[Discutii] Client nou

  • adica voi sunteti favorizati no ? si totusi, mi-ar fi dat kick, nu mi-ar fi trimis shopul la dt.

    asta nu e logica, asta vrei u sa crezi. nu te mai minti singur ..:growup:

    Atunci dece s a teleportat tot map1 fix cand a aparut Gm ul ? la rosi pt cine sa faca event pt 5 oameni ? La galbeni e regatu gol golut . Clar nu a fost bug sau ceva . Cel mai bine e sa ne explice Graffix

    :thumbsup:

  • Si mie mi se intampla sa imi dea eroare dar daca dau reload se incarca imediat,acum nu stiu ce fel de probleme intampinati voi,dar la mine se intampla asa doar cand tin jocul mai mult bara,in rest functioneaza corect.

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

  • Mare problema cu mizeria asta de client.

    La fiecare client inchis primesc eroare gen stop working pe windows 7. Iar la urmatorul client deschis nu mai merge schimbata rezolutia.E normal pe oficial ?

    Se mai repara jocul asta ? Vad ca sunt mai mult interesati de ofertele din itemshop.

  • Solutii tâmpite ca genul instalează/ șterge și reinstalare nu își au cazul pe un joc unde se investesc atât de mulți bani. Plătim din greu pentru a juca acest joc iar serviciile lor sunt jalnice. Stam câte o oră să intrăm pe un cont că sa ne scoată celălalt cont ... Patetic !

  • Solutii tâmpite ca genul instalează/ șterge și reinstalare nu își au cazul pe un joc unde se investesc atât de mulți bani. Plătim din greu pentru a juca acest joc iar serviciile lor sunt jalnice. Stam câte o oră să intrăm pe un cont că sa ne scoată celălalt cont ... Patetic !

    din pacate nu avem alte solutii mai ok decat astea.

    incercam ce ne trece prin minte in speranta ca o sa scapam de nush ce eroare.

    nu vezi ca cei de sus tac malc ? :dash:

  • Salutare fratilor de cateva zile ma tot chinui sa intru pe metin, nu am mai intrat decand au bagat steam-ul, mi sau incurcat conturile si am mai jucat, iar acum nu reusesc sub nici o forma sa intru in joc cu noul client.ma poate ajuta cibeva cu un sfat ceva :)

  • Am stat, am asteptat, am indurat, acuma ne puteti da odata vechiul client inapoi? Chiar nu vedeti ca cel nou NU E BUN DE NIMICA? Cate sute de plangeri mai trebuie sa primiti pana sa faceti ceva domnilor din STAFF?

    Edited once, last by BooM ().

  • Am stat, am asteptat, am indurat, acuma ne puteti da odata vechiul client inapoi? Chiar nu vedeti ca cel nou NU E BUN DE NIMICA? Cate sute de plangeri mai trebuie sa primiti pana sa faceti ceva domnilor din STAFF?

    Cum adica nu e bun de nimic? E numai bun pentru "devorat" resursele :)) CPU si HDD, in mod special. Cand intru pe metin ma simt de parca as deschide un bitcoin miner, inca de la update-ul cu CheatBlocker. Ceva normal, as zice: vrei sa joci Metin2 in 2019? Ia-ti i9 si SSD.

    :cu:

  • Tineti-va bine ca iar avem mentenata extraordinara... ,,doar din cauza schimbarii orei,, ard de nerabdare sa vad armasarul din tantar ca doar la chestii de genu ma mai astept de la echipa asta de admini si conducere...

    off topic Nu ar trebui scos pergamentu personalizat? mai ales cu clientu nou? cam multi smecheri prin map 1 cu gradu naspa pe liber si sincer MI SA ACRIT sa fiu omorat pe farmer pe langa depozit sau cand fac piata de acelasi si acelasi player. Cand mai pica ceva din echipament jos poate se mai cumintesc. desigur la duele ramane lat dar el de lvl 100 bate aiurea conturi de 30 40 acolo si staaaaa cu orele ...

  • Nu cred ca are treaba clientu noul cu mentenanta, dar totusi, eu nu inteleg cat de praf poate sa fie ori jocul, softul in sine ori echipa de tehniciani, cum sa stai atatea ore in mentenanta pentru ca s-a schimbat ora? Pai ma joc si alte jocuri, de 1000 de ori mai complexe si mai mari decat metin si nu exista nicio mentenanta, si daca a existat a tinut atat de putin incat eu n-am simtit-o.

  • Nu cred ca are treaba clientu noul cu mentenanta, dar totusi, eu nu inteleg cat de praf poate sa fie ori jocul, softul in sine ori echipa de tehniciani, cum sa stai atatea ore in mentenanta pentru ca s-a schimbat ora? Pai ma joc si alte jocuri, de 1000 de ori mai complexe si mai mari decat metin si nu exista nicio mentenanta, si daca a existat a tinut atat de putin incat eu n-am simtit-o.

    De aceeasi parere sunt si eu.

    Degeaba avem client nou, daca o chestiune minora de schimbat ora dureaza 3 ore. Ori au altceva de reparat si folosesc doar ca pretext schimbatul orei.

    Cert e ca in astea 3 ore aveam eu timp disponibil sa fac cioburile zilnice pentru care am luat si manusa site.

    V-ati facut inca o data de ras,tineti-o tot asa.

  • Decat sa va plangeti atat pe forum , eu zic sa faceti cerere si sa aplicati voi pentru pozitia de tehnicieni samd..... plus de asta ne apropiem cu pasi repezi catre un update care vine ca raspuns la dragonul albastru si modificarea lui. Avem un nou dragon , instanta noua deci sa speram doar la bine de la ea /el .

  • Zici ca in loc sa ne plangem, sa ne facem tehnicieni, apoi la sfarsitul postului inchei cu "sa speram"...de ce sa speri in loc sa faci si tu ceva?

    Ca idee sunt aici sa ma joc, nu sa ma ingrijesc eu de problemele jocului.

    Ce treaba are vechiul dragon cu noua instanta ? Se dropeaza si aici bombe de yang si n-am aflat inca ?

  • Este o problema care tot incepe sa faca ''minuni'' .Daca esti intr-o instanta gen razador nemere si te scoate de tot de pe joc,pana se deschide alt client iti zice ca ai fost in temnita timpul petrecut in afara a fost prea mare.si ai pierdut intrarea si stai alte 4 ore pentru un nemere.. sau stai iar o jumatate de ora ptr razador..(dar aici ai pierdut 2 bilete v2)...timpul trece si banii sunt pierduti..cioburile nefacute si etc..de ce oare este acest timp de asteptare atat de mare?Adica putem renunta la nume si parola sa nu le mai tastam ,dar nu putem da un timp de deschidere mai mic al clientului?Atunci il prefer pe cel vechi de 1000000 de ori!:mouth:

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.