Discutii noul server Amicicia

  • Dupa parerea mea deschiderea acestui server este exact ce ne "trebuia" ... tot sunt toate bune si frumoase pe toate serverele , hai sa deschidem inca unul pt itemeshop ... daca intelegi ce vreau sa spun :dash:

    :hf:

  • ca jucator nou.. nu vad de ce te ai apuca sa joci pe serverul acesta cand sunt disponibile Corundum si Carpathia.. pline de evenimente si unde poti sa te dezvolti mai usor. Posibil sa apara niste recompense dar vor fi doar pentru cei care doneaza cel mai mult.. ca intotdeauna. Cred ca o sa fie un server fantoma



    12 ani de metin2ro cu bune si cu rele :beer:

  • Pai asa se fac profiturile mari pe vreme de lockdown , INCA UN SERVER .

    On: Simt un esec cu serverul asta , dropul extra se scoate in 4 saptamani ,fara arme "tineri eroi" si recompense doar pentru cei 3 obsedati (pardon, adica campioni) ai serverului mai bine te apuci pe orice alt server. Era frumos cum a fost serverul ala temporar PVM ( nu esecu cu PVP ) , scoteati banii din donatii , isi aduceau oamenii si ce farmau la eventuri pe serverele vechi (unde ducem lipsa) era win-win , care voiau sa se apuce trebuiau doar sa atinga lvl 75 si era foarte frumos . Sau era prea multa munca pentru voi si noi castigam cam mult nu?

  • în opinia mea toate serverele noi sunt binevenite,sfatul meu.. încercați-le frate! n-aveți nimic de pierdut.. pana la urma jucam acest minunat joc ca sa ne simțim bine,corect?

    They say the road to hell is paved with good intentions
    Why did they never mention, what's real and in between?
    It seems the path we're on was paved with blood and sorrow
    No thought about tomorrow

    Just part of the machine!Yeah, so it seems ..

  • De ce s-au lasat multi playeri de metin? ( parere mea: pentru ca s-a bagat cufarul ucenic, armele eroi tineri si din pvm hard metinu s-a tranformat un pvm easy spre pvp, de asta m-am lasat si eu). Pentru mine metinul inseamna farmat, minerit, pescuit. E o idee foarte buna deschiderea serverului, poate ca vine intr-un moment nepotrivit, pentru ca toate serverele sunt foarte populate, dar e o idee foarte buna, aveti Romania si Rubinum ( cele de inainte de fuziune) care sunt pvm easy, Nemesis, Orion care nici nu mai stiu cum sunt, intr-un timp erau doar pvp, nu se farma deloc, totul era mort, cel putin asa era pe Nemesis acum cativa ani (1/2). Trebuia un server pvm hard, cum era metinul in 2009/20014 sa te tina in priza, sa farmezi la metine, sa stai la dragoni, sa bati toata noaptea brutali pana iti pica un fms medie 25. Odata si cu corona asta sunt sigur ca o sa se reapuce foarte multi, bine...multi care au jucat in anii aia cand metinul merita jucat. Deci eu sunt PRO si succes pe noul server!

  • ** Armele pentru tinerii eroi si cuferele ucenic nu vor fi disponibile pe noul server.

    ** Accesul la distribuie nu va fi disponibil la inceputul serverului.


    Nu-mi dau seama cum pot face asemenea greseli, cu accesul la distributie sunt deacord ptr o anumita perioada dar daca nu dati armele si cuferele ucenic cu care s-au invatat si au un ajutor de la ele tare mi e frica ca banii de buzunar tot mai putini in perioada care va urma va face din acest server un mare esec))))

  • ** Armele pentru tinerii eroi si cuferele ucenic nu vor fi disponibile pe noul server.

    ** Accesul la distribuie nu va fi disponibil la inceputul serverului.


    Nu-mi dau seama cum pot face asemenea greseli, cu accesul la distributie sunt deacord ptr o anumita perioada dar daca nu dati armele si cuferele ucenic cu care s-au invatat si au un ajutor de la ele tare mi e frica ca banii de buzunar tot mai putini in perioada care va urma va face din acest server un mare esec))))

    ati vrut sv ca in 2009 acu luati sv ca in 2009

  • De fapt nu merita deloc serverul. Ganditi-va ca singura posibilitate de a face rost de "schimba bonus" gratis prin a juca va fi din metine ou, adica oua magice. Problema va fi clar numarul imens de utilizatori m2bob care vor ocupa toate locurile de farmat, milioane de boti la metine, mai nou am vazut ca la celelalte comunitati (acum pe Corundum) se purta si drop hack cu care pot ciordi ceea ce este pe numele tau dropat (oul magic nu cred ca va putea fi luat). Dezvoltarea jucatorilor va fi foarte greoaie, iar cei problema cu hackerii va fi iarasi in voga pe forum. Apoi veti avea nevoie de seturi v4, obligatoriu sa bateti in grupa. Foarte multe persoane nu au de gand sa investeasca pentru bonusuri pentru ca este un feature necesar, dar care va predomina in item shop precum multe altele: pet, acadea, pergamente exo/citite, esarfe, etc. (decat cei care vor sa ajunga primii in top si sa profite foarte mult de inflatia initiala).


    Daca voi credeti ca merita sa lansati cardul fara sa aveti un "second thought" este destul de trist. Serverul asta ar trebui sa fie unul mort si sa nu se investeasca absolut deloc in el.

    Practic evolutia jocului s-a transformat in involutie daca playerii au de gand sa joace pe acest server.


    Mult spor si succes la gasit locuri de farmat fms-uri si rib-uri care ulterior vor fi furate cu drophack. Iar daca reusiti sa spargeti un metin ou solo si sa aveti norocul la a dropa un ou magic deja va puteti considera cele mai norocoase persoane.

  • pana la urma e servar special de paste cum a fost Noel sau e un server normal permanent cu mici atractii de a te juca pe el?


    ps:daca se acorda premii doar pt primii 3 jucatori din rank nu are rost sa intru pe server

  • ** Armele pentru tinerii eroi si cuferele ucenic nu vor fi disponibile pe noul server.

    ** Accesul la distribuie nu va fi disponibil la inceputul serverului.


    Nu-mi dau seama cum pot face asemenea greseli, cu accesul la distributie sunt deacord ptr o anumita perioada dar daca nu dati armele si cuferele ucenic cu care s-au invatat si au un ajutor de la ele tare mi e frica ca banii de buzunar tot mai putini in perioada care va urma va face din acest server un mare esec))))

    Pai nu s-a vrut server ca in 2009? Acum poftim, faceti mofturi :))) Acest nou server s-a transformat din pvm easy in pvm hard. Succes pe noul server.

  • Discutiile astea mi se par inutile. Problema e clara: cine isi doreste , va intra, cine nu va sta frumusel pe serverul lui . Daca va fi sau nu un succes vom vedea.

  • în primele patru săptămâni te vei bucura de **mai mult EXP și drop**


    Repetam cumva aceeasi greseala ca si pe Rubinum? Dupa 4 saptamani iar o sa plece toata lumea pentru ca nu o sa fie drop?

  • Discutiile astea mi se par inutile. Problema e clara: cine isi doreste , va intra, cine nu va sta frumusel pe serverul lui . Daca va fi sau nu un succes vom vedea.

    Si tu esti o persoana careia ii place sa fie controlata?

    De ce ti se pare inutil sa ne spunem parerea? Adica pentru asta mai exista sectia de "discutii", iar in primul rand asta este modul principal prin care a spus HalfOp ca afla ceea ce cred playerii despre joc. Nu mi se pare deloc normal sa nu ne spunem bucuriile/frustrarile si sa acceptam doar ce ni se ofera. Cam asta este si modalitatea principala a politicienilor de a controla poporul, prin a-i reduce la tacere, si uite unde s-a ajuns cu tara noastra. Daca nici intr-un joc nu mai avem voie sa ne bucuram atunci situatia e grava...

  • pana la urma e servar special de paste cum a fost Noel sau e un server normal permanent cu mici atractii de a te juca pe el?


    ps:daca se acorda premii doar pt primii 3 jucatori din rank nu are rost sa intru pe server

    ATENTIE tuturor este un server permanent , nu unul temporar . Probabil primi 3 vor beneficia de "premii" pe noul server si decat primele 4 saptamani vor fi "speciale"(+100exp/drop) . Aceasta informatie este oferita de Gameforge pe platforma lor . Citez : "Deschidem un server permanent"

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="740594" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

  • Eu spun sa asteptam mai multe detalii.Personal voi intra pe noul server...dar de aceasta data, din pacate, va fi doar la inceput.GF nu a invatat lectia precedenta si cel mai sigur nici o parte din jucatori.Vom avea evenimente?Dropul va fi ca pe Romania?Vom avea atac-automat?Va fi un event permanent?Poate ar trebui sa le transmiti Half, celor de la GF, ca si noi, ca playeri vechi, dorim sa jucam si sa ne distram.Daca pun (GF) accentul pe asta sunt sigur ca vor avea parte de castig.Inclusiv si noi ca playeri vom avea mai multa incredere in ei.Voi reveni cun un post dupa ce se anunta mai multe detalii.

    Recomand ca pentru a evita situatia serverului Rubinum, anuntul sa fie clar.Stiu sigur ca daca vrei Half poti face asta cu usurinta.