Probleme cu adaugarea contului

  • Salutare, am o problema la clientul gameforge...mi am prins putin urechile in a face un cont pe client, iar apoi cand sa imi adaug contul de joc imi spune "Contul tau de joc nu a putut fi adaugat".

    Stie cineva cum pot rezolva ? Am incercat sa il introduc de mai multe ori, sa fac alt cont de client, poate functioneaza, dar degeaba...

    Exista vreo rezolvare? Am vazut si tutorialul dupa toata treaba asta dar nu mi-a fost de ajutor :S:lol:

  • Salut, Contul pe care ai jucat e posibil sa-l fii impartit si cu altcineva? Adica sa jucati 2 sau mai multe persoane pe el?

    Daca l-a asignat deja cineva pe contu lui, tu nu-l mai poti adauga in contul tau.


    Incearca totusi sa dai un restart la pc si la router, si dupa sa-l adaugi iar.

    Apropo contul de gameforge pe care l-ai creat sa nu fie identic cu un cont vechi (adresa de mail valabila de preferat gmail pentru confirmare cont, pe yahoo vine mai greu confirmarea sau deloc)

    Si in coltul dreapta sus la adauga cont introdu datele de la contul vechi.


    Daca nu reusesti anunta-ne :) Sa gasim o rezolvare impreuna

  • Salut, mersi mult de raspuns. Incerc ce mi-ai spus de cateva zile, celelalte conturi imi sunt adaugate fara probleme...Contul era doar al meu, mai jucam cand aveam timp liber.

    Daca a fost introdus contul meu vechi pe contul cuiva de client sa inteleg ca imi pot lua adio de la cont :blackeye: