Propunere Server Polyphemos

  • Salut,


    Deschid acest topic pentru a dezbate si a atrage atenția asupra Serverului Polyphemos, proaspăt fuzionat, un server cu de toate, cum ne place noua.


    De plăcut ne place, avem World Boss, Flower Power permanent, Sistem Spirite, Magazin Offline, Eventuri zilnice, Drop îmbunătățit, Atac Auto si nu numai. Acestea fiind zise, putem considera acest server ca fiind cel mai reușit dintre toate serverele existente, e un fel de Carpathians 2.0.


    Totodată sunt si lucruri care consider ca pot fi îmbunătățite in timp real:


    1. Flower Power


    Acest event permanent ajuta foarte mult jucătorii indiferent de nivel prin posibilitatea de a obține acele cărți comandant, mantii, flori de atac, licori verzi s.a.m.d, in același timp irita comunitatea in prisma faptului ca riști sa-ti distrugi mouse-ul când vrei sa scoți semințele si cutiile din cauza câmpului de acces rapid care nu funcționează la parametrii optimi deșii au fost 2, 3 mentenanțe, dedicate implicit si acestui aspect.


    La un calcul sumar, reușesc zilnic sa fac minim 1k semințe din care:

    1 sămânță = = 2 sau 3 sec timp de deschidere = > 33' petrecute pentru a mă bucura de acest event, timp in care apăs frenetic pe mouse, in contextul in care majoritatea jucătorilor de nivel mare petrec mai puțin timp pe joc si sunt nevoiți sa investească MD-uri foarte multe pentru a se juca gratis.


    Avantaj ATK - Bonus oferit: Floarea Clopoțel îți oferă un bonus de Atac % în funcție de nivelul buff-ului astfel:


    Nivel1 - Valoare +2

    Nivel2 - Valoare +4%

    Nivel3 - Valoare +6%

    Nivel4 - Valoare +8%

    Nivel5 - Valoare +10%


    Ai nevoie de peste 400 de cutii ca sa speri ca atingi acel 10%.


    2. Numărul de canale disponibile


    Suntem foarte mulți playeri pe sever, mai ales după fuziune si implementările aduse, ușor ușor, numărul jucătorilor a crescut, astfel încât doar 6 canale nu sunt suficiente, rog staff-ul sa implementeze 9 canale cum a fost si înainte de fuziune pentru a ușura gameplay-ul. Nu face sens sa diminuezi numărul de ch-uri in contextul in care ai fuzionat 2 servere.


    3. Modulul PVM


    Faptul ca mobii au 30% mai multa viată nu se justifica, update ce a fost scos si de pe Sv TigerGhost la rugămintea jucătorilor, propun ca si pe Sv Polyphemos sa revină lucrurile la normal. Acest 30% se resimte considerabil mai ales in hărțile Yohara, de asemenea la boși precum Jotun sau la Meley unde acest procent de fapt triplează timpul de joc pentru a termina instanța.


    Rog ca oricine postează in continuarea acestui topic, sa vina cu argumente solide si sa încercăm sa ne ajutam in cadrul unei discuții constructive.


    Voi, draga comunitate, ce părere aveți?


    Sărbători fericite tuturor,

  • Pro, 30% la mobi nu se justifica .... si schimbarile de setari pentru server sunt foarte deranjante .. acest mesaj fiind lasat de un player care a ales un server FARA evenimente, FARA cufar ucenic, FARA arma eroi , FARA rate exp & drop si care a ajuns sa joace pe un sercver opus Amiciciei pe care a inceput:)

  • Pro pentru toate.


    La Flower Power ar putea face posibil daca nu pot scoate delayul sa poti crafta 100 de seminte deodata. Oricum din cuferele deschise poti primi orice tip de floare, chiar daca deschizi un anumit timp de cufar.


    Numarul de canale chiar nu inteleg de ce a fost scazut, atat Poly cat si Corundum au avut 9 canale inainte de fuziune ...


    30% in plus PV incurca cam peste tot, ar trebui scos. In schimb ar putea mari PV-ul la World Boss, sunt zile cand bossul moare chiar sub un minut, multi nici nu apuca sa il vada la "fata".

  • PRO >>> Suntem lasati uitarii :)) xD

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="746907" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by mble002 ().

  • Pro.

    Din moment ce au fuzionat 2 servere a cate 9 canale fiecare, mi se pare normal sa se pastreze acest numar 9 si dupa fuziune.

    Acel pv si dmg in plus se simte foarte mult, mai ales la jucatorii de nivel mai mic. Daca la insistentele jucatorilor de pe Tiger Ghost s-a putut scoate aceasta implementare, nu vad de ce nu ar fi posibil inlaturarea ei si de pe Polyphemos.

  • dropul marit e egal cu 0 daca sunt 6ch..

    pergamente spirit nu se mai dropeaza la event, dar ati bagat 30% extra hp


    sunteti romani latini creativi voi asa

    nu va mai bateti joc de playeri


    pro

  • Pro

    tot ce sa dezbătut pana acum este o reala problema pentru jucatorii deoarece este un Sv. special iar acel 30% dezavantajeaza jucatorii de toate nivelele atât începători cât și jucători cu conturi deja evoluate

  • Total Pro. De ce? Dau un exemplu doar in linkul de mai jos. La al 3-lea stagiu al nivelului 50, cu tot ce-ti poti pune pe tine (dau exemplu la un mob pe intuneric, cu 60% rezistenta intuneric, full rezistenta pc inclusiv pet, amuleta gardian, diamant excelent si full tot pe itm + rez pm), ca si sura arme sa iei un dmg de 18-19k pe hit.. dupa o investitie majora si zeci de incercari si teste pe bonusuri/ iteme pentru ultimul nivel, mi se pare banal si imposibil de facut nivelul 50 in momentul de fata, dat fiind faptul ca s-a dublat dmg mobilor din turn dupa resetarea rangurilor si mai mult de atat, mai avem si setarile serverului cu 30% extra pv si dmg ale mobilor (deci automat spiritele ne sunt degeaba, spirite care nu mai sunt introduse nici in side-eventuri, apropo). Stam si ne chinuim in zadar cu excelente pe noi :))
    Pe alte servere la ce sa ne asteptam?

  • Fuziunea asta minunata polyphemos corundum de ce suntem noi obligati sa jucam in contentul polyphemos adica bosii cu 30 % mai mult pv 20% mai multe daune fara yang de la mobi etc daca vroiam sa joc cu un asa content ma apucam de la bun inceput pe polyphemos si nu investeam mii de euro pe corundum ca acum sa ma trezesc ca toata investitia este egal 0 pe acest server vi se pare normal sa joc pe un content pentru care nu am optat de la bun inceput voi deja ne obligati sa jucam cum vreti voi ce vreti voi din dmg ati scazut la anumiti bosii inca de pe corundum acum ne obligati sa jucam pe ceva pe care eu personal nu am vrut nu stiu restul dar eu nu vreau acest content sub nici o forma mi se pare pura bataie de joc DECI INCA ODATA NU MI SE PARE NORMAL SA JOC UN SERVER CU CONTENTU RESPECTIV DACA EU NU AM VRUT DE LA BUN INCEPUT DACA REPET DACA VROIAM ACEST CONTENT MA APUCAM DE LA INCEPUT PE POLYPHEMOS DAR VOI IN SCHIMB VRETI SA CASTIGATI BANII PE CARCA NOASTRA SA FACEM ALTE ITEME SA INVESTIM ALTI BANII DOAR SA PUTEM FACE CE FACEAM INAINTE DE FUZIUNE

  • De ce nu bagati side event si in yohara ne obligati sa farmam la lv campion tot in mapele mici pentru ce am facut iteme noi de yohara ca sa stam cu ele in inventar ?