[Discutii]Noua Actualizare 20.5.//Editat By GYLDA

  • Am vazut ca nu este nici un topic despre noua actualizare. Am zis sa fac eu unul. Daca nu am pus topicul in sectiunea corecta cer mutarea lui in sectiunea corecta.

    Bun... In primul rand sunt dezamagit de cei de la Gameforge pentru ca au facut cel mai de prost gust update pana acum. De ce de prost gust? Motive:

    1) Taxa la shop-uri normale : acest lucru ingreuneaza jocul multor persoane. Ex: ai 600kk pe un cont yang. 600.000.000. Daca vrei sa ii muti si fara sa fie taxa trebuie sa faci 60 de negoturi. Si din cate multi dintre voi stiti este un cooldown intre negoturi. Sa muti o suma mare de yang iti ia foarte mult timp, Piata se strica.. Cei care vand bless-uri, fasole aure etc la o cantitate mare de aceste iteme ies foarte mult pe -. 200 fasole = 4kkk - 3% = 120kk pierdere echivalent a 6 fasole.

    2) Shop-ul offline, Pretul in MD este exagerat . Daca vrei sa iti cumperi asa ceva ar trebui sa bagi 30 de euro pe luna si mie personal mi se pare foarte mult.

    3)Mapa de shop-uri. Este foarte mare lag si cei care au un PC mai slab si nu au sticla de negot le este extrem de greu sa cumpere/vanda iteme. Daca tot au facut o mapa de shop-uri cu atat lag trebuiau sa faca sticla de negot gratis si sa poti cauta cu ea de oriunde ai fi. :)) Dar mna.. Cei de la Gameforge nu se gandesc la gameplay ci ei se gandesc la ce profit o sa faca ei sau ce sa faca ei sa castige mai multi bani :)

    Asta este parerea mea despre aceasta actualizare.. Astept si parerile voastre :)

    7 ani de joc :beer:

  • De acord , pretul la shop offline este mult prea mare pentru doar 7 zile . Ar trebui sa fie mult mai accesibil pentru toti jucatorii !

    unde ati vazut voi in item shop magazinul premiun? chiar acum ma uitasem si nu exista inca .

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="745690" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by ionutkauf ().

  • Problema mare este cu acea taxa de 3% care nu își are rostul. Daca vând ceva pe shop am cu 3% mai puțin, daca transform yang in woni se mai duc 3%. Deja 6% se duc unde? Nicăieri. Îmi este mila de cei de pe tigerghost, că acolo nici yang nu pica. Daca au vrut să stopeze vânzarea de yang, nu asta este soluția. Sper totuși să scoată de tot aceasta taxa inutilă.

  • Problema mare este cu acea taxa de 3% care nu își are rostul. Daca vând ceva pe shop am cu 3% mai puțin, daca transform yang in woni se mai duc 3%. Deja 6% se duc unde? Nicăieri. Îmi este mila de cei de pe tigerghost, că acolo nici yang nu pica. Daca au vrut să stopeze vânzarea de yang, nu asta este soluția. Sper totuși să scoată de tot aceasta taxa inutilă.

    Problema ca dupa 10 ani s-au gandit sa scoata yangul de pe joc, taxa teren breasla, taxa shopuri, oare ce urmeaza? adica mi se pare ridicol sa vreau sa imi mut 2kkk pe alt cont si sa platesc taxa 3% :( macar sa scoata limita de 2kkk....

    Cineva tot zice ca jocul evolueaza...eu spun ca nu evolueaza in fav. jucatorilor...sa nu mai zic ca dropul din cufere e jalnic, alchimia la pamant, plusatul itm. la fel...am filmari cu metin din 2014 si in comparatie totul e redus la minim.

  • Realizati ca sunt jucatori care ar fi in stare si 1000 MD sa dea pe asa ceva? Sunt N playeri care au bani le place jocul si-i doare fund. D-aia si se sare calul asa ca ne plangem degeaba. E ca si cum PERLA ALBA costa 15kk si eu o pun de curiozitate la 30 si se cumpara. Evident ca o voi pune in continuare tot la 30 ca nu-s idiot. La fel si cu cei din staff. Daca le merge treaba si sunt atatia cretini care n-au ce face cu banii lor, de ce sa faca jocul mai playable pentru voi?


    *Bebe.Strumph: Te rog sa iti controlezi limbajul. Indiferent ce fac ceilalti cu banii lor, nimic nu iti da dreptul sa jignesti. Avertisment pentru insulta.

  • Intra-adevar noile taxe sp preturi nu sunt ok ,dar de vina suntem noi jucatorii. Cand s-au pus magazinele online la licitatie ,daca nu cumpara nimeni ,ar fi priceput ca pretul e prea mare ,dar bineinteles ca unii disperati au cumparat ,la fel si cu costumele si frezele ,se vand doar in cufere mai nou. Platesti sansa de a avea unul si au grija ca sansa sa fie destul de mica.De ce ? Pentru ca s -au cumparat.Sunt acei jucatori ,nu vreau sa-i jignesc, care arunca cu banii in stanga si dreapta crezand in acest fel ca sunt deasupra tuturor,si contribuie in acest fel la declinul jocului. Treptat ,ne vom lasa toti cei care cheltuim sume modice ,si vor ramane grandomanii si hackerii . Hackerii sunt destui, grandomani mai putini. Le urez sa sustina jocul in continuare financiar, fara noi fraierii. Spor la joaca in continuare si pregatiti-va buzunarele ca vin sarbatorile in curand cu multe cufere in itemshop si mai nimic pe joc

  • Ati vrut shop offline, iata ca-l aveti :) Absolut niciun update nu a fost in favoarea jucatorilor. A fost si va fi in favoarea lor mereu. Taxa pt breasla, taxa pt negoturi, la urmatorul update probabil taxa pt logare :)) Cei care investiti bani in acest joc, NU aveti dreptul sa va plangeti!

  • Părerea mea e ca deși e taxa, nu asta ar fi problema. Aia e plătim și gata nu avem ce face. Dar faci update mare reclama mailuri peste mailuri ca Shop offline ca nu știu ce. Și nu ai Shop offline mereu nici măcar în item Shop? Pai dacă nu pot sa cumpăr de ce mai zici ca bagi Shop offline? Eu unul n am fost la licitații, oricum la 400 md cumpărăm decât dacă era permanent...

  • Ati vrut shop offline, iata ca-l aveti :) Absolut niciun update nu a fost in favoarea jucatorilor. A fost si va fi in favoarea lor mereu. Taxa pt breasla, taxa pt negoturi, la urmatorul update probabil taxa pt logare :)) Cei care investiti bani in acest joc, NU aveti dreptul sa va plangeti!

    Exact, zici bine. Cei ce investesc bani cu caruta nu au de ce se plange. Specimene ca ei au adus jocul in HALUL asta. De aici si nesimtirea pe care o afiseaza fiecare CoMa si staff, precum cei de la Gameforge. Atat timp cat specimenele vor baga bani pe joc cu ochii inchisi, ca asa vad ei la barthegreat sau luigi sau mai stiu eu ce spalat pe creier care are contract cu GameForge si e instare sa le manance si din ...d, sa nu va mai mire de ce merge asa jocul si de ce sunt staff-urile pline de incompetenti care te trateaza ca pe o carpa.


    *Bebe.Strumph: Poate a fi cazul sa gasesti un mod mai civilizat sa iti exprimi opinia. Avertisment pentru insulta.

  • Părerea mea e ca deși e taxa, nu asta ar fi problema. Aia e plătim și gata nu avem ce face. Dar faci update mare reclama mailuri peste mailuri ca Shop offline ca nu știu ce. Și nu ai Shop offline mereu nici măcar în item Shop? Pai dacă nu pot sa cumpăr de ce mai zici ca bagi Shop offline? Eu unul n am fost la licitații, oricum la 400 md cumpărăm decât dacă era permanent...

    Ei vor baga acest item pentru magazinul online, dar nu acum, Dupa ce vor mai scoate ceva bani dupa fundul vostru. Apoi o-sa il bage, si "dragul" nostru HalfOp, din Kongochistandenburg, o-sa spuna ca vezi Doamne, am introdus acel item care iti permite sa faci magazin online pentru ca ne pasa atat de mult de parerea jucatorilor. Le pasa pe naiba, NICIODATA nu le-a pasat.:cursing:


    *Bebe.Strumph: Avertisment pentru postare dubla. Ai optiunea de edit. Te rog sa o folosesti.

  • Dar ei au facut jocul in asa fel inacat sa nu-l poti juca fara IS ( costume ,pet, acadele, etc) ca nu poti sa te duci in redux sau yohara, taramul elementelor, etc fara aceste itm, si de aici cei care au bani (si isi permit) doneaza la greu ca sa poata juca in acele harti...JOACA GRATIS numai exista ca chiar daca nu donezi tu trebuie sa o faca altul ptr tine altfel nu ai sanse (ma refer la vouchere) numai e GRATIS de mult e o AFACERE...

    GRATIS inseamna cand poti juca jocul fara sa depinzi de IS - nu sa bage altul bani ptr tine, ca tu sa cumperi voucere si sa cumperi una -alta din IS...

    Eu una asa vad lucrurile !!!!

  • Dar ei au facut jocul in asa fel inacat sa nu-l poti juca fara IS ( costume ,pet, acadele, etc) ca nu poti sa te duci in redux sau yohara, taramul elementelor, etc fara aceste itm, si de aici cei care au bani (si isi permit) doneaza la greu ca sa poata juca in acele harti...JOACA GRATIS numai exista ca chiar daca nu donezi tu trebuie sa o faca altul ptr tine altfel nu ai sanse (ma refer la vouchere) numai e GRATIS de mult e o AFACERE...

    GRATIS inseamna cand poti juca jocul fara sa depinzi de IS - nu sa bage altul bani ptr tine, ca tu sa cumperi voucere si sa cumperi una -alta din IS...

    Eu una asa vad lucrurile !!!!

    E normal sa scoala si publisherul si developerul profit, e munca lor. Dar ceea ce face GameForge e total santaj, as putea spune.

  • E normal sa scoala si publisherul si developerul profit, e munca lor. Dar ceea ce face GameForge e total santaj, as putea spune.

    Pana la alchimia mitica cand toata comunitatea metin de pe toate sv au facut greva, si ne-au taiat macaroana la BETA acum au INFLUENCERI, nu era asa...Intrebarea este atatia ani au lucrat fara sa scoata nimic? no profit? si acum ne jupoaie de vii?

    Adica nimeni nu zice sa nu faca profit ( e logic sa scoata si ei munca depusa) dar asta e jecmaneala pe fata ( si imi scz expresia).

    Adica totul e redus la minim absolut, m-am uitat la clipuri mai vechi rata de reusita, de drop, de tot nu se compara cu ce este acum...

  • GYLDA

    Changed the title of the thread from “Noua Actualizare 20.5.” to “[Discutii]Noua Actualizare 20.5.//Editat By GYLDA”.
  • Pana la alchimia mitica cand toata comunitatea metin de pe toate sv au facut greva, si ne-au taiat macaroana la BETA acum au INFLUENCERI, nu era asa...Intrebarea este atatia ani au lucrat fara sa scoata nimic? no profit? si acum ne jupoaie de vii?

    Adica nimeni nu zice sa nu faca profit ( e logic sa scoata si ei munca depusa) dar asta e jecmaneala pe fata ( si imi scz expresia).

    Adica totul e redus la minim absolut, m-am uitat la clipuri mai vechi rata de reusita, de drop, de tot nu se compara cu ce este acum...

    Aceste rate au fost scazute in mod vadit, cu siguranta. Acum te bucuri si daca iti pica o licoare, asa ca exemplu. HOTI. Luati exemplu serverelor unde lumea s-a saturat si sunt mereu Normale, sau ceva de genul. Nu vezi Recomandat sau chiar Plin, pe ele la status server. Vreti sa se schimbe lucruri, sa fiti respectati, sa nu mai luati bann-uri fara sa folositi mai stiu eu ce hack(si din ce am auzit acele softuri costa, deci cum sa fii asa prost sa iti sabotezi munca? Dar pentru Gameforge si un windows fara licenta e soft extern. Nu mai vorbesc de Bandicam sau alte programe de filmat) in timp ce aia cu softuri ilegale se joaca linistiti si vand yang pe bani reali, sa fie un drop de 30-40%(eu am jucat mult metin ro, si cu manusi, deci site si joc, si fara. Dropul fara manusa e execrabil. Si nu mai amintesc de elemente, acum iti trebuie 120% element pe iteme(exagerand putin) sa poti bate in v3 sau 4, fermecata, sau ce mape or mai fi bagat ei. Acum nu mai conteaza sa ai coif+9, de exemplu(il faci degeaba, ca apararea e 0 pe langa element). Iar de alchimie.. no comment. Sa consideram ca am fost privilegiati cand am fost lasati sa intram pe serverul Beta. Jucatorii sunt consumabile pentru aceasta companie. Cand nu iti mai convine ceva iti inchide gura scapand de tine, prin metodele lor "corecte".

  • Multe pareri pe aici. Shopul offline e bine-venit. Eu l-am cumparat la licitatie cu 160 MD. Precizez ca rar am bagat bani in joc si nu sume imense. E o afacere, normal ca vor sa faca bani. Majoritatea joaca gratis. Evident ca evoluezi mai greu daca nu bagi bani, dar tot poti sa joci GRATIS. Eu nu sunt nemultumit ca vor sa faca bani, nimeni nu munceste gratis, e normal. Singurul lucru cu care sunt eu de acord cu voi este ca nu trebuia sa se introduca taxa aceea de 3% pentru cei care fac magazin normal, nu-i vad rostul. Dar probabil s-au gandit sa evite o inflatie. Am vazut ca unii dintre voi sustineti ca s-a micsorat rata de succes la plusatul itemelor. E absurd sa spuneti ca era rata de succes mai mare acum cativa ani. Am facut in ultimele 2 saptamani foarte multe iteme+8+9 (bratari lacrima, cercei smarald, curele mob, etc).

  • Problema ar fi in felul urmator: un an de zile de acuma inainte SA NU MAI BAGE NIMENI BANI IN JOC. efectiv nu se mai baga deloc bani in joc, sa fie intr-un an bagati bani din propiul lor buzunar si apoi o sa inteleaga care e problema. Daca se baga bani in joc da, o sa fie la fel. Vin copii care baga 1k md-uri sa cumpere vouchere din alea si se aduna, Ionel a bagat 1k, Dumitru numa 90 md-uri ca nu a putut fura mai mult de la ma-sa, Alexandru a bagat de 100 lei cum i-a ramas de la pacanele si le merge treaba incontinuare.