Calendar evenimente !

  • Salutare tuturor, vin și eu cu un pro și contra mai exact la organizarea calendarului de evenimente. Văd ca pe serverele vechi nu se mai organizează eveniment pe zile gen event drop cor sau citite etc. De exemplu pe Serverul oficial din Italia au calendar de evenimente la fel și pe Turcia, au calendar de evenimente pe luna Aprilie, la noi de ce nu se poate face pe luna Mai ?

    Lăsați și voi o părere aici, toate cele bune !

    :beer:

  • Kegy

    Changed the title of the thread from “Calendar eveniment !” to “Calendar evenimente !”.
  • Pro




    GYLDA//Atentionare pentru PostHunt.

    3. Posturi gen:"Sustin ideea" , "Imi place" , "Da,Super" , "Excelent" , "Votez pentru da" , etc. vor fi santionate cu PostHunt.

    Edited once, last by GYLDA ().

  • Pro





    GYLDA//Atentionare pentru posthunt.

    3. Posturi gen:"Sustin ideea" , "Imi place" , "Da,Super" , "Excelent" , "Votez pentru da" , etc. vor fi santionate cu PostHunt.

    Edited once, last by GYLDA ().

  • P R O





    GYLDA//Atentionare pentru posthunt.

    3. Posturi gen:"Sustin ideea" , "Imi place" , "Da,Super" , "Excelent" , "Votez pentru da" , etc. vor fi santionate cu PostHunt.


    Edited once, last by GYLDA ().

  • Pro



    GYLDA//Atentionare pentru posthunt.

    3. Posturi gen:"Sustin ideea" , "Imi place" , "Da,Super" , "Excelent" , "Votez pentru da" , etc. vor fi santionate cu PostHunt.


    Edited once, last by GYLDA ().

  • PRO



    GYLDA//Atentionare pentru posthunt.

    3. Posturi gen:"Sustin ideea" , "Imi place" , "Da,Super" , "Excelent" , "Votez pentru da" , etc. vor fi santionate cu PostHunt.


    Edited once, last by GYLDA ().

  • PRO





    GYLDA//Atentionare pentru posthunt.

    3. Posturi gen:"Sustin ideea" , "Imi place" , "Da,Super" , "Excelent" , "Votez pentru da" , etc. vor fi santionate cu PostHunt.


    Edited once, last by GYLDA ().

  • Și PRO și CONTRA !

    Contra : Serverele vechi trebuie să rămână cum sunt. Nu trebuie să fie aduse schimbări care să le schimbe proprietatea din vechi în nou. ( server )

    Pro : Dacă ar fi doar în weekend pentru 2 ore.

    Din punctul de vedere al aerodinamicii, bondarul nu ar trebui să poată să zboare. Dar bondarul nu știe asta și zboară în continuare.

  • Și PRO și CONTRA !

    Contra : Serverele vechi trebuie să rămână cum sunt. Nu trebuie să fie aduse schimbări care să le schimbe proprietatea din vechi în nou. ( server )

    Pro : Dacă ar fi doar în weekend pentru 2 ore.

    Ce spui tu este intr un alt mod spus'' o dacie trebuie dusa la casat indiferent daca proprietarul mai poate achizitiona o alta masina sau nu''.Fie ca ca e vb de servar nou sau vechi fiecare au nevoile sale.Pro 100% pentru un astfel de calendar si pe servarele vechi...saptamanal un mini event poate fi notat in acel calendar si pun pariu ca nimeni nu o sa se supere.:beer:

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

  • Nu prea am inteles ce vrei. Dar o sa raspund la ce cred eu ca ai vrut sa spui
    Pro - pentru adaugarea unui calendar de evenimente in joc , stiu ca evenimentele sunt aflate pe ultima suta de metri de halfop dar nu se supara nimeni daca il primeste cu 3 5 zile mai tarziu ,atata timp cat il primeste.
    Contra - daca te referi ca toate svr vechi sa aibe evenimente saptamanale . Se numeste metin2 ro , nu metin2 si serverele de evenimente!

  • inainte sa se implementeze serverele speciale si noi aveam calendar cu eventuri organizate de gm ,dar s-a stopat acest lucru deoarece sa atraga playerii noi cat si cei de pe alte servere vechi . Poate o sa avem si noi parte,macar la un event de minerit ,pt ca demult domnii nostrii gm nu a mai organizat ceva de genu pe serverele vechi


    PRO

  • Pro.


    Ar fi ok, m-ar face sa intru mai des.. din pacate nu se va realiza niciodata, deoarece e un server vechi si nu mai pot atrage playeri noi. Pentru ca de asta exista evenimente, sa faca playerii noi sa ramana pe server / sa ofere content in plus si celor noi dar si celor vechi. Sa ne bucuram momentan de Ramadan, scoateti-va cardurile de credit si cumparati platouri de eveniment, copii!

  • Contra,
    Ce-i ce au de jucat joaca oricand indiferent ca este eveniment sau nu, in caz ca este va fi un bonus pentru ei. Chiar este necesar sa fim sclavii eventurilor? Murim fara vre-un event? Eu consider jocul placut si fara... Si asa cand se anunta cu 2 zile inainte vre-un drop de CL sunt ocupate toate ch-urile... apoi acei playeri ce fac? intra si le vand peste 5 luni cand iar e un event ce le convin? Cu ce ma ajuta pe mine ca intra unul la event ma limiteaza in privinta metinelor gasite/ mobilor si ala oricum intra pe joc doar la eventuri din an in paste nu se apuca sa se bucure de drop?

  • Contra,
    Ce-i ce au de jucat joaca oricand indiferent ca este eveniment sau nu, in caz ca este va fi un bonus pentru ei. Chiar este necesar sa fim sclavii eventurilor? Murim fara vre-un event? Eu consider jocul placut si fara... Si asa cand se anunta cu 2 zile inainte vre-un drop de CL sunt ocupate toate ch-urile... apoi acei playeri ce fac? intra si le vand peste 5 luni cand iar e un event ce le convin? Cu ce ma ajuta pe mine ca intra unul la event ma limiteaza in privinta metinelor gasite/ mobilor si ala oricum intra pe joc doar la eventuri din an in paste nu se apuca sa se bucure de drop?


    Dupa cele spuse de tine si eu sunt Contra , m-am saturat de "playerii de event" .


    Dar pe de alta parte sunt si PRO , ar putea face calendaru si sa anunte pt incepatori in ce zile sunt exact dropul la autorizatii , fasole , cor , etc . de la cat la cat le-ar fi mult mai usor , oricum noi playerii vechi nu o sa batem la ele ptc nu avem nevoie ( de fasole si cor avem nevoie dar , eu personal decat sa bat in 4 ore de drop 100 de metine si sa iau 10 cor-uri , mai bine imi fac cioburile pe ce conturi am si fac mai mult de 10 clar :lol: )

  • Contra, exista deja servere speciale si pro pentru anumite evenimente pe serverele vechi cat sa ii tina ocupati cu cate ceva gen event exp, mai un peste, mai un vrajeste odata la luna

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA