[Discutii]Noua Actualizare 20.5.//Editat By GYLDA

  • La ce te referi? Pe server? Pe server sunt inchise logarile iar daca vrei totusi, o poti face pe patcher gameforge.

    Adica cand dai sa intri in joc te conecteaza direct cu un cont, nu te mai lasa sa te conectezi cu id si cu parola, si vreau sa ma conectez cu contul meu vechi. Imi poti explica cum?

  • Adica cand dai sa intri in joc te conecteaza direct cu un cont, nu te mai lasa sa te conectezi cu id si cu parola, si vreau sa ma conectez cu contul meu vechi. Imi poti explica cum?

    te deloghezi de la contul actual ai sus dreapta la aplicatie langa X, si dupa te loghezi cu contul vechi , asta daca mai e valabil .

    ps dace reusesti sa te loghezi cu contul vechi ai optiunea sa schimbi adresa de email , sugerez sa o pui pe cea cu care te conecteaza actualmente , astfel cele doua conturi se vor uni , adica le vei avea pe amandoua cand te loghezi .

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="745870" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by ionutkauf ().

  • Adica cand dai sa intri in joc te conecteaza direct cu un cont, nu te mai lasa sa te conectezi cu id si cu parola, si vreau sa ma conectez cu contul meu vechi. Imi poti explica cum?

    I-ti creezi un cont Gameforge , apesi tasta settings (aia ca o roata dintata) jos ai 2 optiuni : creeaza cont nou si adauga cont , aia te intereseaza pe tine apasa adauga cont si acolo pui numele conturilor si parolele . Dupa ce pui acolo toate conturile vechi , de acum incolo cand te loghezi pe contul Gameforge ai la settings toate conturile aliniate doar apesi pe care vrei sa joci si gata nu mai ai treaba cu id si parola.

  • I-ti creezi un cont Gameforge , apesi tasta settings (aia ca o roata dintata) jos ai 2 optiuni : creeaza cont nou si adauga cont , aia te intereseaza pe tine apasa adauga cont si acolo pui numele conturilor si parolele . Dupa ce pui acolo toate conturile vechi , de acum incolo cand te loghezi pe contul Gameforge ai la settings toate conturile aliniate doar apesi pe care vrei sa joci si gata nu mai ai treaba cu id si parola.

    si o sa pot sa ma joc cu contul vechi de metin?

  • Bai fratilor... Ceea ce fac cei de la gameforge gresit e in felu urmator: Tot ceea ce baga este Pay2Win si nimeni nu poate sa nege chestia asta. Cum de alte jocuri pot face milioane de euro doar prin skin-uri sau lucruri de aspect care sa nu includa Pay2Win? Sunt sigur ca foarte multi s-ar reapuca daca acest joc nu ar mai fi pay2win si cred ca mai bine ar castiga ei daca ar cere mai multi bani pentru aspect decat pentru iteme cu bonusuri etc... Sper ca ma intelegeti, nu stiu sa ma exprim foarte bine dar asta este parerea mea. Daca nu ar mai fi pay2win comunitatea ar creste si daca comunitatea creste cresc si profiturile. Indiferent de situatie metinul daca nu face o schimbare o sa moara putin cate putin si o sa ramana gol :)

    7 ani de joc :beer:

  • Salutare,


    Nu stiu daca si voua vi se intampla ca in unele harti, daca ai alchimie Mitica, sa ai un damage mult mai mic, undeva la 3-4k mai scazut decat daca ai avea alchimie legendara.


    Iau drept exemplu camera de la Beran Setaou, unde pe un cont am alchimie mitica, iar pe celalalt legendara. Desi in metine avem un damage apropiat, adica undeva la 20-21k, in dragonul albastru, cu caracterul pe care am alchimia mitica dau 8k si cu cel cu alchimia legendara, ajung la 14k.


    Nu mai zic de faptul ca am cumparat cu Monede Dragon (65 MD) Piatră putere Elemente, in speranta ca voi avea un damage mai mare, conform descriereii acestui obiect: Este un element special care, atunci când este folosit, oferă 10% putere elementară împotriva tuturor celor 6 elemente. Nu mica mi-a fost mirarea sa constat ca in loc sa imi creasca damage-ul, a scazut la acelasi nivel cu caracterul pe care am echipat alchimia mitica, adica, de la 14k, am ajuns sa dau intre 7 si 9k


    Mi se pare absurd ca dupa atata timp de la update, nu s-a rezolvat aceasta eroare.

    Daca totusi nu este vorba de o eroare si asta s-a dorit, consider aceasta schimbare o nedreptate, pentru ca in primul rand nu este mentionat pe obiectul respectiv ca nu functioneaza sau are un efect invers in anumite harti.


    Totodata, consider neplacut faptul ca au ales sa schimbe regulile in timpul jocului. Nu ma refer in special la mine, ca poate alchimia aia pe care am echipat-o eu, nu e ea cea mai scumpa, dar sunt altii, care au alchimii si mai bune, care au acceptat pana la urma adaugarea alchimiei mitice, au facut eforturi sa evolueze, iar acum afla ca pentru unele harti, efortul lor a fost degeaba.


    Sper totusi ca lucrurile nu vor ramane asa, si ca este vorba de o eroare de sistem.


    I think gold is made for kings - that's what I am.

  • Pana la alchimia mitica cand toata comunitatea metin de pe toate sv au facut greva, si ne-au taiat macaroana la BETA acum au INFLUENCERI, nu era asa...Intrebarea este atatia ani au lucrat fara sa scoata nimic? no profit? si acum ne jupoaie de vii?

    Adica nimeni nu zice sa nu faca profit ( e logic sa scoata si ei munca depusa) dar asta e jecmaneala pe fata ( si imi scz expresia).

    Adica totul e redus la minim absolut, m-am uitat la clipuri mai vechi rata de reusita, de drop, de tot nu se compara cu ce este acum...

    Nu am mai jucat de aproximativ 7-8 ani ,tocmai ce am revenit din cauza timpului mai mult liber, dar iti zic sigur ca si acum 10 ani era la fel, cel putin din punct de vedere al + itemelor, nu existau otele+9 , care avea +8 era sarbatoare, iar add si schimba bonus erau valabile doar in IS. Treaba e ca nu erau atat de multi playeri care sa bage atatia bani, dar erau exceptii si atunci, care mai stie unul dintre ei era ZA... donator convins pana din ce imi aduc aminte i a pus stop sotia si de aici numai intru in detalii. Ideea este ca si in politica... rabdati si inghititi in continuare ce va ofera GF nu se va schimba nimic. Este singurul joc cu HACK-uri,plin e BUG-uri, cu o grafica execrabila, iar membrii staff nu dau 2 bani pe jcuatori, faceti comparatie cu alte jocuri mari si veti sti despre ce vorbesc.. mentenante de ore in sir de 2 ori pe saptamana, iar totul depinde financiar, fara md-uri nu faci mare lucru. Pe scurt: Vina este in mare parte a jucatorilor pentru ca alimenteaza sursa, inteleg ca sunt multi plecati in strainatate si nu au multi amici pe acolo si unde sa iasa, dar totusi daca nu s ar mai arunca banii degeaba vor fi cu siguranta schimbari(cel putin Turcia si Romania ar trebui sa faca asta).

  • costy_v2000 tin sa te contrazic. Itemele merg mai greu la up decat acum 10 ani. Cu blesuri normale, am facut iteme + 9. Incearca acum sa vezi...! Sa nu mai vorbim despre manualul fierarului ca si el esueaza la greu. Uneori merge mai bine cu Pergamentul dragonului din CL. Nu inteleg de ce au facut totul chiar atat de greu. Singura explicatie e ca sa scoata profit de la cei care vin cu bani reali in joc. Ca sa nu mai vorbesc de aseara cand cumnatul meu a incarcat 9000 si de md - uri si a consumat 6000 pe schimbari. Nu a prins nimic calumea ( si aici ma refer macar 2 aparari si pv ca sa nu zic 3, ca par nesimtit). Nu e corect deloc si te oftici tare la astfel de faze. Am fost cu el cand a dat schimba si pur si simplu ti se face greata si intri intr-o stare aiurea depresiva. Pana la urma e un joc, dar din pacate e cam scump daca vrei cat de cat sa faci fata. Ar trebui, macar daca iti iei md-uri sa iti si iasa ceva. Adica platesti, dar macar sa ai ceva in schimb...sau facem jocul asta un fel de pacanele? Sa tot bagi bani si sa te trezesti falit? Trebuie sa primesti si satisfactie cand bonusezi ceva. Iteleg ca schimbarile care cad la eventuri nu sunt bune nici ele, dar macar cele de pe site sa fie. In plus despre alchimie, sunt caractere care fac alchimie si sunt altele ca si al meu care esueaza la greu. De ce??? de ce se face discriminare la acest lucru? Ar trebui sa fie toate caracterele egale la up indiferent ca e vorba de alchimie sau iteme. Inteleg la drop la caracterele aura e mai bun...e normal ca da mai tare...insa la up ar trebui sa aiba toate sanse egale, indiferent de ce up discutam (iteme, alchimie, pus pietre pe armuri, arme, etc). Mi-as dori din tot sufletul sa se tina cont de discutiile si parerile noastre ca jucatori si sa se schimbe ceva inspre bine ca sa ne jucam mai cu drag. Ce aprecie foarte mult la staf, e ca au introdus aceste evenimente, care sunt mult mai dese fata de inceputurile jocului! O zi minunata sa aveti!