Cum se rezolva propunerile pe comunitatea asta?

• Buna seara! Cu parere de rau deoarece va fi ultimul topic si sper ca o sa va deschida ochii deoarece comunitatea asta nu da doi bani pe noi jucatorii..

Intrebarea mea e, sunt zeci de propuneri, de ce nu se tin cont de ele? de ce nu se primesc raspunsuri gen : "se va lua in considerare", "nu vom implementa asa ceva", de ce se inchid topicurile cu propuneri pentru "inactivitate" in loc sa se faca ceva?

Va multumesc, va respect si urasc comunitatea asta, pace.

• m-am lasat dar inca urmaresc forumul sa vad cat o mai duce. Si feritor la ce am citit pe aici pai clar ca pe ei nu ii intereseaza decat banii si atata timp cat banii vin poate sa 'mearga si asa' mai dam niste banuri in masa ca se apuca iara a dea cu portofelu si iara daca banii vin e ok. NUMAI atunci cand veniturile or sa scada foarte mult atunci o sa se ocupe de playeri de buguri etc.

• m-am lasat dar inca urmaresc forumul sa vad cat o mai duce. Si feritor la ce am citit pe aici pai clar ca pe ei nu ii intereseaza decat banii si atata timp cat banii vin poate sa 'mearga si asa' mai dam niste banuri in masa ca se apuca iara a dea cu portofelu si iara daca banii vin e ok. NUMAI atunci cand veniturile or sa scada foarte mult atunci o sa se ocupe de playeri de buguri etc.

+1 foarte bine zis

• Cred ca am citit posturi de genul de 'n' ori, toata lumea se plange fara a se informa inainte, tin sa iti reamintesc ca echipa aceasta care "nu da doi bani pe noi" asa cum spui tu, face totul de dragul jocului si ca sa ajute, voluntar!

Multe din implementari au luat viata in urma propunerilor de pe forum, dar nu totul este asa simplu precum pare, propunerea trebuie sa ajunga mai sus ca sa se poata face ceva practic, sunt convins ca cei din echipa transmit mai departe propunerile, problema insa, ca la orice alt joc este ca atunci cand implementezi ceva nou, asta si costa, nu pocnim din degete si se face.

Si in legatura cu inchiderea topicurilor, chiar tu ti-ai raspuns la aceasta nedumerire, "inactivitate" prin urmare degeaba propui ceva daca nimeni nu se sinchiseste sa sustina propunere respectiva.

• problema insa, ca la orice alt joc este ca atunci cand implementezi ceva nou, asta si costa, nu pocnim din degete si se face.

Haide, te rog, ce să coste să bagi o comandă cu 2 taste sau nu știu ce caracteristică simplă...și vorbești de parcă dezvoltatorul sau proprietarul nu ar avea bani, se scaldă în ei la câți oameni bagă în el și în celelalte pe care le au, că nu au doar Metin2.

Si in legatura cu inchiderea topicurilor, chiar tu ti-ai raspuns la aceasta nedumerire, "inactivitate" prin urmare degeaba propui ceva daca nimeni nu se sinchiseste sa sustina propunere respectiva.

Se închid după 30 de zile pentru inactivitate dacă nimeni (inclusiv autorul) nu postează în el.Eu mi-am ținut o propunere activă acolo un an și 2 luni, îți dai seama ce înseamnă asta?14 luni în care am dat zeci de UP-uri și de 2 ori i-am dat tag lui HalfOp, doar ca să vadă și măcar să spună: "voi transmite sau nu mai departe", nu ceream s-o și implementeze neapărat, dar măcar să știu dacă are rost să-mi pierd timpul intrând pe forumul ăsta și ținând minte mereu "aoleu, sunt aproape 30 de zile, trebuie să intru să dau up la propunerea aia la care oricum nimeni responsabil cu trimiterea lor nici măcar nu spune da sau nu".Și să nu-mi spui că nu avea multe pro, că avea, mai mult de 90% din ele erau, iar multe păreri nu pot fi pe acest forum pentru că majoritatea conturilor create pe forum sunt inactive, mulți intră doar să vadă când mai sunt eventuri, iar cei care le au și intră regulat pe ele (în jur de 200 de persoane) nu intră să-și dea cu părerea la propuneri, trebuie să țină cont și de activitatea forumului deci, nu poți să aștepți să primești 1k de pro, când traficul pe forum e de 1k vizitatori unici pe an :)).Nu spun că tot staff-ul e iresponsabil și delăsător, cunosc și membri în el care sunt oameni implicați și dornici să te ajute, respect, dar mai mult de 80% din ei nu-și dau deloc interesul nici măcar pentru chestii extrem de mărunte.Pace și baftă, eu nu voi mai propune niciodată nimic pentru acest joc până nu se va crea o regulă specială pe forum prin care să ne spună clar: "Dacă la minim 100 de păreri, minim 50%+1 din ele sunt pro cineva responsabil cu transmiterea propunerilor va intra pe topic și va anunța dacă este ceva rezonabil și va trimite mai departe", măcar știm un lucru.Au vrut mereu feedback despre orice, poftim feedback, dar va reflecta realitatea, activitatea lor, nu doar ca timp ci și în calitate, ceea ce contează cu adevărat.Numai bine.

Our home