Schimbare adresa de email

• Salut!

De curand am adaugat un cont mai vechi (de pe vremea cand exista Virgo, Taurus, etc) al unui prieten prin contul meu de GameForge. Acum, contul e link-uit la adresa mea de e-mail in loc de a lui si nu am putut sa o schimb din setari. Cum as putea sa ii mut contul inapoi pe adresa lui de email?

Multumesc,

ProX

• Daca nu mai ai alte conturi pe acea adresa de email poți sa schimbi adresa contului GF pe un alt email. Daca ai mai multe conturi asociate la contul GF nu poti schimba doar la unu emailul , schimbare afectează toate conturile de joc de pe clientul GF

//Nu ar strica sa citești asta: https://agbserver.gameforge.com/roRO-Terms-2014-Metin2.html

mai ales pct : 2.9 3.1.1 3.1.4

• pai bun, si intrebarea mea ar fi, de ce la un cont care a existat si acum a putut face fuziunea, s-a pierdut adresa de email? Adica ce este optiunea asta in GameForge sa te loghezi la alt cont (cu user si parola), care erau pe alta adresa de e-mail...apoi sa ti se asocieze pe contul primar? Mie asta imi suna a bug, si nu ar fi trebuit sa se intample. Nu am cerut, nu stiu credentialele de la contul asta. Efectiv a fost o logare de la un prieten pe pc-ul meu dupa mult timp, si acum m-am trezit ca contul e pe adresa mea de e-mail.

• Nu e bug. Indiferent de care era vechea adresă de e-mail a contului, după asocierea (conectarea) pe platforma ta, adresa de e-mail a fost schimbată automat cu adresa ta de e-mail (cea cu care te conectezi pe platformă).

În rest, e așa cum ți-a explicat deja Bryony.

:cu:

• Errza

Closed the thread.