[Discutii] Client nou

  • Sincer ce rost are sa dai tot contul? daca pe cont ai vreo 10-20 de cont-uri de joc.


    Update-ul asta e pentru a oprii posibilitatea de furt de cont si iteme, dar si de vanzarea conturilor :)


    O solutie ar fii sa intrati in folderul metin2 si sa cautati metin2client.exe , sa va conectati din vechiul client cu conturile care nu au fost deja sincronizate :)


    Altceva doar trebuie sa avem rabdare si sa asteptam o solutie (probabil o mentenanta de urgenta si un event cu 100% bonus ca si ultima data )

  • ai incercat sa ii dai direct contul gameforge?

    Da... se poate conecta cu acelasi cont de GF, dar nu e o optiune asta... ar trebui sa te lase sa schimbi mailul... Am observat ca a fost eliminata si optiunea de a-ti mai schimba mailul.


    I think gold is made for kings - that's what I am.

  • Cel mai mirific update , de ce nu am fost anuntati ca toate conturile bagate in contul de gameforge va fi bindat pe mailul respectiv indiferent de proprietar.

    Canal Youtube Oficial : www.youtube.com/c/xSpYeR
    Dacă va place ceea ce fac nu uitați să dați like ✌ & subscribe ✔

  • Aia a fost primul lucru pe care l-am facut, dar nu merge.


    P.S. inca o problema aparuta, nu ma mai pot conecta cu numele si parola de la nici un cont pe site !!! De ce ?

    :pillepalle: z1p3k :pillepalle:

    Edited once, last by z1p3k1995 ().

  • Salutare!


    Se pare ca noua metoda de logare aduce numai dezavantaje :


    1 Nu mai poti lasa shop pe alt PC daca ai asociat contul (laptop in cazul meu)


    2 Nu mai poti juca in 2 persoane pe acelasi cont ( eu lasam samanca la cineva sa imi dea buff )


    3 Nu mai poti vinde conturile....


    4 Nu mai poti dezasocia contul sa revi la cel vechi :(


    5 Daca iei BAN iei pe toete conturile asociate :)))))


    Inca un UPDATE in favoarea jucatorilor, ce sa zic inca o data bravo GF .....

  • Pai noul update chiar asta vrea sa impiedice, vanzarea de conturi :) multa lume vinde conturile pe bani reali... si nu e legala treaba asta :)
    Si nici sa joace mai multe persoane pe acelas cont nu e prea valabila, poate s-au modificat T&C :) Recomand sa le citim iar ca idee.

  • Ce doamne iartă ma au făcut ăștia? Adică eu nu mai pot întra de pe laptop pe contul sotului, trebuie sa ma mut la pc și invers dacă vrea el sa între pe contul meu? Nu putem întra amândoi pe Shop ca e doar de pe laptop sau calculator? *aaa dați va 2 palme și faceți cum a fost înainte ca e de mare cacaoooo....

  • Nu are ce, acel fisier e in folder de prin 2008 de cand e jocul :)) e versiunea de client mai clean sa zic asa, fara reclame, config si altele.

  • Se pare ca am avut dreptate in ceea ce a privit neîncrederea în gameforge. Ce este mai grav e ca oricine iti poate afla nume+pass isi pune contul pe platforma fara sa aiba nevoie de email. macar sa ofere 1-posibilitatea proprietarului de drept de a recupera contul. 2- posibilitatea jucătorilor de a renunța la platforma odată ce au introdus conturile

  • Mai are cineva problema că nu se poate conecta pe contul principal de exemplu, pentru ca zice că nu îl poți adăuga, deși nu e adăugat nicăieri altundeva?

  • Eu am zis ca ca sunt mici incercari de a ne face sa ne lasam , Dar vad ca cei de la GF scot artileria grea . Cum sa faci mizeria aia de client care se incarca in 5 minute , in conditiile in care caractere se blocheaza cand te loghezi sau te scot asa din senin si destul de des . Eu daca intru in fermecata sau sunt la zodiac ce drac fac pana se incarca '' clientul asta revolutionar '' facut sa se sparga conturi aparent . Nu pot sa mai zic nimic nu am ce sa mai zic defapt pentru ca sa zis tot si se repeta de atatea persoane acelasi lucru si se fac schimbari din rau in mai rau . EU PERSONAL aleg sa ma retrag o perioada cel putin de pe server rubinum ma duc pe romania unde numai am nev de nimic ca doar asa poti sa te mai joci metin . Le urez noroc tuturor persoanelor care aleg sa mai bage bani cu sacu in buzunare si succes la amulete din cuferele de bijuterii .

  • Mi se pare incredibil ca in 2019 un update major ca acesta sa fie anuntat de pe o zi pe alta efectiv si sa fie si plin de buguri. Eu nici in momentul de fata nu m-am logat pe joc pentru ca pe langa faptul ca este mult prea complicat totul nu vreau sa ma aflu in situatia de a putea accesa contul doar de pe un singur laptop.
    "Da, vrem sa prevenim cumpararea de conturi si sa ingreunam folosirea de hack dar haideti sa le facem viata un calvar tuturor celorlalti playeri ca sigur ei sunt de vina nu noi."
    Apreciez intentia dar voi spune PAS pana cand GF decide sa rezolve din probleme.

  • Cine a zis ca ii facut sa se sparga conturi, copiii nu mai confundati privatele cu un oficial...
    Asteptati ca o sa se rezolve treaba cu clientul nou.

  • OMG...ce update...cati au ramas fara conturi? ma refer la cei ce jucau impreuna si accesau toate conturile? ce sa zic?...asta da lovitura din partea gameforge!!!!!!

  • Cine a zis ca ii facut sa se sparga conturi, copiii nu mai confundati privatele cu un oficial...
    Asteptati ca o sa se rezolve treaba cu clientul nou.

    ''Copiii '' Subtilitati de genu sunt facute de mult daca tu nu le vezi e treaba ta . Nu iti da cu parerea din map2 de pe un cont de 30 pe care oricum nu il imparti cu nimeni te rog . Mersi

  • Eu sunt satul de aceasta incompetenta extraordinara oferita din partea GF, cat si a WEBZEN-ului, chiar si a STAFF-ului( problema mea fiind tichetele, de 3 saptamani nu mi s-a raspuns la tichet, a ajuns la HALF inca de pe atunci, dar nu si-a facut omul timp in alea 8 ore pe zi pe care le petrece sa verifice, in fine+ problemele nu sunt anuntate pe forum, nu stim ce sa facem, intram pe irc de nebuni strigam pe acolo, nu ne baga nimeni in seama, ba chiar primim si ban)



    Update-uri peste update-uri, am ajuns sa cred ca pentru ei este mai important un update decat un fix, de exemplu cel de la schimba ch, sau cel de la arma de 70 pe care o poti obtine din zona de razboi, ei ne baga nu stiu ce event sange, fac cerul rosu(cauzeaza lag, chiar daca nu se vede, va asigur), serverul le este picat de catre tehnicieni de la private, si aici permiteti-mi sa pun intrebarea: ''Serios? Unde este stabilitatea de care ne spuneti atunci cand ne plangem pe irc, sau prin tichete, unde e?''


    Jocul devine din ce in ce mai gol, lumea deja a inceput sa nu mai pupe vrajeala voastra, se vede clar, pe toate serverele ca populatia a scazut considerabil, de dinainte sa inceapa scoala( am spus asta ca sa nu vina unu sa zica ''aaa, pai a inceput scoala etc ...'')


    Ofertele din IS sunt FOAMEA INTRUCHIPATA. Nu ai cum sa bagi intr-o luna si jumatate de 4 ori CUFAR INSOTITOR, si in loc sa ne dai amulete, ne dai cufere de 179 md( din care pica ori medalie de 24h ori de-aia de 10% 3 zile/7zile sau licori xp), bagi costume de 15 zile, la 2 zile bagi event si ne dai de 30, chiar dupa ce le-am achizitionat(nu eu) pe alea de 15


    CHIAR ASA AM AJUNS FRATILOR, SA VINA HALFOP SA NE EXPLICE SI NOUA CUM MUTAM MAILU LA CONT ASOCIAT LA GF DUPA UPDATE-UL ASTA, AM CONTUL UNUI TOVARAS LA MINE IN GF SI EL NU SE POATE CONECTA, REZOLVARE GF ? AZI ? ACUM TI-E TEAMA SA MAI FACCI MENTENANTA EXTRAORDINARA, DAR ACUM 2 SAPTAMANI AI FACUT MENTENANTA DE 9 ORE CA SA SCOTI UN AMARAT DE EVENT


    In fine, eu, cat si playerii metin2 asteptam explicatii, deja ne-a ajuns


    HalfOp, ai cuvantul

  • Pe contul mare gameforge te poți conecta la 2 calculatoare diferite în același timp, dacă se conectează în același timp la același cont M2 pe același server, apare ca înainte 'cineva s-a conectat la contul tău. Vei fi delogat' .
    Nu e musai sa asociezi toate conturile M2 la același cont gameforge, poți face mai multe adrese și sa le grupezi după bunul plac, și poți sa te deloghezi și reloghezi in funcție de nevoie pentru a deschide ce cont M2 dorești, lăsându-le pe celelalte deschise la rându lor.


    Nu e wow, nu e dezastru... Acum in loc sa te loghezi pt fiecare cont în parte, te loghezi pt fiecare grup de conturi în parte... Sunt curioasa dacă mai poți dezasocia ulterior, măcar prin ticket.
    Pana una alta, vechiul tip de client încă merge, dar pare cam horror ideea de a lăsa un cont principal sau important neasociat.

  • Client nou jalnic si cu multe probleme (bug setari ) serios prefer vresiunea veche... si cum sterg un cont dupa "Clientul Nou" ?


    Ajutor
    cum sterg un cont dupa "Clientul Nou" ?
    :dash::angry::angry3: