[Discutii]Server nou Polyphemos // Editat by GYLDA

  • Aspecte pozitive legate de noul server este ca pvp-ul a fost ajutat, a fost introdus un boss deschis si se incearca echilibrarea regatelor. Ca aspectele negative

    prima setare nu spune ce mobi nu au fost facuti mai puternici, in anunt scrie ca majoritatea deci nu toti. Problema ii la bossi in special la redux si la zodiac, daca le cresti dmg cu 20% nu mai face nimeni zodiac si daca maresti viata la boss-ul de la 34 nu o sa iti mai ajunga tunurile sa il bati din tunuri ca de apropiat de el nu o sa poti. Drop-ul ajutator de 25% ii foarte mic oricum servarul o sa fie hard, pentru ca nu dropezi yang si mobi is mai tari. Daca nu bagati 100% drop si side-events intr-o luna de la deschidere o sa bata vantul cum bate vantul si pe Amicicia. Detalile suplimentare trebuie sa aduca multe servarului ca acesta sa fie de succes. Si Luigii prin prezentarea lui nu recomanda servarul pentru ca nu poti recomanda un servar care o sa se goleasca. Servarul este pvm hard si implica munca de echipa, dar daca nu ii facut bine dupa o luna de la lansare nu o sa ai cu cine sa faci echipa.

    Edited once, last by 1939 ().

  • As putea spune ca sunt cateva aspecte pozitive..insa sunt putine . Avand in vedere "ajutorul" primit de la Gameforge este foarte mic...25% drop in plus nu e mare lucru , avand in vedere ca monstrii sunt mai puternici, va fi destul de greu la inceput . Nu era rau sa fie 100% drop macar in prima luna de server...eventul Flower Power nu este unul foarte bun...niste licori verzi/mov nu sunt asa wow...avand in vedere dropul uimitor la event nu stiu cate cuti poti face, si daca faci dropul la licori mov/verzi e slab . Parerea mea despre scoaterea yang-ului de la monstri nu este ceva rau...avand in vedere ca cei care folosesc hack nu vor putea face yang in map2 la inceput de server . Sper ca va fi ceva de capul acestui server , va fi putin mai hard insa asta find ultima problema la un nivel scazut....insa la bossi cum ar fi Meley/Razador si alti bossi vor fi greu de batut....un eveniment de genul Trio-Monstru nu ar strica....in cazul in care vor fi evenimente macar unul pe saptamana va fi jucat parerea mea...si inca o intrebare , acest server este permanent ? Distractie placuta cine se apuca :thumbsup:

  • Parerea mea despre scoaterea yang-ului de la monstri nu este ceva rau...avand in vedere ca cei care folosesc hack nu vor putea face yang in map2 la inceput de server

    ok,si daca nu v-a mai fi yang dropabil la mobi de ce crezi ca nu vor mai fi hacku-ri? sau cum crezi ca vor fi itemele upgradate ca +9 si bonusate nu o sa le primesti iar bosii....nu se stie cand vei ajunge sa-i faci pentru a face rost de yang.L-a cum se anunta v-a fi un server nou blindat pe partea de itemshop unde vor aparea si pachetele de yang iar cei care fac youtube or sa ne invete cum sa avansam iar hackarii or sa apara automat fiindca tot v-a exista yang.Nu asta este solutia pentru un joc frumos,parerea mea.

  • ok,si daca nu v-a mai fi yang dropabil la mobi de ce crezi ca nu vor mai fi hacku-ri? sau cum crezi ca vor fi itemele upgradate ca +9 si bonusate nu o sa le primesti iar bosii....nu se stie cand vei ajunge sa-i faci pentru a face rost de yang.L-a cum se anunta v-a fi un server nou blindat pe partea de itemshop unde vor aparea si pachetele de yang iar cei care fac youtube or sa ne invete cum sa avansam iar hackarii or sa apara automat fiindca tot v-a exista yang.Nu asta este solutia pentru un joc frumos,parerea mea.

    Bine punctat , dar eu ma refeream ca ei vor fi doar ca la inceput de server nu vor avea de unde face yang doar din itm de la mobi...e un lucru ok....pe alta parte inainte sau poate si acum se fac bani in catacomba pe alte servere cu auto atac si a treia mana .

  • GYLDA

    Changed the title of the thread from “Discutii server nou Polyphemos” to “[Discutii]Server nou Polyphemos // Editat by GYLDA”.