Taxa la magazin normal online

  • Cu totii suntem suparati pe acest update pentru ca tot jocul se bazeaza pe vanzare-cumparare.

    Daca sunteti cu adevarat suparati ,va provoc sa le platim cu aceeasi moneda....haideti sa nu intram cu totii pe joc timp de o saptamana, ca si cum numai exista sau numai bagati 1 MD timp de ò luna si jucati cu ce aveti in joc sau nu va mai puneti shop in harta noua deloc ca sa fie goala si sa vedem cum este si pentru ei. Nu merita nici macar 1MD.

    Daca topicul acesta cu nemultumiri este tot ce facem, mai bine numai scriem deloc ca oricum nimic nu se va schimba. Eu numai intru pe joc pana nu scoate taxa.

    NOI PUTEM TRAI FARA VOI DAR VOI FARA NOI, NU!

    Buna! Acest lucru nu se va intampla. Oamenii acestia care gestioneaza jocul, incepand de la "dragele" noastre echipe pana la directorul de productie sunt constienti ca pentru multi(90% din jucatori) acest joc este precum un drog. Ar fi foarte bine sa nu mai bage bani DELOC in el, macar asta ar trage un adevarat semnal de alarma si poate s-ar rezolva problemele de orice fel. Sa nu uitam ca Gameforge e 0 fara Metin. Dar ei se pare ca au uitat, noi ar trebui sa le amintim. Sau mai bine zis voi, cei care inca jucati si stiti totusi cat de lipsiti de bun simt, lipsiti de orice simt de raspundere, efectiv echipa asta Gameforge e in contradictie cu ce inseamna originea germana. Astia sunt ORICE, dar nu nemti. Deci dragi jucatori de metin, care jucati de mult timp si iubiti jocul(si aici nu ma refer la youtuberii care au devenit niste adevarate .. scursuri), incercati sa NU mai cumparati Monede Dragon o perioada, si sa intrati mai rar pe joc, spre deloc, sa vorbiti cu oameni din celelalte comunitati(ati fi surprinsi sa vedeti cat de implicati si deschisi sunt cei din Turcia, spre exemplu, sa vedeti cu ce probleme se confrunta ei pe comunitatea lor, sa vedeti ca nici CoMa al lor nu e vreun sfant) si sa incercam sa schimbam felul cum suntem tratati de catre Gameforge. Pana la urma avem niste drepturi care nu ne sunt respectate mai deloc. Uitati-va doar cum alte companii isi prezinta update-urile, si cum face Gameforge. Si ar trebui sa fie un criteriu sau criterii mai diferite fata de cele de acum, de selectie al oamenilor din staff. Ca cei de acum sunt.. nu mai zic. Lipsa de simt civic si bun simt. Nu vreti sa stiti cum se transforma un om dupa ce intra in staff-ul lor.. aproape ca nu il mai cunosti. Zici ca e spalat pe creier. Acum mult timp insemna enorm sa fii GM pe Metin2Ro. Acum.. ii injuram, le uram comportamentul, si ei se intreaba de ce. Pai de asta.. ca asa sunt ei. Oglinda companiei. Arata lipsa de respect, lipsa de raspundere si lipsa de bun simt fata de jucatori(ei la randul lor fiind si ei actuali sau fosti jucatori).

  • Cei care sunteti suparati pentru aceasta taxa si doriti sa va lasati de joc tin sa mentionez ca astazi eu m-am reapucat de joc si pe mine nu ma deranjeaza acest aspect. Ba chiar am si donat ca sa vand costume pentru a-mi face iteme de start.
    Daca doriti sa va lasati, va rog sa imi dati si mie niste iteme.

    Va multumesc!