[Discutii]RIDICAȚI ARMELE - PREGĂTIȚI-VĂ PENTRU SERVERUL DE EVENIMENTE PVP! //Editat by GYLDA

  • Eu spun, inainte sa aruncam cu noroi in tot si in toti, sa asteptam detaliile promise in anunt.Daca vor fi recompense la fel ca anul trecut serverul va fi un succes si va merita fiecare investitie.Evenimente vor fi si pe serverele permanente. Va fi alegerea noastra daca merita sau nu.Doar a noastra.

    Inca nu poate fi vorba de un feed-back deoarece nu este cazul. Sa ne amintim ce inseamna ” feed-back”. Ar fi necesar ca feed-back-ul sa fie dat doar de cei care vor juca pe serverul temporar la timpul potrivit.Mi se pare ca unii se cam grabesc intentionat cu afirmatii rautacioase. Sa incercam sa nu dovedim aici pe forum faptul ca suntem frustrati in viata de zi cu zi.

    Daca as fi director de firma as lua exact aceeasi decizie deoarece aduce profit.Ma refer la deschiderea de servere noi.Stiu ca majoritatea jucatorilor se plictisesc repede de lvl mare. Le este dor sa bata iarasi la caini.Nu inteleg motivele pentru care nu baga mape noi de lvl mic pana in 90 in care nivelul sa fie mai ridicat.Gen sd2---sd3.La fel si recompensele.Facand aceste lucruri vor castiga si playerii.Bine...nu pe toti.Sunt cativa setati pe ”nu-mi place” si ” ma dau cu fundul de pamant ca mintea mea nu a trecut de 2 ani”. Unde mai pui ca astfel de implementari vor readuce multi fosti jucatori.

  • Noroi nu se arunca sau cel putin unii nu o fac degeaba,ideea e ca am iteme in care vreau sa dau + insa nu vreau sa bag bani reali, nu gasesc manuale de cumparat cu yang,nu gasesc clar de luna la pret decent,deci stau BLOCAT!Si ma uit cum trece vremea pe langa mine pe langa noi ca sigur suntem mai multi in situatia mea.Deci cu ce ma incalzeste un sv nou?Nici pe Noel de anul trecut nu m-am inregistrat sunt tipul de persoana care imi place sa continui in a progresa in munca pe care am depus o de 10 ani pe contul meu nu in cv nou nu intr un cont nou deci nu intr-un servar nou.Ar trebui luat in calcul si tipul acesta de jucatori,evident pro si contra o sa existe,dar ce o sa facem cand ''CONTRA O SA-I DEA DREPTATE LUI PRO?''Imi permit o mica gluma de genul dar o gluma care tinde spre adevar.NU VREAU SA DESCURAJEZ PE NIMENI HOTARAT SA INCERCE O NOUA EXPERIENTA PE ABSOLUT TOATE SERVARE NOI CARE VIN DIN CONTRA LE DORESC SUCCES SI RABDARE!!Insa ce facem cu acei jucatori FIDELI METIN2RO?:beer:

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

    Edited once, last by OldCrooW ().

  • Eu spun, inainte sa aruncam cu noroi in tot si in toti, sa asteptam detaliile promise in anunt.Daca vor fi recompense la fel ca anul trecut serverul va fi un succes si va merita fiecare investitie.Evenimente vor fi si pe serverele permanente. Va fi alegerea noastra daca merita sau nu.Doar a noastra.

    Inca nu poate fi vorba de un feed-back deoarece nu este cazul. Sa ne amintim ce inseamna ” feed-back”. Ar fi necesar ca feed-back-ul sa fie dat doar de cei care vor juca pe serverul temporar la timpul potrivit.Mi se pare ca unii se cam grabesc intentionat cu afirmatii rautacioase. Sa incercam sa nu dovedim aici pe forum faptul ca suntem frustrati in viata de zi cu zi.

    Daca as fi director de firma as lua exact aceeasi decizie deoarece aduce profit.Ma refer la deschiderea de servere noi.Stiu ca majoritatea jucatorilor se plictisesc repede de lvl mare. Le este dor sa bata iarasi la caini.Nu inteleg motivele pentru care nu baga mape noi de lvl mic pana in 90 in care nivelul sa fie mai ridicat.Gen sd2---sd3.La fel si recompensele.Facand aceste lucruri vor castiga si playerii.Bine...nu pe toti.Sunt cativa setati pe ”nu-mi place” si ” ma dau cu fundul de pamant ca mintea mea nu a trecut de 2 ani”. Unde mai pui ca astfel de implementari vor readuce multi fosti jucatori.

    Cum poti sa vorbesti asa ceva? Daca doar 50% dintre cei care mai joaca pe serverele vechi pleaca pe serverul nou de craciun serverele vechi vor fi goale si cei ramasi nu vor mai avea nici o pofta de joc. Tu spui sa tacem si sa toleram totul vazand cu ochii cum se distrug serverele vechi? Te rog sa te gandesti la toate aspectele si situatiile inainte de a scrie ce ai scris aici.


    Daca ai fi director de firma ti-ai distruge firma din foame de banbi? sau te-ai multumii cu un castig constant si pe termen lung?

  • Noroi nu se arunca sau cel putin degeaba,ideea e ca am iteme in care vreau sa dau + insa nu vreau sa bag bani reali, nu gasesc manuale de cumparat cu yang,nu gasesc clar de luna la pret decent,deci stau BLOCAT!Si ma uit cum trece vremea pe langa mine pe langa noi ca sigur suntem mai multi in situatia mea.Deci cu ce ma incalzeste un sv nou?Nici pe Noel de anul trecut nu m-am inregistrat sunt tipul de persoana care imi place sa continui in a progresa in munca pe care am depus o de 10 ani pe contul meu nu in cv nou nu intr un cont nou deci nu intr-un servar nou.Ar trebui luat in calcul si tipul acesta de jucatori,evident pro si contra o sa existe,dar ce o sa facem cand ''CONTRA O SA-I DEA DREPTATE LUI PRO?''Imi permit o mica gluma de genul dar o gluma care tinde spre adevar.NU VREAU SA DESCURAJEZ PE NIMENI HOTARAT SA INCERCE O NOUA EXPERIENTA PE ABSOLUT TOATE SERVARE NOI CARE VIN DIN CONTRA LE DORESC SUCCES SI RABDARE!!Insa ce facem cu acei jucatori FIDELI METIN2RO?:beer:

    In cei 10 ani de cand sunt pe comunitatea asta am inceput sa vad ce le poate mintea celor de GF.

    Vor face exact cum spun cei care aduc acel feedback ''bun''... ''da' ce domne' daca iti convine joci daca nu stai acolo si stagneaza, ca oricum nu ne intereseaza cat de fidel esti tu pentru acest joc, trateaza-l ca atare daca nu pa si pusy'' daca intelegi ce spun.

    In aceeasi situatie sunt si eu ca si tine pe serverul Nemesis, vreau sa dau in arma zodiac de la +6 la +7+8+9.. fara sa dau 79md pe piatra fierarului ca sa imi fac un Manual, dar cu cine sa te intelegi cand HalfOp da din umeri si GF iti da in cap cu un nou server si ala PVP... serios? Doar atat.. stai ca presimt ca vor mai fii astfel de ''surprize item-shop'' la greu, doar comfy sa stam pe scaun si vom vedea, ca asta tot fac de ceva anii, ca deh caracterul zace lv.105 de cativa ani.. n-are domne' nimic... ce evolutie joaca free-to-play Metin2.ro

    Life it`s good.. :dash:

  • Buna seara!


    Aparent in nemultumirile care le aveti ati uitat ca sunteti pe un forum public unde participa mai multi oameni. Si aparent ati uitat ca pe forum nu se jigneste.

    Am rugamintea sa folositi un limbaj decent;)


  • Nu prea are legatura topicul acestui thread ce voi zice acum. Fratilor, era metin2 a inceput sa apuna. Nu mai este jocul de altadata si nici nu va mai fi, degeaba trageti voi sperante ca nu o sa mai fie ca inainte. Ca in orice joc, totul evolueaza, nu mai poate fi ca acum 10 ani, pe vremea aceea metinul era la inceput, nu se stia nimic de joc, toti jucau cum puteau, itemshopul era aproape inexistent. Mai tineti minte cand o coada de sarpe+ era 5kk si abia se gaseau... in perioada 2011-2012 o batalie +9 cheala era 500kk, o suma imensa pe vremea aceea, acum le gasesti in toate shopurile la 50kk si nu le cumpara nici dracu. S-au adaugat prea multe pe joc intr-un timp mult prea scurt si nu toti pot sa tina pasul. Caracterele care erau non-dmg acum 5-6 ani (sura bm si samanii) acum fac legea in pvp, warul aura care mereu a fost un caracter dominant pe joc, acum e farmer (ce mai sunt astia mici lvl 42-55-61 in pvp) in rest la lvl 105+ abia daca am vazut sa fie aurar pvp. Va trebuii sa va obisnuiti cu ideea ca jocul numai este ce a fost odata. Regatele rosu si galben sunt goale, maxim daca gasesti 15-20 shopuri la rosii si putin mai multe la galbeni pe cand la albastrii e full mapa mereu. Playerii au fugit de pe serverele slab populate pe cele mai populate pt ca acolo au ce face, mai omoara plictiseala. Nu se mai bate nimeni in pvp, inainte ne trezeam cu albastrii sau galbenii peste noi in regat si faceau praf tot map1, acum nu misca nimic.


    Majoritatea care jucam atunci si aveam 14-15-16 ani, acum deja oamenii au job-uri, si-au facut familii, multi numai au timp de metin. Inainte cand erau 10+ servere mai toate erau destul de pline si regatele la fel, acum sunt 5 servere si din alea 5, 2 sunt vai de capul lor. Mapele de lvl mai mic sunt goale, BO, templu, DT ce mai vezi farmeri, atat in rest nimic, toata lumea sta map1 la barbut sau la o caterinca sa mai treaca timpul si plictiseala. Inainte erau razboaie intre bresle, ne bateam intre noi, acum numai vezi asa ceva. Jocul s-a schimbat total si va trebuii sa acceptati treaba asta fie ca va place, fie ca nu. Uneori ma gandesc cu nostalgie la vremurile de demult cand pierdeam noptile si vacantele sa mai stam pe joc sau vara cand ma culcam la 3-4 noaptea, eventurile cu sute de CL-uri facute de Miaunet fostul lider al comunitatii, ehee.... s-au dus demult vremurile alea.


    Baza de playeri s-a diminuat semificativ in ultimii 4-5 ani, peste 30-40% s-au lasat sau intra pe joc odata la 2 luni. Piata este moarta, nu se vinde nimic, nu se cumpara nimic. Iteme bune blocate pe conturi banate sau pe conturi uitate de lume ca numai intra nimeni pe ele... asta a ajuns metinul in 2019 aproape 2020. Perioada de glorie a acestui joc s-a dus demult si multi dintre voi nu accepta asta. Pare rau baieti, dar asta e crudul adevar.


    Numai bine va doresc si bafta la joc!!

    Edited once, last by NESSTE ().

  • Cristi eu il locul tau m-as abtine sa vorbesc, tu ai avut norocul sa te poti muta pe Romania si sa te bucuri de cl-urile alea si de side-evens. Eu nu. Nu am avut MD-uri sa ma mut cand a fost bagat tichetul in IS si am zis ca o sa ma mut data viitoare cand se baga, si surpriza nu au mai fost introduse spre Romania ( si nu v-or mai fi ), ti se pare normal ? Nu ti se pare ca am dreptul sa fiu putin frustrat? Eu acum imi vand contul ca sa o iau de la 0 pe Romania pentru ca astia nu sunt in stare sa se ocupe de jocul asta cum trebuie si fac fel si felul de idiotenii ? Stii si tu cum e pe serverele vechi si cat de greu e sa faci un item beta ( fara sa bagi bani ) in comparatie cu Romania deci de ce ne faci frustrati cand avem dreptate? sau ai uitat cum e pe vechile servere, tu de bine ce e te-ai dus pe Romania?


    Referitor la sv pvp, ai tot cerut sa se faca king din nou de nenumarate ori si raspunsul lor a fost " ca nu sunt echilibrate rasele", acum baga server pvp ? pe bune? ti se par mai echilibrate tie rasele acum ? Eu nu suport genu de persoane care nu sunt capabili sa se tina de cuvant, daca au zis ca nu sunt echilibrate clasele la ce fac un server PVP ? Ceva ceva pe acolo nu ti se pare ciudat? Te plangeai ca nu baga king , ei iti dau un motiv de toata jena si apoi cand vezi ca se baga un SERVER, SERVER nu event, e ok ? Pe bune? Il loc sa te iei de ei si sa ii bati cu propriile lor argumente tu ii ridici in slavi ?

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • Majoritatea se vor axa pe lvl mic , un 70 maxim cu iteme cat de cat ca sa poata bate alti jucatori pentru puncte si atat. Nu vad nimic extraordinar ca sa investesc in acel sv bugetul pe care il am la dispozitie pentru sv pe care deja joc.

  • Eu nu inteleg ce server pvp va fi asta, daca regatu albastru domina, nu mai are rost sa te bagi pe galben sau rosu, nu sunt playeri la galbeni rosii nu ai cu cine sa te bati corect ? Asa ca dam liber la spam si ne batem eu cu mine tu cu tine, inloc sa transferati cele mai puternice caractere pe noul server sa se dueleze vreo 2 3 sapt sau alta varianta ar fi un gen battle royal cum am vazut la un al mmorpg implementat, bati mobi si iti pica iteme bonusate etc faci kill faci lv pana ajungi la 1vs1 , as avea un clip prezentat pe un alt joc ce inseamna chestia asta de battle royal pe un joc mmorpg, dar obs ca imaginatia celor de la webzen nu e pe aceasi unda cu cererile playerilor

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA

    Edited 2 times, last by alpinasro ().

  • Salutare! Sper sa nu fiu iarasi avertizat. Ceea ce eu nu inteleg, si va rog sa imi explicati, daca voi intelegeti, este: Pe acel server de evenimente PVP,(temporar) daca intram cu contul principal, ne facem caracter nou, corect? PS. eu o-sa intru la rosii daca o-sa joc, e anost sa fim toti la albastrii si galbeni. Nu vad logica in a-ti face un caracter de 70, sa zicem, si dupa sa il pierzi.

  • Nu inteleg...de ce sa investesc intr-un caracter si sa-l pierd dupa 2 luni?...Ce recompense vom avea?....daca vom merge toti gramada pe regatul albastru? Ce puncte mai facem? Sau imi fac un caracter de 61 puternic pe fiecare regat si pe urma cresc in v2/sd3 vreo 50 caractere de 60 si le bat in fiecare zi si fac puncte. Ce avem de castigat? Astept mai multe detalii si abia pe urma decid daca ma apuc de acest server sau nu.

  • fantasy88 , evenimentele sunt si pentru distractie(mai ales), nu numai sa avem profit cat sa nu-l putem duce..totusi

    Descrie tu ce e aia distractie pe un server pvp, pe care faci puncte facand kill-uri pe alti din alte regate, cand 90% din playeri sunt la blue si restul de 10% rosii+galbeni la un loc. Pe Noel era jale la rosii inca din start, doar pe galbeni ce mai erau cativa, deci cu cine o sa te distrezi tu? Cu aia de la blu pe care nu faci pct, ca esti cu ei in regat? Intrebarea mea e, daca asa stau lucrurile, nu te poti "distra" pe caracterul tau actual pe serverele vechi??


    PS: Nu inteleg eu bine recompensele alea? Sau se apuca sa imparta iteme zodiac cu medie 60?? Asa de rau a decazut jocul asta??

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

    Edited once, last by Sayabuse ().

  • Ce este atat de spectaculos ca se ofera o arma zodiac cu 60% medie la un singur jucator?Bun,o sa faca niste bosi cu aceasta arma cu 10-15 minute mai repede,altceva?

  • Ce zodiac visati mah, va fi o arma gen cea eroi tineri care nu se va negocia si va fi pe un timp limitat simplu, nu va mai sparieti :lol:.. pe mine ma tot macina care e strategia sau cum au gandit cei de sus tactica acestui event, pt ca sigur se vor face abuzuri de caractere si nu va iesi comform planului, iar in lista celor 50% vor exista numai caractere facute la smechereala, iar restu de 10% in sus fanaticii, sincer eu cred ca am sa raman la mn pe srv sa profit de lipsa playerilor care vor juca pe noul srv si deabia astept sa vad lumea nemultumita de noul srv will be fun :rofl2::rofl2:

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA

    Edited once, last by alpinasro ().

  • Ce zodiac visati mah, va fi o arma gen cea eroi tineri care nu se va negocia si va fi pe un timp limitat simplu, nu va mai sparieti :lol:.. pe mine ma tot macina care e strategia sau cum au gandit cei de sus tactica acestui event, pt ca sigur se vor face abuzuri de caractere si nu va iesi comform planului, iar in lista celor 50% vor exista numai caractere facute la smechereala, iar restu de 10% in sus fanaticii, sincer eu cred ca am sa raman la mn pe srv sa profit de lipsa playerilor care vor juca pe noul srv si deabia astept sa vad lumea nemultumita de noul srv will be fun :rofl2::rofl2:

    Pai atunci nu se merita sa stai non-stop ca disperatul pe server daca arma aia cu limita de timp si nici macar zodiac nu e .