Problema plata paysafe

• Buna, mi-am luat un paysafecard de 25 de lei si cand sa platesc la optiunea aia de 5 euro zice ca am prea putin chiar daca atunci cand bag codu zice clar ca am 25 de lei pe el .. o rezolvare cv?

• Am aceeasi problema. 25 lei, in metin inseamna 4.98 centi.. deci ne mai trebuie 2 centi.. O prostie din punctul meu de vedere pentru ca nu exista in romania paysafecard de 5 euro, doar cu lei poti cumpara

• Am facut tichet de 2 saptamani pe acest subiect , mai nou raspund doar in engleza pe subiecte de plati , ar putea sa corecteze, dar nu vor .

Daca merge si asa ..... Trebuie sa cumparati de inca 25 lei , va ramane un rest care poate fi utilizat mai tarziu pe urmatorul cod, si tot asa mai departe .

Daca erau corecti , trebuiau sa specifice ca 25 lei inseamna mai putin de 5 EUR, nu sa te induca in eroare .

• Exact. Eu am gasit totusi o solutie. Am pus de pe card 5 lei pe skrill, si am bagat si restul de bani de pe paysafe tot in skrill. Doar asa am reusit sa platesc fara sa cumpar alt paysafe

• Nu ai luat in calcul taxa pentru tranzacții valutare pe care ți-o percepe paysafe

Suma de 25,00 RON corespunde acum 4,98 EUR.

La plata în această monedă sunt 3,00% calculate taxele curente pentru tranzacţii valutare.

Taxele de 0,75 RON sunt deja incluse în calcul.

https://www.paysafecard.com/ro-ro/convertor-valutar/

O soluție este sa faci cont my paysafecard pe care il încarci cu coduri PSF

• Salut!

Chiar daca iti faci cont psf, 25 lei tot nu sunt necesari. Taxele se aplica indiferent

Ideea mea era ca, in Romania nu exista paysafeuri de 5 euro, singura varianta este 25 lei, si ar trebui modificat si in item shop chestia asta.. mai bine mai putine monede cu 25 lei fix, decat 25.09 lei si sa nu poti folosi psf :D

• Chiar daca iti faci cont psf, 25 lei tot nu sunt necesari. Taxele se aplica indiferent

Cand m-am referit la cont PSF ma refeream ca poti sa incarci 2 X 25 si iei MD de 5 EUR iar restul nu se "pierd" ci rămân in cont si poti sa ii folosești ulterior