[Discutii] Fuzionare Server Amicicia *edit: FireStart3R

  • Corundum are 1 an nu 2. Gf a reparat o greseala cu o alta greseala. Toata lumea a stiut ca serverele o sa se goleasca si ca nu ii ok ca le-au deschis, lumea a cerut mai multe ch-uri pe serverele vechi nu servere noi. Multi v-ati apucat datorita youtuberilor care vau zis ca ii pvm hard server ca ii ca cel din 2009, dar in realitate servarul este item-shop hard. Cine se joaca la nivel mare fara zeuri si manuale? Ca nu ii ok sa iti faci iteme beta doar cand bagi monede. Este greseala voastra ca v-ati apucat pe un server mort din fabrica. Ce voiati sa va faca server cu 3 ch-uri ca asta se intampla daca unea carptura cu amicicia? Daca unea doar amicicia cu carptura nu rezolva nimica ca tot se lasau jucatorii si in 2 saptamani era la fel cum ii amicicia acuma.

    Din partea mea sa lase si 1 ch dar cum sa unesti un server ce a avut spirite si side events din ziua 1 cu doua servere ce nu au avut nici spirite nici side events nici cufar ucenic nici arme eroi tineri si s au deschis cu un an mai tarziu?? Ai idee cati s-au lasat de Corundum la unire si au vandut tot pe 3 vouchere de 50 cand s-a deschis amicicia? Foarte multi! Dar asa face GF, va prosteste de 5 ani de cand a fost prima fuziune. Bagati bani in servere noi ca va facem noi fuziuni cu dalea vechi ca sa aveti din nou ce bani baga sa va ridicati la nivel. eu joc pe carpathians si pot spune ca si Carpathians este din ce in ce mai depopulat de cand cu tigerghost si NU mi se pare corect sa unesti doar 3 servere care oricum sunt moarte toate 3 si sa rezulte alt server mort cand poti uni toate 4 si faci un server bun! Eventual vor face alta fuziune peste 5 6 luni sa le uneasca si pana la urma tot asa va ajunge dar de ce sa nu faca direct acum? ganditi si voi... cu capul eventual...

  • Bataie de joc sa fuzionezi server nou fara ucenic, fara nimic, cu server vechi de 2 ani in care ai side eventuri si spirite. Cei care s au apucat pe Amicicia&Carptura, s au bagat acolo special pentru a nu avea aceste chestii pe server, dar uite ca nu au parte de ceea ce au cerut. Corundum ar trebui sa fuzioneze cu Carpathians, nici decum cu amicicia si carptura. Polyphemos fail total, de ala numai zic nimic. Asa se intampla cand deciziile sunt luate pentru a face multi bani, si nu pentru a le oferi jucatorilor ceea ce au cerut. Cei care a-ti propus aceasta fuziune, va rog pe viitor, ganditi cu capatana, nu cu picioarele si nu va mai bateti joc de playeri.

  • oameni buni si rai decat sa nu ai cu cine sa joci credeti ma ca e mai bine asa si nu e asa rau precum credeti voi jucati macar pe serverele acelea? sa vezi ca nu scrie absolut nimeni nimic? eu cred ca nu asa ca va rog nu vorbiti daca nu cunoasteti nu cred ca e cineva pe serverul Amicicia(cel putin din ce vad eu ) care sa se planga de chestia asta . da e un dezavantaj pentru noi unul mare dar decat sa stau sa nu ma joc cu nimeni mai bine asa sa fiu sincer. si da au fost doua servere esuate din fabrica si da nu e ok ce s a intamplat cu mutarea caracterelor dar nu te obliga nimeni sa nu joci omule. nu iti convine nu juca nu baga bani. conducatori gf /metin2 asa procedeaza aveti ce sa faceti? nu prea cred fi ti realisti daca vreti sa faceti ceva nu mai bagati bani sau lasati va. de la inceput a fost un joc pay to win doar ca nu stia lumea sa joace sau nu putea sa bage bani. iti convine nu iti convine asta e jocu si asa o sa fie partea buna e ca e mai usor sa te ridici daca sunt eventuri zilnice si nu mai esti dependent de itemshop. asta e parerea mea

  • Si da ar fi ok sa primeasca toate caracterele care au o anumita vechime pe server niste chestii de ajutor macar cuferele ucenic sa le primesti si tot ar fi bine dar cred ca cer prea mult e bine si fuziunea asta decat sa fie prea multe servere si toate depopulate

  • si da au fost doua servere esuate din fabrica si da nu e ok ce s a intamplat cu mutarea caracterelor dar nu te obliga nimeni sa nu joci omule. nu iti convine nu juca nu baga bani. conducatori gf /metin2 asa procedeaza aveti ce sa faceti? nu prea cred

    Nu o lua in nume de rau dar cu mentalitatea asta a ajuns Romania in stadiul in care este. Eu locuiesc in vest de cativa ani si iti zic ca doar pentru ca avem mentalitatea asta suntem asa jos. Pai cum sa nu poti sa schimbi ceva? cum sa nu ai un cuvant de spus? chiar nu va doare spatele de la atata stat aplecat si "yes sir!" DA, contezi si DA, ai ce sa faci!!! Ca tu(general vorbind) le platesti salariile lor si ei depind de tine nu tu de ei!!

    P.S. Draga GF de ce nu bagi si Polyphemos in fuziune ca si ala e gol? la asta te ai gandit? sau inca nu au iesit banii pe care ii asteptai?

    Faceti o treaba calumea si uniti toate serverele daca asta vor oamenii bagati si polyphemos si Carpathians si gata. Toata lumea e fericita.

  • Salut ! Eu joc pe Amicicia . Vorbim de aceasta fuziune e bine venita fiinca chiar daca fuziona cu Captura nu cred ca strangeam 50 de shopuri la albastri !


    Ps: Eu ca jucator a servarului Amicicia , cer ajutor din partea staff-ului in ceea ce priveste acel cufar ucenic !

    Voi deschide si un topic sa fie votat !

  • Nu o lua in nume de rau dar cu mentalitatea asta a ajuns Romania in stadiul in care este. Eu locuiesc in vest de cativa ani si iti zic ca doar pentru ca avem mentalitatea asta suntem asa jos. Pai cum sa nu poti sa schimbi ceva? cum sa nu ai un cuvant de spus? chiar nu va doare spatele de la atata stat aplecat si "yes sir!" DA, contezi si DA, ai ce sa faci!!! Ca tu(general vorbind) le platesti salariile lor si ei depind de tine nu tu de ei!!

    P.S. Draga GF de ce nu bagi si Polyphemos in fuziune ca si ala e gol? la asta te ai gandit? sau inca nu au iesit banii pe care ii asteptai?

    Faceti o treaba calumea si uniti toate serverele daca asta vor oamenii bagati si polyphemos si Carpathians si gata. Toata lumea e fericita.

    nu ma intelege gresit dar ti se pare ca am avut noi vreodata un cuvant de spus?s a luat cumva vreodata cuvantul nostru macar in considerare? nu prea cred asta e jocul men chiar imi doresc ca oamenii sa aiba ceva de spus. dar noi daca continuam sa cumparam o sa persiste momentele astea. asa ca daca vreti o schimbare opriti va din a mai cumpara orice. si de a fi mai activi pe forum. ca in rest nu aveti ce sa faceti. cam asta e.

    si legat de polyphemos da asa e inca nu si a facut banii si e un experiment la fel ca celelalte. this is the game bro. astept o schimbare dar daca nu ai cu cine e energie si timp consumat degeaba in a incerca sa schimb ceva ce nu poate fi facut de cateva persoane.


    pace :thumbsup:

  • Si dupa fuziune o sa mai fie in continuare server special cu side-eventuri sau dispar? Stie cineva ceva?

    daca dadeau mai multe detalii nu era GF. GF nu da niciodata detalii si explicatii. veti vedea dupa fuziune. cand oricum va fi prea tarziu ca sa mai schimbati ceva.

  • nu ma intelege gresit dar ti se pare ca am avut noi vreodata un cuvant de spus?s a luat cumva vreodata cuvantul nostru macar in considerare? nu prea cred asta e jocul men chiar imi doresc ca oamenii sa aiba ceva de spus. dar noi daca continuam sa cumparam o sa persiste momentele astea. asa ca daca vreti o schimbare opriti va din a mai cumpara orice. si de a fi mai activi pe forum. ca in rest nu aveti ce sa faceti. cam asta e.

    si legat de polyphemos da asa e inca nu si a facut banii si e un experiment la fel ca celelalte. this is the game bro. astept o schimbare dar daca nu ai cu cine e energie si timp consumat degeaba in a incerca sa schimb ceva ce nu poate fi facut de cateva persoane.


    pace :thumbsup:

    capul plecat prietene! va meritati soarta :)

  • Ziua buna tuturor ... ca simplu jucator pe amicicia imi permit sa am o sincera parere chiar de este ea nasoala ....dar ideea fuziunii mi se pare o totala lipsa de creier si de bun simt fata de playerii ce inca sunt pe amicicia sau carptura ...o sa insir cateva chestii pro si contra iar la final dupa ce o sa cititi si voi si o sa trageti linie, o sa va dati seama ca este gresit total ceea ce vor ei sa faca .

    PRO:

    - singurul lucru pozitiv ce v a aduce fuziunea, vor fi numarul de playeri (care v a ajunge cred, undeva la maxim 300-400) iar asta v a ajuta piata dar nu pe noi(carptura si amicicia sunt in urma din orice punct de vedere, nu am avut alte alternative decat a farma pe cont proriu, nu prea a strans nimeni munti de chestii de vanzare)


    CONTRA:

    -diferenta prea mare intre playeri ( aici ma refer la faptul ca v a fi greu chiar si playerilor care au fost pay to win sa se adapteze pt ca deja pe corundum media puterii jucatorilor este mult ridicata peste celelalte 2 servere.....de cei mediocri cum sunt eu, ce am bagat ceva md doat pt a face ceva iteme de farm nu mai zic..)

    -alchimia ( nu stiu cum merge piata pe corundum dar sigur v a fi o diferenta, ce se v a simti, odata ce serverul este mai vechi automat si pretul alchimiei este mai ridicata )

    -spatiul de farm ( aici v a fi dezastru ....ganditi va cum v a fi pe corundum cand v a trebui sa farmam...or sa ne macelareasca ceilalti si noi o sa ne uitam la stele ...cine o sa vina cu pareri de genul ca doar noobii nu vor farma este rugat sa si dea 2 palme si sa fie rational, cum as putea eu fara full iteme +9, fara alchimie mithica, fara chestiile bonus de care ei au avut parte gen cufar ucenic, eventuri etc care aici au lipsit total sa mi fac loc la metine in beta ???? cum ???

    - nedreptate ( aici o sa discut despre 2 lucruri ce nu mi se par corecte, nu mai zic ca nu sunt rationale .... 1 ar fi ca nu mi a cerut nimeni acordul sau nu a fost facut vreun sondaj prin care sa fim intrebati daca vrem fuziunea ...cum nimeni nu ne a intrebat cand ne am apucat de server daca vrem sa jucam sau cand am bagat md uri, asa vrem sa fim si acum ...lasati in pace ... 2. tare sunt curios ce a fost in capul celui care a gandit fuziunea ....cum poti tu sa bagi 2 servere care nu au avut chestii bonus si au trait fara eventuri cu altul ce are deja o vechime si un alt statut de joc ... )


    Ca o ultima parere, o sa spun doar ca e o nedreptate ce faceti voi aici, nu un avantaj ....pt ca ne bagi pe noi cei care tragem din greu intr un grup unde au mers mai cursiv si mai usor fara a ne oferi nici un avantaj ( in topicul despre fuziune se vorbeste doar de data si cum v a decurge fuziunea, nimic altceva de chestii ce sa ne ajute ) .... Seara faina

  • Iti inteleg frustrarea de aceea si am deschis topicul care ulterior a fost mutat aici. si as vrea sa iti pun cateva intrebari si voi lasa o medie a ceea ce vei gasi pe corundum undeva in partea dreapta.

    De cate luni e deschis serverul pe care joci? corundum are 15 luni

    De cate eventuri a avut parte serverul pe care joci? corundum are permanent spirite side eventuri plus toate celelalte de-a lungul timpului

    Unde esti cu biologul? cei de pe corundum care joaca de la inceput l-au terminat, minim tablite

    Cate P uri ai? pe corundum media e de 5P+ de caracter altii au 2-3 si pe farmerii de 61

    Cate piese de alchimie mitica ai? acolo majoritatea au roata intreaga unii au si legendare pe farmerii de 61

    Cati peti ai? pe corundum majoritatea au cel putin 1 pvm si 1 pvp tip 5-6

    Cate iteme +9 ai? aici nu are rost sa discutam ei au cluri de 2 ori pe luna de 15 luni

    Cate iteme cu bonusuri decente ai? pe corundum sunt multi straini ce au venit cu iteme de te crucesti

    Ai vreun farmer? de ce lvl? pe corundum TOTI au minim farmer de 61 pentru sd3 la cl uri sau eventuri temporare altii au si de fermecata

    Ce suma in woni ai avut maxim in inventar? pe corundum s-au vandut zeci de mii de woni(daca crezi ca exagerez gandeste-te ca 3 persoane cand s-au lasat au vandut cate 3000 de woni fiecare)

    Cat e un rubin mitic full pvm de echipat la voi? pe corundum e in jur de 45-50 de woni

    Are rost sa vb de pvp? sau cum vei farma tu pe langa toti cei de acolo pentru care foarte probabil vei fi player de un skill, cu tot respectul.

    Astea sunt doar cateva intrebari ce mi-au venit pe loc, dar cei de la GF nu gandesc niciodata asa. Ei vor bani si atat.


    Edit: Mult noroc dupa fuziune, o sa ai nevoie. Aaaa si multi bani pe card.

    Edit2: Parerea mea sincera, au vrut sa inchida serverele si nu au stiut cum. Pana i-a venit unuia ideea sa le uneasca cu Corundum.

    Practic e ca si cum le-ai inchide pentru ca in maxim 2 saptamani nimeni din cei de pe serverele noi nu va mai juca cand isi vor da seama ce diferenta imensa e intre ei si cei de acolo.

    Edit3: ai facut meley vreodata? pe corundum sunt care fac singuri destul de multi asta inseamna 330kk la 3 ore :) cu 30 de minute de joc efectiv

    dar hydre? si aici sunt care fac singuri

    dar dragoni? aici e greu rau sa intrii sa il vezi ca te batut poate te descurci.

    cei care nu pot inca sa farmeze la aceste 3 variante asteapta side eventurile ca painea calda ba in padure ba in templu ba in beta.

    partea buna e ca poate ai loc map2 (daca nu sunt boti).

    Edited 2 times, last by Comosicus ().

  • Si dupa fuziune o sa mai fie in continuare server special cu side-eventuri sau dispar? Stie cineva cev


    men nu iti inteleg frustrarea si pe corundum sunt oameni buni si oameni slabi care au jucat mai putin sau mai mult. e extrem de adevarat si recunosc ca o sa ne fie greu extrem de greu sa concuram cu oamenii care joaca. dar macar e ceva decat sa fie 5 persoane in map 1 men 5 ti se pare normal? da a fost o greseala sa faca serverul asta dar oamenii l au cerut au vrut server greu poftim server greu 5 luni mai tarziu e gol. sincer prefer sa imi iau bataie in map 2 decat sa nu pot vinde ce farmez la cioburi adica de ce sa joc daca stau cu shopu si nu se cumpara nimic. asta inseamna ca nu exist si nu fac bani daca nu exista oameni care sa cumpere ce am eu. de resuscitate serverul cam imposibil. si chiar daca se combina cu carptura same shit de la 5 urca la 15 WOW ce evolutie. si dupa un timp ce se intampla oh da din nou 5 oameni in map1. e o miscare logica sa fuzionezi cu servere care la randul lor vor fi fuzionate cu altele pentru ca lumea se lasa de metin asta e adevarul. nu zic ca e ok ce a facut gf dar e cam singura metoda viabila.

  • Avand experienta cu vechile servere trebuiau deja sa stie ca vor fi fuzionate mai devreme sau mai tarziu, si greseala e ca le-au facut diferite. Trebuia unul singur cu eventuri si unul singur hard . E 100% logic ca jucatorii vor fi nemultumiti de o asemenea fuziune intre servere diferite. Nici sa fiu fuzionat de pe server hard pe unu easy nu-mi place fiindca nu mai au aceeasi valoare itemele si ce am muncit.

    Cum faci sa cresti vanzarile in IS ? Aduci un val nou de jucatori. Cum ? Deschizi srv nou...mai multe chiar.

    Iar apoi jucatorii fuzionati pe srv aiurea care sunt nemultumiti ce se intampla cu ei ? Pai nimic..raman cu experienta neplacuta si timpul pierdut lasandu-se de joc unii.

    Treaba asta o vezi si pe alt joc gladiatus tot de la gf . Unde am ajuns sa fiu atacat de jucatori de pe alte servere ce au dezvoltare mai rapida si sa nu mai pot sa ma dezvolt efectiv. De acel joc m-am lasat, acum pe metin sa vad cum va sta treaba, n am avut pana acum ghinonul sa fiu fuzionat cu vreun alt server diferit.

    Mai citesc forumul dar deseori ma abtin sa mai postez,fiindca e risipa de energie. Doar ne turam nervii si timpul degeaba ca nu se face cum vor jucatorii si cum ar fi normal defapt. Banii vorbesc, si cand jocul se va inchide pt ei va fi doar o afacere care nu a mai mers.

    S-au deschis servere SPECIALE si din inactivitate le-au bagat in aceeasi oala, apoi deschid altele noi.

  • Draga gameforge as vrea sa pot sa folosesc un limbaj licentios si nu numai dar cum stiu ca o sa fiu penalizat o sa ma rezum la anumite cuvinte mai decente ..... BAAAA voi sunteti sanatosi la cap ?!?!?!?!?!? ...firar mama ei de fuziune ...ne ati bagat fortat intr un alt server unde practic suntem pacalici si papitoi ...nu putem face nimic ....piata este de 3 x mai scumpa decat a noastra ... ne ati luat din 9 ch ne ati dat 6 (ca si asa nu suntem multi )....astia au biolog si tot terminat.... au ciainite +9 alchimie mithica excelenta ...noi avem praful de pe toba ....nu inteleg logica sau ce a fost in capul vostru cu acest pediment nimit fuziune .....ati vrut voi sa faceti marea cu sarea si o sa va alegeti fix cu nimic ....or sa renunte si cei ce au venit de pe amicicia si carptura cat de curand, de asta sa fiti sigur ....V ati batut joc de noi in cel mai urat mod posibil .... Ne ati luat de la liniste si ne ati bagat la plug, fara macar vreun ajutor , oricum nu contam ....


    Cine o sa interpreteze acest comentariu ca si o frustrare, are dreptate dar nu merge nimic in modul cum au decis ei pt noi .... sa dai 20 kk pe un Yabby si sa ma bagi intr o piata de 3 x mai scumpa , sa mi dai 6 ch in loc de 9 , sa ma indoaie playerii in beta cand farmez si asta pt ca sunt nou si fara iteme pvp, plus ca ei au avut avantaje si timp, mi se pare o nedreptate foarte mare