[Discutii] Fuzionare Server Amicicia *edit: FireStart3R

  • Sugerez fuzionarea serverului Amicicia cu serverul Charpatians /Corundum sau cel putin cu un server cu ,cufar ucenic. Stiu ca va fi fuzionat cu Carptura dar tot nu va fi de ajuns e mort serverul sunt maxim 50 de shopuri in map 1 la blue pe amicicia si 50 pe Carptura.. au fost niste experimente nereusite si ca urmare propun fuzionarea cu orice server doar sa fie putina activitate .. e frustrant sa vezi ca ai depus atata munca pe server si nu ai cu cine juca... nu cred ca s ar supara nimeni daca s ar fuziona cu un alt server si as schimba modul de joc pentru ca nu exista avantaje pentru oamenii care au jucat pe amicicia fata de serverul cu care ipotetic ar fuziona...


    Cred ca fiecare server duce o lipsa de playeri in mai mica sau mai mare masura dar pe amicicia e extrem de rau... va rog un up daca sunteti de acord si daca nu astept pareri contra cu argumente

  • Nici o sansa sa fuzioneze cu Carpathians / Corundum . Alea sunt servere speciale , total diferite de restul serverelor . Este leit Carptura , 80% (parerea mea) va fuziona cu el . Cand ? Asta nu se stie . Toti au vrut server clasic , v-au facut astia server clasic . S-au apucat toti mari youtuberi , v-au spalat creierii sa va apucati , v-ati apucat si dupa o luna de zile s-au lasat toti si voi ati ramas amanet . Era de stiut de la bun inceput ca nu va tine , imi pare rau sincer pentru tine ca ti-ai pierdut timpul acolo , dar nu vad vreo rezolvare sincer curand . Singura mea sugestie e sa schimbi iteme / yang intre servere , asta daca mai gasesti pe cineva care sa schimbe .

  • nu e de spalat men eu nu am jucat pe nici un server si voiam ceva fresh si m am apucat si am jucat si as mai juca mi am facut ceva woni pe acolo dar nu am cu cine ca daca nu e comunitate nu e nimic.. si asta zic ca ar putea schimba tipul serverului na sa nu il faca cu evenimente sa il fuzioneze cu un server polonez sau ceva doar sa aduca oameni ca am mai vazut servere care tot asa sunt moarte dar na

  • si cu cei vechi care chiar aduc bani serverului...? cred ca baietii vad ca metinu se duce in jos si mai mananca cat e de mancat din osu asta care inca aduce bani. e urat sa fiu sincer dar na asta este..

  • II vina voastra ca ati intrat pe un server care este 100% item-shop, de la bun inceput lumea a stiu ca serverul va tine o luna cat a fost 100% drop si cat a fost evenimentul de paste. Cam greu sa fuzionezi un sever care are cateva luni cu un server care are un an, singurul lucru la care puteti spera este tichete transfer server. Eu iti recomand sa vinzi tot si sa dai pe Carpathians/Corundum/Tiger chiar daca ai investit ceva timp si bani cu cat amani cu atata o sa investeti si mai mult timp si bani. Amicicia nu ii server clasic desi multi asa vreti sa credeti ii un server in care trebuie sa bagi mai multi bani pentru ca nu ai cufarul ucenic, daca era clasic era level maxim 99 fara esarfe fara alchimie.

  • Jocul oricum e solo, bucurate si trage tare acu pe bosi cat e liber faci iteme cat sunt ieftine, si in caz de fuziune tu o sa fii cel mai tare din parcare

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA

  • FireStart3R

    Changed the title of the thread from “Fuzionare Server Amicicia” to “[Discutii] Fuzionare Server Amicicia *edit: FireStart3R”.
  • Sunt de parere ca si Corundum ar trebui fuzionat cu Carpathians, nu mai sunt deloc playeri pe Corundum si piata e moarta, de asta se lasa tot mai multi..o fuzionare cu Carpathians ar fi benefica

  • Nu o sa fuzioneze cu carpathians sau alt servar de evenimente :( din pacate nu ai noroc cel mai probabil o sa fie fuzionat cu crapatura si cu timpul o sa ajunga pe orion/pheonix sau alt sv :D ce iti recomand eu e sa nu te mai apuci instat pe orice sv se deschide este mai usor sa iti folosesti creierul pentru a iti da seama daca e un sv de durata cum e si tigerghost toata lumea ii face reclama dar la sfarsit o sa fie un mare fail :D pe viitor iti recomand sa te gandesti de 3-4 sau 5 ori daca merita

  • pe 17 martie 2020 au fuzionat serverele Rubinum (RO) + Rubinum (CZ) + Rubinum (HU) + Rubinum (PL) → **Corundum** (Grupare Europa de Est), pe 27 martie 2020 s-a deschis server Amicitia ( si sau banat si multe conturi de pe serverele ”vechi” tot in aceeasi zi exact ca o coincidenta ) pe 6 aprilie 2020 s-a deschis server Carptura si la nici 5 luni de zile fuzioneaza toate serverele intre ele din lipsa de jucatori ( probabil ) :D Nu ca vreau sa zic, dar vad ca le-a prins bine celor de la GF sanctionarile jucatorilor din 31 ianuarie de la inchiderea serverului Transilvania si mai ales banurile de pe 27 martie cand s-a deschis server Amicitia, de in mai putin de 5 luni de zile fuzioneaza 6 servere intre ele :)) Ps. Eu tot sunt curios: de ce dupa banurile din 27 martie sau facut sute de pagini de postari international in legatura cu asta, si cand a zis acel CM de pe forumul .de ca in iunie sau banat 75.000 conturi international nu s-a mai plans nimeni nici macar in sute de postari? ( dar probabil voi ramane cu, curiozitatile mele la fel cum vor ramane acele intrebari la Ask fara raspuns :)) )

  • Trebuie sa va faceti caractere pe corundum si pe acelea sigur o sa aveti cufar ucenic, in schimb la celelalte caractere de pe amicicia si carptura nu o sa aveti cufar poate o sa mearga dupa fuziune sa primiti cufar de la gardian dar nu prea cred.

  • Salut,

    Sincer cand am fost anuntati de fuziune ma gandeam la o cu totul alta desfasurare decat cea oferita de cei de la GameForge. Dar bineinteles eram mai rational si priveam din perspectiva jucatorului, perspectiva care pe cei de la GF nu ii intereseaza deloc.

    Dupa esecul tichetelor de mutat pe Romania(actualul Carpathians) care a golit serverul timp de jumatate de an, se pare ca dragii nostrii Gm i SGM i COMA si ce mai sunt ei pe acolo NU AU INVATAT NIMIC!!!

    Pai cum ba tata sa unesti 2 servere deschise DE 4 LUNI!! cu un server deschis DE 2 ANI!!!! voi nu ganditi deloc?? sa nu mai punem in discutie ca saracii aia de pe carptura si amicicia nu au avut nici cufar ucenic si nici arme eroi tineri! DRAGA GF ITI DAI SEAMA CAT DE GREU AU PUTUT OAMENII AIA SA SE DEZVOLTE? fara sa facem comparatie cu Rubinum care au avut spirite si side eventuri ca daca le bagam si pe astea in discutie ajungem la ANI LUMINA!!!

    Revenind eu ma gandeam la o fuziune Carpathians-Corundum si Amicicia-Carptura. Sau m-am mai gandit in vederea faptului ca ultimele doua servere chiar nu mai au playeri deloc daca ei vor cere chiar o fuziune a celor 4. Dar repet DOAR LA CEREREA LOR!! Pentru ca DA draga GF pentru asa ceva trebuie sa ceri aprobarea jucatorilor de pe cele 2 servere pentru ca ei saracii au serverele de 4 luni si poate nu vor sa fie amestecati pe un server deschis acum 2 ani. Dar gandesc asa pentru ca repet eram rezonabil si gandeam ca un player nu ca detinator care vreau sa storc bani.

    Nu stiu poate sunt eu absurd dar mi se pare o FOARTE MARE NEDREPTATE SA FACA CE AU EI DE GAND SA FACA! Si doar voi playerii aveti puterea sa schimbati acest lucru. Din cate am inteles eu pe celelalte comunitati asa este. Serverele de evenimente vor fuziona intre ele iar cele mai noi la fel intre ele daca este cazul. Doar la noi se iau decizii diferite de fiecare data si ma intreb de ce... pentru ca noi nu reactionam!!

    Voi stiti ca pe serverul Jawa serverul polonez de evenimente identic cu Romania deschis in acelasi timp cu Romania nu s-au bagat tichete globetrotter? Poate nu a-ti avut posibilitatea sa aflati eu am vorbit cu multi polonezi si au ramas masca cand le-am zis ca la noi asa s-a intamplat si ca sunt multi cu conturi de peste 10 ani care s-au mutat pe Romania cand serverul nu avea nici un an.


    Deci, oameni buni, ce aveti de gand sa faceti de data asta? O lasam iar asa cum a cazut sau cautam sa producem o schimbare?

    Faceti cum vreti dar sa stiti ca dupa fuziune nu mai este cale de intoarcere si oricat v-ati plange dupa nu se mai poate face nimic. Aici si acum se poate schimba aceasta aberatie de "Fuziune".


    P.S. Nu prea ma pricep dar intuiesc ca am nimerit topicul potrivit. Astept cat mai multe mesaje cu toate ca stim cu totii ca playerii de pe cele doua ultime servere sunt putini peste 50 pe fiecare din ele.




    GYLDA//Topic unit cu cel dedicat.

    Edited 2 times, last by GYLDA ().

  • Corundum are 1 an nu 2. Gf a reparat o greseala cu o alta greseala. Toata lumea a stiut ca serverele o sa se goleasca si ca nu ii ok ca le-au deschis, lumea a cerut mai multe ch-uri pe serverele vechi nu servere noi. Multi v-ati apucat datorita youtuberilor care vau zis ca ii pvm hard server ca ii ca cel din 2009, dar in realitate servarul este item-shop hard. Cine se joaca la nivel mare fara zeuri si manuale? Ca nu ii ok sa iti faci iteme beta doar cand bagi monede. Este greseala voastra ca v-ati apucat pe un server mort din fabrica. Ce voiati sa va faca server cu 3 ch-uri ca asta se intampla daca unea carptura cu amicicia? Daca unea doar amicicia cu carptura nu rezolva nimica ca tot se lasau jucatorii si in 2 saptamani era la fel cum ii amicicia acuma.