am o gramada de foi limbi blesteme , etc si dau relog pana imi cere 10buc din itemle pe care le am , asa pot farma toata ziua suflete . nu am stat toata ziua dar in o ora fac 60 de suflete asa luand misiunea de 3 ori , fara sa cheltui yang in joc sau in IS.

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="736953" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by ionutkauf ().

  • fratilor puteti aduna suflete toata ziua si fara sa luati di IS, de ex mergi la altar si iti cere sa zic 10 elixire pt a incepe , bun nu ai , te deloghezi si mergi din nou si iti va cere altceva , o faci pana iti cere ceva ce ai din abundanta , eu de ex am o gramada de foi limbi blesteme , etc si dau relog pana imi cere 10buc din itemle pe care le am , asa pot farma toata ziua suflete . nu am stat toata ziua dar in o ora fac 60 de suflete asa luand misiunea de 3 ori , fara sa cheltui yang in joc sau in IS.

    Si cu ce te ajuta 60 de suflete?
    Daca cere blestemate +, suvenir, talismane+, coada de sarpe merita sa incerci dar si asa tot trebuie sa vi de la farmat in map 1 si dupa sa tot dai relog ca sa ce? Sanse minime sa iei ceva bun, gandeste-te ca la prima roata poti sa primesti ceva foarte extraordinar extindere depozit pentru 15 minute :))
    Cine isi lasa un loc de farmat pentru 20 de suflete sau sa iasa din v2, v4?



    Daca nu cumperi de pe item shop nu ai cum sa ajungi sa faci 4000 de suflete si dupa sigur tot suflete o sa ceara, si iti mai trebuie macar inca 4000.
    Succes la roata 250k 50 de suflete pentru extindere depozit timp de 15 minute, timp in care iti depozitezi speratele ca jocul revine la normal.


    cand tragi la roata cu 4000 de suflete tot cu 50 de suflete este o incercare ?

    Inca nu a consumat cineva o gramada de md-uri sa incerce.

    Edited 2 times, last by 1939 ().

  • Multi il numiti fara rost,dar se fac atat de multe suflete colectate,doar cu lucruri pe care alteori le aruncam pe jos,talisman + esoterici + etc,si acum v a intreb. pentru ca ma gandesc ca au fost persoane care din 30 talismane cu + au luat manusa 7 zile(timp de la manusa se duce doar cat esti pe joc),cum spui ca nu se merita cand tu de fapt oricum stai pe joc uneori degeaba alteori cu folos dupa caz bineinteles,eu de exemplu am luat destul de bine doar farmand la razador suflete etc.runa aura de foc acum poate vi se pare ca e fara folos dar o sa vedeti cand se vor cauta :)),sau cleste de scos alchimia cu rata de succes 100%,chestiile din joc sunt gandite pentru VIITOR,desi sunt multe lucruri care trebuiesc indreptate cu privire la joc,au si aceste evenimente rostul lor.V-a placut trio card monstru?Dc credeti ca au lasat o rata foarte mare la pietrele magice?(nu ne abatem de la subiect)dar ca idee si acest eveniment are roul sau cine intelege ideea e baiat destept,cine nu.. mai poate trece putin prin ce anume poti obtine de la event si cum anume..Oricum pe joc stai fie ca faci ciob fie ca bati metine., majoritatea avem un cont unde punem toate materialele de +.E foarte simplu sa-ti iei de acolo 200 talismane sau 200 foi. si sa te joci,pana la urma asta e si ideea,JOACA-TE,DISTREAZA-TE.Mie unul imi place evenimentul.:vain:      :bbq:

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.