Cererea negustorului (BUG misiune nivel 41)

  • Salutare tuturor!


    Am întâmpinat un fel de BUG la această misiune după multe ore de farm și răbdare.


    Cred că mulți dintre voi știți de această misiune, am dat o căutare pe forum și se pare că BUG-ul trebuia să fie rezolvat din 2016, dar se pare că nu este.


    Ei bine, BUG-ul constă în faptul că trebuie să primesc Ață de cusut de la Ariyoung și nu pot primi, NPC-ul nu-mi oferă opțiunea. Și nu îmi pică Măsea de la Orcii Elite Vrăjitori. Pur și simplu nu îmi pică, am bătut la ei o jumătate de oră și nu mi-a picat nimic.


    Am fost dezamăgit să aflu asta, mai ales când am stat ore bune să farmez la prima parte a misiunii, pentru 100 x Ficatul unui tigru.


    S-ar putea rezolva ceva cu această misiune ca să o pot termina? O anulez pur și simplu? Trimit un tichet? Și dacă da, de unde?


    Orice sfat sau sugestie ar fi binevenite. Mulțumesc!

  • Scuze că fac dublu post, dar revin cu un update.


    Am lăsat contul pe atac automat la orci și, într-un final, am reușit să strâng cele 100 de măsele,

    dar Ariyoung tot nu vrea să-mi dea Ață de cusut.


    Încă o dată, ce aș putea să fac cu misiunea? Mă poate ajuta cineva? Aș vrea s-o completez și să iau recompensele, dacă se poate.


    Mulțumesc,

    JulianBlack

  • Am făcut tot, domnule.


    La pasul acesta sunt blocat. Când mă duc la Ariyoung, nu-mi dă opțiunea pentru Ață de cusut.

    La o căutare pe forum, am văzut că și alții s-au blocat, dar nu am găsit rezolvări concludente.

    Într-un update, se spunea că bug-ul la această misiune a fost rezolvat, dar văd că încă sunt probleme.

  • Dacă îmi amintesc corect, poți reseta misiunea de la Ariyoung (sau cel puțin, puteai). Nu mai știu, însă, dacă rămâi cu Veșmântul în inventar sau trebuie să fac din nou task-ul pentru el, dar decât să rămâi cu misiunea, cred că merită încercat.

    :cu:

  • Am resetat-o și astăzi.

    Am mers la Ah-Yu să-i duc veșmântul, i-am dat veșmântul, am dat pe misiune din tabelul de Misiuni Secundare.

    M-am dus în Bakra la Ariyoung. Am dat din nou pe misiune. Apoi am dat click pe Ariyoung. ȘI A MERS! Mi-a apărut opțiunea pentru Ața de cusut.


    Am mai resetat misiunea în trecut, dar țin minte că nu a mers.

    Interesant, se pare că a fost rezolvat BUG-ul până la urmă.


    Mulțumesc!