Conquerors of Yohara Intrebari crescut/ iteme / rezistente / detalii si ghiduri

  • Salut,


    1. Al 9-lea skill la war au fost clar lipsiti de imaginatie si probabil de aceea au facut un singur skill atat pentru aura, cat si pentru mental. Personal eu nu as vedea un skill cu aparare sau reducere la aura din moment ce constructia lui este facuta stric pentru atac si viteza de atac cat mai mare ( iuresul iti daviteza de atac, insa creste valoarea de daune primite - deci un skill care sa reduca daunele primite s-ar pupa cu iuresul si nu ar avea sens )


    Solutii ai oferit chiar tu ( ape, alt biolog, puterea florilor etc ) desi ai spus ca tot ai nu ai reusit sa il termini.


    Sunt pro pentru un skill diferit, desi acum cred ca e prea tarziu sa mai schimbe.


    2. Ideea despre diferentiere in functie de clasa e chiar super buna sa fiu sincer, insa eu ma gandeam sa fie premiate si locul II, III.

    Exemplu:

    I - Cufar Rang Turn auriu - ramane dropul cum este acum

    II - Cufar Rang Turn argint - sa se scoate din drop + reducere drop la anumite obiecte ( sa se scoate cleste de alchimie sau sa poti primi 3 orisoane in loc de 5 sau 10 )

    III- Cufar Rang Turn bronz - - sa se scoate din drop + reducere drop la anumite obiecte ( sa se scoate cleste de alchimie, orisoane etc sau sa poti primi 3 orisoane in loc de 5 sau 10 )


    3. E vorba de profit, doar nu voiai sa iti dea banner gratis ? Nu vrei sa dai MD sa il iei din item shop, dai mai putine MD pe tichete de v2 sau le dropezi din cuferele de boss si mergi sa faci misiunea ptr banner.


    4. Aici de oricate ori s-a umblat, nu s-a echilibrat nimic. Intotdeauna dupa "echilibrare" a iesit o clasa sau un caracter mai OP. Pana la urma fiecare caracter are plusurile si minusurile sale.


    Sura Arme - la metine rareori mor, dupa ce fac bufful probabil niciodata. Momentan nu mi-am batut capul cu turnul foarte mult, am obtinut rang I la primele 10 etaje unde am putut deoarece mai am foarte mult de lucrat la iteme si alchimie si momentan premiile nu ar compesa cu investitia.


    O zi buna !

  • Salutare,


    Comparati va rog diferentele de valoarea atac dintre pumnalele zodiac +9 (431-451) si o sabie zodiac+9 (349-411), prin asta vreau sa spun ca inteleg ca ninja nu are aura, dar nici razboinicul nu are viteza de atac al unui ninja cu pumnale... Trageti si voi concluziile din aceste lucruri.


    Un alt exemplu pe partea de PvP ar fi diferenta dintre armele cianit:

    -Pumnale din Cianit +9 (472-499) care ofera 25% semiom

    -Sabie din cianit pentru razboinic nici nu avem, dar avem Lama din Cianit, care la+9 are atacul 458-546 (o variatie mult mai mare care dupa parerea mea se ajunge la acelasi dmg aprox.) si care da numai 20% semiom in conditiile in care este si o arma de 2 maini pe care nu o poti transforma din arma de lvl 65 asemenea Sabiei Inscriptionate pentru a putea avea 2x semi pe ea...


    Cazul meu:

    Am un razboinic aura de 115 cu alchimie stralucitoare, care da in hydra aprox 40k dmg maxim (si constant) cu spirite in conditiile in care sabia mea zodiaca are val atac mai mica decat niste pumnale si nu reusesc sa fac singur hydra, pe cand un ninja de acelasi lvl si cu alchimie opaca face 3 hydre dintr-un set de spirite (1000 lovituri) singur., avand un dmg de 28-29k constant, astfel nu mi se par bine balansate armele de lvl 105+.

  • Salut,

    Fiind un server cu spirite unele clase sunte dezavantajate fate de alte clase, cel mai slab pe un server cu spirite este aurarul. Pe un server fara spirite un war este foarte bun si la run-urile de jos pentru ca se poate transforma, glaiva are foarte mult dmg fata de o sabie. War-ul este foarte bun calare dar trebuie echipat cu o glaive nu sabie. Daca te duci cu un sura la un dragon, razador sau orice run unde poti bate calare nu o sa faci niciodata dmg-ul facut de un war cu o glavia, iar cu cat dai mai mult dmg cu atata te incarci mai mult de pe abs pv. La asta ii bun war-ul sa bata calare stiu ca sunte multe run-uri unde nu poti bate decat de jos dar asa ii jocul, fiecare clasa trebuie sa exceleze undeva. Pentru yohara un war are nevoie de multa absorbita si refacere, daca treci de 35 abs se simte ca un tais. Un sura are nevoie de foarte mult pv pentru ca nu are puncte in vit, daca nu pui puncte in vit pierzi 3k pv brut cea ce ii destul de mult.

    Edited once, last by 1939 ().

  • 1939


    Imi cer scuze, dar esti pe langa subiect sau nu ai avut conturi 120+ atat Sura Arme cat si Razboinic Corporal.


    Calare, Sura Arme poate depasii war ul cu tot Glavia in mana, pentru ca Sura sau Lycanul de exemplu isi maresc foarte mult atacul din Bug-ul la Int. Desemenea e de luat in calcul patrunderea...deja deviem.


    35 Abs pe iteme nu o sa se compare niciodata cu Taisul unui Sura Arme.


    Si cel mai important, aici discutam de Yohara. bosii principali (Hydra, Meley) si PvP la nivel 115+.

  • Topic unit cu cel dedicat.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • si ca de obicei nu avem informatii, trebuie sa ne batem capul, sa ne dam cu presupusul... stie cineva cum apare bossul asta Quag Primus ?? de 3 zile caut in continuu in mapele de pamant si vant, pe toate ch, nu il gasesc, macar sa il vad, nu mai zic sa il bat :)) trebuie facuta vre-o misiune ceva ca sa apara? am tot cautat prin locurile indicate si de misiune si din informatiile de pe wiki, nu e de gasit. cineva mai experimentat , ma poate ajuta cu aceasta enigma? :D :))

    Si ca de obicei nu ati cumaprat suficiente de multe statusuri sun mahi de pe item shop, ca ei sa faca ceva legat de mapele acelea, alt motiv de a te lasa de joc la ce vise erotice de preturi au acele statusuri nici nuti vine sa mai joci, daca wekendul asta imi ekipra costumele, la cate sute de lire am bagat in eventuri sa pot continua jocul si am costume, re nunt la tot si vand la magazinu general, ca jocul e prea mare bataie de joc, numai intretinerea unui caracter ca sa poti farma saptamanal cu un dmg decent in orice mapa e 50 lire saptamanal, acum spre exemplu nici nam ce cumapra din item shop, skinuri arme nema, costume de sarpe de 7 zile, cand vindeti costume de 1 ora am sa ma reapuc de joc:))

  • Salut,

    Fiind un server cu spirite unele clase sunte dezavantajate fate de alte clase, cel mai slab pe un server cu spirite este aurarul. Pe un server fara spirite un war este foarte bun si la run-urile de jos pentru ca se poate transforma, glaiva are foarte mult dmg fata de o sabie. War-ul este foarte bun calare dar trebuie echipat cu o glaive nu sabie. Daca te duci cu un sura la un dragon, razador sau orice run unde poti bate calare nu o sa faci niciodata dmg-ul facut de un war cu o glavia, iar cu cat dai mai mult dmg cu atata te incarci mai mult de pe abs pv. La asta ii bun war-ul sa bata calare stiu ca sunte multe run-uri unde nu poti bate decat de jos dar asa ii jocul, fiecare clasa trebuie sa exceleze undeva. Pentru yohara un war are nevoie de multa absorbita si refacere, daca treci de 35 abs se simte ca un tais. Un sura are nevoie de foarte mult pv pentru ca nu are puncte in vit, daca nu pui puncte in vit pierzi 3k pv brut cea ce ii destul de mult.

    int vit primele si dupa joci cu dex si str la sura am.-))unde nu are vit??????

  • Ca sura arme renunti la punctele de VIT si le pui pe DEX . Si atunci este un caracter pe dmg complet ! Cei care joaca pe vit int str pe sura sunt cei care nu stiu sa foloseasca contul la adevarata valoare.

  • Buna,


    Care ma lamureste si pe mine cum sta treaba cu statusul de Yohara? Am facut lvl si am pus toate punctele pe VIT punctele au disparut dar nu am primit nimic am acelasi STATUS la VIT ....

    Mai am o intrebare se poate scoate statusul cu pastila de sange? sau aici nu merge? sau exista ceva sa scot statusul si sa-l redistribui pe ce am eu nevoie?


    Multumesc anticipat !!!

  • fiecare mapa are cerintele ei de status yohara , daca nu il ai ti se taie din pv aparare rezistente etc

    https://ro-wiki.metin2.gamefor….php/Status#Nivel_Campion

  • fiecare mapa are cerintele ei de status yohara , daca nu il ai ti se taie din pv aparare rezistente etc

    https://ro-wiki.metin2.gamefor….php/Status#Nivel_Campion

    Mutumesc de raspuns, da asta stiu si eu ceea ce nu stiu e ca am primit puncte de status si le-am pus pe VIT punctele le-a luat da statusul e acelasi...

    Ma refer la punctele care ti-le da cand ai status normal si le pui la dex,str,etc... Deci am facut lvl si am primit puncte care pur si simplu cand le-am atribuit pe VIT au disparut si VIT e acelasi :(

  • Mutumesc de raspuns, da asta stiu si eu ceea ce nu stiu e ca am primit puncte de status si le-am pus pe VIT punctele le-a luat da statusul e acelasi...

    Ma refer la punctele care ti-le da cand ai status normal si le pui la dex,str,etc... Deci am facut lvl si am primit puncte care pur si simplu cand le-am atribuit pe VIT au disparut si VIT e acelasi :(

    cred ca nu ai inteles . daca tu ai 20 k pv si bagi status vit sungma nu iti creste pv ul , daca intri in o hatra unde tre sa ai 20 sungma vit si tu ai 10 de ex , pv ul tau va scadea la jumatate din 20 k devenind 10 k (exemplu aproximativ ), daca te referi doar la punctele normale de status , si nu la cel sung ma poate ai iteme cu status echipate , da tot jos sa vezi cat ai defapt.

  • Am inteles si stiu cum e cu statusul, ceea ce nu intelegi tu ca odata ce cresti in Yohara iti da puncte de status la fiecare bila, lvl...si daca le atribui acolo la orice nu se pun da punctele nu le mai ai, despre asta e vorba....Adica pe scurt daca cresti de la lvl 1 campion la lvl 2 iti da 4 puncte status ptr lvl campion care daca le atribui de ex Voință SungMa (VIT) punctele le-a luat da statusul a ramas acelasi.

  • Am inteles si stiu cum e cu statusul, ceea ce nu intelegi tu ca odata ce cresti in Yohara iti da puncte de status la fiecare bila, lvl...si daca le atribui acolo la orice nu se pun da punctele nu le mai ai, despre asta e vorba....Adica pe scurt daca cresti de la lvl 1 campion la lvl 2 iti da 4 puncte status ptr lvl campion care daca le atribui de ex Voință SungMa (VIT) punctele le-a luat da statusul a ramas acelasi.

    si nu ai iteme cu status sungma echipate? e aceeasi treaba da jos tot , ca daca aveai status din iteme poate nu sa actuaLIZAT , errori metin ce sa zic