zHubble - war corp

  • Salutare oameni dragi!

    In trecut (prin 2014 daca bine imi amintesc) aveam aici pe forum un thread cu caracterul meu pe nume TheWanted. Din pacate l-am pierdut dupa fuziunea lui Corvus (am fost pacalit, in fine, eram mic si prost:cookie:). M-am reapucat acum 13 zile. Iteme nu am prea avut, sa zic am scos vreo 60kk pe ce am avut dinainte (un evantai 8 int si rotund+7 mai bune) din ce mi-a mai ramas pe celelalte conturi, insa am avut si up-uri destul de multe.

    Totusi mi-a ramas un caracter, pe nume xRaresR care a fost schimbat ulterior in zHubble pentru ca numele a fost deja luat de catre cineva de pe fostul Nemesis (chiar ma bucur ca a fost luat :phatgrin:).

    Avand in vedere ca e mentenanta si ca nu prea mai posteaza lumea aici m-am gandit sa o fac eu :D

    Dupa cum spune si titlul este razboinic corporal, nivel 44 in crestere (am donat cateva zile experienta la breasla, dar mi-am dat seama ca la lv mic nu prea am ce sa fac, chiar daca nu am iteme bune), sunt pe serverul Tara Romaneasca.

    Are M5 aura, M5 iures, 1 pct izbitura si 8 vartejul (daca bine-mi amintesc).

    Iteme am in felul urmator

    -platosa leu+9 2k pv, 10 abs pv (5 bns) p+3 (protectie si graba);

    -platosa dragon+9 1k pv (1 bns) graba+4 si ciob (de vanzare) - daca ma stiti dinainte de pe TheWanted, stiti ca imi place sa caut itm ieftine si sa le dau scump - a fost cumparat la 75kk, ma astept sa il vand la 140-150kk (in cel mai rau caz posibil la 1w): prima data va fi pus la 180-200kk (ma mai gandesc) timp de 1-2 zile.

    -coif de fier+9 gol;

    -scut rotund+6 imun si inca 1 bonus;

    -abanosi+9 goi;

    -colier lv28+4 2k pv, lv46+3 1,5k pv si 2k pv (cele de lv46 sunt de vanzare - ambele cumparate la pretul de 3kk/buc). E posibil sa il vand cel de 28 si sa raman cu cel de 46 dupa ce ajung la lv 46, totusi ma mai gandesc.

    -papuci lv39+4 1,5k pv, 1 incetinire si lv29+7 3 blocare (ii folosesc la metinele de lv 45 si 50);

    -bratara lv33+4 1k pv si lv46+4 2k pv (cea cu 1k pv o sa o vand imediat ce fac lv 46);

    -arma inca am cele de la misiune cu 15 zile. Momentan am sabia primita la lv30, mai are vreo 2 zile, dupa care iau lama de 2 maini de la misiunea de lv40 si tot de 2 maini si la misiunea de 50 (daca se mai da la lv50 :D)

    Calul este armat, lv11 - nu stiu daca il fac mai mult, raspunsul e mai jos.

    Bugetul e undeva la 50kk.

    Am si o samanca de lv 30 pt buff (trebuie sa fac nunta cu ea) la skill-uri nu am lucrat deloc la ea.

    Cu biologul sunt la cel de 40, am dus 3 pana acum si vreo 3 esuate.

    Mai detin o maimutica de lv 36 sau 37 dropata de catre mine.


    Am observat ca piata merge foarte bine, adica pana acum am schimbat 3 coifuri de lv21. De ce? Le pun in shop la 60-66kk si trec, iar apoi imi iau altele la 40-50kk, bani rapizi si siguri.

    Pe langa asta, in astea 13 zile sunt deja la a 4-a armura (ma refer la armuri cat de cat bune): un tigru+9 graba+3 3 bns slabe, 1 dragon+9 2k pv p+3 (1 bns) cumparat la 80kk, vandut la 140kk (puteam sa iau mai mult, dar inca nu stiam bine piata); apoi am avut un leu+9 2k pv 10 sabie 3 abs pv p+3 care prin combinatii l-am dat pe leul ce il am acum.

    Vreau leu pt ca sa il pot folosi si pe contul de 30 pe care il mai am pentru cioburi pe care sa-l las cu autoatack si sa ma uit o data la 3-4 minute la ce e pe jos pentru cand nu o sa mai am atata timp de joc (si asa nu am foarte mult, chiar daca e carantina).

    In general mai si farmez, mai nou bat in oaza pt cioburi, deoarece acolo e drop la picioare de paianjen dar si cozi cu + (sarpe si scorpion), totusi nu ma omor dupa farmat. Am norocul a avea un pc mai mult decat decent, iar acesta imi ruleaza oricate metine. Deci am cam 6 shop-uri deschise timp de 6-10 ore pe zi (cateodata toata ziua, depinde daca am chef sa fac shop de dimineata sau nu), shop-uri dintre care 3 pline cu up-uri, 1 cu iteme de tot felul, 1 cu carti si BU si 1 cu pietre pt finisaje (in general), sunt facute pe ch3 (erau pe 2 pana dupa fuziune). Am observat ca pe ch3 vand mai usor chestii la pret mai mare (ex imun lv1+8 5 bns vandut la 122kk, in conditiile in care primeam oferte de 30-70kk de pe chat, la fel si in cazul up-ului - posibil acestea cu up sa le fac pe ch4).

    Toate itemele ce le detin eu sunt de vanzare, atata timp cat eu ies pe plus, altfel nu imi puneam numele bisnitaru :).


    Bun, astea toate au fost ca o paranteza, sa vedeti stilul meu de joc.

    Ce am eu in plan sa fac pe viitor?

    Pai lv cat mai mare, nu cred ca o sa ma mai opresc din crescut deloc, mai ales daca imi merge la fel de bine cu "bisnita" ca si pana acum. Ideea e ca vreau mental neaparat pt pvp, e altceva. E posibil sa il incep cat mai curand, insa momentan sa vina G-ul la aura si dupa vedem. Nu am de gand sa iau prea repede alte accesorii inafara de accesorii simple cu pv. Posibil ar fi sa iau o bratara lacrima cer+4 2k pv daca gasesc, la fel si colier, dar si papuci lv 55+4 2k pv. Intai vreau armura, arma si scut bun, dupa aceea abanosi, papuci, colier, bratara, coif (cam in ordinea asta, acu depinde si de ce oferte dau) cu bonusuri bune.

    Am observat ca otravitele+6 au preturi bomba pot sa zic, 650kk pt pm 42 p+4 e ceva pt o otravita chiar si +6, de aceea sper sa ajung la lv 75 cat mai repede (totusi nu grabesc procesul prea tare, vreau sa fiu cu misiunile la zi pe cat posibil). Ma bate gandul sa imi iau un mistret pe care sa il folosesc exclusiv cand e nevoie (metine de lv 45/50 sau mai mari sau bossi mai mari de sef orc, la ala nu e nevoie), in felul asta sunt destul de sigur ca o sa ma tina mult si bine sigiliul, iar la 80-90kk, eu zic ca e o investitie buna pt 20% monstri; totusi acesta va fi cumparat doar cand voi avea peste 300kk buget (nu imi dau toti banii pe ceva ce nu e sortit sa se vanda la un moment dat ci doar sa fie folosit) - de aceea cred ca va ramane calul armat.


    Zic ca am scris destul pentru prima postare, ce pot sa zic, sper sa revina si playerii pe forum cu prezentari cum era in trecut, mai ales la cat de bine merge in acest moment piata si la cati playeri sunt pe cate un server (stiu ca per total sunt mai putini, dar totusi).

    Inca regret pierderea mentalului, aveam aproape 2 g-uri, lv45 si ma pregateam pt lv61. In fine fac altul :thumbsup:.

    Pana la urmatoarea postare, cele bune!:beer:

  • Salutare!

    A trecut ceva vreme, de atunci și planurile s-au schimbat, sau mai bine zis s-au complicat.

    Am făcut lv50 pe zHubble, am făcut un mental de lv31 xHubble cu M2 corpul, dar și un lycan zUnderWorld de lv24 cu M2 sufletul roșu. Am făcut M7 aura, iureșul cred că M5 îl las. Calul e lv14, îl fac militar până la urmă, bag nivele când nu uit de el :)).

    Ca iteme am schimbat ceva:

    -dragonul + 1W l-am dat pe mistreț cu manny (mai are 6Z, 8H)

    -colier acum am de lv46+6 1,5k pv, 5 critica, 10 sabie, 20 reg PV

    -papuci am asa: lv47+2 2k pv, lv1+9 goi, lv1+0 1k pv, LV 29+7 3 blocare

    -scuturi am așa: tot acel rotund+6 imun, scut lv1+9 gol, scut lv1+9 dublu imun

    -armuri am tot acel leu, armura lv1 lycan+9 fara bns cu protecție+4, călugăr+6 1,5k pv graba+3

    -abanosi+9 6 drop, 10 diavol full bonus

    Deci coifu, brățara, armura și scutul au rămas aceleași pe caracterul principal.


    Pe lângă asta mai am următoarele:

    -lata+9 10hh war+4 skin inscripționată+0 luată la 40kk, o vând la 111kk

    -colier lv33+0 10 critică luat la 10kk

    -bratara de LV 28+0 10 pătrundere luat la 1kk

    -otravita+7 pm30 p+4 luată la 1w, o vând la 150-160kk

    -coif sura lv41+7 1 bns slab (făcut de mine)

    -inca o grămadă de iteme in valoare de 500k-10kk fiecare + multe up-uri + transfer bonus costum + perle.


    Planuri pe viitor: lv cat mai mare pe toate 3 conturile + skill-uri cât mai bune, e posibil chiar sa fac lycanul ca și caracter principal, iar celelalte 2 să rămână de pvp doar, itemele de lycan fiind mult mai ieftine.


    Buget 80kk cash + itemele respective la vânzare + rotundul cu imun îl pun la vânzare, încă mă mai gândesc la preț.


    Cam asta e, pe scurt, ce am reușit să fac in astea 2 săptămâni și ceva, eu zic că-i chiar bine mai ales că mai bine de jumătate din bani nu provin din farmat :)


    Cele bune!