[Discutii]RIDICAȚI ARMELE - PREGĂTIȚI-VĂ PENTRU SERVERUL DE EVENIMENTE PVP! //Editat by GYLDA

  • Se ofera fie arma cu atacul celei zodiac cu 60 medie / respectiv arma de 75 cu 60 medie . Negociabila sau nu aia nu spune.Insa sa fii tu cel mai bun pe acel server ai nevoie de o investitie de minim 3 4 mii de euro. Semnalul meu de alarma e urmatorul: In momentul de fata metin 2 face bijnita cu arme modate. Investesti si primesti o arma modata, cea ce este contra a ceea ce am jucat noi pana acum, intram pe o alta latura a jocului si prevad pe viitor si armura sau accesorii cu rez 100 la semiom si 100 magie etc. Nu o sa renunt la joc dar o sa reduc drastic timpul pe joc si investitia alocata lunar. Imi e pur si simplu scarba de ce sa ajuns sa se ofere celui care baga bani cel mai mult pe joc.

  • Nu are cum sa dea item cu limita de timp la locul 1 , cand la locul 2-3 da otravita, etc. Daca nu e zodiac o sa fie alta arma ( noua probabil, ce poate fi capatata doar la ev asta, dar cu acelasi dmg ca si zodiacul). Cat despre abuzuri decat sa stai ca disperatu sa cresti conturi mai bine te bagi pe rosu-galben si ai conturi de la blue sa tot bati.

    Se ofera fie arma cu atacul celei zodiac cu 60 medie / respectiv arma de 75 cu 60 medie . Negociabila sau nu aia nu spune.Insa sa fii tu cel mai bun pe acel server ai nevoie de o investitie de minim 3 4 mii de euro. Semnalul meu de alarma e urmatorul: In momentul de fata metin 2 face bijnita cu arme modate. Investesti si primesti o arma modata, cea ce este contra a ceea ce am jucat noi pana acum, intram pe o alta latura a jocului si prevad pe viitor si armura sau accesorii cu rez 100 la semiom si 100 magie etc. Nu o sa renunt la joc dar o sa reduc drastic timpul pe joc si investitia alocata lunar. Imi e pur si simplu scarba de ce sa ajuns sa se ofere celui care baga bani cel mai mult pe joc.

    Edit: Din ce am inteles eu, nu poti dona pe serverul pvp, adica toti o sa fim egali. O sa fie o alta moneda de schimb in IS pt sv ala dar o sa fie dropabila doar in joc, deci cat bati, atat faci.

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • O sa se bage moneda tigru pe lângă moneda dragon care e acum. Chiar credeti ca o sa bage server fără sa poti dona?

    Nu are cum sa dea item cu limita de timp la locul 1 , cand la locul 2-3 da otravita, etc. Daca nu e zodiac o sa fie alta arma ( noua probabil, ce poate fi capatata doar la ev asta, dar cu acelasi dmg ca si zodiacul). Cat despre abuzuri decat sa stai ca disperatu sa cresti conturi mai bine te bagi pe rosu-galben si ai conturi de la blue sa tot bati.

    Edit: Din ce am inteles eu, nu poti dona pe serverul pvp, adica toti o sa fim egali. O sa fie o alta moneda de schimb in IS pt sv ala dar o sa fie dropabila doar in joc, deci cat bati, atat faci.

    O sa bage moneda tigru pe lângă moneda actuală. Chiar crezi ca o sa bage server pe care nu poti sa bagi bani?

  • la inceput de server se fac toti war corp toti iar peste 1 sapt se lasa de server din cauza ca waru corp ii cel mai slab caracter pvp :rofl2::rofl2::rofl2:da samanii in ei de le sar antenele

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA

  • Scurt FAQ:


    Cum vor fi recompensele distribuite?
    Recompensele vor fi distribuite in Distribuie, atunci cand e posibil (unele iteme ar putea sa nu fie in distribuie, cum ar fi sabia pentru locul 1)

    Armele de la Top1 si 2/3, pentru ca ai zis "toate recompensele de mai jos" vor fi date la top1?
    Nu. Armele au rank unic, deci.. locul 1 nu va primi si Otravita de la 2/3.

    Punctele vor fi resetate dupa fiecare perioada 1/2/3?
    Nu.

    Recompensele vor fi date dupa fiecare perioada 1/2/3?
    Nu. Recompensele vor fi date doar la final.
    Care este scopul perioadelor in acest caz?
    Perioadele sunt doar pentru a sti cate puncte primiti in functie de perioada in care activati, astfel, cei care se vor alatura mai tarziu, sa poata prinde din urma un jucator mai vechi (daca poate )

    Va fi posibil sa transfer/copiez caractere pe serverul Temporar? Pentru a asigura un start egal pentru toti jucatorii, aceasta optiune nu este posibila.

    Vor fi caractere deja facute pe serverul temporar?
    Nu. Toata lumea pleaca de la nivel 1.

    Odata ce serverul se va inchide, voi putea sa-mi transfer caracterul pe serverele vechi?
    Nu. In loc de a avea inca un caracter in plus, serverul temporar iti va da posibilitatea de a-ti imbunatati caracterele pe care deja le ai, prin intermediul recompenselor sau a Monedei Tigr din ItemShop.

    Vei pierde puncte PvP daca esti omorat?
    Nu.

    Punctele de rank sunt pentru cont sau caracter?
    Punctele de rank sunt valabile pe fiecare caracter in parte.

    Distribuie va fi disponibil?
    Da, dar veti putea transfera doar itemele ce au fost adaugate in distribuie incepand de astazi, 21.11. ora 15:00. Itemele vechi, nu vor putea fi distribuite.

    :komp:
    Heroes never die. They just go in hell to regroup.


    Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
    email: HalfOp@metin2.ro

    Ingamename [CM]HalfOp
    Discord : [CM]HalfOp - https://discord.gg/Metin2


    Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.


    57852484_659141814538437_3300013516013961216_n.jpg


  • ok, si eu care nu donez ce șanse am? Server pvp de donații, este? Eu cum pot sa mi bag bonusuri pe iteme? Daca tot e server pvp, nu era logic sa am si eu acces la adauga si schimba in joc? De exemplu un drop permanent la metine?

  • ok, si eu care nu donez ce șanse am? Server pvp de donații, este? Eu cum pot sa mi bag bonusuri pe iteme? Daca tot e server pvp, nu era logic sa am si eu acces la adauga si schimba in joc? De exemplu un drop permanent la metine?

    te uiti ca spectator la razboaiele de bresle

  • Salut,


    Daca omori acum playeri faci puncte? sau trebuie sa atepti harta aia ? Daca ii omor de mai multe ori, de ex: la bo cand ei bat, fac mereu puncte pe ei ?


    Daca imi fac conturi de 25 si le omor de 2-3 ori ? Ce se intampla ?

  • pe platforma gf langa numele contului sunt 3 puncte, dai click pe pvp rank si iti arata rankul pe noul srv, se actualizeaza o data pe zi din pacate.

    Pe un alt joc mmo din 2001 se poate vedea rankul in timp real chiar si pe servere private, si astia pe server oficial nu sunt in stare, ori vor sa faca economie de curent.


    Daca faci rank pe subcaractere de ale tale cica risti sa fi descalificat si nu mai poti cumula puncte rang in continuare.

    Totusi anunta-ne si pe noi ca poate merge...la ce sisteme anti cheat si anti trisat au astia, te astepti la orice

  • Cum faci monede tigru ?

    Omorand ceilalti jucatori din regate diferite in zonele declarate pvp.


    ### Deschiderea Lumii PvP

    Ridicați-vă armele și pregătiți-vă să folosiți săbiile - următoarele zone ale serverului de evenimente vor fi transformate în zone PvP. Doar jucătorii din raza respectivă de nivel vor putea câștiga puncte de rang acolo. În plus, nu este posibil să câștigați puncte pentru uciderea jucătorilor din propriul regat.

    * Zona 1, Map2 2 (Nivel 25-45)

    * Valea Seungryong

    * Zona 2 (Nivel 46-65)

    * Muntele Sohan

    * Zona 3 (Nivel 66-79)

    * Lungsam

    * Zona 4 (Nivel 80-89)

    * Pădurea Roșie

    * Zona 5 (Nivel 90-120)

    * Stâncile Gautama


    Trebuie sa mai ti cont de nivelul fiecarui zone pvp, dupa ce treci de nivelul zonei in lvl nu vei mai face puncte pe jucatorii mai mici decat tine.

    Life it`s good.. :dash:

    Edited once, last by Tiggy ().

  • Salutare la toti!. Nu am citit toate comentariile din acest topic dar am ales sa postez aici pentru ca este dedicat pentru acest ''sv minunat''

    Dupa 3 ani m-am reapucat de Rubinum , am zis hai frate sa jucam din nou ca metin2.ro jocul copilariei..hmm ia sa vedem. Clar! NIMIC schimbat, ba din potriva toate in rau. Sa deschis sv minune Rubinum care este un ESEC!. Am lasat tot acolo, am dat tot la un alt jucator sper sa fie fericit!.

    Sa deschis alt sv minuat Transilvania!!. 3 zile m-am jucat nu am rezistat si am toate itemele am dat la un jucator mic!.

    Metin2.ro un joc pentru bani pentru timp omorat degeaba si pentru nimic.

    Imi pare rau ca ma plang aici , ca o sa aud ca ''ce ma mai plang'' daca nu ma pe forum metin2 sa-mi spun oful atunci unde la mamaie sa-i spun ca am bagat cateva sute de lei in metin2.ro si degeaba?:)) clar nu!.

    Am ales de data aasta si iar sa renunt la metin2.ro pentru o perioada mare sau ce-l putin pana cand se remediaza problemele care sunt. ( asa cum am sperat si acum 3 ani ).

    Va rog fara rautate la acest reply!

    PACE

    :minigun: :missilelauncher:

  • O intrebare:)


    De ce ai pierde 2 luni pe un srv ca asta daca nu poti scoate un profit ?


    Adica eu nu inteleg..fara bani clar nu ai ce cauta in top10, iar restul premiilor sunt slabe.2-3 bonusuri si 2-3 cutii cu pui le faci pe joc in 2 luni lejer :))) Sincer nu vad rostul sa joci 2 luni daca stii ca nu faci nimic. Era bn sa muti si contul pe srv vechi,desigur cu o regula Ex: sa termini dintii de orc.


    Dar asa, care e smenu ?

  • Smenu e cu Monedele alea Tigru din ItemShop, care ar fi echivalentul MD-urilor. Deci daca esti activ pe server si sa zicem faci 500 de puncte pe zi, in 3 luni ai avea 45000 de Monede Tigru, cu care poti cumpara Add, Schimba si alte iteme de genul. Acum nu stim inca cate monede tigru o sa coste, dar nu are relevanta. Profit scoti garantat. Si daca bagi bani sa te faci full, probabil iti scoti investitia din monedele alea tigru + premiile de top 1%, 10% si 50%. Daca nu bagi bani deloc si joci mult si aduni ceva monezi tigru si iti iei sa zicem 20 add 20 schimba si alte cateva chestii, tot zic ca e bine. Cu investitie mica de timp sau bani tot scoti ceva. Eu unul voi juca pe serverul ala cat nu sunt evenimente pe Orion, atat. Si top 50% tot il iau fara sa bag 1 leu

  • Smenu e cu Monedele alea Tigru din ItemShop, care ar fi echivalentul MD-urilor. Deci daca esti activ pe server si sa zicem faci 500 de puncte pe zi, in 3 luni ai avea 45000 de Monede Tigru, cu care poti cumpara Add, Schimba si alte iteme de genul. Acum nu stim inca cate monede tigru o sa coste, dar nu are relevanta. Profit scoti garantat. Si daca bagi bani sa te faci full, probabil iti scoti investitia din monedele alea tigru + premiile de top 1%, 10% si 50%. Daca nu bagi bani deloc si joci mult si aduni ceva monezi tigru si iti iei sa zicem 20 add 20 schimba si alte cateva chestii, tot zic ca e bine. Cu investitie mica de timp sau bani tot scoti ceva. Eu unul voi juca pe serverul ala cat nu sunt evenimente pe Orion, atat. Si top 50% tot il iau fara sa bag 1 leu

    Monedele le faci greu, ai jucat pe server sa vezi cum este? Pai daca nu bagi pentru a bonusa un scut cu imun esti un 0 pe serv. Sunt 1000 de razboinici si ai stun in prostie. Si serios acum, care este profitul ? 2 cutii cu pui ? Cu 100 lei le cumperi pe taote din item-shop si nu pierzi 2luni